MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Dookoła Islandii
Europa  ›  Islandia  ›  Islandia Północna, Islandia Południowa, Islandia Wschodnia, Islandia Zachodnia, Reykjavik  ›  Program: Dookoła Islandii

Dookoła Islandii

Dookoła Islandii to doskonały program dla tych, którzy maja niewiele wolnego czasu. Dzięki głównej drodze numer 1 będziecie mogli dotrzeć do największych atrakcji Islandii poświęcając na całą podróż nieco ponad tydzień

Dlaczego polecamy

 • Możliwość podziwiania największych atrakcji Islandii
 • Wygodna samodzielna podróż główną drogą kraju
 • Najkrótsza opcja poznania ciekawych miejsc wokół całej wyspy
 • Trasa idealna w okresie od maja do września
 • Termin podróży pozwala na cieszenie się najdłuższymi dniami w ciągu roku

Idealny dla

 • Poszukiwaczy przygód
 • Aktywnych podróżników
 • Samodzielnych turystów
 • Miłośników dzikiej przyrody

Kategorie

 • Aktywnie
 • Dzika przyroda
 • Kultura i historia
 • Poza utartymi szlakami
Perełki
“W trakcie pobyt we wschodniej część wyspy polecamy szczególnie wybrać się z rejs zodiakiem po lagunie lodowcowej. To niezwykłe doświadczenie pozwoli Wam przyjrzeć się z bliska potężnym górom lodowym oraz zbliżyć się do czoła jęzora lodowca Vatnajokull. Atrakcję tę trzeba jednak zaplanować i zarezerwować z dużym wyprzedzeniem.”
Dookoła Islandii

1 noc w Reykjaviku, 1 noc w Akureyri, 1 noc w Egilsstadir, 1 noc w Hofn, 1 noc w Hella, 1 noc w Reykjaviku

Dzień 1 Przelot na Islandię

Bezpośredni przelot z Warszawy do Keflaviku. Odbiór wypożyczonego samochodu i przejazd na nocleg do Reykjaviku. Noc spędzicie w stolicy w hotelu Fosshotel Barón.

Dzień 2 Przejazd z Reykjaviku do Akureyri

Pierwszego dnia Waszej przygody na Islandii, po śniadaniu udacie się docelowo do najpiękniejszego miasta kraju, Akureyri. Trasa wokół całej wyspy powiedzie Was drogą numer 1. Podróżować będziecie zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Zanim dotrzecie do Akureyri po drodze polecamy Wam zobaczyć Borgafjordur, region, który najczęściej pojawia się w niezliczonych sagach. Miejsce to upstrzone jest wieloma ciekawymi atrakcjami, w tym urokliwymi wodospadami Hraunfossar i Barnafoss. Warto zatrzymać się także w Deildartunga, miejscu, gdzie woda wrze i kipi w temperaturze blisko 100 stopni Celsjusza. Kolejnym punktem będzie Galumbaer, czyli tradycyjna, stara farma z budynkami pokrytymi torfem. Stanowi ona jedno z najsłynniejszych muzeów etnograficznych na wyspie. Po dotarciu do Akureyri warto przespacerować się po tym ślicznym miasteczku. Noc spędzicie w hotelu Hotel Kea by Keahotels.

Dzień 3 Przejazd z Akureyri do Egilsstadir

Po śniadaniu przejedziecie do Godafoss, czyli Wodospadu Bogów, miejsca wprowadzenie chrześcijaństwa na wyspie. Sam Godafoss należy do jednych z największych i najpiękniejszych wodospadów na Islandii. Dalej, obowiązkowym przystankiem jest przepiękne Jezioro Myvatn – raj dla obserwatorów dzikiego ptactwa. Miejsce to objęcie jest ochroną od 1974 roku. Dalej warto zatrzymać się w Dimmubrogir, obszarze krajobrazu wulkanicznego, w którym dominują nieprawdopodobne formacje skalne, lawowe korytarze czy jaskinie i urwiska. Droga powiedzie Was wzdłuż krateru wulkanu Hverfell do Namaskard, regionu znanego z licznych fumaroli, sofatarów i gorących źródeł. Tutejszy krajobraz przywodzi na myśl obrazy z powierzchni Marsa. Jadąc dalej na wschód dotrzecie Parku Narodowego Jokulsargiljufur, w którym podziwiać można największy wodospad w Europie, Dettifoss. Woda spada tu z wysokości 44 metrów, a w lecie każdej sekundy przepływa tu 200 000 litrów wody. Dzisiejszą noc spędzicie w okolicach Egilsstadir w hotelu Lake Hotel Gistihusid.

