MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Największe atrakcje Wyspy Północnej Nowej Zelandii i odpoczynek na egzotycznych Wyspach Cooka
Oceania  ›  Nowa Zelandia, Wyspy Cooka  ›  Wyspa Północna (Te Ika a Maui), Aitutaki, Rarotonga  ›  Program: Największe atrakcje Wyspy Północnej Nowej Zelandii i odpoczynek na egzotycznych Wyspach Cooka

Największe atrakcje Wyspy Północnej Nowej Zelandii i odpoczynek na egzotycznych Wyspach Cooka

Podróżując po Wyspie Północnej Nowej Zelandii wypożyczonym samochodem będziecie w pełni niezależni. Oprócz atrakcji zawartych w programie będziecie mogli, na podstawie wskazówek od nas, zobaczyć jeszcze wiele innych miejsc. Na Wyspach Cooka zaznacie relaksu w rajskim otoczeniu dwóch głównych wysp archipelagu: Rarotonga i Aitutaki.

rajskie plaże Wyspy Cooka, podróże szyte na miarę Wyspy Cooka, ekskluzywne hotele Wyspy Cooka, podróż na Nową Zelandię, wakacje na Nowej Zelandii, szlaki turystyczne Nowa Zelandia

Dlaczego polecamy

 • Dzięki zawartym w programie atrakcjom oraz naszym wskazówkom będziecie mogli zobaczyć najciekawsze miejsca Wyspy Północnej Nowej Zelandii
 • Będziecie podróżowali wypożyczonym samochodem, co da Wam pełną niezależność
 • Na Wyspach Cooka będziecie wypoczywać w bardzo dobrych resortach na dwóch głównych wyspach archipelagu
 • Pobyt na Rarotonga to możliwość aktywnego poznawania wyspy, na przykład poprzez górskie trekkingi czy jazdę na rowerach
 • Na Aitutaki zobaczycie jedną z najpiękniejszych lagun świata, po której będziecie mogli odbyć rejs tradycyjną łodzią

Idealny dla

 • Poszukiwaczy przygód
 • Miłośników plażowania
 • Niezależnych podróżników
 • Par
 • Rodzin

Kategorie

 • Aktywnie
 • Kultura i historia
 • Luksusowo
 • Najpiękniejsze plaże
 • Rodzinnie
 • Romantycznie
 • Sporty wodne
Perełki
“W czasie pobytu na Aitutaki rekomendujemy wybranie się w romantyczny rejs dwukadłubową tradycyjną łodzią zwaną vaka. Będziecie nią podróżować po krystalicznie czystych wodach laguny, odwiedzając bezludne wysepki.”
Największe atrakcje Wyspy Północnej Nowej Zelandii i odpoczynek na egzotycznych Wyspach Cooka

3 noce w Auckland, 2 noce w Coromandel, 3 noce w Rotorua, 1 noc w Auckland, 3 noce na Rarotonga, 3 noce na Aitutaki, 1 noc w Auckland

Dzień 1–2 Przelot z Warszawy do Auckland

Podróż do kraju kiwi rozpocznie się w Warszawie. Ze względu na dużą odległość i szybkie pokonanie wielu stref czasowych, w Auckland wylądujecie dwa dni później.

Dzień 3 Przylot do Auckland

Dziś wylądujecie w Auckland, największym mieście Nowej Zelandii. Na lotnisku będzie oczekiwał kierowca, który zapewni Wam transfer busem dzielonym z innymi gośćmi do Auckland City Hotel, gdzie zakwaterujecie się na trzy noce. Pozostała część dnia jest do Waszej dyspozycji.

Dzień 4 Pobyt w Auckland

Przed Wami odkrywanie Auckland – największego miasta Nowej Zelandii. Rano udacie się na wycieczkę, w czasie której zobaczycie największe atrakcje tego miejsca. Ruszycie w górę Queen Street, przez centralną dzielnicę biznesową Auckland, obok Uniwersytetu Auckland i przez park miejski, znany jako Domain. Wycieczkę będziecie kontynuować przez malownicze przedmieścia Ponsonby, z jego zabytkowymi budynkami. Wybierzecie się na jedną z pięknych plaż z białym piaskiem, gdzie będzie czas na kawę, a następnie udacie się na szczyt Mt Victoria z przepięknymi widokami na miasto Auckland i zabytkowe Devonport. Następnie wrócicie przez Harbour Bridge, aby zobaczyć przystań Westhaven, jedną z największych marin na półkuli południowej.

Dzień 5 Rejs po Zatoce Hauraki

Dziś zapraszamy Was na wspaniały rejs po zatoce Hauraki. Po przybyciu na największą wyspę w regionie zostaniecie powitani przez przewodnika i zabrani do winnicy Stonyridge na degustację oraz lekki lunch. Później udacie się do nagradzanej posiadłości Rangihoua na degustację oliwek, a następnie zatrzymacie się w Wild on Waiheke, która oferuje opcjonalną degustację piwa lub wina. Tutaj możecie także spróbować lokalnie wyprodukowanej żywności: oliwy z oliwek i przetworów. Wycieczka kończy się degustacją w pięknej winnicy Mudbrick, z której podziwiać można wspaniałe widoki na zatokę Hauraki.

