MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Fot. Thonga Beach Lodge
Fot. Thonga Beach Lodge
Afryka  ›  RPA  ›  Hluhluwe-iMfolozi Park, iSimangaliso Wetland Park i St Lucia , Johannesburg i Pretoria   ›  Program: Niezapomniane safari i dzikie plaże RPA

Niezapomniane safari i dzikie plaże RPA

Program umożliwiający odkrycie niezwykłego Johannesburga, miasta kontrastów i największą metropolię RPA. Oprócz tętniącego życiem gwarnego Jozi podróż oferuje niezapomniane safari w rezerwacie przyrody Hluhluwe-iMfolozi, słynącego z dużej populacji nosorożca. Zwieńczeniem pobytu w RPA jest relaks przy dziewiczej i zachwycającej plaży w eco-resorcie Thonga Beach Lodge.

Safari w RPA, najciekawsze miejsca w RPA, samochodem po RPA, self-drive RPA, luksusowe hotele w RPA, RPA zwierzęta, zwiedzanie RPA, najlepsze plaże w RPA, luksusowe podróże do RPA, podróże indywidualne do RPA

Dlaczego polecamy

 • Pobyt w Johannesburgu i wycieczka po Soweto
 • Rejs w poszukiwaniu hipopotamów w St Lucia
 • Wyjątkowe safari w Rezerwacie Hluhluwe - iMfolozi
 • Noclegi w komfortowym logde na terenie rezerwatu
 • Odpoczynek w luksusowym eco resorcie Thonga Beach
 • Pobyt przy dzikiej i zachwycającej plaży

Idealny dla

 • Par / Nowożeńców
 • Miłośników dzikiej przyrody
 • Amatorów pięknych krajobrazów

Kategorie

 • Dzika przyroda
 • Najpiękniejsze plaże
 • Poza utartymi szlakami
 • Safari
Perełki
“Ośrodek Thonga Beach Lodge oferuje pobyt pośród dziewiczej przyrody, z dala od cywilizacji. To wyjątkowe miejsce pozwala na głęboki relaks w zachwycającym otoczeniu i w zgodzie z naturą. ”
Niezapomniane safari i dzikie plaże RPA

2 noce w Johannesburgu, 1 noc w St Lucia w iSimangaliso Wetland Park, 3 noce w Hluhluwe-iMfolozi, 4 noce w Mabibi w iSimangaliso Wetland Park

Dzień 1 Wylot z Polski

Wylot z Polski i przelot z jedną przesiadką do Johannesburga.

Dzień 2 Przylot do Johannesburga i transfer do hotelu

O poranku wylądujecie w Johannesburgu. Na lotnisku będzie oczekiwał kierowca, który zapewni prywatny transfer do hotelu. Dzień pozostaje do własnej dyspozycji. Będzie to doskonała okazja do relaksu przy basenie po długim locie. Dwie noce spędzicie w butikowym hotelu Hyde Park Boutique Hotel.

Dzień 3 Zwiedzanie Johannesburga i Pretorii

W dniu dzisiejszym o poranku przyjedzie po Was anglojęzyczny kierowca-przewodnik, z którym spędzicie większość dnia. Dzisiejszy program zwiedzania obejmuje rowerową wycieczkę po Soweto, a także zwiedzanie Johannesburga i Pretorii. Po dniu pełnym atrakcji wrócicie do hotelu. Istnieje możliwość dopłaty do polskojęzycznego przewodnika.

Dzień 4 Przelot do Durbanu i przejazd do St Lucia

Dzisiejszy dzień rozpoczniecie wczesną pobudką i transferem na lotnisko. Lot z Johannesburga do Durbanu potrwa godzinę. Po przylocie w Durbanie odbierzecie na lotnisku samochód i wyruszycie w drogę. Będzie na Was czekał zarezerwowany samochód typu SUV, np. Toyta Rush lub podobny. Celem Waszej dzisiejszej trasy jest nieduże miasteczko St Lucia. Do przebycia będzie około 215 km. Musicie tam dotrzeć sprawnie, gdyż o godzinie 14:00 odbędziecie rejs w poszukiwaniu hipopotamów i krokodyli. Dzisiejszą noc spędzicie w przytulnym pensjonacie St Lucia Livingstone Lodge.

