MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Źródło: La Veranda Resort Phu Quoc
Źródło: La Veranda Resort Phu Quoc
Azja  ›  Wietnam  ›  Delta Mekongu, Phu Quoc, Sajgon (Ho Chi Minh)  ›  Program: Pływające targi i niebiańskie plaże z historią w tle

Pływające targi i niebiańskie plaże z historią w tle

Fascynująca wyprawa na południe kraju, która rozpoczyna się lekcją historii na zatłoczonych ulicach Sajgonu. Mijając zielone pola ryżu, docieramy do słynnych pływających targów w Delcie Mekongu, nazywanej Spichlerzem Wietnamu. Piaszczyste plaże i zachwycająca przyroda na Phu Quoc, czynią wyspę idealnym miejscem na wypoczynek i relaks.

wakacje w Wietnamie, podróże szyte na miarę do Wietnamu, Wietnam zwiedzanie, sprawdzone hotele w Wietnamie, zwiedzanie Sajgon tunele Cu Chi, rejs kanałami Delty Mekongu, rajskie plaże Phu Quoc

Dlaczego polecamy

 • Odkrywanie różnorodnych obliczy Wietnamu z relaksem na wietnamskich plażach
 • Spacer ulicami Sajgonu i poznanie barwnej historii miasta
 • Zwiedzanie tuneli Cu Chi
 • Relaks w hotelowym basenie z widokiem na rozświetlony nocą Sajgon
 • Poznanie niezwykle ciekawej historii Wietnamu
 • Wypełniony atrakcjami rejs tradycyjną łodzią po kanałach Delty Mekongu
 • Wizyta na pływających targach w Delcie Mekongu
 • Relaks w luksusowym resorcie na wyspie Phu Quoc, położonym przy pięknej plaży
 • Kameralny i spokojny wypoczynek na Phu Quoc urozmaicony nurkowaniem i wędrówkami po wyspie
 • Fantastyczna kuchnia wietnamska, pełna świeżych owoców morza, warzyw i przypraw

Idealny dla

 • Par
 • Grup
 • Poszukiwaczy przygody
 • Odkrywców historii i kultury
 • Miłośników dobrej kuchni

Kategorie

 • Aktywnie
 • Kultura i historia
 • Luksusowo
 • Najpiękniejsze plaże
 • Poza utartymi szlakami
 • Znakomita kuchnia
Perełki
“Odkrywanie wyspy Phu Quoc na skuterze – przejażdżki po czerwonych drogach wijących się wokół wyspy dostarczą niesamowitych wrażeń.”
Pływające targi i niebiańskie plaże z historią w tle

3 noce w Sajgonie, 1 noc w Delcie Mekongu i 5 nocy na wyspie Phu Quoc

Dzień 1 Wylot z Polski

Przelot z Warszawy do Sajgonu (Ho Chi Minh) z przesiadką w Europie lub na Bliskim Wschodzie.

Dzień 2 – 4 Przylot do Wietnamu i pobyt w Sajgonie

Przylot do Sajgonu w godzinach popołudniowych i transfer do Grand Silverland Hotel & Spa położonego w centrum miasta, nieopodal słynnego targu Cho Ben Thanh. Komfortowy wypoczynek w hotelu, dopełnia basen położony na dachu oraz restauracje serwujące kuchnię wietnamską i azjatycką. W trakcie wędrówek po zatłoczonych ulicach dawnej stolicy kraju, warto odwiedzić Plac Komuny Paryskiej, na którym znajduje się piękny, kolonialny budynek Poczty Głównej oraz katedra Notre Dame, nad którą piętrzą się nowoczesne wieżowce. Tragiczne karty historii wojny wietnamskiej obrazuje Muzeum Pozostałości Wojennych, którego wystawa przedstawia obraz przebiegu wojny z Amerykanami widzianej oczami armii i władzy komunistycznej. Obraz wojny uzupełni wyprawa do Cu Chi, kompleksu tuneli o długości ponad 200 km wybudowanych przez armię Vietkongu. Wieczory to idealna pora na odwiedziny na nocnym targu lub kolację w jednej z wietnamskich restauracji.

