MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Najcenniejsze perełki Cejlonu i odpoczynek przy tropikalnej plaży
Azja  ›  Sri Lanka   ›  Program: Najcenniejsze perełki Cejlonu i odpoczynek przy tropikalnej plaży

Najcenniejsze perełki Cejlonu i odpoczynek przy tropikalnej plaży

Podróż w poszukiwaniu najcenniejszych perełek Cejlonu umożliwi poznanie głównych atrakcji Sri Lanki. Zwieńczeniem zwiedzania będzie beztroski odpoczynek przy plaży. W programie uwzględniono najważniejsze miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc na wyspie. Nie zabraknie także wspaniałego safari, kolonialnych miast i tropikalnych plaż.

Dlaczego polecamy

 • Intensywne zwiedzanie najciekawszych miejsc na Cejlonie
 • Butikowe i luksusowe hotele
 • Zróżnicowane atrakcje zarówno kulturalne jak i aktywne
 • Błądzenie wśród setek posążków Buddy w tajemniczych jaskiniach Dambulla
 • Wspinaczka do starożytnej twierdzy Sigiriya
 • Zachwycające górzyste krajobrazy okolicy miasteczka Ella oraz trekking na Little Adam’s Peak
 • Odkrywanie kolonialnej historii w Galle
 • Odpoczynek przy piaszczystej plaży w Bentota

Idealny dla

 • Par / Nowożeńców
 • Rodzin z dziećmi
 • Miłośników przyrody
 • Fanów historii i kultury

Kategorie

 • Aktywnie
 • Dzika przyroda
 • Kultura i historia
 • Rodzinnie
Perełki
“Bentota jak i jej okolica oferuje mnóstwo atrakcji i możliwości aktywnego spędzania czasu. Warto rozważyć rejs po rzece Madu czy wizytę w wylęgarni żółwi. Tutejsze plaże sprzyjają również uprawianiu sportów wodnych. ”
Najcenniejsze perełki Cejlonu i odpoczynek przy tropikalnej plaży

1 noc w Negombo, 2 noce w Dambulla, 1 noc w Kandy, 1 noc w Ella, 1 noc w Galle, 4 noce w Bentota

Dzień 1 Wylot z Polski i przelot na Sri Lankę

Wylot z Warszawy. Przelot do Kolombo z jedną przesiadką.

Dzień 2 Przylot na Sri Lankę i relaks w Negombo

Przylot do Kolombo. Na lotnisku nastąpi spotkanie z naszym lokalnym przedstawicielem oraz Państwa kierowcą, którzy zaopiekują się Państwem podczas pobytu na Sri Lance. W trakcie podróży po Sri Lance będą Państwo korzystać z usług anglojęzycznego kierowcy-przewodnika do Państwa wyłącznej dyspozycji, który będzie Państwu towarzyszył w czasie zwiedzania. Przejazd do miejscowości Wayikkal, nieopodal Negombo, gdzie spędzicie pierwszą noc na Sri Lance. Proponujemy pobyt w hotelu przy plaży Suriya Resort, który będzie idealnym miejscem na odpoczynek po podróży i aklimatyzację.

Dzień 3 Zwiedzanie świątyń w Dambulla oraz fortecy w Sigiriya

Po śniadaniu nastąpi wymeldowanie z hotelu, a następnie przejazd w okolicę miejscowości Dambulla, gdzie znajdują się dzisiejsze atrakcje. Udacie się do mistycznych Dambulla Cave Temples, czyli kompleksu świątyń zlokalizowanych w jaskiniach. W dalszej części dni pojedziecie do zabytkowych ruin pałacu i fortyfikacji w Sigiriya. Tam czeka Was wspinaczka na granitową skałę, na szczycie której położona jest antyczna zabudowa z V wieku n.e. Najbliższe dwie noce spędzicie w urokliwie położonym hotelu Cinnamon Lodge Habarana

Dzień 4 Safari w Parku Narodowym Minneriya i zwiedzanie Polonnaruwa

Dzisiejszego rana ruszycie do Parku Narodowego Minneriya, gdzie czeka na Was około dwugodzinne safari jeepem. Park słynie z możliwości obserwacji słoni żyjących w dużych stadach. Oprócz słoni w Parku żyje wiele gatunków ptaków. Popołudniem nastąpi przejazd do antycznego miasta Polonnaruwa. Udacie się na zwiedzanie kompleksu obejmującego budowle buddyjskie i hinduistyczne. Wieczorem powrót do hotelu w okolicy Dambulla.

