MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Singapur i Malezja – metropolie, kolonialna historia, dżungla i plaża
Azja  ›  Malezja, Singapur   ›  Cameron Highlands, Kuala Lumpur, Malakka, Pangkor Laut, Penang, Taman Negara   ›  Program: Singapur i Malezja – metropolie, kolonialna historia, dżungla i plaża

Singapur i Malezja – metropolie, kolonialna historia, dżungla i plaża

Wyjątkowo bogaty program pozwalający w ciągu jednej podróży odwiedzić dwa kraje: Singapur i Malezję. Przed Wami zwiedzanie tętniących życiem metropolii – Singapuru i Kuala Lumpur, a także wizyta w dwóch kolonialnych miastach – Malace i Penang. Nie zabraknie aktywnych spacerów po dżungli i herbacianych wzgórzach. Zakończeniem podróży będzie relaks przy rajskiej plaży na prywatnej wyspie.

Podróż do Singapuru, wakacje w Singapurze, atrakcje Singapuru, Singapur luksusowe hotele, zwiedzanie Singapuru, Singapur wyjazdy indywidualne, zwiedzanie Malezji, atrakcje Malezji, co zobaczyć w Malezji

Dlaczego polecamy

 • Możliwość zobaczenia dwóch fascynujących krajów w czasie jednej podróży
 • Bogaty program łączący pobyt z gwarnych metropoliach, dżungli i rajskiej plaży
 • Zwiedzanie kolonialnej Malaki
 • Wizyta w Taman Negara – najstarszej dżungli świata liczącej 130 mln lat
 • Spacery po plantacjach herbaty w Cameron Highlands
 • Relaks na prywatnej wyspie Pangkor Laut

Idealny dla

 • Aktywnych podróżników
 • Pasjonatów odmiennych kultur
 • Wielbicieli rajskich plaż

Kategorie

 • Aktywnie
 • Dzika przyroda
 • Kultura i historia
 • Poza utartymi szlakami
Perełki
“Wizyta w dwóch krajach podczas jednej dłuższej podróży to doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących zwiedzanie i odkrywanie nowych miejsc.”
Singapur i Malezja – metropolie, kolonialna historia, dżungla i plaża

3 noce w Singapurze, 1 noc w Malace, 2 noce w Kuala Lumpur, 2 noce w Taman Negara, 2 noce w Cameron Highlands, 2 noce na Penang, 5 nocy na Pankgor Laut

Dzień 1–2 Przelot z Polski do Singapuru

Przelot z jedną przesiadką z Polski do Singapuru. Drugiego dnia lądowanie w Singapurze. Na lotnisku będzie czekał prywatny kierowca, który zapewni Wam transfer do hotelu. Zameldowanie na trzy noce w hotelu położonym w centrum miasta.

Dzień 3–4 Zwiedzanie Singapuru

Przed Wami pełne dwa dni na odkrywanie tej niezwykłej metropolii. Zamieszkacie w hotelu The Scarlet położonym w dzielnicy Chinatown. Będzie to doskonała baza do zwiedzania miasta. Poruszanie się po nowoczesnym Singapurze jest szybkie, łatwe i stosunkowo tanie, dlatego będziecie mogli samodzielnie – lecz wyposażeni w nasze wskazówki i rekomendacje – zobaczyć główne atrakcje tego miejsca. Chętnie pomożemy także w rezerwacji różnych dodatkowych wycieczek i atrakcji.

Dzień 5 Przejazd do Malakki i zwiedzania miasta

W dniu dzisiejszym opuścicie Singapur, przekroczycie drogą lądową granicę z Malezją i udacie się do Malakki. O poranku z hotelu w Singapurze odbierze Was prywatny kierowca, który zapewni komfortowy transfer prosto do hotelu w Malace. Popołudnie po dotarciu do Malakki pozostaje do Waszej dyspozycji. Będziecie mogli samodzielnie zwiedzić centrum miasta i pospacerować kolonialnymi uliczkami. Jedną noc spędzicie w hotelu 1825 Gallery Hotel.

