MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Safari w Masai Mara oraz śniadanie z żyrafami
Afryka  ›  Kenia  ›  Masai Mara, Nairobi  ›  Program: Safari w Masai Mara oraz śniadanie z żyrafami

Safari w Masai Mara oraz śniadanie z żyrafami

Masai Mara to jeden z najsłynniejszych rezerwatów świata. Spotkanie Wielkiej Piątki jest tu niemal gwarantowane. Po dniach pełnych wrażeń będziecie odpoczywać w luksusowym campie położonym w samym sercu rezerwatu, a wisienką na torcie będzie unikalne przeżycie w kolonialnej rezydencji nieopodal Nairobi, gdzie zjecie śniadanie w towarzystwie żyraf, które żyją tu beztrosko w potężnym ogrodzie.

safari w Masai Mara, luksusowe safari w Masai Mara, śniadanie z żyrafami,

Dlaczego polecamy

 • Pobyt w ekskluzywnym resorcie rodem z powieści Karen Blixen
 • Śniadanie w towarzystwie oswojonych żyraf
 • Safari w najciekawszym rezerwacie Kenii, zamieszkanym przez wiele gatunków zwierząt
 • Urzekające widoki oraz imponujące wschody i zachody słońca nad sawanną
 • Możliwość spotkania ze społecznością Masajów i poznanie ich tradycyjnego tańca i śpiewu
 • Noclegi w ekskluzywnym namiocie stacjonarnym zlokalizowanym wewnątrz rezerwatu
 • Poszukiwanie przedstawicieli Wielkiej Piątki w Masai Mara

Idealny dla

 • Rodzin z dziećmi
 • Par
 • Poszukiwaczy przygód
 • Miłośników dzikiej przyrody

Kategorie

 • Aktywnie
 • Dzika przyroda
 • Luksusowo
 • Safari
Perełki
“W czasie pobytu w Masai Mara, ojczyźnie ludu Masajów, warto udać się na zwiedzanie jednej z lokalnych wiosek. Kultura tego wojowniczego plemienia jest dla nas niezwykle egzotyczna i w zasadzie bardzo mało znana. Przechadzając się po tradycyjnej zagrodzie, zwanej manyatta, będziecie mogli lepiej poznać życie codzienne tej fascynującej społeczności”
Safari w Masai Mara oraz śniadanie z żyrafami

1 noc w Nairobi, 3 noce w Masai Mara, 1 noc w Giraffe Manor

Dzień 1 Przelot z Polski do Kenii

Przelot z Warszawy do Nairobi z jedną przesiadką. Na lotnisku w Nairobi zostaniecie przywitani przez naszego przedstawiciela, który zapewni prywatny transfer do Eka Hotel, gdzie zakwaterujecie się na jedną noc.

Dzień 2 - 4 Przelot i pobyt w Rezerwacie Narodowym Masai Mara

Po śniadaniu kierowca zapewni Wam transfer na lokalne lotnisko Wilson Airport. Przelot małym samolotem z lotniska Wilson do Masai Mara potrwa około 40 minut. Po wylądowaniu zostaniecie odebrani przez przewodników safari i zabrani na malowniczą przejażdżkę w kierunku campu, gdzie czekać będzie na Was lunch. Na trzy pełne wrażeń dni zatrzymacie się w pięknym campie namiotowym Ilkeliani Camp, nad brzegiem rzeki Talek. Rejon ten jest ulubionym miejscem słoni przybywających tu często, by się napić. Obóz został zaprojektowany w taki sposób, aby połączyć stary, tradycyjny styl safari z nowoczesnymi rozwiązaniami, przy jednoczesnej dbałości o dobro przyrody i ochronę środowiska. Ilkeliani Camp oferuje tylko 12 namiotów, a każdy z nich zapewnia wspaniały widok na równiny i dziką przyrodę przez cały dzień. Każdy dobrze wyposażony namiot jest stylowy i posiada własną łazienkę. Są one usytuowane pod kępami drzew dających upragniony cień. Wnętrza są przestronne i wygodne, z werandą z leżanką i płóciennymi fotelami typu safari. Wykwintne posiłki w połączeniu z wysokiej jakości obsługą zapewniają niezapomniane wrażenia z pobytu. Dni podczas safari mijają według rytmu, który narzuca natura, a dokładnie aktywność dzikich zwierząt. Jeepy wyjeżdżają z campu na safari 2 razy dziennie. Doświadczony kierowca, dzięki radiowej komunikacji z kolegami, zawiezie Was zawsze do najciekawszych miejsc w rezerwacie, gdzie w danym momencie polują lwy lub żerują nosorożce oraz pomoże wypatrzyć cętkowane futro lampartów pośród gałęzi akacji. W Masai Mara spotkanie przedstawicieli tzw. Wielkiej Piątki Afryki jest niemal pewne!

