MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Photo by Zdenek Machacek on Unsplash
Photo by Zdenek Machacek on Unsplash
Ameryki  ›  Kostaryka  ›  Arenal, Guanacaste, Monteverde, Park Narodowy Tortuguero, San Jose  ›  Program: Spotkanie z fascynującą przyrodą Kostaryki

Spotkanie z fascynującą przyrodą Kostaryki

Kostaryka to niewielki kraj w Ameryce Środkowej, który skrywa niesamowity skarb – pieczołowicie chronioną dziką przyrodę, która stała się tutejszą główną atrakcją turystyczną. W czasie podróży zobaczycie różne ekosystemy, obserwować będziecie wiele zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, a na koniec wyprawy przez kilka dni wypoczniecie przy pięknych plażach wybrzeża Pacyfiku.

ekoturystyka w Kostaryce, dzika przyroda Kostaryki, podróż do Kostaryki z biurem podróży, podróże przyrodnicze po Kostaryce, Kostaryka podróże indywidualne, Kostaryka luksusowe hotele

Dlaczego polecamy

 • Możliwość kontaktu z nieskażoną dziką przyrodą
 • Podziwianie majestatycznych, wciąż aktywnych wulkanów
 • Wypoczynek na ślicznych plażach Pacyfiku
 • Obserwacja zwierząt w ich naturalnym otoczeniu
 • Możliwość podglądania żółwi składających jaja lub ich wylęgu
 • Wypoczynek w hotelach będących w silnym kontakcie z otaczającą przyrodą

Idealny dla

 • Par
 • Rodzin
 • Poszukiwaczy przygód
 • Miłośników dzikiej przyrody

Kategorie

 • Aktywnie
 • Dzika przyroda
 • Najpiękniejsze plaże
 • Poza utartymi szlakami
Perełki
“Powracając do San Jose po zakończeniu podróży warto rozważyć wycieczkę na pobliski Wulkan Poas. Ze względu na aktywność wulkanu nie zawsze istnieje możliwość jego odwiedzenia. Jeśli jednak będzie spokojny, z pewnością warto ze szczytu podziwiać wspaniałe widoki oraz potężną gardziel krateru.”
Spotkanie z fascynującą przyrodą Kostaryki

1 noc w San Jose, 2 noce w Parku Narodowym Tortuguero, 2 noce w rejonie Arenal, 2 noce w Monteverde, 3 noce w Guanacaste, 1 noc w San Jose

Dzień 1 Przelot z Polski do Kostaryki

Przelot z Warszawy do San Jose z jedną przesiadką. Po wylądowaniu prywatny transfer do hotelu Studio Hotel i zakwaterowanie na jedną noc w opcji ze śniadaniem.

Dzień 2 Przejazd do Parku Narodowego Tortuguero

Po śniadaniu nastąpi wykwaterowanie i transfer do Parku Narodowego Tortuguero. Po drodze zatrzymacie się na śniadanie w restauracji Rio Danta. Przejdziecie przez piękne tereny Parku Narodowego Braulio Carrillo, w którym podziwiać można spektakularną górską scenerię. Po dotarciu w okolice Tortuguero nastąpi około dwugodzinny rejs łodzią do hotelu Mawamba Lodge. Sama podróż łodzią jest niemałą przygodą, bowiem dzięki niej będziecie mieć pierwszy kontakt z najprawdziwszą dżunglą. Zakwaterowanie na dwie noce z pełnym wyżywieniem. Po lunchu zapraszamy Was na wizytę w miasteczku Tortuguero. W okresie od lipca do września istnieje możliwość zorganizowania nocnej wycieczki na plażę w celu obserwacji żółwi składających jaja. Z kolei w okresie od września do początku grudnia można obserwować wykluwające się z jaj żółwiki, wędrujące prosto do morza. Po powrocie do hotelu będziecie mieli czas na relaks w basenie.

