MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Polinezja Francuska wakacje - ekscytujące podróże, luksusowe hotele
Oceania  ›  Polinezja Francuska

Polinezja Francuska

Bora Bora… Tahiti… Moorea… Nazwy te są gwarancją rajskich wakacji wśród błękitu lagun, tropikalnej roślinności oraz bogactwa mórz koralowych. Mniej znane Markizy oraz Atole Tuamotu oferują równie idylliczne wrażenia w bardziej kameralnej atmosferze. Każda z wysp Polinezji Francuskiej to prawdziwa gratka dla miłośników nurkowania, niezwykłych krajobrazów oraz piękna tropikalnej przyrody.

rajskie plaże Polinezja Francuska, podróże szyte na miarę Polinezja, Bora Bora, Tahiti, Tuamotu, Moorea, Markizy, ekskluzywne hotele i domki na wodzie, kiedy jechać Polinezja Francuska

Dlaczego polecamy
 • Najpiękniejsze laguny i plaże na świecie – odbijające promienie słoneczne białe plaże z miałkim piaskiem oraz wody oceanu mieniące się we wszystkich kolorach błękitu
 • Imponujące górzyste krajobrazy i przyroda – endemiczne lasy tropikalne spływające gęstwiną zieloności z majestatycznych skalnych zboczy prosto do lazurowego oceanu
 • Luksus – piękne wnętrza, przeszklone podłogi pozwalające podziwiać podwodny świat, przestronne okna ukazujące widoki jak z pocztówki, doskonały serwis hotelowy, pyszne drinki, wygodne leżaki, profesjonalne spa, cisza i spokój…
 • Gorące wody oceaniczne od 25°C do 28°C pozwalają na beztroskie, wielogodzinne kąpiele i nurkowanie
 • Snorkeling, nurkowanie, pływanie, karmienie i dotykanie wszechobecnych płaszczek, rekinów, mant, muren, żółwi i miliona kolorowych rybek oraz koralowców – nieodkryte wcześniej emocje łączące strach i adrenalinę z eksplozją radości!
 • Świeża kuchnia pełna owoców zarówno morza, jak i lądu
 • Barwna kultura i egzotyczne obyczaje
Geografia

Polinezja Francuska to terytorium zamorskie Francji, obejmujące 5 archipelagów i ponad 150 wysp na Oceanie Spokojnym, obszarowo odpowiadające wielości Europy. Archipelagi Polinezji to: Wyspy Towarzystwa (do których zalicza się jedne z najpopularniejszych turystycznie wysp czyli Bora Bora, Tahiti oraz Moorea), Markizy, Wyspy Tuamotu, Wyspy Tubuai i Wyspy Gambiera.
Wyspy polinezyjskie są pochodzenia wulkanicznego lub koralowego. Markizy i Tubuai są wyspami wulkanicznymi – mają w stosunku do pozostałych wysp bardziej rozwiniętą linię brzegową i nie są otoczone rafą koralową. Wyspy Towarzystwa są pochodzenia wulkaniczno-koralowego. Oznacza to, że często wnętrze wyspy jest dawnym wulkanem, a wokół rozciąga się rafa koralowa z licznymi maleńkimi wysepkami nazywanymi motu. Tuamotu zaś to największy na świecie archipelag wysp pochodzenia koralowego, zwanych atolami. Powstały one w wyniku procesów rafotwórczych, a ich powierzchnia wznosi się zaledwie na wysokość 1-2 m n.p.m.

Przyroda

Rozrzucone po Oceanie Spokojnym wyspy Polinezji Francuskiej są zróżnicowane pod względem przyrodniczym. Bora Bora, Moorea i Tahiti stanowią górzyste wyspy, porośnięte tropikalną roślinnością, endemicznymi paprociami i palmami bananowca. Atole Tuamotu tworzą płaskie piaszczyste okręgi o ogromnej rozpiętości porośnięte palmami kokosowymi i zamieszkałe przez setki gatunków ptaków. Największą atrakcją Polinezji jest podwodny świat. Gorące wody, przybierające wszystkie możliwe odcienie błękitu, stanowią dom dla tysięcy rekinów, płaszczek, mant, żółwi, bajecznych ryb, a nawet wielorybów. Zachwycające rafy koralowe, przesycone intensywnymi kolorami tęczy i wyszukanymi formami, można podziwiać godzinami. Plaże, znajdujące się w czołówce najpiękniejszych lagun świata, pokryte są drobnym piaskiem lśniącym pełną gamą kolorów – od śnieżnobiałego, przez różowy, aż do czarnego mieniącego się wulkanicznego pyłu.