Dzień 5 Przelot z Masai Mara do Nairobi

Po porannym game drive w rezerwacie Masai Mara polecicie do Nairobi. Na lotnisku Wilson zostaniecie odebrani przez naszego przedstawiciela, który zabierze Was do hotelu Giraffe Manor, gdzie będzie można odpocząć po safari. Tutaj zakwaterujecie się na jedną noc. Giraffe Manor jest bardzo eleganckim i luksusowym hotelem butikowym położonym na południe od centrum Nairobi. Pięknie odrestaurowany, ceglany budynek otoczony jest 140 akrami lasów. Obiekt został zbudowany w latach 30. XX wieku, na wzór szkockiej myśliwskiej rezydencji. W 1974 roku stał się siedzibą Afrykańskiego Funduszu Zagrożonych Gatunków, założonego przez właścicieli posiadłości. Na terenie Giraffe Manor zamieszkało wówczas pięć osieroconych żyraf Rothschilda. Obecnie rezydencja jest domem dla dziewięciu przedstawicieli tego gatunku. Pobyt w Giraffe Manor jest niezwykłym doświadczeniem, urozmaiconym porannymi i wieczornymi wizytami żyraf, które zaglądając przez okna jadalni, chętnie kosztują potraw spożywanych przez hotelowych gości. Swobodne zabawy i karmienie żyraf są ekscytującym przeżyciem zarówno dla dzieci jak i dorosłych! Hotel oferuje dziesięć pokoi, wspólną jadalnię oraz salon z kominkiem, pianinem i biblioteką, w którym można odpocząć na wygodnych kanapach.

Dzień 6 - 7 Śniadanie z żyrafami, pożegnanie z Kenią i przelot do Polski

Dziś czeka Was śniadanie w wyjątkowym towarzystwie! To naprawdę jedno z piękniejszych przeżyć jakiego można doświadczyć w Afryce! Po śniadaniu prywatny transfer na lotnisko i wylot do Polski. Po przesiadce, kolejnego dnia wylądujecie na lotnisku w Warszawie.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Cena orientacyjna 14 900 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej rezerwowany z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż zaplanowana w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów jak święta i Sylwester)