Dzień 5 Przejazd do rezerwatu Hluhluwe-iMfolozi

w dniu dzisiejszym opuścicie St Lucię i udacie się do nieodległego rezerwatu Hluhluwe-iMfolozi. Dzisiejsza trasa to zaledwie około 80 km. Około południa dotrzecie do Rhino Ridge Safari Lodge, gdzie spędzicie najbliższe 3 noce. Po lunchu będzie czas na odpoczynek i przygotowanie się do pierwszej wyprawy safari. Zanim ruszycie na dzisiejszy game drive, w lodge'u zostanie podana popołudniowa herbata i przekąski. Następnie wraz z rangerem udacie się na safari po rezerwacie specjalnie przystosowanym do obserwacji samochodem 4x4.

Dzień 6–7 Pobyt w rezerwacie Hluhluwe-iMfolozi

Przed Wami pełne dwa dni w rezerwacie. Oprócz dwóch dziennie wypraw safari po Hluhluwe-iMfolozi, wliczonych w cenę pobytu, możecie skorzystać także z innych dodatkowych atrakcji, np. spaceru z rangerem po buszu lub relaksacyjnych zabiegów w SPA. Pobyt w Rhino Ridge Safari Lodge obejmuje noclegi, pełne wyżywienie w postaci trzech posiłków dziennie oraz popołudniowych przekąsek, a także dwa razy dziennie wyjazdy na game drvie.

Dzień 8 Przejazd na plaże do Mabibi

Po poranym safari wrócicie do lodge'u na śniadanie. Po posiłku nastąpi wymeldowanie i ruszycie w drogę do Mabibi. Dzisiejsza trasa to około 170 km. Najpóźniej na godzinę 15:00 musicie dotrzeć na parking ośrodka Thonga Beach. Tam zostawicie samochód, a personel hotelu przyjedzie po Was specjalnym samochodem 4x4, którym zostaniecie zawiezieni do resortu. Po dotarciu do hotelu będzie czekała popołudniowa herbata i lekkie przekąski. Najbliższe 4 noce spędzicie w pięknie położonym Thonga Beach Lodge.

Dzień 9–11 Relaks na plaży

Przed Wami pełne trzy dni niczym nie zakłóconego relaksu w eco-lodge'u. Thonga Beach to wyjątkowe miejsce, w którym można odpocząć i zapomnieć o codzienności. Położony na wydmach pośród egzotycznej roślinności ośrodek daje wytchnienie i oferuje niezapomniane wakacje w sercu dziewiczej przyrody. W ramach pobytu goście mogą korzystać z szeregu oferowanych bezpłatnie atrakcji, takich jak kajaki, edukacyjne spacery po lesie, snorkeling, sundowner czy wycieczki. W cenę pobytu w resorcie wliczone jest pełne wyżywienie w postaci trzech posiłków dziennie oraz codziennych aktywności, których lista dostępna jest w hotelu.

Dzień 12–13 Przejazd do Durbanu i lot powrotny do Polski

Po śniadaniu personel resortu zapewni Wam transfer na parking, gdzie zostawiony został Wasz samochód. W dniu dzisiejszym ruszacie w drogę na lotnisko w Durbanie. Do pokonania będzie około 350 km. Jeśli czas pozwoli, przed udaniem się na lotnisko możecie pojechać do centrum miasta trochę pozwiedzać. Po dotarciu na lotnisko oddanie samochodu i wieczorem 12. dnia rozpoczniecie powrót do Polski. Lot z jedną lub dwoma przesiadkami, w zależności od dostępności połączeń. Dnia 13. nastąpi lądowanie w Polsce.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Warto rozważyć

Dla osób, które nie są miłośnikami samodzielnego podróżowania samochodem w opcji self-drive istnieje możliwość, aby za wszystkie transfery odpowiadał lokalny kierowca. Interesującą propozycją może być dodanie do programu krótkiego pobytu w Durbanie i wiosce Zulusów aha Shakaland.