Kultura

Barwna tradycja i kultura polinezyjska jest nadal autentycznie kultywowana. Polinezyjski taniec wykonywany przez grupę mężczyzn i kobiet w trawiastych spódnicach i wiankach prezentuje najczęściej historie miłosne lub polowanie. Naprzemiennie agresywne i erotyczne ruchy opalonych ciał wprawiają w prawdziwy zachwyt. Melancholijne pieśni przy akompaniamencie ukulele, fletów, bębnów i muszli opowiadają pradawne legendy o powstaniu wysp i dawnych bóstwach, takich jak Bóg Tatuażu – Tohu. Największą wagę do tatuażu przywiązuje się nadal na Markizach, gdzie nierzadko ciała mieszkańców pokryte są geometrycznymi malunkami od stóp do głów, zarówno w celach estetycznych, religijnych jak i informacyjnych. Religijny i rytualny charakter ma również figuratywne rzeźbiarstwo w drewnie lub kamieniu, przedstawiające w schematyczny sposób przodków tiki. Misternie rzeźbiona postać bożka lub wiosło to z pewnością najpiękniejsza pamiątka z Polinezji. Każdy hotel organizuje dla turystów wieczory polinezyjskie, podczas których można zapoznać się z lokalną kuchnią, muzyką i tańcem rodowitych mieszkańców.

Ciekawostki
“Czarne perły tahitańskie charakteryzują się pięknymi ciemnymi odcieniami oraz większym rozmiarem. Są bardzo cenione w branży jubilerskiej i stanowią ponad 55% wartości eksportu Polinezji Francuskiej. Naszym zdaniem obowiązkowa pamiątka z wakacji w tej części świata.”
Religia

Polinezja Francuska jest zróżnicowana pod względem wyznaniowym. Największy odsetek, ponad połowa ludności, to protestanci. Drugą religią, wyznawaną przez blisko 30% mieszkańców, jest katolicyzm. Większość mieszkańców, choć to temat tabu, nadal wierzy w nadprzyrodzoną siłę mana, czyli bezosobową, niematerialną siłę przenikającą żywe bądź martwe ciało.

Kuchnia

Kuchnia Polinezji Francuskiej łączy w sobie wysublimowanie gastronomii francuskiej z pikanterią chińskich przypraw i świeżością polinezyjskich składników. Popularną potrawą, którą można skosztować m.in. w tradycyjnych restauracjach na Tahiti zwanych "roulettes", jest Ota 'Ika, czyli surowa ryba w mleku kokosowym. Restauracje hotelowe prowadzone są przez doświadczonych szefów kuchni i oferują posiłki na światowym poziomie. Kulinarną atrakcją resortów na Bora Bora są kajakowe śniadania (canoe breakfast) – obfite w lokalne delikatesy śniadanie transportowane jest do willi na wodzie kajakiem, pięknie przystrojonym kwiatami. Owoce, takie jak dojrzałe mango, słodka papaja, soczysty ananas, łagodny kokos i słodkie liczi, zerwane prosto z krzaka, smakują na Polinezji jak nigdzie indziej.

1 2
Polinezja Francuska

Stolica

Papeete (Tahiti)

Strefa czasowa

GMT-10 godz. (Wyspy Towarzystwa, włącznie z Tahiti)
GMT-9:30 godz. (Markizy)

Populacja

259 tys.

Powierzchnia

4167 km²

Język

Język urzędowy to francuski. Mieszkańcy posługują się także językiem polinezyjskim, a w kurortach można porozumieć się w języku angielskim.

