MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Niezapomniana podróż do krainy świątyń – mistyczna Birma
Azja  ›  Birma  ›  Program: Niezapomniana podróż do krainy świątyń – mistyczna Birma

Niezapomniana podróż do krainy świątyń – mistyczna Birma

Podróż do najciekawszych zakątków Birmy zapewnia niesamowite wspomnienia. Ten piękny kraj, niedotknięty masową turystyką oferuje zachwycające krajobrazy rzek i gór, bujną przyrodę i spotkania z autentyczną birmańską kulturą. Wyprawa obfituje w spacery po największych miastach Birmy, rejsy po jeziorze Inle, zwiedzanie świątyń buddyjskich w Bagan oraz beztroski relaks na pięknej plaży Ngapali.

Aktywne wakacje w Birmie, egzotyczna podróż do Birmy, najlepsza wyprawa do Birmy, atrakcje i zabytki Birmy, podróż szyta na miarę, najlepsze hotele w Birmie

Dlaczego polecamy

 • Atrakcyjny program łączy aktywne zwiedzanie najciekawszych zakątków Birmy z kilkoma dniami relaksu
 • Podróż została przygotowana w oparciu o wysokiej klasy usługi i współpracę z zaufanymi kontrahentami. Zakwaterowanie blisko miejsc zwiedzania w najlepszych hotelach i resortach, osobiście sprawdzonych przez zespół Memories Vacations
 • Komfortowe i szybkie podróże po kraju zapewniają dobrze zorganizowane loty wewnętrzne
 • Zwiedzanie najsłynniejszych zabytków i świątyń w Birmie odbywa się w towarzystwie wykwalifikowanego anglojęzycznego przewodnika
 • W planie przewidziana jest wyprawa do tradycyjnych wiosek wokół jeziora Inle i beztroski odpoczynek na tropikalnej plaży Ngapali, będący zwieńczeniem pobytu w Birmie
 • Podróż obejmuje przystanki w najciekawszych miastach kraju, Yangon i Bagan, słynących z ciekawej historycznej architektury i niezwykłych buddyjskich świątyń

Idealny dla

 • Par i Nowożeńców
 • Fanów aktywnego wypoczynku
 • Miłośników kultury i historii Azji
 • Amatorów pysznego jedzenia

Kategorie

 • Aktywnie
 • Kultura i historia
 • Najpiękniejsze plaże
 • Poza utartymi szlakami
Perełki
“W okolicy jeziora Inle warto zatrzymać się w miejscowych warsztatach i pracowniach, by z bliska przyjrzeć się misternie wykonywanej biżuterii, rzeźbom z drzewa tekowego czy wytwarzaniu kolorowych tkanin.”
Niezapomniana podróż do krainy świątyń – mistyczna Birma

1 noc w Yangon, 2 noce nad jeziorem Inle, 2 noce w Bagan, 4 noce na plaży Ngapali, łącznie 9 nocy w Birmie

Dzień 1 Początek podróży

Wylot z Warszawy do Yangon z przesiadką na Bliskim Wschodzie

Dzień 2 Przylot do Birmy

Przylot do Yangon (dawniej Rangun) i prywatny transfer do hotelu Sule Shangri La . Pozostała część dnia pozostaje do własnej dyspozycji. Polecamy odpoczynek i relaks po podróży korzystając z hotelowego basenu, drink baru lub gabinetu urody. Hotel zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie centrum Yangon, dzięki czemu można wybrać się na wieczorny spacer po okolicy.