Dzień 3 Pobyt w Parku Narodowym Tortuguero

Po śniadaniu, wraz z przewodnikiem udacie się na spacer po prywatnych szlakach parku Mawamba. Zwiedzicie ogrody motyli, podejrzycie legwany i bajecznie kolorowe żaby. Zobaczycie także specjalną bio-komorę fermentacyjną, w której ścieki są oczyszczane i przetwarzane w naturalne źródło gazu w celu podgrzania pieców kuchennych. Na lunch powrócicie do hotelu. Następnie udacie się na wycieczkę łodzią. Park Tortuguero stworzony został w celu ochrony najważniejszego na półkuli zachodniej miejsca gniazdowania żółwia zielonego, na obszarze 22 km wzdłuż linii brzegowej i 30 km od morza wgłąb lądu. Canal de Tortuguero biegnie przez park, łącząc labirynt delt, kanałów i lagun. Dzięki 11 wyraźnym strefom biologicznym, park oferuje jedną z najbardziej niezwykłych przygód w kraju. Ten wodny świat najlepiej zwiedzać łodzią, która pozwala na bardzo bliski kontakt z okoliczną fauną. Łatwo jest dostrzec wydry rzeczne, kajmany, tukany, jacamary i inne ptactwo wodne. Największą atrakcją dla większości odwiedzających jest zielony żółw, który gniazduje od czerwca do listopada.

Dzień 4 Przejazd do rejonu Arenal

Po śniadaniu, wsiądziecie do łodzi, która zabierze Was do przystani. Stamtąd odbędzie się dzielony z innymi gośćmi transfer busem w okolice wulkanu Arenal. Po drodze zatrzymacie się w restauracji na lunch (wliczony w cenę). Po dotarciu do hotelu Volcano Lodge zakwaterujecie się na dwie noce w opcji ze śniadaniami. Pozostała część dnia będzie do Waszej dyspozycji.

Dzień 5 Wycieczka wokół wulkanu Arenal

Po śniadaniu udacie się do Parku Narodowego Wulkanu Arenal. Jest to jeden z najczęściej odwiedzanych parków w całej Ameryce Środkowej. Szlaki są na ogół płaskie i niebyt męczące – idealne na spokojną i edukacyjną wycieczkę. Podczas spaceru przez dżunglę przewodnik wskaże różne gatunki flory i fauny oraz zapozna Was z naturą, kulturą i historią Kostaryki. Po lunchu udacie się na wycieczkę, w czasie której lepiej poznacie okoliczną przyrodę. Niewiele miejsc w Kostaryce budzi większy szacunek i podziw niż wulkan Arenal. Jego wysoki i stożkowaty kształt dominuje nad zielonymi wzgórzami otaczającymi podstawę. Chociaż obecnie znajduje się w fazie spoczynku, pozostaje najbardziej aktywnym w Kostaryce na przestrzeni ostatnich 43 lat. Ta trasa pozwoli Wam cieszyć się najbardziej niezwykłymi widokami na wulkan Arenal podczas łatwej wędrówki po niższych partiach kolosa. Spacer rozpoczyna się jednym ze szlaków w pobliżu wulkanu i biegnie przez las, aż do obszaru zniszczonego podczas pierwszej erupcji w 1968 roku. Trasa trwa około 2,5 godziny.

Dzień 6 Przejazd w region Monteverde

Po śniadaniu nastąpi transfer do regionu Monteverde. Tam zatrzymacie się w Hotel Trapp Family Lodge w opcji ze śniadaniami. Pozostała część dnia będzie do Waszej dyspozycji. Region Monteverde, jak sama nazwa wskazuje, to porośnięte gęstą, zieloną dżunglą góry, które uznawane są za jedne z najdzikszych i najpiękniejszych regionów Kostaryki.