Dzień 4 Przejazd z Egilsstadir do Hofn

Proponujemy, aby dzisiaj wstać wcześnie rano, by móc podziwiać miasto o wschodzie słońca. Po śniadaniu skierujecie się w stronę regionu Hofn na południowym-wschodzie wyspy. Zanim do niego dotrzecie koniecznie zobaczcie liczne wioski rybackie usytuowane na zjawiskowym wybrzeżu. Niemal w każdej w nich znajduje się niewielki port, w którym cumują kolorowe kutry. W Stodvarfjordur zobaczcie największą na Islandii kolekcję minerałów. Podziwia ją około 200 000 osób rocznie, a przedstawia eksponaty kolekcjonowane od 60 lat. Kolejnym punktem na trasie będzie Djupivogur, nad którym góruje szczyt Bulandstindur o piramidalnym kształcie. Znajduje się tu jeden z najważniejszych portów kraju. Zatrzymacie się na jedną noc w hotelu Milk Factory.

Dzień 5 Przejazd z Hofn do Hella

Po śniadaniu udacie się w stronę laguny Jokulsarlon, która powstała w wyniku topnienia największego lodowca kraju, Vatnajokull. Tutaj polecamy wybrać się na rejs pojazdem wodno-lądowym typu zodiak po błękitnych wodach laguny oraz udać się na Diamentową Plażę, upstrzoną wyrzuconymi na brzeg bryłami lodowymi. Nieco dalej na południe warto przespacerować się do Fjallsarlon, gdzie dzięki naturalnemu amfiteatrowi podziwiać można ze stosunkowo niewielkiej odległości jeden z jęzorów Vatnajokull. Dalej trasa powiedzie Was przez teren Parku narodowego Skaftafell do słynnej czarnej plaży nieopodal miejscowości Vik. Z kolei w miejscu zwanym Dyrholaey zobaczyć można sanktuarium ptaków morskich, w tym kolonie maskonurów, jednych z najpiękniejszych ptaków Północy. Niezapomnianym wrażeniem będzie także wizyta przy dwóch zjawiskowych wodospadach Skogafoss i Seljalandsfoss. Oba należą do arcydzieł natury i zobaczenie ich to marzenie niejednego podróżnika. Noc spędzicie w oryginalnym Hotelu Ranga.

Dzień 6 Przejazd z Hella do Reykjaviku

Dzisiaj po śniadaniu udacie się w jedną z najważniejszych tras na Islandii, tzw. Golden Circle. Zobaczycie tu Geysir Park, w którym w odstępach kilkominutowych wybucha gejzer na wysokość około 35 metrów. Robi to niesamowite wrażenie, szczególnie na tle nieco sennego krajobrazu. Kolejnym punktem będzie jeden z najpotężniejszych wodospadów Europy, Gullfoss, który po potężnym uskoku spada dwiema kaskadami w czeluść z wysokości około 31 metrów łącznie. Warto mieć założoną pelerynę, bowiem bliskie sąsiedztwo wodospadu jest zupełnie mokre. Po drodze warto także zobaczyć mniej spektakularny, ale bardzo urokliwy wodospad Faxi. Ostatnią atrakcją na dzisiejszej trasie będzie Thingvellir, czyli park rozciągający się na północnych brzegach największego jeziora na Islandii, gdzie zobaczyć można potężny uskok tektoniczny wyznaczający granicę między kontynentami: Ameryką Północną i Europą. Nie lada przygodą jest przejście mostkiem łączącym oba kontynenty. Znajduje się tu także miejsce pierwszego parlamentu na świecie, zwanego tu Althing, a założonego w 930 roku. Po wizycie w Thingvellir udacie się do Reykjaviku. Noc spędzicie w hotelu Fosshotel Baron