Ustrój

Zamorska wspólnota terytorialna Francji o szerokim zakresie autonomii wewnętrznej

Religia

Protestantyzm: 45%, Katolicyzm: 34%, Mormonizm 6%, inne religie lokalne 15%

Waluta

Frank polinezyjski (CFP), 1 frank = 100 centymów

Czas przelotu

Ok. 24 - 26 godzin, w zależności od czasu przesiadki. Brak lotów bezpośrednich.

Informacje wizowe

Obywatele polscy nie muszą okazywać wizy przy wjeździe do Polinezji w celach turystycznych, o ile nie planują pobytu dłuższego niż 90 dni.
W przypadku podróży z międzylądowaniem w USA, podróżni muszą posiadać odpowiednie zezwolenie na pobyt w USA, tzw. ESTA.
Aktualne informacje wizowe należy zawsze sprawdzać na stronach MSZ:
https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/wizy

Szczepienia i informacje zdrowotne

W Polinezji Francuskiej nie występują szczególne zagrożenia dla zdrowia i nie jest to obszar malaryczny. Brak obowiązkowych szczepień. Zaleca się szczepienie przeciwko tężcowi i błonicy, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B oraz durowi brzusznemu.
Przed każdym wyjazdem do krajów egzotycznych należy skontaktować się z lekarzem specjalistą celem omówienia zagrożeń zdrowotnych oraz indywidualnego kalendarza szczepień.

Polinezja Francuska - lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Polinezja Francuska - kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

Duża rozciągłość południkowa sprawia, że Polinezja leży w dwóch strefach klimatycznych. Markizy i północna część Tuamotu leżą w klimacie podrównikowym, zaś pozostałe wyspy w klimacie zwrotnikowym. Temperatury powietrza na Markizach, Tuamotu, Bora-Bora i Tahiti utrzymują się na poziomie od 28°C do 31°C, a średnia temperatura wody waha się między 27°C a 29°C.
Choć Polinezja Francuska cieszy się wysoką temperaturą powietrza i wody przez cały rok, występuje podział na porę suchą i deszczową. Pora sucha trwa od czerwca do października i charakteryzuje się mniej uciążliwymi temperaturami – jest to najlepszy czas na podróż do Polinezji Francuskiej. Lipiec i sierpień mogą co prawda uraczyć podróżnych załamaniami pogody powodowanymi wiatrami „maraamu”, ale warto wspomnieć, że podróż w tym okresie pozwala na uczestnictwo w festiwalu „Heiva”, czyli tamtejszym karnawale. Pora deszczowa to okres od listopada do maja – charakteryzuje się wyższymi temperaturami i wilgotnością powietrza, bywa duszno i ulewnie.
Pora deszczowa to okres, kiedy ruch turystyczny jest mniejszy, a hotele obniżają swoje ceny. Z kolei najwięcej turystów przybywa w okresie europejskich wakacji. Polinezja Francuska oferuje dobre warunki do nurkowania oraz surfowania przez cały rok. Z kolei amatorom żeglarstwa radzi się unikać okresu od listopada do marca. Osoby chcące uprawiać turystykę pieszą i trekking powinny zaplanować podróż w porze suchej, gdyż w porze deszczowej szlaki mogą nie nadawać się do wędrówek.

 • Jedna z najpiękniejszych wysp świata, Bora Bora, Źródło: Aranui

 • Widok na najwyższe szczyty Bora Bora - Otemanu i Pahia

 • Źródło: Four Seasons Bora Bora

 • Domki na wodzie w hotelu Intercontinental Le Moana Bora Bora, Źródło: Intercontinental Le Moana Bora Bora

 • Źródło: Intercontinental Le Moana Bora Bora

 • Źródło: Intercontinental Le Moana Bora Bora

 • Hotel na prywatnej wyspie, Źródło: Sofitel Bora Bora Private Island

 • Źródło: Intercontinental Thalasso Bora Bora Resort

 • Żródło: Sofitel Bora Bora Marara Beach Resort

 • Vahine, czyli kobiety podczas tańca apa'rima

 • Źródło: Intercontinental Tahiti Resort

 • Polinezja Francuska słynie z hoteli z domkami na wodzie

 • Krajobraz Moorea, zwanej Fortecą Bogów

 • Widok z Moorea na większą sąsiadkę - Tahiti

 • Widok willi na wodzie w hotelu Intercontinental Moorea , Źródło: Intercontinental Moorea

