MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Największe atrakcje Kostaryki i Panamy z Memories Vacations
Ameryka Północna  ›  Kostaryka, Panama  ›  Arenal, Monteverde, Park Narodowy Tortuguero, Darien, Panama City, Wyspa Contadora (Isla Contadora)  ›  Program: Największe atrakcje Kostaryki i Panamy

Największe atrakcje Kostaryki i Panamy

Chroniąca swoich przyrodniczych skarbów Kostaryka onieśmiela każdego odwiedzającego przepięknymi krajobrazami i różnorodnością środowiska naturalnego. Z kolei w Panamie zachwyca bogactwo historyczne widziane przede wszystkich w zabytkowych dzielnicach stolicy oraz różnorodność społeczności plemiennych, z których każda pielęgnuje odrębną tradycję.

zwiedzanie Panamy, Panama najlepsze hotele, Panama podróże indywidualne, wakacje w Kostaryce, podróż do Kostaryki, atrakcje Panamy, co zobaczyć w Panamie, plaże Kostaryki, Panama gdzie jechać, Kostaryka luksusowe hotele

Dlaczego polecamy

 • Połączenie dwóch środkowoamerykańskich krajów
 • Nieprzebrane bogactwo przyrodnicze Kostaryki
 • Niezwykła historia i kultura Panamy
 • Kanał Panamski – najważniejsza droga wodna świata

Idealny dla

 • Par
 • Poszukiwaczy przygód
 • Miłośników dzikiej przyrody
 • Fascynatów historii

Kategorie

 • Aktywnie
 • Dzika przyroda
 • Kultura i historia
 • Poza utartymi szlakami
 • Romantycznie
Perełki
“W samej Kostaryce występuje ponad 500 000 gatunków zwierząt, co odpowiada około 4% wszystkich szacowanych gatunków świata.”
Największe atrakcje Kostaryki i Panamy

1 noc w San Jose, 2 noce w Parku Narodowym Tortuguero, 2 noce w rejonie Arenal, 2 noce w Monteverde, 3 noce w Panama City, 2 noce na Wyspie Contadora, 1 noc w Panama City

Dzień 1 Przelot z Polski do Kostaryki

Przelot z Warszawy do San Jose z jedną przesiadką. Po wylądowaniu prywatny transfer do hotelu Studio Hotel i zakwaterowanie na jedną noc w opcji ze śniadaniem.

Dzień 2 Przejazd do Parku Narodowego Tortuguero

Po śniadaniu nastąpi wykwaterowanie i transfer do Parku Narodowego Tortuguero. Po drodze zatrzymacie się na śniadanie w restauracji Rio Danta. Przejdziecie przez piękne tereny Parku Narodowego Braulio Carrillo, w którym podziwiać można spektakularną górską scenerię. Po dotarciu w okolice Tortuguero nastąpi około dwugodzinny rejs łodzią do hotelu Mawamba Lodge. Sama podróż łodzią jest niemałą przygodą, bowiem dzięki niej będziecie mieć pierwszy kontakt z najprawdziwszą dżunglą. Zakwaterowanie na dwie noce z pełnym wyżywieniem. Po lunchu zapraszamy Was na wizytę w miasteczku Tortuguero. W okresie od lipca do września istnieje możliwość zorganizowania nocnej wycieczki na plażę w celu obserwacji żółwi składających jaja. Z kolei w okresie od września do początku grudnia można obserwować wykluwające się z jaj żółwiki, wędrujące prosto do morza. Po powrocie do hotelu będziecie mieli czas na relaks w basenie.