Dzień 6–7 Przejazd i pobyt w Kuala Lumpur

Po śniadaniu i porannym samodzielnym zwiedzaniu Malakki udacie się wraz z kierowcą w drogę do Kuala Lumpur. Proponujemy zatrzymać się w hotelu położonym w centrum miasta, w tętniącej życiem dzielnicy Bukit Bintang. Popołudnie i wieczór pozostaje do Waszej dyspozycji. Na dwie noce zamieszkacie w hotelu Park Royal Kuala Lumpur. Siódmego dnia podróży zapraszamy na półdniową wycieczkę z przewodnikiem, która pozwoli Wam poznać historię, kulturę i słynne miejsca w Kuala Lumpur. Rano z hotelu odbierze Was przewodnik i zabierze na zwiedzanie okolicy. Wycieczka rozpocznie się od wizyty w meczecie Masjid Jamek, będącego jednym z najstarszych budynków w mieście, położonym pomiędzy dwoma rzekami. W programie nie zabraknie też wizyty na targu, w tradycyjnej dzielnicy z końca XIX wieku, czy krótkiego spaceru po China Town. Po powrocie do hotelu czas do własnej dyspozycji. Rekomendujemy udać się na spacer po Bukit Bintang i do KLCC.

Dzień 8–9 Przejazd do Taman Negara, eksploracja dżungli

Ósmego dnia ruszycie z prywatnym kierowcą do Taman Negara, słynnej pradawnej dżungli, która rośnie nieprzerwanie od ponad 130 mln lat. Podróż samochodem potrwa około 4 godziny. Po dotarciu do miejscowości Kuala Tahan wsiądziecie na łódkę, którą dostaniecie się na druga stronę rzeki do Resortu Mutiara, w którym spędzicie najbliższe dwie noce. Pakiet pobytu w dżungli obejmuje noclegi, pełne wyżywienie oraz liczne wycieczki. Po kolacji ruszycie na nocny spacer po dżungli w towarzystwie przewodnika. Kolejny dzień spędzony w Taman Negara będzie obfitował w atrakcje! Po śniadaniu ruszycie na poranny trekking (45 minut) do punktu widokowego, skąd rozpościera się panoramiczny widok na Gunung Tahan – najwyższy szczyt kontynentalnej części Malezji. Po powrocie na lunch do hotelu wybierzecie się na wycieczkę łodzią w górę rzeki, podziwiając po drodze tutejszą florę i faunę. Udacie się także na spacer nad wodospad, gdzie będzie możliwość kąpieli w naturalnych basenach.

Dzień 10–11 Przejazd do Cameron Highlands, dzień na herbacianych wzgórzach

Po śniadaniu wsiądziecie w łódź, która zabierze Was na drugą stronę rzeki, gdzie będzie oczekiwał prywatny kierowca, który zapewni transfer do Tanah Rata. Malownicza trasa ku zielonym wzgórzom Cameron Highlands potrwa około 5 godzin. Po dotarciu na miejsce nastąpi zameldowanie na dwie noce w hotelu Strawberry Park Resort. Popołudnie będzie do własnej dyspozycji. Kolejnego dnia wczesnym rankiem z hotelu odbierze Was doświadczony przewodnik-kierowca, z którym wyruszycie samochodem 4x4 w na wycieczkę po plantacjach herbaty i do Mossy Forest.

Dzień 12–13 Przejazd na Penang i zwiedzanie wyspy

Z herbacianych wzgórz Cameron Highlands udacie się na wyspę Penang. Prywatny kierowca zapewni Wam komfortowy przejazd samochodem. Wyspa połączona jest ze stałym lądem za pomocą długiego mostu, nie będzie zatem potrzeby zmiany środka transportu. Podróż potrwa około 4 godzin. Na najbliższe dwie noce zatrzymacie się w hotelu Penaga w samym sercu Georgetown. Będzie to idealne miejsce na odkrywanie uroków Penang. Trzynasty dzień podróży to pełny dzień na samodzielne zwiedzanie miasta i wyspy. W Dokumentach Podróżnych znajdziecie wskazówki i rekomendacje dotyczące pobytu na Penang. Możemy także z wyprzedzeniem zaproponować Wam różne zorganizowane wycieczki po wyspie.

