MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Jedna z wielu barwnych uliczek Hoi An
Jedna z wielu barwnych uliczek Hoi An
Azja  ›  Wietnam  ›  Hanoi, Hoi An, Nha Trang, Sajgon (Ho Chi Minh), Zatoka Halong  ›  Program: Klasyczny Wietnam

Klasyczny Wietnam

14-dniowa podróż z północy na południe tego niezwykłego kraju. Idealny program łączący odkrywanie najciekawszych miejsc Wietnamu z wypoczynkiem na plaży. Rejs luksusowym statkiem po Zatoce Halong, ekskluzywne hotele przy plażach Hoi An i Nha Trang oraz spacery po zabytkowych dzielnicach Hanoi i Sajgonu to tylko niektóre z etapów tej niesamowitej podróży.

wycieczki do Wietnamu, podróże szyte na miarę na Wietnamu, plaże Nha Trang i zwiedzanie Sajgonu, dobre hotele w Sajgonie i Hanoi, rejs Zatoka Halong, zwiedzanie Hoi An

Dlaczego polecamy

 • Idealne połączenie aktywnego wypoczynku z relaksem na wietnamskich plażach
 • Rejs luksusową i kameralną łodzią żaglową do Zatoki Halong – jednego z 7 nowych cudów świata natury
 • Relaks w 5-gwiazdkowym hotelu położonym przy jednej z najlepszych plaż Wietnamu w Nha Trang
 • Wpisane na listę UNESCO magiczne miasteczko Hoi An
 • Spacer po zabytkowej dzielnicy Hanoi
 • Wypoczynek w hotelowym basenie z widokiem na rozświetlony nocą Sajgon
 • Poznanie niezwykle ciekawej historii Wietnamu
 • Fantastyczna kuchnia wietnamska, pełna świeżych owoców morza, warzyw i przypraw

Idealny dla

 • Par
 • Grup
 • Odkrywców historii i kultury
 • Poszukiwaczy przygody
 • Miłośników dobrej kuchni

Kategorie

 • Kultura i historia
 • Poza utartymi szlakami
 • Romantycznie
 • Sporty wodne
 • Znakomita kuchnia
Perełki
“Uszycie stylowej marynarki, sukienki lub płaszczyka to bułka z masłem dla wietnamskich krawców z Hoi An. Wykorzystując najlepszej jakości materiały w jedną dobę uszyją wszystko, co tylko sobie wymarzysz – w bardzo atrakcyjnej cenie!”
Klasyczny Wietnam

2 noce w Hanoi, 1 noc na statku w Zatoce Halong, 3 noce przy plaży w Hoi An, 3 noce przy plaży w Nha Trang, 2 noce w Sajgonie

Dzień 1 Wylot z Polski

Przelot z Warszawy do Hanoi z przesiadką w Europie lub na Bliskim Wschodzie.

Dzień 2 – 3 Przylot do Wietnamu i pobyt w Hanoi

Przylot do Hanoi w godzinach popołudniowych i transfer do Golden Silk Boutique Hotel położonego przy Jedwabnej Ulicy w zabytkowym centrum miasta. Po zameldowaniu na dwie noce i odpoczynku po podróży proponujemy oddać się poznawaniu uroków miasta. Hanoi to drugie co do wielkości miasto w Wietnamie. Jego niezwykle bogatą historię możemy podziwiać między innymi zwiedzając dobrze zachowane zabytkowe budynki, pagody i stare świątynie. Jednym z najciekawszych miejsc tego miasta jest historyczne centrum, pełne wąskich uliczek, kolorowych straganów i małych restauracyjek. Pobyt w Hanoi to świetna okazja by po raz pierwszy w trakcie naszej podróży spróbować słynnych sajgonek lub oglądnąć piękny spektakl Wodnego Teatru Lalek, tradycyjnej formy sztuki powstałej w Wietnamie.

Dzień 4 – 5 Rejs po Zatoce Halong

Dzień rozpocznie się od wczesnego transferu nad Zatokę Halong, gdzie wejdziecie na pokład statku Prince Junk zaprojektowanego na wzór tradycyjnych łodzi żaglowych pływających niegdyś po morzach Indochin. Zatoka Halong, znana z wyrastających z wody niezliczonych wapiennych wysepek, jest jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Zalicza się ją do 7 nowych cudów świata natury. Dwudniowy rejs do Bai Tu Long Bay to okazja na relaks na pokładzie statku, smakowanie wietnamskiej kuchni i przyglądanie się, jak spokojnie toczy się życie w rybackich domostwach wybudowanych na wodzie. Dzień 5. rozpocznie się odwiedzinami w malowniczej rybackiej wiosce Vong Vieng, po czym statek skieruje się z powrotem na stały ląd. Tego samego dnia popołudniu polecicie do Danang, skąd nasz kierowca przewiezie Was do Hoi An.