Dzień 7 - 8 Pobyt w Reykjaviku i powrót do Polski

Dzisiejszy dzień proponujemy spędzić w stolicy kraju, Reykjaviku. Warto zobaczyć jego urokliwe i kompaktowe centrum z potężną wieżą kościoła luterańskiego Hallgrimskijrkja, muzeum Wikingów. Stary Port, z którego można udać się także na rejs w celu obserwacji wielorybów, przespacerować się głównym deptakiem miasta z wieloma sklepami, barami i restauracjami, a podróż zakończyć w Blue Lagoon, naturalnych gorących źródłach, zlokalizowanych w drodze do Keflavik. Wizyta tu będzie doskonałym zwieńczeniem tej niezwykłej podróży. Po odpoczynku w gorących źródłach udacie się na lotnisko, gdzie zwrócicie wypożyczony samochód. Po północy dnia 8 rozpocznie się Wasz lot powrotny do Polski.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Cena orientacyjna 8 300 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej rezerwowany z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż zaplanowana w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów jak święta i Sylwester)

Cena zawiera
 • Przeloty międzynarodowe w klasie ekonomicznej
 • Wypożyczenie samochodu osobowego klasy SUV z napedem 4x4 na cały czas pobytu na Islandii
 • Zakwaterowanie w hotelach w opcji ze śniadaniami
 • Wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu
 • Ubezpieczenie podróżne na wysoką sumę kosztów leczenia
 • Składkę odprowadzaną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdego Uczestnika podróży
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories Vacations
Cena nie obejmuje
 • Wyżywienia w czasie podróży poza śniadaniami
 • Opłat wstępów, o ile występują
 • Dodatkowych atrakcji i zwiedzania
 • Zwyczajowych napiwków
 • Kosztów paliwa, ewentualnych opłat drogowych i parkingowych
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży
Memories zawarte w programie
Hotele zawarte w programie
Islandia

Stolica

Reykjavik

Strefa czasowa

UTC ±0

Populacja

368 590

Powierzchnia

103 125 km²

Język

Islandzki

Ustrój

Republika parlamentarna

Religia

Większość Islandczyków (80%) należy do Państwowego Kościoła Luterańskiego. Kolejne 5% jest zarejestrowanych w innych wyznaniach chrześcijańskich, w tym w Wolnym Kościele Islandii i Kościele rzymskokatolickim. Prawie 5% ludzi praktykuje asatru, tradycyjną religię nordycką.

Waluta

Korona islandzka (ISK)

Czas przelotu

około 3,5 - 4 godzin

Informacje wizowe

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Schengen. Dokumentem uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od jego celu) na terytorium Islandii jest ważny paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i czy pozwala na stwierdzenie tożsamości. Dokument powinien być ważny co najmniej 90 dni od daty planowanego opuszczenia terytorium Islandii.

Szczepienia i informacje zdrowotne

Na Islandii nie występują szczególne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, zatem nie ma obowiązkowych szczepień.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

Proponowany program dobrze jest zrealizować w okresie od maja do września. Ogromnym plusem tego okresu są bardzo długie dni, które pozwalają zobaczyć wszystkie atrakcje w dziennym świetle. W tym też czasie pogoda, choć jak to na Islandii, nie przewidywalna, powinna jednak pozwolić na swobodne dotarcie do większości miejsc.
Program ten można również zrealizować w pozostałych miesiącach, jednak tutaj należy pamiętać o znacznie krótszych dniach oraz możliwych nagłych załamaniach pogody charakteryzujących się zamieciami śnieżnymi czy obfitymi opadami śniegu.

 • Kirkjufell

 • Akureyri

 • Budirkirkja

 • Reykjavik - Centrum Kultury Harpa

 • Hraunfossar

 • Czarna Plaża Reynisfjara

 • Wodospad Skogafoss

 • Wodospad Godafoss

 • Dyrholaey

 • Laguna lodowcowa Jokulsarlon

 • Geysir

 • Wodospad Dettifoss

 • Wodospad Seljalandsfoss

 • Sun Voyager w Reykjaviku

Kirkjufell

Kirkjufell

Akureyri

Akureyri

Budirkirkja

Budirkirkja

Reykjavik - Centrum Kultury Harpa

Reykjavik - Centrum Kultury Harpa

Hraunfossar

Hraunfossar

Czarna Plaża Reynisfjara

Czarna Plaża Reynisfjara

Wodospad Skogafoss

Wodospad Skogafoss

Wodospad Godafoss

Wodospad Godafoss

Dyrholaey

Dyrholaey

Laguna lodowcowa Jokulsarlon

Laguna lodowcowa Jokulsarlon

Geysir

Geysir

Wodospad Dettifoss

Wodospad Dettifoss

Wodospad Seljalandsfoss

Wodospad Seljalandsfoss

Sun Voyager w Reykjaviku

Sun Voyager w Reykjaviku

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.