Dzień 5 Wizyta w ogrodach i zwiedzanie Kandy

Po śniadaniu wymeldujecie się z hotelu i ruszycie w podróż do Kandy. Po drodze odwiedzicie ogród przypraw w Matale, gdzie będzie okazji poznać jak przyprawy są uprawiane i pozyskiwanie. Następnie zatrzymacie się w miejscowości Peradeniya, w której znajduje się Królewski Ogród Botaniczny. Będzie to idealne miejsce na relaksujący spacer w egzotycznej scenerii. Popołudniem dotrzecie do Kandy, aby zwiedzić miasto i udać się na wieczorem na spektakl tradycyjnych lankijskich tańców. Na nocleg dotrzecie do hotelu Royal Classic Resort, położonego w otoczeniu pięknej przyrody.

Dzień 6 Wizyta na plantacji i w fabryce herbaty. Przejazd do Ella

Po śniadaniu wymeldowaniu z hotelu nastąpi przejazd do miejscowości Nuwara Eliya, zwaną także Małą Anglią, ze względu na swoją angielską zabudowę pochodząca z czasów kolonialnych. Droga z Kandy do Nuwara Eliya wiedzie przez zielone wzgórza i plantacje herbaty. Na jednej z nich zatrzymacie się, aby odwiedzić lokalną fabrykę herbaty i udać się na spacer po plantacji. Po krótkim przystanku na zwiedzanie Nuwara Eliya ruszycie w dalszą drogę do Ella. Wieczorem dotrzecie na nocleg do wyjątkowego hotelu 98 Acres Resort & SPA.

Dzień 7 Zwiedzanie atrakcji Ella i przejazd do Galle

O poranku udacie się na lekki trekking na Little Adam’s Peak, szczyt o wysokości 1141 metrów n.p.m. Spacer zajmie około 20-30 minut w jedną stronę. Ze szczytu wzgórza rozpościera się fantastyczny widok na góry i doliny. Następnie po wymeldowaniu z hotelu przewodnik zabierze Was na słynny most Nine Arch Bridge, jeden z chętniej fotografowanych obiektów na Sri Lance. Z Ella pojedziecie na wybrzeże do kolonialnego miasteczka Galle. Po drodze będzie okazja zobaczyć wodospady Rawana, które tworzą spektakularną 25-metrową kaskadę. Popołudniem dotrzecie do Galle. Nocleg spędzicie w wyjątkowym hotelu The Fort Printers, znajdującym się w kolonialnych rezydencjach.

Dzień 8 - 10 Przejazd do Bentoty i odpoczynek przy plaży

Po śniadaniu opuścić Galle i udacie się drogą wzdłuż wybrzeża do turystycznego kurortu w Bentocie. Tam na cztery noce odpoczniecie przy samej plaży w hotelu Avani Bentota. Przed Wami niczym niezakłócony i błogi relaks pod palmą. Ponad to Bentota i okolice oferują wiele atrakcji i możliwości aktywnego spędzania czasu.

Dzień 11 - 12 Transfer na lotnisko i przelot do Polski

Po śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu kierowca zapewni transfer na lotnisko w Kolombo. Lot do Polski odbędzie się z jedną przesiadką. W zależności od wybranego połączenia lotniczego lądowanie w Polsce nastąpi dnia 11-tego wieczorem lub 12-tego o poranku.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Cena orientacyjna 8 900 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej, transfery, rezerwacja biletów lotniczych z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów).