Dzień 3 Pobyt w Parku Narodowym Tortuguero

Po śniadaniu wraz z przewodnikiem udacie się na wizytę prywatnych szlakach parku Mawamba. Zwiedzicie ogrody motyli, podejrzycie legwany i bajecznie kolorowe żaby. Zobaczycie także specjalną bio-komorę fermentacyjną, w której ścieki są oczyszczane i przetwarzane w naturalne źródło gazu w celu podgrzania pieców kuchennych. Na lunch powróćcie do hotelu. Następnie udacie się na wycieczkę łodzią. Park Tortuguero stworzony został w celu ochrony najważniejszego na półkuli zachodniej miejsca gniazdowania żółwia zielonego, na obszarze 22 km wzdłuż linii brzegowej i 30 km od morza wgłąb lądu. Canal de Tortuguero biegnie przez park, łącząc labirynt delt, kanałów i lagun. Dzięki 11 wyraźnym strefom biologicznym, park oferuje jedną z najbardziej niezwykłych przygód w kraju. Ten wodny świat najlepiej zwiedzać łodzią, która pozwala na bardzo bliski kontakt z okoliczną fauną. Łatwo jest dostrzec wydry rzeczne, kajmany, tukany, jacamary i inne ptactwo wodne. Największą atrakcją dla większości odwiedzających jest zielony żółw, który gniazduje od czerwca do listopada.

Dzień 4 Przejazd do rejonu Arenal

Po śniadaniu wsiądziecie do łodzi, która zabierze Was do przystani. Stamtąd odbędzie się transfer dzielony z innymi gośćmi busem w okolice wulkanu Arenal. Po drodze zatrzymacie się w restauracji na lunch (wliczony w cenę). Po dotarciu do hotelu Volcano Lodge zakwaterujecie się na dwie noce pokoju w opcji ze śniadaniami. Pozostała część dnia będzie do Waszej dyspozycji.

Dzień 5 Wycieczka wokół wulkanu Arenal

Po śniadaniu udacie się do Parku Narodowego Wulkanu Arenal – jednego z najczęściej odwiedzanych parków w całej Ameryce Środkowej. Szlaki są na ogół płaskie i niebyt męczące, idealne na spokojną i edukacyjną wycieczkę z przewodnikiem. Spacerując przez dżunglę przewodnik wskaże różne gatunki flory i fauny oraz zapozna Was z naturą, kulturą i historią Kostaryki. Po lunchu udacie się na wycieczkę, w czasie której lepiej poznacie naturę Arenal. Niewiele miejsc w Kostaryce budzi większy szacunek i podziw niż ten wulkan. Chociaż obecnie znajduje się w fazie spoczynku, Arenal pozostaje najbardziej aktywnym wulkanem w Kostaryce na przestrzeni ostatnich 43 lat. Jego historia obarczona jest erupcjami, które ściśle wpłynęły na region i ludzi tu mieszkających. Ta trasa pozwoli Wam cieszyć się najbardziej niezwykłymi widokami na Arenal podczas łatwej wędrówki po niższych partiach kolosa. Spacer rozpoczyna się jednym ze szlaków w pobliżu wulkanu i biegnie przez las aż do obszaru zniszczonego podczas pierwszej erupcji w 1968 roku. Trasa ta trwa około 2,5 godziny.

Dzień 6 Przejazd w region Monteverde

Po śniadaniu nastąpi transfer do regionu Monteverde. Tam zatrzymacie się w Hotel Trapp Family Lodge w opcji ze śniadaniami. Pozostała część dnia będzie do Waszej dyspozycji. Region Monteverde, jak sama nazwa wskazuje, to porośnięte gęstą, zieloną dżunglą góry, które uznawane są za jedne z najdzikszych i najpiękniejszych regionów Kostaryki.

Dzień 7 Wyprawa do lasu deszczowego i przygoda wśród koron drzew

Jedną z największych atrakcji regionu Monteverde jest tzw. Monteverde Cloud Forest Biological Reserve z 13-kilometrową siecią szlaków. W rezerwacie żyje ponad 500 gatunków ptaków, w tym majestatyczny kwezal i trzypłciowy dzwonek, 120 gatunków gadów i płazów oraz ponad 3000 roślin, wśród nich największa różnorodność storczyków na świecie. Po lunchu czas będzie przeznaczony do Waszej dyspozycji. Rekomendujemy, abyście doświadczyli jednej z wielu atrakcji dostępnych na miejscu. Zdecydowany prym wiedzie tu tzw. sky tram. Jest to zespół sześciu gondoli zawieszonych wśród koron drzew. Dzięki kolejce linowej będziecie mogli podejrzeć życie toczące się w lesie na dużej wysokości. Drugą atrakcją jest tyrolka – to spora dawka adrenaliny, bowiem zjazdy odbywają się nierzadko z prędkością 65 km/h na wysokości około 160 metrów nad ziemią. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji Kostaryki. Przeznaczona jest zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Dzień 8 Przelot do Panamy