Dzień 5 – 6 Delta Mekongu i pobyt w Can Tho

Dzień 5. rozpocznie się od przejazdu we wczesnych godzinach porannych do małego miasteczka w Delcie Mekongu - Cai Bo. Podróż kanałami i odnogami Delty Mekongu odbywa się na pokładzie statku Cai Be Princess, tradycyjnej łodzi do podróżowania po rzece, zbudowanej z lokalnego drewna, bambusa i rattanu. W czasach francuskiego kolonializmu, takie łodzie były podstawowym środkiem podróżowania na terenach bagiennych i po rzekach. Pierwszym etapem rejsu jest wizyta na pływającym targu, gdzie sprzedawcy z całego obszaru Delty Mekongu, przyodziani w słomkowe kapelusze, oferują różnorodne towary. W łodziach piętrzą się egzotyczne kolorowe owoce i warzywa. Niektóre z lokalnych domów nad rzeką są małymi fabrykami, w których można zobaczyć jak wytwarzana jest pasta ryżowa, słodycze z kokosów czy tkane maty. Pokonując meandry kanałów docieramy do Dong Hoa Hiep, mało znanej wyspy pomiędzy Cai Bo a Vinh Long. Lunch złożony ze świeżych ryb i owoców zaplanowany jest w pięknej willi Le Longanier, położonej nad rzeką w bujnym ogrodzie, otoczonej plantacjami owoców. W godzinach popołudniowych zaplanowano transfer do Can Tho i zakwaterowanie w Victoria Can Tho Resort, położonego nad brzegiem rzeki Hau. Otoczony tropikalnymi ogrodami hotel łączy kolonialną, francuską architekturę z nowoczesnymi udogodnieniami. Szóstego dnia proponujemy wizytę na największym pływającym targu na obszarze Delty Cai Rang w Can Tho. W godzinach popołudniowych zaplanowano transfer na lotnisko i przelot do Phu Quoc, a następnie zakwaterowanie w La Veranda Resort.

Dzień 7 – 10 Phu Quoc

Kolejne dni podróży przeznaczone są na zwiedzanie i wypoczynek na największej wietnamskiej wyspie Phu Quoc, położonej tuż przy granicy z Kambodżą, w luksusowym hotelu La Veranda Resort. Butikowy resort, przypomina francuską nadmorską rezydencję w kolonialnym stylu. Usytuowany w tropikalnym ogrodzie, przy pięknym odcinku białej, piaszczystej plaży, słynie z restauracji z doskonałą kuchnią wietnamską. Phu Quoc otoczona wodami Zatoki Tajlandzkiej, w których barwny podwodny świat mogą odkrywać nurkowie, zachwyci dostatkiem plaż i pokrytym tropikalną dżunglą wnętrzem wyspy. Idealne miejsce na spokojny odpoczynek, plażowanie i uprawianie sportów wodnych. Wieczorem polecamy wycieczkę na nocny targ, który oferuje świeże i pyszne ryby oraz owoce morza. Dziesiątki straganów uginają się pod ciężarem świeżych, pachnących produktów. Przygotowywane pod gołym niebem apetyczne potrawy, nie pozwolą Ci przejść obok nich obojętnie.

Dzień 11 - 12 Powrót do Polski

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Sajgonu. Z Sajgonu wylot do Polski. Kolejnego dnia rano wylądujecie na Okęciu.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Warto rozważyć

W trakcie odkrywania południa Wietnamu polecamy wybrać się na kilkudniowe zwiedzanie świątyń Angkoru w Kambodży.

