MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Źródło: Flickr - Jamie Beverly
Źródło: Flickr - Jamie Beverly
Ameryki  ›  USA  ›  Arizona, Illinois, Kalifornia, Kansas, Missouri, Nevada, Nowy Meksyk, Oklahoma, Teksas  ›  Program: Podróż marzeń historyczną Route 66

Podróż marzeń historyczną Route 66

Podróż Route 66 to jedna z najpiękniejszych i najciekawszych przygód w USA. Droga ciągnie się na długości blisko 4000 km. Przebiega przez osiem stanów oferujących niezliczoną ilość atrakcji: przez miejskie dżungle, opuszczone indiańskie puebla, aż po ciągnące się po horyzont pustynie. Taką podróż powinien odbyć każdy kochający niczym nie ograniczoną jazdę samochodem.

kultowy self-drive po USA, podróż do USA, podróż do Stanów Zjednoczonych, jazda samochodem po USA, zwiedzanie USA, zwiedzanie Stanów Zjednoczonych, najpiękniejsze miejsca w USA, podróż do USA z Memories Vacations, podróż po Route 66

Dlaczego polecamy

 • Kultowy self-drive dla każdego miłośnika bezkresnych przestrzeni
 • 4000 km przygody i wspaniałych pejzaży
 • Mnóstwo różnorodnych atrakcji – zarówno współczesnych, jak i historycznych
 • Nieprawdopodobne widoki gór, pustyń, wsi i rancz rozciągających się w zachodniej części szlaku
 • Bogata historia i ciekawa kultura odwiedzanych regionów
 • Nieograniczone poczucie wolności i swobody na długich odcinkach przejazdów
 • Americana w najczystszej postaci

Idealny dla

 • Par
 • Poszukiwaczy przygód
 • Miłośników niebanalnej historii i ciekawej kultury
 • Rodzin
 • Wielbicieli przygody poza utartymi szlakami

Kategorie

 • Aktywnie
 • Dzika przyroda
 • Kultura i historia
 • Poza utartymi szlakami
Perełki
“Jeśli interesuje Was różnorodna kultura mieszkańców USA, powinniście w czasie przejazdu z Chicago do Springfield zatrzymać się w tzw. Amish County. Będziecie mieli możliwość poznania Amiszów, którzy żyją bez współczesnych zdobyczy cywilizacji, jeżdżą bryczkami i noszą tradycyjne stroje. ”
Podróż marzeń historyczną Route 66

2 noce w Chicago, 1 noc w Sprigfield, 2 noce w St. Louis, 1 noc w Springfield, 1 noc w Tulsa, 1 noc w Oklahoma City, 1 noc w Amarillo, 2 noce w Santa Fe, 1 noc w Gallup, 2 noce w Wielkim Kanionie Kolorado, 2 noce w Las Vegas, 1 noc w Los Angeles

Dzień 1 Przelot z Polski do USA

Wyprawa rozpocznie się przelotem z Warszawy do Chicago. Po wylądowaniu tego samego dnia w godzinach późnopopołudniowych odbierzecie samochód z wypożyczalni, który będzie Waszym środkiem transportu w czasie wyprawy. Zwrócicie go dopiero ostatniego dnia na lotnisku w Los Angeles. Po odbiorze samochodu udacie się do hotelu Best Western Chicago Hillside, gdzie zakwaterujecie się na dwie noce.

Dzień 2 Pobyt w Chicago

Jako trzecie co do wielkości miasto w USA, Chicago ma wiele atrakcji do zaoferowania. Polecamy wybrać się do dzielnicy Jackowo (lub Polish Village) czy odpocząć na plaży miejskiej nad brzegiem potężnego Jeziora Michigan. Niezapomnianym przeżyciem będzie także wyjazd na szczyt Willis Tower, gdzie z wysokości ponad 400 metrów można podziwiać wspaniałą panoramę miasta, stojąc na przeszklonym balkonie.