Dzień 7 Wyprawa do lasu deszczowego i przygoda wśród koron drzew

Jedną z największych atrakcji regionu Monteverde jest tzw. Monteverde Cloud Forest Biological Reserve z 13-kilometrową siecią szlaków. Jedną z możliwości poznawania rezerwatu jest przejście do punktu widokowego, z którego rozpościera się malowniczy pejzaż okolicy. Po lunchu czas będzie przeznaczony do Waszej dyspozycji. Rekomendujemy, abyście doświadczyli jednej z wielu atrakcji dostępnych na miejscu. Zdecydowany prym wiedzie tu tzw. sky tram, czyli zespół sześciu gondoli zawieszonych wśród koron drzew. Dzięki kolejce linowej będziecie mogli podejrzeć życie toczące się w lesie na dużej wysokości. Drugą atrakcją jest tyrolka, czyli system lin rozwieszonych na różnych wysokościach, po których będziecie zjeżdżać. Czeka Was spora dawka adrenaliny, bowiem zjazdy odbywają się nierzadko z prędkością 65 km/h na wysokości około 160 metrów nad ziemią. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji Kostaryki, przeznaczona zarówno dla starszych, jak i dla dzieci.

Dzień 8–10 Przejazd i pobyt na Półwyspie Nicoya na wybrzeżu Pacyfiku

Ten dzień rozpoczniecie od transferu busem do regionu Guanacaste, w okolice miasteczka Nosara. Tutaj odbędzie się wypoczynkowa część Waszej podróży. Otoczony tropikalnym lasem hotel Lagarta Lodge, w którym spędzicie trzy noce, został wybudowany w pełnej symbiozie z naturą i jest idealny na rodzinne wakacje czy romantyczny wypoczynek. Przez większą część roku panuje tu wyśmienita pogoda, z suchym sezonem od grudnia do kwietnia i wilgotnym od maja do listopada. Ten luksusowy butikowy resort oferuje nie tylko wspaniałe widoki na ocean, ale i możliwość delektowania się wyśmienitą kuchnią czy korzystania z zabiegów spa. Lokalne świeże składniki to stały element menu w hotelowej restauracji, w której królują tropikalne smaki w kostarykańskim stylu. Do dyspozycji gości jest bezpłatny transfer na pobliskie plaże Guiones i Pelada. Miłośnicy dzikich plaż odnajdą swój prywatny raj na plaży Nosara.

Dzień 11 Przejazd do San Jose

Po śniadaniu nastąpi transfer busem do San Jose. Tam spędzicie noc w znanym już Studio Hotel. Pozostała część dnia będzie do Waszej dyspozycji.

Dzień 12–13 Powrót do Polski

W godzinach wczesnopopołudniowych odbędzie się transfer na lotnisko, a następnie lot do Polski z jedną przesiadką. Następnego dnia wylądujecie w Warszawie.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Cena orientacyjna 13 500 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej rezerwowany z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż zaplanowana w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów jak święta i Sylwester)

Cena zawiera
 • Przeloty międzynarodowe w klasie ekonomicznej
 • Transfery
 • Zakwaterowanie w hotelach 3- i 4--gwiazdkowych w opcji wyżywienia wskazanej w programie
 • Zwiedzanie: Parku Narodowego Tortuguero, regionu Arenal, regionu Monteverde
 • Opiekę anglojęzycznego kontrahenta oraz wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu
 • Ubezpieczenie podróżne na wysoką sumę kosztów leczenia
 • Składkę odprowadzaną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdego Uczestnika podróży
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories Vacations
Cena nie obejmuje
 • Wyżywienia i napojów niewymienionych w programie
 • Dodatkowych atrakcji i zwiedzania
 • Zwyczajowych napiwków
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży
Hotele zawarte w programie
Kostaryka

Stolica

San Jose

Strefa czasowa

GMT -6. Przesunięcie czasowe względem Polski wynosi odpowiednio 7 godzin w zimie i 6 godzin w lecie.