Ten dzień rozpoczniecie transferem na lotnisko, skąd odbędzie się lot do stolicy Panamy, Panama City. Po wylądowaniu na lotnisku będzie oczekiwał na Was kierowca, który zapewni prywatny transfer do hotelu Best Western Plus Panama Zen Hotel, w którym zakwaterujecie się na trzy noce w opcji ze śniadaniami. Po krótkim odpoczynku przewodnik zabierze Was na wycieczkę po Panama City. Rozpocznie się ona od wizyty w starych dzielnicach, czyli Casco Viejo i Panama Vieja. Zachwycająca w nich jest dawna architektura, wyrażająca się w hiszpańskim i francuskim stylu kolonialnym. Zobaczycie także Złoty Ołtarz, który cudem ocalał po łupieżczej wyprawie pirata Henry'ego Morgana. Ponadto zobaczycie Pałac Prezydencki, Grand National Theatre, Bóvedas (komory więzienne) i French Plaza z zapisaną na murach historią kanału, a także Independence Plaza z budynkiem, który mieści nowoczesne Muzeum Kanału Panamskiego. Następnym przystankiem będą śluzy Miraflores wchodzące w skład Kanału Panamskiego. Wówczas odwiedzicie także centrum turystyczne, w którym odbędzie się krótka projekcja audiowizualna. Po zakończonej wycieczce wrócicie do hotelu.

Dzień 9 Wizyta u Indian Embera

Jedną z barwniejszych społeczności zamieszkujących Panamę jest rdzenna ludność plemienia Indian Embera. Zamieszkują oni wschodnie rubieże kraju oraz przyległe tereny na terytorium Kolumbii. Turystom prezentują swoją barwną i niezwykle ciekawą kulturę. Jak bardzo kontrastuje ta społeczność z tempem życia w stolicy, będziecie mogli się przekonać podczas dzisiejszej wycieczki.

Dzień 10–11 Pobyt na Wyspie Contadora

Dziesiątego dnia podróży wstaniecie bardzo wcześnie, ponieważ już o godzinie 6 rano rozpocznie się transfer do przystani, gdzie przesiądziecie się na jedyny odpływający tego dnia na Wyspę Contadora prom. Około godziny 10 dotrzecie do wyspy, skąd zostaniecie przetransportowani vanem dzielonym z innymi gośćmi do hotelu Mar y Oro Hotel, w którym spędzicie dwie noce. Pozostała część dnia oraz cały następny dzień przeznaczony będzie na odpoczynek po intensywnej podróży. Warto odwiedzić wszystkie plaże, które ma do zaoferowania wyspa.

Dzień 12 Powrót do Panama City

Dziś w godzinach popołudniowych odbędzie się rejs promem z powrotem do stolicy. Po dotarciu do portu zostaniecie przetrasportowani do znanego Wam już hotelu Best Western Plus Panama Zen Hotel, w którym spędzicie ostatnią noc przed wylotem.

Dzień 13–14 Powrót do Polski

W godzinach wczesnopopołudniowych odbędzie się transfer na lotnisko, a następnie lot do Polski z jedną przesiadką. Następnego dnia wylądujecie w Warszawie.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Cena orientacyjna 13 900 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej rezerwowany z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż zaplanowana w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów jak święta i Sylwester)

Cena zawiera
 • Przeloty międzynarodowe w klasie ekonomicznej
 • Transfery
 • Zakwaterowanie w hotelach 3- i 4-gwiazdkowych w opcji wyżywienia wskazanej w programie
 • Zwiedzanie: Parku Narodowego Tortuguero, regionu Arenal, regionu Monteverde, Kanały Panamskiego, Panama City, wioski społeczności Embera
 • Opiekę anglojęzycznego kontrahenta oraz wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu
 • Ubezpieczenie podróżne na wysoką sumę kosztów leczenia
 • Składkę odprowadzaną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdego Uczestnika podróży
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories Vacations
Cena nie obejmuje
 • Wyżywienia i napojów niewymienionych w programie
 • Dodatkowych atrakcji i zwiedzania
 • Zwyczajowych napiwków
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży
Hotele zawarte w programie
Kostaryka Panama

Stolica

San Jose

Strefa czasowa

GMT -6. Przesunięcie czasowe względem Polski wynosi odpowiednio 7 godzin w zimie i 6 godzin w lecie.