Dzień 3 Przejazd do Springfield

Dziś rozpoczyna się Wasza przygoda z Route 66. Zachęcamy, aby rozpocząć ją od miejsca startowego, czyli znaku Historic Route 66 Begin, gdzie Droga bierze swój początek. Wyruszycie na południe do stolicy stanu Illinois, Springfield. Po drodze będziecie mogli zobaczyć takie atrakcje, jak Illinois State Police Office w Pontiac, pierwszą stację benzynową przy Route 66 Sprague’s Super Service w dzielnicy Normal w mieście Bloomington, Standard Oil Gas Station w Odell, Dell Rhea's Chicken Basket w Hinsdale, Ambler's Texaco Gas Station w Dwight czy Downey Building w Atlancie. Po dotarciu do Sprigfield koniecznie udajcie się szlakiem Abrahama Lincolna. W mieście zakwaterujecie się na jedną noc w hotelu Best Western Clearlake Plaza. Dystans Chicago–Springfield: około 325 km.

Dzień 4–5 Przejazd do St. Louis i pobyt w mieście

Jeśli wczoraj zabrakło Wam czasu, by zwiedzić Springfield, o poranku możecie jeszcze to zrobić, bowiem dziś dystans do pokonania jest niewielki. Waszym celem będzie St. Louis. Zanim tam dotrzecie, zobaczcie atrakcje takie jak: Ariston Cafe oraz Belvidere Cafe, Motel, and Gas Station w Litchfield, Soulsby Service Station w Mt. Olive i Chain of Rocks Bridge w Madison. W okolicach miejscowości Auburn koniecznie przejedźcie się wyłożonym czerwoną cegłą odcinkiem Drogi. Po południu dojedziecie do St. Louis, gdzie w hotelu Best Western Kirkwood Inn zakwaterujecie się na dwie noce. St. Louis jest bardzo modnym i nowoczesnym miastem, w którym jednak co rusz można zetknąć się z historią. Najbardziej charakterystycznym pomnikiem narodowym miasta jest słynny Gateway Arch stojący nad brzegiem rzeki Missisipi. Symbolizuje on rozpoczęcie z tego miejsca na początku XIX wieku jednej z najważniejszych wypraw odkrywczych w dziejach USA. Odbyła się ona pod dowództwem Lewisa i Clarka.

Dzień 6 Przejazd do Springfield

Dziś dotrzecie do kolejnej miejscowości Springfield, przy czym ta leży już w stanie Missouri. Będziecie tego dnia przemierzać obszar znany z powieści Marka Twaina. Autor spędził w tej sielskiej wiejskiej krainie całe dzieciństwo, czego owocem stała się słynna powieść o przygodach Tomka Sawyera. Pokonując Missisipi będzie mogli zauważyć słynne parowce, tak charakterystyczne dla epoki autora. Po drodze zobaczycie wiele bilbordów reklamujących słynne Jaskinie Meramec. Warto je zwiedzić, tym bardziej, że znajdują się niedaleko Route 66. Zobaczcie także Meramec River U.S. 66 Bridge, Big Chief Restaurant w Wildwood, Red Cedar Inn w Pacific (do obejrzenia tylko z zewnątrz), Wagon Wheel Motel w Cuba, Pulaski County Courthouse w Waynesville. W samym Springfield warty zobaczenia jest Gillioz Theatre. Po południu dotrzecie do hotelu Best Western Rail Haven, gdzie zakwaterujecie się na jedną noc. Dystans St. Louis–Springfield: około 400 km.