Dzień 6–7 Pobyt w Coromandel

Dzisiaj odbierzecie z wypożyczalni samochód, którym będziecie podróżowali po Wyspie Północnej. Przejedziecie do Coromandel. Region jest bogaty we wszelkiego rodzaju atrakcje i aktywności: od wędkarstwa i nurkowania po piesze i rowerowe wycieczki. Można wybrać skoki spadochronowe w Whitianga lub wycieczkę kajakiem morskim z przewodnikiem po wybrzeżu, zwłaszcza w okolicach Cathedral Cove. Coromandel to raj dla spacerowiczów, którzy często wybierają się na wędrówkę w rześkich, chłodnych lasach. Jedną z większych atrakcji jest też relaks w naturalnym basenie z bąbelkami w gorącej wodzie na Hot Water Beach. Tylko tu można wykopać własne spa! Dwie noce spędzicie w hotelu Breakers Motel.

Dzień 8 Przejazd do Rotorua

Dzisiaj rekomendujemy wczesne rozpoczęcie podróży. Czeka Was bowiem przejazd do miejscowości Rotorua, zlokalizowanej w sercu Wyspy Północnej. Zapraszamy do zwiedzania słynnego Hobbitonu w miejscowości Matamata. Jeśli jesteście fanami filmu „Władca Pierścieni”, koniecznie musicie zobaczyć filmową wioskę zamieszkaną przez Hobbitów. Zapraszamy również do Polynesian Spa. To park geotermalny znajdujący się blisko brzegu jeziora. Na jego terenie znajduje się aż 28 gorących basenów, w tym dwa naturalne: Priest Spring i Rachel Spring. W ofercie znajdują się zabiegi terapeutyczne oraz kąpiele w basenach z widokiem na parujące jezioro Rotorua. To idealne miejsce na relaks. W Rotorua spędzicie dwie noce w hotelu Ibis Rotorua.

Dzień 9 Pobyt w Rotorua

Dziś zapraszamy Was na rejs po Jeziorze Rotomahana, które uchodzi za najmłodsze w Nowej Zelandii i najgłębsze na Wyspie Północnej. Jego brzegi objęte są ochroną, dzięki temu nie zostaną zagospodarowane. Na środku jeziora znajduje się wyspa Patiti, z której systematycznie usuwa się wszystkie drapieżniki, by zapewnić ochronę endemicznym ptakom. W międzyczasie udacie się także na spacer doliną wulkaniczną Waimangu. Dzięki niemu poznacie wyjątkowy charakter zjawisk geotermalnych. Po wycieczce zapraszamy na przejażdżkę kolejką gondolową na szczyt Ngongotaha, z którego roztacza się wspaniała panorama miasta Rotorua oraz okolicznych jezior, a przede wszystkim – zjawisk geotermalnych.

Dzień 10 Przejazd do Auckland

Dzisiejszy dzień rekomendujemy rozpocząć dość wcześnie, a to dlatego, że czeka Was ponad 4-godzinna podróż powrotna do Auckland. Po drodze jednak zapraszamy Was do przeżycia jednej z najciekawszych przygód na Wyspie Północnej. W Jaskini Waitomo udacie się na rejs łódką, w czasie którego zobaczycie miliony świetlików zamieszkujących sklepienie jaskini. Niezwykłe jest to, że świetliki, emitując światło ze swych odwłoków, rozświetlają jaskinię, dając wrażenie podróży kosmicznej pośród gwiazd. Po zakończonym rejsie udacie się do Auckland, gdzie spędzicie jedną noc w znanym Wam już hotelu Auckland City Hotel.

Dzień 10–12 Przelot na Wyspy Cooka i pobyt na Rarotonga

Dzisiaj zwrócicie samochód do wypożyczalni i rozpoczniecie lot na Wyspy Cooka. Tam będzie miała miejsce wypoczynkowa część Waszych wakacji. Jako że w czasie podróży przekraczacie południk 180, jeszcze raz przeżywać będziecie dzień 10. podróży. Po wylądowaniu na stołecznej wyspie Rarotonga zostanie Wam zapewniony transfer do hotelu Pacific Resort Rarotonga, gdzie spędzicie kolejne trzy noce. W czasie pobytu na Rarotonga zachęcamy do aktywnego wypoczynku, bowiem ze względu na swą budowę geologiczną wyspa ma wiele do zaoferowania. Z pewnością niezwykłym przeżyciem będą piesze wycieczki górskie. Można także rozważyć przejażdżki na quadach po specjalnie wyznaczonych szlakach. Warto wypożyczyć rowery i udać się na całodniową wycieczkę wokół wyspy. Objechanie jej zajmuje zaledwie kilka godzin. Po drodze można przyglądać się życiu tubylców.

