MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Hotel Anantara Dubai The Palm położony na słynnej wyspie w kształcie palmy
Hotel Anantara Dubai The Palm położony na słynnej wyspie w kształcie palmy
Azja  ›  Emiraty Arabskie  ›  Dubaj  ›  Program: Wakacje „na palmie”, czyli relaks w Dubaju

Wakacje „na palmie”, czyli relaks w Dubaju

Zapraszamy do relaksu na słynnej dubajskiej wyspie w kształcie palmy daktylowej, gdzie łagodne piaszczyste plaże obmywane są przez gorące wody Zatoki Perskiej. Palm Jumeirah oferuje luksusowe hotele, znakomite restauracje i usługi Spa oraz jeden z najbardziej imponujących aquaparków na świecie. Podróż obejmuje także zwiedzanie Dubaju oraz ekscytujący rajd wśród czerwonych wydm arabskiej pustyni.

Dlaczego polecamy

 • Połączenie plażowych wakacji w luksusowym resorcie z rozrywkami dużego i kosmopolitycznego miasta
 • Wakacje spędzone w wyjątkowym miejscu - na słynnej wyspie Palm Jumeirah usypanej na kształt palmy
 • Bliskość pełnych atrakcji dzielnic Dubaju: Dubai Marina oraz Dubai Downtown
 • Łatwy dojazd do najsłynniejszych dubajskich centrów handlowych stanowiących raj dla miłośników zakupów i mody
 • Niezliczona ilość doskonałych restauracji oferujących kuchnie całego świata, w tym oczywiscie możliwość poznania aromatycznej kuchni arabskiej
 • Dwie niezapomniane wycieczki - zwiedzanie Dubaju oraz ekscytujący rajd wśród malowniczych wydm arabskiej pustyni

Idealny dla

 • Rodzin
 • Miłośników nowoczesnej architektury
 • Fanów zakupów

Kategorie

 • Aktywnie
 • Kultura i historia
 • Rodzinnie
Perełki
“Wizyta w Aquaventure Waterpark to niezapomniana przygoda dla dzieci i dorosłych! Ten imponujący aquapark zlokalizowany jest na palmie i obejmuje 17 hektarów wypełnionych ekscytującymi zjeżdżalniami, basenami i innymi atrakcjami. Położona tuż obok Zatoka Delfinów oferuje sesje pływania z delfinami - naprawdę warto wykorzystać taką możliwość interakcji z tymi uroczymi zwierzętami! ”
Wakacje „na palmie”, czyli relaks w Dubaju

7 nocy w 5-gwiadkowym hotelu położonym na wyspie Palm Jumeirah w Dubaju

Dzień 1 Przelot do Dubaju

Bezpośredni 5,5-godzinny lot z Warszawy do Dubaju na pokładzie samolotu linii Emirates. Powitanie w hali przylotów przez naszego przedstawiciela i prywatny transfer do hotelu.

Dzień 2-7 Relaks w luksusowym hotelu, zwiedzanie Dubaju i przygoda na pustyni

Siedmiodniowy odpoczynek w luksusowym hotelu Anantara The Palm Resort & Spa, znanym z wysokiego poziomu obsługi klienta, przyjaznej atmosfery oraz doskonałej oferty Spa. Piaszczysta plaża, słoneczna pogoda i gorące wody Zatoki Perskiej ucieszą zarówno miłośników błogiego plażowania, jak i entuzjastów sportów wodnych. Poza korzystaniem z szerokiej infrastruktury hotelu oraz jego wyśmienitych restauracji, zachęcamy do aktywnego zwiedzania i korzystania z niezliczonych atrakcji Dubaju oraz okolicznych emiratów. W wybranym przez Państwa dniu pobytu zapraszamy na pół-dniową wycieczkę po Dubaju w towarzystwie doświadczonego kierowcy-przewodnika. Będzie to okazja by zobaczyć i sfotografować najsłynniejsze atrakcje miasta. Czeka Państwa także niezapomniana przygoda w postaci rajdu jeepami 4x4 po rozgrzanych piaskach arabskiej pustyni, zakończona podziwianiem zachodu słońca nad czerwonymi wydmami oraz pyszną kolacją w tradycyjnym beduińskim obozie. Gwarantujemy wyjątkowe wspomnienia - bo przecież w podróżach najpiękniejsze są Memories!