Dzień 7 Przejazd do Tulsy

Dzisiaj przekroczycie granicę kolejnych dwóch stanów: Kansas oraz Oklahomy. Route 66 ma swój najkrótszy odcinek właśnie na terytorium Kansas. Pokonując jednak teren tego stanu warto zobaczyć Kansas Route 66 Historic District w East Galena, Williams' Store w Riverton, Brush Creek Bridge w Cherokee County oraz Baxter Springs Independent Oil and Gas Service Station w Baxter Springs. Już na terytorium Oklahomy zobaczycie Coleman Theatre oraz Miami Marathon Oil Company Service Station w Miami, Chelsea Motel w Chelsea (w tej chwili służy jako magazyn i nie można go zwiedzać) i dziwaczny Ed Galloway's Totem Pole Park w Foyil. W Tulsie można zobaczyć urokliwą, maleńką stację Vickery Phillips 66 Station czy przejechać 11th Street Arkansas River Bridge. W mieście spędzicie jedną noc w hotelu Best Western Plus Downtown Tulsa. Dystans Springfield–Tulsa: około 340 km.

Dzień 8 Przejazd do Oklahoma City

Dzisiaj Waszym celem będzie stolica stanu Oklahoma, Oklahoma City. Zanim tam dotrzecie, zobaczcie Rock Creek oraz nieczynne już kino samochodowe Tee-Pee Drive-in w Sapulpa, Rock Cafe w Stroud, niegdysiejszy sklep motoryzacyjny Seaba Station w Warwick, dawną zbrojownię Chandler Armory w Chandler oraz byłe centrum kultury Arcadia Round Barn w Arcadia. W Oklahomie doświadczyć można klimatu kowbojów. Warto zwiedzić kilka poświęconych im miejsc. Warto także zobaczyć budynek mleczarni Milk Bottle Grocery i przejechać się starym mostem Lake Overholser Bridge. Dzisiejszą noc spędzicie w hotelu Best Western Plus Saddleback Inn. Dystans Tulsa–Oklahoma City: około 185 km.

Dzień 9 Przejazd do Amarillo

Tego dnia przekroczycie granicę z Teksasem. Po drodze zobaczycie Avant's Cities and Jackson Conoco Service Stations oraz niezwykle ciekawy Fort Reno w El Reno. Przejdziecie obok Provine Service Station w Hydro, a w Clinton zobaczycie znany McLain Rogers Park oraz Y Service Station and Cafe. Koniecznie trzeba też wstąpić do Oklahoma Route 66 Museum i Cheyenne Cultural Center. W Sayre zobaczycie budynek sądu, Beckham County Courthouse, a w Erick West Winds Motel, który stanowi teraz prywatny budynek mieszkalny. W Conway można zjechać na najlepiej zachowany fragment Route 66. Wystarczy opuścić Międzystanową 40 i wjechać na drogę 66 i cieszyć się blisko 12 kilometrami wolności. Wokół tylko bezkresne przestrzenie i nasz samochód! Nieco na południe od Amarillo znajduje się piękny park stanowy Palo Duro. W Amarillo spędzicie jedną noc w hotelu Holiday Inn Express. Dystans Oklahoma City–Amarillo: około 460 km.

Dzień 10–11 Przejazd do Santa Fe i pobyt w mieście i okolicy

Dziś poznacie kolejny stan – Nowy Meksyk. Zaraz za rogatkami Amarillo znajduje się słynne Cadillac Ranch, ranczo z cadillacami wkopanymi do połowy w ziemi. W Santa Rosa możecie zażyć orzeźwiającej kąpieli w naturalnym basenie z krystaliczną wodą, Blue Hole. Jako że w Santa Fe spędzicie dwie noce, zachęcamy abyście odwiedzili nie tylko stare centrum miasta, ale także udali się na eksplorację okolicy. Na północ od miasta znajdziecie Taos z kilkupiętrowym pueblo – doskonale zachowanym wielopokoleniowym budynku mieszkalnym, należącym do miejscowych Indian. W Albuquerque zobaczcie Luna Lodge, Tewa Motor Lodge, De Anza Motor Lodge, Nob Hill Shopping Center, Pig and Calf Lunch, Cottage Bakery, Jones Motor Company, Barelas-South Fourth Street Historic District, KiMo Theater, Maisel's Indian Trading Post, New Mexico Madonna of the Trail, El Vado Auto Court Motel. Ponadto, w sąsiedztwie miasta znajdują się przepiękne Góry Sandia, na których najwyższy szczyt można dotrzeć albo samochodem albo kolejką linową. W Santa Fe zatrzymacie się na dwie noce w hotelu Courtyard by Marriott. Dystans Amarillo–Santa Fe: około 450 km.