Dzień 3-4 Pobyt nad jeziorem Inle

Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu, transfer na lotnisko i przelot do miasteczka Heho. Po wylądowaniu, prywatny transfer malowniczą trasą nad jezioro Inle. W trakcie przejazdu zaplanowano przystanki w drewnianym klasztorze Shwe Yan Pyay, słynącym z misternie rzeźbionych zdobień i dużej kolekcji posągów Buddy, a także w miejscowości Nyaung Shwe, gdzie odbywa się targ. Po dotarciu na brzeg jeziora nastąpi przesiadka na łódź motorową i rejs do najważniejszej świątyni w okolicy – pagody Phaung Daw Oo, która przechowuje pięć świętych posążków Buddy, bogato pokrytych listkami złota. Po wizycie w świątyni transfer łodzią do tradycyjnej manufaktury papierosów, gdzie dotychczas produkty wytwarzane są ręcznie. W godzinach popołudniowych przyjazd do ViewPoint Eco Lodge, gdzie zarezerwowano pobyt na dwie noce. Kolejnego dnia, po śniadaniu w hotelu, całodzienny rejs po jeziorze Inle prywatną łodzią. Wycieczka zacznie się od wizyty na targu, który każdego dnia odbywa się w innej wiosce. Zjeżdżają tu rzemieślnicy i rolnicy z okolicznych miejscowości, by sprzedać swoje wyroby. To doskonała okazja do poszukania ciekawych pamiątek. Należy zaznaczyć, że targ nie odbywa się podczas nowiu i pełni księżyca. Z targu łódź obiera kurs na wioskę Indein, by pospacerować pośród uliczek i kaplic. Będąc w tej okolicy warto wspiąć się na pobliskie wzgórze, żeby zobaczyć zniewalającą panoramę jeziora i okolic. Po wizycie w Indein powrót do hotelu. W drodze powrotnej wedle życzenia sternik zatrzyma się w innych ciekawych zakątkach.

Dzień 5-6 Przelot do Bagan i zwiedzanie

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Heho, skąd nastąpi przelot do Nyaung Oo i prywatny przejazd do Bagan. Tam wraz z przewodnikiem rozpocznie się zwiedzanie zabytkowego kompleksu świątyń, stup i klasztorów, które imponują niezwykłą architekturą. Wycieczka stanowi okazję do zobaczenia najbardziej zjawiskowych budowli w całym Bagan. Po południu wizyta w warsztacie wyrobów z laki oraz zwiedzanie najsłynniejszej świątyni Ananda, architektonicznego arcydzieła birmańskich budowniczych. W Ananda znajdują się także dwa osobliwe posągi Buddy – wyraz ich twarzy zmienia się w zależności od miejsca, z którego się na nie patrzy. Z Ananda przejażdżka dorożką konną pośród innych budowli aż do wyniesionego wysoko punktu widokowego, skąd obserwować można zachwycający zachód słońca. Po dniu obfitującym w tak wiele atrakcji powrót do hotelu Tharabar Gate w Bagan, gdzie zarezerwowano pobyt na dwie noce. Następny dzień należy do własnej dyspozycji. Polecamy dodatkową atrakcję w postaci porannego lotu balonem ponad świątyniami. To wyjątkowe i niezapomniane przeżycie, którego nie można doświadczyć nigdzie indziej. Na miejsce należy przybyć tuż przed świtem. Chwilę później balony wzbijają się w górę, skąd rozciągają się malownicze widoki. Warto wziąć ze sobą aparat fotograficzny, bowiem zdjęcia z tej wycieczki często okazują się najbardziej spektakularnymi z całego pobytu w Birmie. Uprzejmie informujemy, że przelot balonem jest możliwy za opłatą we własnym zakresie. Po zakończonej wyprawie powrót do hotelu na śniadanie. Dzień polecamy spędzić na samodzielnym zwiedzaniu kompleksu Bagan.

Dzień 7-10 Relaks przy plaży Ngapali

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko w Nyaung U, skąd nastąpi przelot do miejscowości Thandwe. Po wylądowaniu prywatny transfer do hotelu Sandoway, znajdującego się zaledwie 20 minut jazdy od lotniska. W tym dniu rozpoczyna się wakacyjna część podróży. Hotel Sandoway to pięknie zlokalizowany i przytulny ośrodek, w którym panuje beztroska i wesoła atmosfera. Znajduje się tuż przy plaży Ngapali, posiada komfortowe pokoje i dobrze rozwiniętą infrastrukturę wypoczynkową. Te dni upłyną na błogim relaksie - serdecznie polecamy skorzystać z ciekawej oferty hotelu – gabinetu odnowy biologicznej, kameralnej sali kinowej, czy raczyć się pysznymi drinkami nad basenem lub na plaży. Warto wybrać się na spacery do okolicznych restauracji, pojeździć na rowerze i plażować.