Cena zawiera
 • ZE WZGLĘDU NA OGROMNE ZAINTERESOWANIE POBYTEM W HOTELU GIRAFFE MANOR, REZERWACJA NINIEJSZEGO PROGRAMU JEST MOŻLIWA JEDYNIE Z ZACHOWANIEM MINIMUM 6-MIESIĘCZNEGO WYPRZEDZENIA!
 • Przeloty międzynarodowe w klasie ekonomicznej
 • Przeloty wewnętrzne awionetkami niezbędne do realizacji programu
 • Prywatne transfery z/na lotnisko
 • Zakwaterowanie w hotelu 4-gwiazdkowym w Nairobi w opcji ze śniadaniem
 • Pakiet safari obejmujący zakwaterowanie w campie, opłaty za wstęp do rezerwatu, pełne wyżywienie oraz eksplorowanie Masai Mara samochodem 4x4
 • Zakwaterowanie w hotelu Giraffe Manor z pełnym wyżywieniem
 • Opiekę anglojęzycznego kontrahenta oraz wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu
 • Ubezpieczenie podróżne na wysoką sumę kosztów leczenia
 • Składkę odprowadzaną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdego Uczestnika podróży
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories Vacations
Cena nie obejmuje
 • Wizy do Kenii (aplikowana on-line, 51USD-single entry)
 • Dodatkowych atrakcji
 • Zwyczajowych napiwków dla pracowników hoteli i przewodników
 • Dodatkowych, dobrowolnych opcji ubezpieczenia podróżnego (od sportów wysokiego ryzyka i sportów ekstremalnych oraz od kosztów rezygnacji z podróży)
Memories zawarte w programie
Hotele zawarte w programie
Inne polecane hotele
Kenia

Stolica

Nairobi

Strefa czasowa

GMT+3 godz

Populacja

53 mln

Powierzchnia

582 tys. km²

Język

Językami urzędowymi w Kenii są angielski i suahili. W użyciu są także liczne dialekty lokalnych grup etnicznych.

Ustrój

Kenia jest republiką, a głową państwa jest prezydent. Państwo należy do brytyjskiej Wspólnoty Narodów.

Religia

Chrześcijaństwo: 84,8%; Islam: 9,7%; Religie społeczności tradycyjnych: 1,7%

Waluta

Szyling kenijski (KES); 1 szyling = 100 centów

Czas przelotu

Ok. 12 - 15 godzin, w zależności od czasu przesiadki. Brak lotów bezpośrednich.

Informacje wizowe

Obywatele polscy są objęci obowiązkiem wizowym. Turyści są zobowiązani ubiegać się o wizę z wyprzedzeniem wypełniając wiosek online na stronie http://evisa.go.ke/evisa.html. Koszt wizy turystycznej jednorazowego wjazdu to 51 USD. Aplikacje są rozpatrywane w ciągu dwóch dni roboczych (48h).
E-wisa jest ważna przez 3 miesiące od momentu jej przyznania, a nie od momentu przyjazdu do Kenii. Po przylocie do Kenii, podróżni są zobowiązani okazać wydrukowane potwierdzenie przyznania e-wizy, które pozwala na pobyt w kraju nie dłuższy niż 90 dni. Paszport powinien być ważny przez min. 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu z Kenii i posiadać min. jedną pustą stronę. Przy ubieganiu się o e-wizę należy także posiadać bilet powrotny z Kenii. Pasażerowi lotów do Kenii mogą nie zostać wpuszczeni na pokład samolotu, jeśli nie okażą przy boardingu ważnej e-wizy.
Osoby z ważną wizą kenijską i planujące zarazem wizytę w Tanzanii lub Ugandzie, mogą wrócić na terytorium Kenii bez konieczności ponownego ubiegania się o wizę. Aktualne informacje wizowe należy zawsze sprawdzać na stronach MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/kenia

Szczepienia i informacje zdrowotne

Osobom podróżującym do Kenii zaleca się szczepienie przeciwko: wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy, polio oraz durowi brzusznemu. W przypadku podróży do Kenii z Europy, nie jest obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze. Certyfikat takiego szczepienia (tzw. "żółta książeczka") wymagany może być od turystów, którzy przekraczają granice Kenii po pobycie w innym kraju afrykańskim lub kontynuują swoją podróż do takich krajów. Zaleca się profilaktykę przeciwmalaryczną (zarówno dla odwiedzających parki narodowe, jak i wybrzeże).
Przez każdym wyjazdem do krajów egzotycznych należy skontaktować się z lekarzem specjalistą celem omówienia zagrożeń zdrowotnych oraz indywidualnego kalendarza szczepień.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.