Dzień 8 Podrót do Polski

Po śniadaniu prywatny transfer na lotnisko. Bezpośredni lot do Polski na pokładzie samolotu linii Emirates.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Warto rozważyć

Pobyt w Dubaju warto wykorzystać na aktywne zwiedzanie miasta (jego nowoczesnych oraz historycznych dzielnic) i poznanie fascynującej lokalnej kultury. Niezapomnianym przeżyciem będzie spędzenie 2 lub 3 nocy w resorcie Banyan Tree Al Wadi, położonym pośrodku najprawdziwszej arabskiej pustyni w emiracie Ras Al Khaimah.

Cena orientacyjna 9 200 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej, transfery, rezerwacja biletów lotniczych z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów).

Cena zawiera
 • Loty międzynarodowe na trasie Warszawa - Dubai liniami Emirates w klasie ekonomicznej
 • Zakwaterowanie na 7 nocy w hotelu 5-gwiazdkowym Anantara Dubai The Palm Resort & Spa w opcji Half Board (śniadania i obiadokolacje)
 • Usługa Meet & Greet na lotnisku w Dubaju oraz prywatne transfery lotnisko – hotel – lotnisko
 • Wycieczka na miejscu: półdniowe zwiedzanie najsłynniejszych atrakcji Dubaju na pokładzie klimatyzowanego samochodu w towarzystwie kierowcy-przewodnika
 • Wycieczka na miejscu: popołudniowe safari jeepami 4x4 na pustyni połączone z kolacją w beduińskim obozie
 • Opieka anglojęzycznego kontrahenta w Dubaju oraz wsparcie zespołu Memories pod całodobowym numerem telefonu
 • Ubezpieczenie turystyczne AXA w zakresie: kosztów leczenia do wysokości 30 000 EUR, następstw nieszczęśliwych wypadków do wysokości 4 000 EUR, kosztów ratownictwa 5 000 EUR oraz bagażu podróżnego do wysokości 400 EUR
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories
Cena nie obejmuje
 • Wyżywienia niewymienionego w sekcji “Cena zawiera”
 • Dodatkowych atrakcji i zwiedzania
 • Zwyczajowych napiwków
Emiraty Arabskie

Stolica

Abu Dhabi

Strefa czasowa

UTC +4

Populacja

8,27 mln osób

Powierzchnia

83 600 km²

Język

Językiem urzędowym jest język arabski, ale w użyciu powszechnym występują także język angielski, perski i hinduski.

Ustrój

Zjednoczone Emiraty Arabskie posiadają ciekawy i unikalny ustrój będący połączeniem monarchii konstytucyjnej i elekcyjnej. ZEA to federacja siedmiu emiratów, na której czele stoją prezydent szejk oraz premier szejk będący szefem rządu. Poszczególne emiraty są z kolei władane przez niezależnych władców zwanych emirami, których władza dziedziczona jest z ojca na syna.
Nazwy poszczególnych emiratów to: Dubai (Dubaj), Abu Dhabi (Abu Zabi), Ajman, Fujairah (Fudżajra), Ras al-Khaimah (Ras al-Chajma), Sharjah (Szardża) oraz Umm al-Quwain (Umm al-Kajwajn).

Religia

Dominującą religią jest islam, który wyznawany jest przez 77% mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wyznawcy katolicyzmu stanowią około 10% populacji, hinduizmu 6,5%, a buddyzmu 2%.

Waluta

dirham (AED), 1 dirham = 100 filsów; 1 AED = 0.90 PLN, 1 USD = 3.65 AED, 1 EUR = 4.6 AED

Czas przelotu

Przelot z Warszawy do Dubaju trwa 5 godzin 30 minut. Dostępne są loty bezpośrednie liniami lotniczymi Emirates oferującymi wysoki komfort podróży i poziom obsługi.

Informacje wizowe

Obywatele polscy udający się do ZEA w celach turystycznych mogą przekraczać granicę bez wiz. Polacy uzyskują stempel wjazdowy bezpłatnie na lotniczych, drogowych i morskich przejściach granicznych bez konieczności uzyskania wcześniejszej promesy. Stempel upoważnia do pobytu na terenie ZEA do 90 dni.
Wymogiem niezbędnym do uzyskania wizy jest posiadanie paszportu ważnego co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu. Żadne inne dodatkowe dokumenty czy potwierdzenia rezerwacji hotelu nie są wymagane.
Władze ZEA nie stawiają przeszkód przy wjeździe osób z paszportami zawierającymi wizy wjazdowe Izraela lub inne ślady pobytu w tym kraju.
Dubaj stanowi popularny port przesiadkowy w czasie dalekich podróży lotniczych. Jeżeli pozostajemy w strefie tranzytowej lotniska, nie potrzebujemy wiz.
Aktualne informacje wizowe należy zawsze sprawdzać na stronach MSZ: https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/wizy