Cena orientacyjna 9 500 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej rezerwowany z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż zaplanowana w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów jak święta i Sylwester)

Cena zawiera
 • Zakwaterowanie w hotelach 4-gwiazdkowych (9 noclegów) w opcji ze śniadaniami
 • Bilet lotniczy w obie strony z Polski do Wietnamu
 • Przeloty wewnętrzne Can Tho – Phu Quoc, Phu Quoc – Saigon
 • Opieka anglojęzycznego kontrahenta i wsparcie zespołu Memories pod całodobowym numerem telefonu
 • Prywatne transfery z anglojęzycznym kierowcą/przewodnikiem
 • Zwiedzanie Delty Mekongu statkiem Cai Be Princess wraz z lunchem
 • Ubezpieczenie turystyczne
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories
Cena nie obejmuje
 • Opłaty wizowej płatnej po przylocie do Wietnamu - 25 USD
 • Dodatkowych atrakcji i zwiedzania
 • Wyżywienia niewymienionego powyżej
Wietnam

Stolica

Hanoi

Strefa czasowa

UTC +7: W Wietnamie nie ma rozróżnienia na czas letni i zimowy.
Przesunięcie czasowe względem Polski wynosi 6 godzin w zimie i 5 godzin w lecie.

Populacja

90,5 mln

Powierzchnia

331 212 km²

Język

Językiem urzędowym jest wietnamski. Angielski jest w powszechnym użyciu na terenach najczęściej odwiedzanych przez turystów.

Ustrój

Republika socjalistyczna

Religia

Brak jednoznacznych oficjalnych danych.
Wg niektórych źródeł - Religie plemienne: 45%, Buddyzm: 15%, Katolicyzm: 6%.

Waluta

Dong wietnamski (VND); 1 dong = 10 hao = 100 xu
1 000 VND = 0,15 PLN
1 PLN = 6 755 VND
Często w transakcjach gotówkowych używane są dolary amerykańskie.

Czas przelotu

Ok. 17 - 19 godzin, w zależności od czasu przesiadki. Brak lotów bezpośrednich.

Informacje wizowe

Obywatele polscy podróżujący do Wietnamu są objęci obowiązkiem wizowym. O wizę należy ubiegać się przed podróżą w urzędach konsularnych Wietnamu bądź, w przypadku uzyskania wcześniejszej promesy, bezpośrednio na granicy przy wjeździe do kraju (visa on arrival). W obu przypadkach paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od planowanej daty opuszczenia Wietnamu.
Memories Vacations organizuje dla swoich Klientów list-promesę wizową. Po wylądowaniu w Wietnamie, oprócz wspomnianej promesy, wymagane są dwie kolorowe fotografie paszportowe 6 x 4 cm, wypełniony wniosek wizowy oraz opłata: 45 USD za wizą jednokrotną lub 65 USD za wizę wielokrotną ważną na okres 1 miesiąca.
Aktualne informacje wizowe należy zawsze sprawdzać na stronach MSZ: https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/wizy

Szczepienia i informacje zdrowotne

Osobom podróżującym do Wietnamu zaleca się szczepienie przeciwko: wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy, boreliozie (encefalitis) oraz durowi brzusznemu. W Wietnamie nie występuje zagrożenie żółtą febrą i w przypadku podróży z Europy szczepienie przeciw tej chorobie nie jest obowiązkowe. Udokumentowane potwierdzenie szczepienia przeciwko żółtej febrze ("żółta książeczka") wymagane jest od osób podróżujących z rejonów jej endemicznego występowania (Afryka, Ameryka Południowa). W zależności od odwiedzanych obszarów, zaleca się profilaktykę przeciwmalaryczną.

Przez każdym wyjazdem do krajów egzotycznych należy skontaktować się z lekarzem specjalistą celem omówienia zagrożeń zdrowotnych oraz indywidualnego kalendarza szczepień.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

 • Photo by Tron Le on Unsplash

 • Photo by Chester Ho on Unsplash

 • Photo by allPhoto Bangkok on Unsplash

 • Photo by Darren Nunis on Unsplash

 • Photo by Darren Nunis on Unsplash

Photo by Tron Le on Unsplash

Photo by Chester Ho on Unsplash

Photo by allPhoto Bangkok on Unsplash

Photo by Darren Nunis on Unsplash

Photo by Darren Nunis on Unsplash

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.