Cena zawiera
 • Lot międzynarodowy na trasie Warszawa - Kolombo - Warszawa w klasie ekonomicznej
 • Zakwaterowanie na 10 noclegów w wymienionych hotelach
 • Śniadania i obiadokolacje w hotelach (napoje do kolacji dodatkowo płatne)
 • Wypożyczenie samochodu wraz z usługami prywatnego anglojęzycznego kierowcy-przewodnika
 • Zwiedzanie atrakcji wymienionych w programie
 • Opłaty wstępów do odwiedzanych atrakcji
 • Opiekę anglojęzycznego kontrahenta na Sri Lance
 • Wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu podczas trwania całej podróży
 • Ubezpieczenie turystyczne AXA w zakresie: kosztów leczenia do wysokości 100 000 EUR, następstw nieszczęśliwych wypadków do wysokości 4 000 EUR, kosztów ratownictwa 6 000 EUR oraz bagażu podróżnego do wysokości 400 EUR
 • Składkę odprowadzaną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdego Uczestnika podróży
 • Pakiet Dokumentów Podróżnych Memories Vacations
Cena nie obejmuje
 • Wizy do Sri Lanki (dla obywateli Polski – płatnej po przylocie do Kolombo w wysokości 40 USD/os.)
 • Lunchy i dodatkowych napojów
 • Kosztów dodatkowych zezwoleń na użycie kamery wideo / aparatu w niektórych atrakcjach na Sri Lance
 • Zwyczajowych napiwków
Memories zawarte w programie
Hotele zawarte w programie
Inne polecane hotele
Sri Lanka

Stolica

Kolombo

Strefa czasowa

GMT +5:30
Przesunięcie czasowe względem Polski wynosi odpowiednio 4,5 godziny w zimie i 3,5 godziny w lecie.

Populacja

20,1 mln

Powierzchnia

65 610 kilometrów kwadratowych

Język

Językami urzędowymi są syngaleski, tamilski i angielski.

Ustrój

Republika demokratyczno-socjalistyczna

Religia

Dominującą religią kraju jest buddyzm. Wyznaje go około 70% ludności. Pozostałe religie to islam, hinduizm i chrześcijaństwo.

Waluta

Rupia lankijska (LKR)
100 LKR = 0,7 USD = 2,7 PLN
W obiegu znajdują się banknoty o nominałach Rs 10, 20, 50, 100, 200, 500, 1000 oraz monety o nominałach 5, 10, 25, 50 centów.

Czas przelotu

12-20 godzin, zależnie od wyboru linii lotniczych i czasów przesiadek.

Informacje wizowe

Obywatele polscy podróżujący na Sri Lankę w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania wizy turystycznej. Paszport musi być ważny na minimum 6 miesięcy od terminu planowanego zakończenia pobytu na Sri Lance. Konieczne jest posiadanie biletu powrotnego.

Wizy uzyskać można na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na wypełnieniu wniosku przed podróżą na oficjalnej stronie internetowej elektronicznego systemu wizowego Sri Lanki. Wówczas koszt wizy wynosi 35 USD. Drugim sposobem uzyskania wizy jest wypełnienie drukowanego wniosku bezpośrednio po przylocie na Sri Lankę. Koszt wizy uzyskanej na lotnisku wynosi 40 USD.

Opuszczając Sri Lankę nie uiszcza się opłaty wylotowej.
Aktualne informacje wizowe dostępne są na stronie MSZ.

Szczepienia i informacje zdrowotne

Choć nie ma szczepień obowiązkowych, osobom podróżującym na Sri Lankę zaleca się typowy zestaw szczepień dla podróży egzotycznych: przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu oraz tężcowi i błonicy. Na Sri Lance nie występuje obecnie zagrożenie malarią. Przed każdym wyjazdem do krajów egzotycznych należy skontaktować się z lekarzem specjalistą celem omówienia zagrożeń zdrowotnych oraz indywidualnego kalendarza szczepień.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.