Szczepienia i informacje zdrowotne

Na obszarze Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie występują szczególne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne. Od podróżnych nie są wymagane jakiekolwiek szczepienia. Niezależnie od niskiego ryzyka zachorowań, przed każdym wyjazdem do krajów egzotycznych zalecamy skontaktować się z
lekarzem specjalistą celem omówienia zagrożeń zdrowotnych oraz indywidualnego kalendarza szczepień.
ZEA jest krajem o wysokich temperaturach powietrza przez cały rok, należy zatem pamietać o odpowiedniej ochronie ciała przed przegrzaniem czy odwodnieniem. Warto zaznaczyć, że woda ze wszystkich wodociągów miejskich pochodzi z odsalanej i uzdatnianej do picia wody morskiej. Zaleca się spożywanie wody przegotowanej bądź mineralnej.
Ze względu na przypadki występowania na Półwyspie Arabskim zachorowań wywołanych wirusem MERS-Cov, zaleca się, aby osoby powracające z tamtego regionu, u których wystąpiły objawy choroby układu oddechowego z gorączką i kaszlem, zgłaszały się do lekarza udzielając informacji na temat historii swojej podróży z prośbą o rozważenie diagnostyki w tym kierunku.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele

Wyspa Palm Jumeirah zlokalizowana jest u wybrzeża Dubaju i połączona jest z miastem mostem. Transfer samochodem z dubajskiego lotniska do hoteli położonych "na palmie" zajmuje około 50 minut, a po drodze możemy podziwiać imponującą panoramę miasta.

Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

Dubaj cieszy się słoneczną i ciepłą pogodą przez cały rok. Najkorzystniejszym okresem na podróż Dubaju są miesiące od października do kwietnia. Odradzamy planowanie podróży w okresie od czerwca do sierpnia ze względu na bardzo wysokie temperatury i dużą wilgotność powietrza.

 • Palm Jumeirah widziana z lotu ptaka

 • Anantara The Palm Resort & Spa

 • Wille na wodzie w Anantara The Palm Resort & Spa

 • Wnętrza restauracji Mekong w Anantara The Palm Resort & Spa

 • Resort Anantara Dubai The Palm nocą z wieżowcami Dubai Marina w tle

 • Kids Club w hotelu Anantara The Palm

 • Aquaventure Water Park na wyspie Palm Jumeirah

 • Zwiedzanie Dubaju - hotel Burj Al Arab

 • Zwiedzanie Dubaju - historyczna dzielnica Al Bastakiya

 • Zwiedzanie Dubaju - dzielnica Dubai Marina

 • Dubai Downtown i najwyższy budynek świata

 • Niezapomniana wycieczka na pustynię

 • Zachód słońca nad arabską pustynią

 • Kolacja w beduińskim obozie rozbitym pośród wydm

Palm Jumeirah widziana z lotu ptaka

Palm Jumeirah widziana z lotu ptaka

Anantara The Palm Resort & Spa

Anantara The Palm Resort & Spa

Wille na wodzie w Anantara The Palm Resort & Spa

Wille na wodzie w Anantara The Palm Resort & Spa

Wnętrza restauracji Mekong w Anantara The Palm Resort & Spa

Wnętrza restauracji Mekong w Anantara The Palm Resort & Spa

Resort Anantara Dubai The Palm nocą z wieżowcami Dubai Marina w tle

Resort Anantara Dubai The Palm nocą z wieżowcami Dubai Marina w tle

Kids Club w hotelu Anantara The Palm

Kids Club w hotelu Anantara The Palm

Aquaventure Water Park na wyspie Palm Jumeirah

Aquaventure Water Park na wyspie Palm Jumeirah

Zwiedzanie Dubaju - hotel Burj Al Arab

Zwiedzanie Dubaju - hotel Burj Al Arab

Zwiedzanie Dubaju - historyczna dzielnica Al Bastakiya

Zwiedzanie Dubaju - historyczna dzielnica Al Bastakiya

Zwiedzanie Dubaju - dzielnica Dubai Marina

Zwiedzanie Dubaju - dzielnica Dubai Marina

Dubai Downtown i najwyższy budynek świata

Dubai Downtown i najwyższy budynek świata

Niezapomniana wycieczka na pustynię

Niezapomniana wycieczka na pustynię

Zachód słońca nad arabską pustynią

Zachód słońca nad arabską pustynią

Kolacja w beduińskim obozie rozbitym pośród wydm

Kolacja w beduińskim obozie rozbitym pośród wydm

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.