Populacja

4 968 tys.

Powierzchnia

51 100 km²

Język

Hiszpański

Ustrój

Republika

Religia

Katolicyzm: 66,7%, protestantyzm: 22,7% (głównie zielonoświątkowcy), brak religii: 7,9%, mormoni: 1%, tradycyjne religie plemienne: 0,8%, świadkowie Jehowy: 0,6%

Waluta

Colon (CRC)

Czas przelotu

Około 14-15 godzin

Informacje wizowe

Obywatele polscy udający się do Kostaryki w celach turystycznych mogą przekraczać granicę bez wiz. Polacy uzyskują stempel wjazdowy bezpłatnie na lotniczych, drogowych i morskich przejściach granicznych bez konieczności uzyskania wcześniejszej promesy. Stempel upoważnia do pobytu na terenie Kostaryki do 90 dni. Wymogiem niezbędnym do uzyskania pozwolenia na pobyt w Kostaryce jest posiadanie paszportu ważnego co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu. Żadne inne dodatkowe dokumenty czy potwierdzenia rezerwacji hotelu nie są wymagane. W razie potrzeby należy okazać wydrukowany bilet lotniczy. Przy opuszczaniu Kostaryki drogą lotniczą należy uiścić opłatę wylotową w wysokości 29 USD, a drogą lądową w wysokości 5 USD w gotówce, w walucie lokalnej lub dolarach amerykańskich.

Szczepienia i informacje zdrowotne

W Kostaryce nie występują szczególne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne i nie ma obowiązkowych szczepień. Jak zawsze w przypadku wyjazdu do krajów tropikalnych, warto rozważyć szczepienia przeciwko: wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu.

W Ameryce Środkowej występuje wirus Zika rozprzestrzeniany przez komary. Z tego względu zalecamy ochronę przed ugryzieniami komarów: stosowanie repelentów wieczorową porą oraz wczesnym rankiem, a także zakładanie odzieży z długimi rękawami i nogawkami. Rekomendujemy produkty firmy MUGGA w wersji roll-on z 50% zawartością substancji DEET. Należy nosić odzież utrzymaną w kolorach neutralnych (beże, szarości) z długimi rękawami i nogawkami. W przypadku używania olejku do opalania w pierwszej kolejności powinno się rozsmarować olejek, a następnie repelent. Według oficjalnych danych, ze względu na obecność wirusa Zika nie zaleca się podróżowania po krajach tej części kontynentu kobietom w ciąży. Wirus ten może spowodować niebezpieczne zmiany w płodzie – łącznie z jego śmiercią.

Przed każdym wyjazdem do krajów egzotycznych należy skontaktować się z lekarzem specjalistą medycyny podróży celem omówienia zagrożeń zdrowotnych oraz indywidualnego kalendarza szczepień.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

Mimo że Kostaryka jest małym krajem pod względem powierzchni, to jej klimat jest bardzo urozmaicony. Wyróżnia się tu porę suchą i wilgotną. Od maja do listopada trwa pora deszczowa, a od grudnia do kwietnia trwa pora sucha – opady deszczu są wtedy małe lub nie ma ich wcale. Wrzesień i październik to okres największych opadów. W zasadzie przez cały rok słońce wschodzi około godziny 5:45 i zachodzi około 17:45.

Większość podróżnych uważa krótszą porę suchą (verano, „lato”), która trwa od końca grudnia do końca kwietnia, za najlepszy czas na odwiedzenie Panamy – i nie bez powodu. Dominuje lazurowe niebo, przynajmniej na suchszych równinach Pacyfiku, osłoniętych górskimi grzbietami. Szlaki nie są mokre i śliskie, a rzeki mają czysty nurt. Pora sucha obejmuje również pełne życia okresy świąteczne, takie jak Boże Narodzenie, Nowy Rok, Karnawał i Wielki Tydzień. Loty i hotele w popularnych miejscach turystycznych są wtedy na wagę złota.

 • Źródło: Flickr - dconvertini

 • Źródło: Flickr - dconvertini

Źródło: Flickr - dconvertini

Źródło: Flickr - dconvertini

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.