Dzień 12 Przejazd do Gallup

Po drodze z Santa Fe do Gallup koniecznie zajrzyjcie do Pueblo of Laguna – ciekawie usytuowanej osady indiańskiej z górującym nad nią białym kościołem św. Józefa. Około 100 km dalej w stronę Gallup znajduje się wzniesiony w połowie XIX wieku Fort Wingate. W Gallup warto przyjrzeć się ciekawemu hotelowi El Rancho wzniesionemu w 1936 roku w stylu rustykalnym. Na jedną noc zatrzymacie się w hotelu Comfort Suites Gallup. Dystans Santa Fe–Gallup: około 320 km.

Dzień 13 Przejazd do Tusayan

Po przekroczeniu granicy z Arizoną możecie udać się na spacer po Petrified Forest National Park. Będąc w Holbrook koniecznie zobaczcie słynny Wigwam Village Motel. W Winslow warto rzucić okiem na zabytkowy piękny hotel La Posada oraz znajdującą się zaraz na jego terenie stację kolejową. Jadąc w stronę Flagstaff zatrzymajcie się w Meteor Crater. Ciekawym przystankiem jest wcześniej wspomniane miasto Flagstaff. Jeśli wystarczy Wam czasu zachęcamy, abyście zobaczyli piękny stożek wulkaniczny Sunset Crater Volcano National Monument, który położony jest nieco na północ od Flagstaff. Na północnych opłotkach miasta, można wybrać się na 3,5-kilometrowy, bardzo łatwy szlak w Buffalo Park. W czasie spaceru można zobaczyć dzikie zwierzęta i sporo ptaków. Wbrew nazwie bizonów nie zobaczymy, ale park daje możliwość zobaczenia środowiska naturalnego w jakim niegdyś żyły te potężne ssaki. W miejscowości Tusayan, położonej zaledwie 10 km od krawędzi Wielkiego Kanionu, spędzicie dwie noce w hotelu Canyon Plaza Resort. Dystans Gallup–Tusayan: około 438 km.

Dzień 14 Pobyt w Wielkim Kanionie

Przed Wami cały dzień do wykorzystania na zgłębienie tajemnic jednego z najpiękniejszych miejsc świata – Wielkiego Kanionu Kolorado. Rekomendujemy wczesną pobudkę, aby móc podziwiać przepiękny wschód słońca oraz późne zakończenie dnia, by rozkoszować się złocistym zachodem. Warto udać się na spacer krawędzią kanionu lub wybrać się samochodem w dłuższą trasę do punktu zwanego Hermit’s Rest Viewpoint. Można także wybrać się na malowniczy lot helikopterem nad kanionem.

Dzień 15–16 Przejazd do Las Vegas i pobyt w mieście

Dziś udacie się do szalonego Las Vegas. Po drodze, od miejscowości Seligman aż do Kingman przejedziecie bardzo długim i oryginalnym odcinkiem Route 66. Po drodze koniecznie wstąpcie do lokalnych sklepów z pamiątkami, często urządzonych przy niegdysiejszych stacjach paliw. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc jest Hackberry General Store. Nieopodal Las Vegas koniecznie zróbcie przerwę na podziwianie potężnej Zapory Hoovera. W Las Vegas spędzicie dwie noce w hotelu Hampton Inn Tropicana. Wolny dzień możecie przeznaczyć na spacer po mieście lub wybrać się na zwiedzanie okolicy. Zdecydowanie ciekawym doświadczeniem będzie podróż do słynnej Doliny Śmierci, która zlokalizowana jest zaledwie dwie godziny drogi od miasta. Nieco bliżej znajduje się ciekawy Red Rock Canyon oraz park stanowy Valley of Fire. Dystans Tusayan–Las Vegas: około 440 km.