 • Rafa koralowa w archipelagu Tuamotu

 • Jedna z wysepek w atolu Rangiroa, Źródło: Kia Ora Resort

 • Źródło: Kia Ora Resort

 • Źródło: Kia Ora Resort

 • Źródło: Kia Ora Resort

 • Sielankowy krajobraz wyspy Huahine

 • Dolina rzeki Papenoo na Tahiti

 • Jeden z licznych wodospadów na Tahiti

 • Czarne perły - główny towar eksportowy Polinezji

 • Dramatyczne wybrzeże Nuku Hiva w archipelagu Markizów

 • Ostre szczyty markizyjskiej wyspy Ua Pou

 • Wyspa Hiva Oa

 • Statek w zatoce na Nuku Hiva

 • Źródło: Intercontinental Moorea

 • Fregaty na wyspie Tetiaroa, Źródło: Tekura Travel

Jedna z najpiękniejszych wysp świata, Bora Bora

Jedna z najpiękniejszych wysp świata, Bora Bora

Źródło: Aranui

Widok na najwyższe szczyty Bora Bora - Otemanu i Pahia

Widok na najwyższe szczyty Bora Bora - Otemanu i Pahia

Źródło: Four Seasons Bora Bora

Domki na wodzie w hotelu Intercontinental Le Moana Bora Bora

Domki na wodzie w hotelu Intercontinental Le Moana Bora Bora

Źródło: Intercontinental Le Moana Bora Bora

Źródło: Intercontinental Le Moana Bora Bora

Źródło: Intercontinental Le Moana Bora Bora

Hotel na prywatnej wyspie

Hotel na prywatnej wyspie

Źródło: Sofitel Bora Bora Private Island

Źródło: Intercontinental Thalasso Bora Bora Resort

Żródło: Sofitel Bora Bora Marara Beach Resort

Vahine, czyli kobiety podczas tańca apa'rima

Vahine, czyli kobiety podczas tańca apa'rima

Źródło: Intercontinental Tahiti Resort

Polinezja Francuska słynie z hoteli z domkami na wodzie

Polinezja Francuska słynie z hoteli z domkami na wodzie

Krajobraz Moorea, zwanej Fortecą Bogów

Krajobraz Moorea, zwanej Fortecą Bogów

Widok z Moorea na większą sąsiadkę - Tahiti

Widok z Moorea na większą sąsiadkę - Tahiti

Widok willi na wodzie w hotelu Intercontinental Moorea

Widok willi na wodzie w hotelu Intercontinental Moorea

Źródło: Intercontinental Moorea

Rafa koralowa w archipelagu Tuamotu

Rafa koralowa w archipelagu Tuamotu

Jedna z wysepek w atolu Rangiroa

Jedna z wysepek w atolu Rangiroa

Źródło: Kia Ora Resort

Źródło: Kia Ora Resort

Źródło: Kia Ora Resort

Źródło: Kia Ora Resort

Sielankowy krajobraz wyspy Huahine

Sielankowy krajobraz wyspy Huahine

Dolina rzeki Papenoo na Tahiti

Dolina rzeki Papenoo na Tahiti

Jeden z licznych wodospadów na Tahiti

Jeden z licznych wodospadów na Tahiti

Czarne perły - główny towar eksportowy Polinezji

Czarne perły - główny towar eksportowy Polinezji

Dramatyczne wybrzeże Nuku Hiva w archipelagu Markizów

Dramatyczne wybrzeże Nuku Hiva w archipelagu Markizów

Ostre szczyty markizyjskiej wyspy Ua Pou

Ostre szczyty markizyjskiej wyspy Ua Pou

Wyspa Hiva Oa

Wyspa Hiva Oa

Statek w zatoce na Nuku Hiva

Statek w zatoce na Nuku Hiva

Źródło: Intercontinental Moorea

Fregaty na wyspie Tetiaroa

Fregaty na wyspie Tetiaroa

Źródło: Tekura Travel

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.