Dzień 11 Powrót do Yangon

Po śniadaniu nastąpi wymeldowanie z hotelu. Czas pozostały do transferu na lotnisko spędzić można nad basenem. O umówionej porze przejazd do Thandwe na lot do Yangon. Po wylądowaniu w godzinach popołudniowych zaplanowano wycieczkę z przewodnikiem do najsłynniejszej birmańskiej świątyni – pagody Shwedagon. Po zwiedzaniu zakwaterowanie w hotelu Akore na odpoczynek przed nocnym lotem. W godzinach późnowieczornych transfer na lotnisko.

Dzień 12 Powrót do Polski

Przybycie na lotnisko, skąd nastąpi wczesny lot do Polski z przesiadką na Bliskim Wschodzie. Lądowanie w Warszawie tego samego dnia.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Cena orientacyjna 10 950 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej, transfery, rezerwacja biletów lotniczych z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów).

Cena zawiera
 • Zakwaterowanie w hotelach 4 i 5-gwiazdkowych (10 noclegów) w opcji ze śniadaniami
 • Bilet lotniczy w obie strony z Polski do Birmy
 • Opłatę wizową
 • Przeloty wewnętrzne Yangon – Heho (Jezioro Inle), Heho (Jezioro Inle) – Nyaung U (Bagan), Nyaung U (Bagan ) – Thandwe (plaża Ngapali), Thandwe - Yangon
 • Opiekę anglojęzycznego kontrahenta i wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu
 • Prywatne transfery z anglojęzycznym kierowcą-przewodnikiem
 • Ubezpieczenie turystyczne na kwotę 100 000 euro
 • Składkę na Fundusz Turystyczny
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories
Cena nie obejmuje
 • Dodatkowych atrakcji i zwiedzania
 • Wyżywienia niewymienionego powyżej
 • Zwyczajowych napiwków
Birma

Stolica

Naypyidaw

Strefa czasowa

GMT +6:30. Przesunięcie czasowe względem Polski wynosi 5 godzin 30 minut zimą i 4 godziny 30 minut latem.

Populacja

51 mln

Powierzchnia

676 578 kilometrów kwadratowych

Język

birmański

Ustrój

republika prezydencka

Religia

buddyzm – 89,8%
chrześcijaństwo – 6,3%
islam – 2,3%
hinduizm – 0,5%
tradycyjne religie plemienne – 0,8%
inne religie – 0,2%
brak religii – 0,1%

Waluta

Kiat
100 MMK = 0,06 EUR = 0,07 USD = 0,27 PLN

Informacje wizowe

Obywatele polscy objęci są obowiązkiem wizowym. Wizę turystyczną można uzyskać poprzez stronę internetową lub aplikując przez najbliższą placówkę ambasady birmańskiej.
E-wiza upoważnia do przekroczenia granicy przez porty lotnicze w Yangon, Mandalay, Naypyidaw lub lądowe przejścia graniczne w miejscowościach Tachleik, Myawaddy, Kawthaung. Memories Vacations zajmuje się procedurą wizową w imieniu klientów. Aby ubiegać się o wizę, paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do Birmy.

Szczepienia i informacje zdrowotne

Na terenie Birmy nie są wymagane żadne szczepienia profilaktyczne. Wyjątek stanowią osoby, które przebywały na terenie występowania żółtej febry i zalecane jest szczepienie przeciwko niej. Warto rozważyć szczepienie przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi, błonicy i durowi brzusznemu. Na terenie Birmy występuje niskie zagrożenie malarią, w związku z czym zalecane są ubrania zakrywające ciało oraz stosowanie repelentów. Przed każdym wyjazdem do krajów egzotycznych należy skontaktować się z lekarzem specjalistą celem omówienia zagrożeń zdrowotnych oraz indywidualnego kalendarza szczepień.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.