Dzień 13–15 Przelot i pobyt na Aitutaki

13. dnia zostanie Wam zapewniony transfer na lotnisko, skąd odbędziecie krótki lot na kolejną wyspę archipelagu – Aitutaki. Po wylądowaniu kierowca zawiezie Was do hotelu Pacific Resort Aitutaki, gdzie zakwaterujecie się na kolejne trzy noce. Hotel znajduje się po zachodniej stronie głównej wyspy atolu, a więc po zewnętrznej stronie laguny. Roztacza się z niego widok na przepiękne wody otaczające Aitutaki. W czasie pobytu na wyspie, oprócz relaksu na plaży, rekomendujemy rejs dwukadłubową tradycyjną łodzią vaka po jednej z najpiękniejszych lagun świata. Miłośnicy podwodnego życia będą zachwyceni jego kolorowym bogactwem. W lagunie znajduje się także One Foot Island, na której zlokalizowany jest najmniejszy urząd pocztowy świata. Warto przywieźć stamtąd stempel okolicznościowy.

Dzień 16–17 Powrót na Nową Zelandię

Dziś rozpocznie się podróż powrotna na Nową Zelandię. O poranku zostaniecie przetransportowani na lotnisko, skąd polecicie na Rarotonga. Stamtąd w godzinach popołudniowych rozpocznie się lot na Nową Zelandię. Jako że znowu będziecie przekraczać południk 180, tym razem stracicie jeden dzień, bowiem w Auckland wylądujecie po blisko czterogodzinnym locie, ale następnego dnia po zachodzie słońca. W Auckland kierowca zapewni Wam transfer do hotelu Auckland City Hotel, gdzie spędzicie ostatnią noc przed podróżą powrotną do Polski.

Dzień 18–19 Powrót do Polski

Cały ostatni dzień w Nowej Zelandii będzie do Waszej dyspozycji. Będziecie mogli wybrać się na spokojny spacer po mieście i zrobić ostatnie zakupy. Wieczorem zostanie Wam zapewniony transfer na lotnisko, skąd rozpocznie się podróż powrotna. Po przesiadce w Dubaju, kolejnego dnia w południe wylądujecie w Warszawie.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Cena orientacyjna 23 000 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej, transfery, rezerwacja biletów lotniczych z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów).

Cena zawiera
 • Przeloty międzynarodowe w klasie ekonomicznej
 • Przeloty wewnętrzne niezbędne do realizacji programu
 • Transfery z/na lotnisko
 • Wypożyczenie samochodu na czas pobytu na Wyspie Północnej Nowej Zelandii
 • Zakwaterowanie w hotelach 2-,3- i 4-gwiazdkowych w opcji ze śniadaniami
 • Atrakcje wymienione w programie
 • Opiekę anglojęzycznego kontrahenta oraz wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu
 • Ubezpieczenie podróżne na wysoką sumę kosztów leczenia
 • Składkę odprowadzaną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdego Uczestnika podróży
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories Vacations
Cena nie obejmuje
 • Wyżywienia niewymienionego w sekcji “Cena zawiera”
 • Dodatkowych atrakcji i zwiedzania
 • Zwyczajowych napiwków
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży
 • Obowiązkowego zezwolenia na wjazd na terytorium Nowej Zelandii, tzw. ETA
Hotele zawarte w programie
Inne polecane hotele
Nowa Zelandia Wyspy Cooka

Stolica

Wellington

Strefa czasowa

Zima: GMT +12
Lato: GMT +13

Populacja

4 980 000

Powierzchnia

268 000 kilometrów kwadratowych

Język

Angielski i maoryski

Ustrój

Monarchia konstytucyjna

Religia

Ateiści: 48%, chrześcijanie: 37%, hinduiści: 2,6%, muzułmanie: 1,3%, religie rodzime: 1,2%, buddyści: 1,1%, sikhowie: 0,9%

Waluta

Dolar nowozelandzki

Czas przelotu

25-26 godzin

Informacje wizowe

Przy pobycie turystycznym do 90 dni obywatele polscy podróżujący do Nowej Zelandii zwolnieni są obowiązku wizowego. Od 1 października 2019 roku wymagane jest jednak uzyskanie pozwolenia na wjazd, tzw. NZeTA (New Zealand Electronic Travel Authority). Wniosek o NZeTA można złożyć online lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej najpóźniej na 72 godziny przed podróżą. Koszt uzyskania NZeTA wynosi 12 dolarów nowozelandzkich przy aplikowaniu online oraz 9 dolarów, jeśli skorzystamy z aplikacji. Dodatkowo naliczony zostanie podatek turystyczny w wysokości 35 dolarów.

NZeTA pozwala na wielokrotny wjazd na teren Nowej Zelandii przez okres 2 lat. Ważność paszportu musi wynosić minimum 3 miesiące od daty wyjazdu z Nowej Zelandii. Przy wjeździe do kraju należy okazać następujące dokumenty: powrotny bilet lotniczy, potwierdzenie otrzymania NZeTA oraz voucher potwierdzający rezerwację świadczeń na miejscu.

Szczepienia i informacje zdrowotne

Na terenie Nowej Zelandii nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, a zatem nie ma obowiązkowych szczepień. Opieka medyczna jest powszechnie dostępna i na wysokim poziomie, jednak jej koszty są bardzo wysokie. Rekomendowane jest posiadanie ubezpieczenia podróżnego pokrywającego koszty leczenia związanego z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.