Dzień 17 Przejazd do Los Angeles

To już ostatni dzień jazdy samochodem. Dziś dotrzecie do celu swej podróży – Los Angeles. Po drodze jednak warto zobaczyć Calico Ghost Town oraz Elmer Long’s Bottle Tree Ranch. Między Las Vegas a Los Angeles będziecie przejeżdżać przez pustynne i półpustynne tereny Mojave National Reserve, gdzie podziwiać będziecie mogli prastare góry, piaszczyste wydmy oraz wędrować w korytarzach lawowych. Ten niezwykły krajobraz urozmaicony jest mnóstwem drzew Jozuego, których największe skupisko spotkać można w Parku Narodowym Drzew Jozuego. To już koniec tej emocjonującej i niezwykłej wyprawy. Route 66 kończy swój bieg na Santa Monica Pier. Ostatnią noc spędzicie w hotelu Crowne Plaza LAX Airport.

Dzień 18–19 Powrót do Polski

Czas do wieczornego wylotu możecie spędzić odpoczywając przy plaży i robiąc ostatnie zakupy. Po południu zwrócicie samochód do wypożyczalni, a wczesnym wieczorem odbędzie się Wasz lot powrotny do kraju. Po przesiadce wylądujecie w Warszawie późnym popołudniem następnego dnia.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Cena orientacyjna 13 600 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej rezerwowany z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż zaplanowana w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów jak święta i Sylwester)

Cena zawiera
 • Przeloty międzynarodowe w klasie ekonomicznej
 • Wypożyczenie samochodu osobowego klasy sedan na cały czas pobytu w USA
 • Opłatę za zwrot samochodu w innym miejscu
 • Zakwaterowanie w hotelach 2- i 3-gwiazdkowych w opcji bez wyżywienia
 • Opiekę anglojęzycznego kontrahenta oraz wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu
 • Ubezpieczenie podróżne na wysoką sumę kosztów leczenia
 • Składkę odprowadzaną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdego Uczestnika podróży
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories Vacations
Cena nie obejmuje
 • Obowiązkowego pozwolenia na wjazd na teren USA, tzw. ESTA
 • Wyżywienia w czasie podróży
 • Opłaty za wstęp do parków narodowych oraz rezerwatów (jednorazowa opłata w wysokości 80 USD za samochód do uiszczenia na miejscu)
 • Dodatkowych atrakcji i zwiedzania
 • Zwyczajowych napiwków
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży
Memories zawarte w programie
1 2
Hotele zawarte w programie
USA

Stolica

Waszyngton

Strefa czasowa

Zima: UTC -5 do -11
Lato: UTC -4 do -10

Populacja

326 079 000

Powierzchnia

9 373 967 km²

Język

Angielski

Ustrój

Republika konstytucyjna

Religia

Protestantyzm: 46,5%; katolicyzm: 20,8%

Waluta

Dolar amerykański

Czas przelotu

12-14 godzin

Informacje wizowe

Od 11 listopada 2019 roku obywatele polscy podróżujący do Stanów Zjednoczonych zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie turystycznym do 90 dni. Wymagane jest jednak uzyskanie pozwolenia na wjazd, tzw. ESTA (Electronic System for Travel Authorization). Wniosek o ESTA można złożyć online najpóźniej na 72 godziny przed podróżą – zalecamy jednak wcześniejszą aplikację. Koszt uzyskania ESTA wynosi 14 USD (4 USD opłaty za złożenie wniosku oraz 10 USD za jego pozytywne rozpatrzenie; jeśli wniosek zostanie odrzucony, pobrana opłata wyniesie tylko 4 USD). ESTA pozwala na wielokrotny wjazd na teren USA przez okres 2 lat.