Cena orientacyjna 17 000 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej rezerwowany z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż zaplanowana w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów jak święta i Sylwester)

Cena zawiera
 • Przeloty międzynarodowe i krajowe w klasie ekonomicznej
 • Zakwaterowanie na 10 noclegów w wymienionych hotelach
 • Śniadania
 • Pakiet pobytowy w rezerwacie Hluhluwe-iMfolozi (noclegi, pełne wyżywienie, kawa/herbata i przekąski, 2x dziennie safari)
 • Wypożyczenie samochodu obejmujące nielimitowane kilometry, pełne ubezpieczenie, GPS
 • Atrakcje: rowerowa wycieczka po Soweto, zwiedzanie Johannebsurga i Pretorii, rejs w St Lucia
 • Opłaty wstępów do odwiedzanych atrakcji
 • Opiekę anglojęzycznego kontrahenta w RPA
 • Wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu podczas trwania całej podróży
 • Ubezpieczenie podróżne na wysoką sumę kosztów leczenia
 • Składkę odprowadzaną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdego Uczestnika podróży
 • Pakiet Dokumentów Podróżnych Memories Vacations
Cena nie obejmuje
 • Wyżywienia i napojów niewymienionych w sekcji „Cena zawiera”
 • Opcjonalnych atrakcji i biletów wstępu do odwiedzanych miejsc oprócz atrakcji wymienionych w sekcji „Cena zawiera”
 • Kosztów paliwa do samochodu
 • Zwyczajowych napiwków
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży
Memories zawarte w programie
Memories dodatkowe
Hotele zawarte w programie
Inne polecane hotele
RPA

Stolica

Pretoria

Strefa czasowa

GMT +2

Populacja

57,8 mln

Powierzchnia

1 219 912 km²

Język

W RPA obowiązuje jedenaście języków urzędowych: język angielski, język afrikaans, isiZulu, Siswati, isiNdebele, Sesotho, pedi, Xitsonga, Setswana, Tshivenda i isiXhosa.

Ustrój

Republika federalna

Religia

Pod względem wyznaniowym społeczeństwo RPA zdominowane jest przez chrześcijan, którzy stanowią blisko 80% populacji (z czego większość to protestanci). Do największych mniejszości religijnych należą wyznawcy wierzeń lokalnych i animistycznych, muzułmanie i hinduiści.

Waluta

Oficjalną walutą RPA jest rand (ZAR). Waluta ta wprowadzona została wprowadzona w 1961 roku, gdy RPA została niepodległą republiką. Rand dzieli się na 100 centów.
100 ZAR = około 25 PLN

Czas przelotu

Ok. 15-17 godzin, w zależności od czasu przesiadki. Brak lotów bezpośrednich.

Informacje wizowe

Obywatele polscy wkraczający na teren RPA są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobycie do 30 dni w celach turystycznych. Bezpłatne pozwolenie na pobyt otrzymuje się po wylądowaniu w międzynarodowych portach lotniczych. Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia podróży.

Szczepienia i informacje zdrowotne

W RPA nie występują szczególne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, a zatem nie ma obowiązkowych szczepień. Jak zawsze w przypadku wyjazdu do krajów tropikalnych, zaleca się zaszczepienie przeciwko: wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu. W kraju nie ma bezpośredniego zagrożenia żółtą febrą, jednak certyfikat szczepienia przeciwko tej chorobie (tzw. „żółta
książeczka”) może być wymagany od turystów, którzy przekraczają granice po pobycie w innym kraju, gdzie stwierdzono ryzyko występowania tej choroby.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

Temperatura w południowo-wschodniej części RPA praktycznie przez cały rok jest powyżej 20 stopni. Tutejsza zima panująca od maja do sierpnia, to pora sucha kiedy najlepiej zaplanować podróż w ten region. Dni są ciepłe, słoneczne i bezdeszczowe. Panujący tu klimat określa się jako subtropikalny, co oznacza, że lata są bardzo gorące i wilgotne z popołudniowymi przelotnymi opadami. Temperatura Ocenu Indyjskiego w tej części RPA zazwyczaj nie spada poniżej 20 stopni, a w miesiącach letnich od listopada do lutego może osiągać nawet do 29 stopni.

 • Johannesburg

 • Soweto

 • Soweto

 • iSimangaliso Wetland Park

 • iSimangaliso Wetland Park

 • iSimangaliso Wetland Park

 • iSimangaliso Wetland Park

 • Hluhluwe-iMfolozi

 • Hluhluwe-iMfolozi

 • Thonga Beach Lodge

 • Thonga Beach Lodge

Johannesburg

Soweto

Soweto

iSimangaliso Wetland Park

iSimangaliso Wetland Park

iSimangaliso Wetland Park

iSimangaliso Wetland Park

Hluhluwe-iMfolozi

Hluhluwe-iMfolozi

Thonga Beach Lodge

Thonga Beach Lodge

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.