Dzień 6 – 7 Hoi An

Na kolejne trzy noce zatrzymacie się w ekskluzywnym Victoria Hoi An Beach Resort & Spa, usytuowanym na przepięknej, piaszczystej plaży Cua Dai w Hoi An. Ten urzekający hotel przypomina z zewnątrz małą rybacką wioskę, pełną wąskich uliczek i oczek wodnych. Pokoje urządzone w wietnamskim, francuskim i japońskim stylu odzwierciedlają historię Hoi An jako starego portu handlowego. Urokliwe miasteczko, oddalone od hotelu o kilka kilometrów, zostało wpisane na listę UNESCO i słynie z doskonałej kuchni, żółtych kolonialnych budynków i zakładów krawieckich. Poza błogim plażowaniem, zachęcamy, by niedrogo uszyć sobie nowy garnitur bądź sukienkę u jednego z lokalnych krawców. Polecamy także wziąć udział w lekcji gotowania, która rozpoczyna się zakupami na targu i wybraniem świeżych produktów, po czym dzięki pomocy mistrza przygotujecie zachwycające potrawy kuchni wietnamskiej.

Dzień 8 – 10 Nha Trang

Dzień ósmy rozpocznie się od transferu na lotnisko w Danang i przelotu do miasteczka Nha Trang, gdzie zatrzymacie się na trzy noce w luksusowym hotelu Evason Ana Mandara. Wybrzeże wokół Nha Trang słynie z ciągnących się kilometrami złotych, piaszczystych plaż. Samo miasteczko znane jest z pysznej kuchni i ponad 250 słonecznych dni w roku. Ten etap podróży ucieszy miłośników plażowania i kąpieli w morzu. Zarazem, wiekowe świątynie i kolonialne zabytki okolicy urozmaicą czas odkrywcom kultury i historii. Zachęcamy także, by skorzystać z atrakcji proponowanych przez hotel Evason Ana Mandara. W ofercie między innymi wycieczka łódką na rafę, lunch na prywatnej plaży, wynajęcie katamaranu, łowienie ryb, lekcje gotowania czy wycieczki rowerowe i kajakowe. W hotelu prowadzone jest również bardzo dobre SPA.

Dzień 11 – 12 Sajgon

Po śniadaniu transfer na lotnisko skąd samolotem dostaniecie się do Sajgonu. Następnie kierowca zabierze Was do Grand Silverland Hotel & Spa położonego w centrum miasta, nieopodal słynnego targu Cho Ben Thanh. Na dachu hotelu mieści się basen, który w nocy staje się wyjątkowym i eleganckim miejscem relaksu. W Sajgonie nie sposób się nudzić. Warto odwiedzić Muzeum Pozostałości Wojennych, którego wystawa obrazuje przebieg wojny z Amerykanami widzianej oczami armii i władzy komunistycznej. Bardzo ciekawą wycieczkę stanowi wyprawa do Cu Chi, kompleksu tuneli o długości ponad 200 km wybudowanych przez armię Vietkongu. Przeczołganie się przez ciemny i wąski tunel, w którym z założenia niegdyś mieli nie mieścić się rośli amerykańscy żołnierze, to nie lada przeżycie. Wieczory to idealna pora na odwiedziny na nocnym targu lub kolację w jednej z wietnamskich restauracji.

Dzień 13 - 14 Powrót do Polski

Popołudniu transfer na lotnisko i wylot do Polski. Kolejnego dnia rano wylądujecie na Okęciu.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Warto rozważyć

Podróż po Wietnamie polecamy poszerzyć o trzydniowe zwiedzanie słynnych świątyń Angkoru w Kambodży.