Dzień 14–18 Transfer na wyspę Pangkor Laut i błogi relaks na plaży

Po śniadaniu z hotelu odbierze Was prywatny kierowca i zapewni transfer samochodem do portu w Lumut, z którego hotelową łodzią popłyniecie na niedużą prywatną wyspę Pangkor Laut. Tam spędzicie pięć nocy w hotelu Pangkor Laut Resort. Zamieszkacie w willi w ogrodzie, raptem kilkanaście metrów od szmaragdowych wód morza. W trakcie pobytu przy plaży w hotelu obowiązywać będzie pakiet wyżywienia Full Board, czyli trzech posiłków. Ten wyjątkowy hotel z dwoma pięknymi plażami, doskonałymi restauracjami i tropikalną roślinnością będzie wspaniałym miejscem na zasłużony wypoczynek.

Dzień 19–20 Powrót do Kuala Lumpur i wylot do Polski

Po śniadaniu ponownie wsiądziecie w łódź, która zabierze Was do przystani w Lumut. Tam będzie czekał na Was prywatny kierowca, który zapewni transfer na lotnisko w Kuala Lumpur. Przed Wami lot powrotny do Polski z jedną przesiadką. Dwudziestego dnia nastąpi lądowanie w Polsce.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Cena orientacyjna 17 000 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej, transfery, rezerwacja biletów lotniczych z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów).

Cena zawiera
 • Bilety lotnicze międzynarodowe w klasie ekonomicznej
 • Zakwaterowanie w wymienionych hotelach w opcji ze śniadaniami
 • Pakiet Full Board (trzech posiłków) w Taman Negara i Pangkor Laut
 • Prywatne transfery samochodowe
 • Opieka anglojęzycznego kontrahenta i wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu
 • Atrakcje: Wszystkie barwy Kuala Lumpur
 • Atrakcje: Mossy Forest i plantacje herbaty
 • Ubezpieczenie turystyczne AXA kontynenty
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories Vacations
Cena nie obejmuje
 • Wyżywienia i napojów niewymienionych w sekcji „Cena zawiera”
 • Opcjonalnych atrakcji i zwiedzania
 • Podatku turystycznego płatnego w hotelach (10 MYR / pokój / noc)
 • Opłaty wylotowej w wysokości 40 MYR za osobę
 • Zwyczajowych napiwków
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży
Memories zawarte w programie
Memories dodatkowe
Hotele zawarte w programie
Inne polecane hotele
Malezja Singapur

Stolica

Kuala Lumpur

Strefa czasowa

GMT +8. Przesunięcie czasowe względem Polski wynosi odpowiednio 7 godzin w zimie i 6 godzin w lecie.

Populacja

32 mln

Powierzchnia

329 750 kilometrów kwadratowych

Język

Malajski

Ustrój

Monarchia elekcyjna i demokracja parlamentarna

Religia

Islam (64,5%), buddyzm (17,5%), chrześcijaństwo (9,5%), hinduizm (6,0%)

Waluta

ringgit malezyjski (MYR)
1 ringgit = 100 senów; 1 PLN = 1,07 MYR, 1 USD = 4,12 MYR, 1 EUR = 4,59 MYR

Informacje wizowe

Obywatele polscy podróżujący do Malezji nie są objęci obowiązkiem wizowym pod warunkiem, że podróż trwa krócej niż 90 dni. Do wstępu na teren Malezji upoważnia paszport, którego data ważności wynosi minimum 6 miesięcy od planowanej daty wyjazdu z kraju.

Szczepienia i informacje zdrowotne

Wyjazd do Malezji nie wiąże się z obowiązkowymi szczepieniami, jednakże podróżnym zaleca się typowy zestaw szczepień przed podróżami w egzotyczne kraje: przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu. Przed każdym wyjazdem do krajów egzotycznych należy skontaktować się z lekarzem specjalistą celem omówienia zagrożeń zdrowotnych oraz indywidualnego kalendarza szczepień.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

 • Singapur

 • Singapur

 • Melakka

 • Melakka

 • Kuala Lumpur

 • Kuala Lumpur

 • Taman Negara

 • Taman Negara

 • Taman Negara

 • Cameron Highlands

 • Cameron Highlands

 • Penang

 • Penang

Singapur

Singapur

Melakka

Melakka

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

Taman Negara

Taman Negara

Taman Negara

Cameron Highlands

Cameron Highlands

Penang

Penang

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.