Populacja

5, 094 mln

Powierzchnia

51 100 km²

Język

Hiszpański

Ustrój

Republika

Religia

Katolicyzm: 66,7%, protestantyzm: 22,7% (głównie zielonoświątkowcy), brak religii: 7,9%, mormoni: 1%, religie społeczności tradycyjnych: 0,8%, świadkowie Jehowy: 0,6%

Waluta

Colon (CRC)

Czas przelotu

Około 14–15 godzin

Informacje wizowe

Obywatele polscy udający się do Kostaryki w celach turystycznych mogą przekraczać granicę bez wiz. Polacy uzyskują stempel wjazdowy bezpłatnie na lotniczych, drogowych i morskich przejściach granicznych bez konieczności uzyskania wcześniejszej promesy. Stempel upoważnia do pobytu na terenie Kostaryki do 90 dni. Wymogiem niezbędnym do uzyskania pozwolenia na pobyt w Kostaryce jest posiadanie paszportu ważnego co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu. Żadne inne dodatkowe dokumenty czy potwierdzenia rezerwacji hotelu nie są wymagane. W razie potrzeby należy okazać wydrukowany bilet lotniczy. Przy opuszczaniu Kostaryki drogą lotniczą należy uiścić opłatę wylotową w wysokości 29 USD, a drogą lądową w wysokości 5 USD w gotówce, w walucie lokalnej lub dolarach amerykańskich.

Szczepienia i informacje zdrowotne

W Kostaryce nie występują szczególne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne i nie ma obowiązkowych szczepień. Jak zawsze w przypadku wyjazdu do krajów tropikalnych, warto rozważyć szczepienia przeciwko: wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu.

W Ameryce Środkowej występuje wirus Zika rozprzestrzeniany przez komary. Z tego względu zalecamy ochronę przed ugryzieniami komarów: stosowanie repelentów wieczorową porą oraz wczesnym rankiem, a także zakładanie odzieży z długimi rękawami i nogawkami. Rekomendujemy produkty firmy MUGGA w wersji roll-on z 50% zawartością substancji DEET. Należy nosić odzież utrzymaną w kolorach neutralnych (beże, szarości) z długimi rękawami i nogawkami. W przypadku używania olejku do opalania w pierwszej kolejności powinno się rozsmarować olejek, a następnie repelent. Według oficjalnych danych, ze względu na obecność wirusa Zika nie zaleca się podróżowania po krajach tej części kontynentu kobietom w ciąży. Wirus ten może spowodować niebezpieczne zmiany w płodzie – łącznie z jego śmiercią.

Przed każdym wyjazdem do krajów egzotycznych należy skontaktować się z lekarzem specjalistą medycyny podróży celem omówienia zagrożeń zdrowotnych oraz indywidualnego kalendarza szczepień.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

Mimo że Kostaryka jest małym krajem pod względem powierzchni, to jej klimat jest bardzo urozmaicony. Wyróżnia się tu porę suchą i wilgotną. Od maja do listopada trwa pora deszczowa, a od grudnia do kwietnia trwa pora sucha – opady deszczu są wtedy małe lub nie ma ich wcale. Wrzesień i październik to okres największych opadów. W zasadzie przez cały rok słońce wschodzi około godziny 5:45 i zachodzi około 17:45.

 • Photo by Berti Benbanaste on Unsplash

 • Photo by David Traña on Unsplash

 • Photo by Filip Mroz on Unsplash

 • Photo by Max Gotts on Unsplash

 • Photo by Yannick Menard on Unsplash

 • Photo by Zdeněk Macháček on Unsplash

 • Photo by Zdeněk Macháček on Unsplash

 • Photo by Zdeněk Macháček on Unsplash

Photo by Berti Benbanaste on Unsplash

Photo by David Traña on Unsplash

Photo by Filip Mroz on Unsplash

Photo by Max Gotts on Unsplash

Photo by Yannick Menard on Unsplash

Photo by Zdeněk Macháček on Unsplash

Photo by Zdeněk Macháček on Unsplash

Photo by Zdeněk Macháček on Unsplash

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.