Szczepienia i informacje zdrowotne

Na terenie Stanów Zjednoczonych nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, a zatem nie ma obowiązkowych szczepień. Opieka medyczna jest na wysokim poziomie i powszechnie dostępna, jednak jej koszty są bardzo wysokie. Rekomendowane jest posiadanie ubezpieczenia podróżnego pokrywającego koszty leczenia związane z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

Podróż po Route 66 przebiega przez kilka stref klimatycznych. Ze względu na to, że w stanach Illinois, Missouri, Kansas i Oklahoma w miesiącach zimowych temperatury mogą być naprawdę bardzo niskie, proponujemy rozważyć wyjazd w miesiącach wiosennych, letnich i jesiennych.

 • Chicago, Źródło: Dice Sales

 • Źródło: Flickr - William Garrett

 • St. Louis, Źródło: Flickr - Nikonian Novice

 • Równiny Kansas, Źródło: Visit Kansas

 • Wigwam Motel, Źródło: Flickr - Rodrigo Paredes

 • Kolejka na szczyt Gór Sandia, Źródło: Sandia Peak Ski & Tram

 • El Camino Real de Tierra Adentro National Historic Trail , Źródło: Bureau of Land Arrangements New Mexico

 • Kanion Palo Duro, Źródło: Flickr - BrandonLord

 • Indian Pueblo Cultural Center, Źródło: Flickr - Gage Skidmore

 • Photo by Larry Costales on Unsplash

 • Hackberry General Store, Źródło: Flickr - Mobilus In Mobili

 • Photo by Alan Carrillo on Unsplash

 • Photo by Julian Paefgen on Unsplash

 • Źródło: Flickr - Mobilus In Mobili

 • Photo by Larry Costales on Unsplash

 • Calico Ghost Town, Photo by Peter Gonzalez on Unsplash

 • Źródło: Flickr - Mobilus In Mobili

 • Cadillac Ranch, Źródło: Flickr - Mobilus In Mobili

 • Źródło: Flickr - Tom Hilton

 • Źródło: Bureau of Land Arrangements California

 • Venice Beach , Photo by Matteo Paganelli on Unsplash

 • Źródło: Flickr - Giuseppe Milo

Chicago

Chicago

Źródło: Dice Sales

Źródło: Flickr - William Garrett

St. Louis

St. Louis

Źródło: Flickr - Nikonian Novice

Równiny Kansas

Równiny Kansas

Źródło: Visit Kansas

Wigwam Motel

Wigwam Motel

Źródło: Flickr - Rodrigo Paredes

Kolejka na szczyt Gór Sandia

Kolejka na szczyt Gór Sandia

Źródło: Sandia Peak Ski & Tram

El Camino Real de Tierra Adentro National Historic Trail

El Camino Real de Tierra Adentro National Historic Trail

Źródło: Bureau of Land Arrangements New Mexico

Kanion Palo Duro

Kanion Palo Duro

Źródło: Flickr - BrandonLord

Indian Pueblo Cultural Center

Indian Pueblo Cultural Center

Źródło: Flickr - Gage Skidmore

Photo by Larry Costales on Unsplash

Hackberry General Store

Hackberry General Store

Źródło: Flickr - Mobilus In Mobili

Photo by Alan Carrillo on Unsplash

Photo by Julian Paefgen on Unsplash

Źródło: Flickr - Mobilus In Mobili

Photo by Larry Costales on Unsplash

Calico Ghost Town

Calico Ghost Town

Photo by Peter Gonzalez on Unsplash

Źródło: Flickr - Mobilus In Mobili

Cadillac Ranch

Cadillac Ranch

Źródło: Flickr - Mobilus In Mobili

Źródło: Flickr - Tom Hilton

Źródło: Bureau of Land Arrangements California

Venice Beach

Venice Beach

Photo by Matteo Paganelli on Unsplash

Źródło: Flickr - Giuseppe Milo

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.