Cena orientacyjna 11 600 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej rezerwowany z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż zaplanowana w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów jak święta i Sylwester)

Cena zawiera
 • Zakwaterowanie w hotelach 4 i 5-gwiazdkowych (11 noclegów) w opcji ze śniadaniami
 • Bilet lotniczy w obie strony z Polski do Wietnamu
 • Przeloty wewnętrzne Hanoi – Danang, Danang – Nha Trang, Nha Trang – Sajgon
 • Opieka anglojęzycznego kontrahenta i wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu
 • Prywatne transfery z anglojęzycznym kierowcą/przewodnikiem
 • Rejs po Zatoce Halong z pełnym wyżywieniem i noclegiem na statku w kajucie dla 2 osób
 • Ubezpieczenie turystyczne
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories
Cena nie obejmuje
 • Opłaty wizowej płatnej po przylocie do Wietnamu - 25 USD
 • Dodatkowych atrakcji i zwiedzania
 • Wyżywienia niewymienionego powyżej
Hotele zawarte w programie
Inne polecane hotele
Wietnam

Stolica

Hanoi

Strefa czasowa

UTC +7: W Wietnamie nie ma rozróżnienia na czas letni i zimowy.
Przesunięcie czasowe względem Polski wynosi 6 godzin w zimie i 5 godzin w lecie.

Populacja

90,5 mln

Powierzchnia

331 212 km²

Język

Językiem urzędowym jest wietnamski. Angielski jest w powszechnym użyciu na terenach najczęściej odwiedzanych przez turystów.

Ustrój

Republika socjalistyczna

Religia

Brak jednoznacznych oficjalnych danych.
Wg niektórych źródeł - Religie plemienne: 45%, Buddyzm: 15%, Katolicyzm: 6%.

Waluta

Dong wietnamski (VND); 1 dong = 10 hao = 100 xu
1 000 VND = 0,15 PLN
1 PLN = 6 755 VND
Często w transakcjach gotówkowych używane są dolary amerykańskie.

Czas przelotu

Ok. 17 - 19 godzin, w zależności od czasu przesiadki. Brak lotów bezpośrednich.

Informacje wizowe

Obywatele polscy podróżujący do Wietnamu są objęci obowiązkiem wizowym. O wizę należy ubiegać się przed podróżą w urzędach konsularnych Wietnamu bądź, w przypadku uzyskania wcześniejszej promesy, bezpośrednio na granicy przy wjeździe do kraju (visa on arrival). W obu przypadkach paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od planowanej daty opuszczenia Wietnamu.
Memories Vacations organizuje dla swoich Klientów list-promesę wizową. Po wylądowaniu w Wietnamie, oprócz wspomnianej promesy, wymagane są dwie kolorowe fotografie paszportowe 6 x 4 cm, wypełniony wniosek wizowy oraz opłata: 45 USD za wizą jednokrotną lub 65 USD za wizę wielokrotną ważną na okres 1 miesiąca.
Aktualne informacje wizowe należy zawsze sprawdzać na stronach MSZ: https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/wizy

Szczepienia i informacje zdrowotne

Osobom podróżującym do Wietnamu zaleca się szczepienie przeciwko: wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy, boreliozie (encefalitis) oraz durowi brzusznemu. W Wietnamie nie występuje zagrożenie żółtą febrą i w przypadku podróży z Europy szczepienie przeciw tej chorobie nie jest obowiązkowe. Udokumentowane potwierdzenie szczepienia przeciwko żółtej febrze ("żółta książeczka") wymagane jest od osób podróżujących z rejonów jej endemicznego występowania (Afryka, Ameryka Południowa). W zależności od odwiedzanych obszarów, zaleca się profilaktykę przeciwmalaryczną.

Przez każdym wyjazdem do krajów egzotycznych należy skontaktować się z lekarzem specjalistą celem omówienia zagrożeń zdrowotnych oraz indywidualnego kalendarza szczepień.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

 • Photo by Andre Ouellet on Unsplash

 • Photo by Lewis J Goetz on Unsplash

 • Photo by Cuong Doan on Unsplash

 • Photo by Ethan Hu on Unsplash

 • Photo by Frida Aguilar Estrada on Unsplash

 • Photo by Huy Kutis on Unsplash

 • Photo by Krisztian Tabori on Unsplash

 • Photo by Luu Quang Minh (AA Plus Photography) on Unsplash

 • Photo by mana5280 on Unsplash

 • Photo by Markus Winkler on Unsplash

 • Photo by Rafael Fabricio on Unsplash

Photo by Andre Ouellet on Unsplash

Photo by Lewis J Goetz on Unsplash

Photo by Cuong Doan on Unsplash

Photo by Ethan Hu on Unsplash

Photo by Frida Aguilar Estrada on Unsplash

Photo by Huy Kutis on Unsplash

Photo by Krisztian Tabori on Unsplash

Photo by Luu Quang Minh (AA Plus Photography) on Unsplash

Photo by mana5280 on Unsplash

Photo by Markus Winkler on Unsplash

Photo by Rafael Fabricio on Unsplash

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.