MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Historyczne i plażowe oblicze Zanzibaru - rajskie plaże, ekskluzywne hotele
Afryka  ›  Tanzania  ›  Archipelag Zanzibaru  ›  Program: Historyczne i plażowe oblicza Zanzibaru

Historyczne i plażowe oblicza Zanzibaru

Program łączy ze sobą dwa zupełnie inne oblicza Zanzibaru. Podróż rozpocznie się od poznania historycznej i kulturalnej stolicy wyspy, Stone Town natomiast druga część wakacji wiąże się z błogim odpoczynkiem na rajskiej plaży Bwejuu i pobytem w jednym z najlepszych hoteli w okolicy. Breezes Beach Club wyróżnia się najwyższym poziomem obsługi gości, świetną kuchnią i kameralną atmosferą.

wczasy na Zanzibarze, podróże szyte na miarę na Zanzibar, luksusowe hotele na Zanzibarze, Zanzibar rajskie plaże, zwiedzanie Stone Town, Zanzibar historia i kultura, Zanzibar Serena Inn wakacje

Dlaczego polecamy

 • Połączenie kulturalnej przygody w Stone Town i rajskiego odpoczynku na pięknej plaży Bwejuu
 • Zanzibar, czyli Wyspa Przypraw – zachwyca pięknem piaszczystych plaż, turkusem oceanu, egzotyczną przyrodą oraz bogactwem historii i mieszanką czterech kultur
 • Zakwaterowanie w dwóch wyjątkowych i prawdziwie luksusowych hotelach
 • Spacery rajskimi plażami o pudrowym piasku oraz eksplorowanie dna oceanu podczas odpływów
 • Znakomite warunki do snorkelingu i innych sportów wodnych
 • Wyśmienita kuchnia, w szczególności świeże i pyszne owoce morza
 • Małe przesunięcie czasowe (jedna godzina w okresie czasu letniego w Polsce)

Idealny dla

 • Nowożeńców
 • Par
 • Amatorów sportów wodnych
 • Odkrywców historii i kultury

Kategorie

 • Kultura i historia
 • Luksusowo
 • Najpiękniejsze plaże
 • Romantycznie
 • Sporty wodne
Perełki
“Podczas pobytu w Stone Town warto zapuścić się z labirynt wąskich uliczek. Za rogiem każdej z nich czeka nas coś jeszcze bardziej zaskakującego. Warto rozważyć zakup ręcznie malowanego, przepięknego obrazu w jednym ze sklepów. Jest ich tutaj całe mnóstwo. Targowanie się w czasie zakupu, to niemal święty obowiązek. ”
Historyczne i plażowe oblicza Zanzibaru

2 noce w Stone Town, 7 nocy w Bwejuu na Zanzibarze

Dzień 1 Wylot z Polski

Wylot z Warszawy z jedną lub dwiema przesiadkami.

Dzień 2 - 3 Stone Town

Po wylądowaniu na Zanzibarze kierowca zabierze Was do Stone Town, gdzie spędzicie 2 noce w hotelu Serena Inn należącym do marki Small Luxury Hotels, prestiżowej sieci luksusowych hoteli. Położony nad oceanem gwarantuje wspaniałe widoki wpływających do portu tradycyjnych łodzi dhow. Sercem miasta jest stare historyczne centrum znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Labirynt wąskich uliczek i placów stanowi idealne tło dla mieszanki kultury arabskiej, afrykańskiej, indyjskiej i europejskiej. W przeszłości było to centrum handlu niewolnikami pomiędzy Afryką i Azją. Stone Town to również doskonałe miejsce na poznanie kultury Zanzibaru. Zachęcamy by odwiedzić lokalny targ, kupić przyprawy i wybrać się na jedną z wycieczek, które rezerwowane w Stone Town są nieco tańsze niż te organizowane z plażowych hoteli. Dnia trzeciego zapraszamy na romantyczny rejs tradycyjną łodzią dhow o zachodzie słońca.

Dzień 4 - 10 Pobyt na plaży Bwejuu

Dnia czwartego transfer ze Stone Town na południowo-wschodni kraniec wyspy na plażę Bwejuu. Na tydzień zatrzymacie się w wyjątkowym hotelu Breezes Beach Club & Spa. Piękny, zadbany ogród sprawia, iż hotel charakteryzuje się bardzo kameralną i przyjazną atmosferą. Breezes należy do grupy hoteli zwanej The Zanzibar Collection, która zarządza najbardziej luksusowymi hotelami we wschodnie części Afryki nadając każdemu z nich niepowtarzalny standard i urok. Breezes mimo atrakcyjnej ceny dotrzymuje kroku reszcie luksusowych hoteli, dzięki czemu zaskakuje gości wspaniałą obsługą, pięknymi pokojami i doskonałym jedzeniem. Każdego dnia restauracja przybiera nieco inny wystrój, a grupy tancerzy lub zespoły umilają czas podczas i po kolacji. Tydzień spędzony przy pięknej plaży Bwejuu na długo pozostanie w pamięci osobom, które wybiorą ten hotel.

Dzień 11 - 12 Powrót do Polski

Ostatniego dnia pobytu na wyspie odbędzie się transfer z hotelu na lotnisko, skąd nastąpi przelot do Polski. Po przesiadce następnego dnia wylądujecie w Warszawie.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Warto rozważyć

Polecamy aby plażowy pobyt na Zanzibarze połączyć z niesamowitą przygodą na Safari w parkach narodowych Tanzanii lub Kenii.

Cena orientacyjna 15 600 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej rezerwowany z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż zaplanowana w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów jak święta i Sylwester)

Cena zawiera
 • Przeloty międzynarodowe w klasie ekonomicznej
 • Prywatne transfery z/na lotnisko oraz pomiędzy hotelami
 • Zakwaterowanie w hotelach 5-gwiazdkowych w opcji ze śniadaniami w Stone Town oraz śniadaniami i obiadokolacjami w Bwejuu
 • Rejs o zachodzie słońca w Stone Town
 • Opiekę anglojęzycznego kontrahenta oraz wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu
 • Ubezpieczenie podróżne na wysoką sumę kosztów leczenia
 • Składkę odprowadzaną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdego Uczestnika podróży
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories Vacations
Cena nie obejmuje
 • Obowiązkowej wizy do Tanzanii
 • Podatku infrastrukturalnego w wysokości 1 USD za osobę za dzień pobytu
 • Wyżywienia niewymienionego w sekcji “Cena zawiera”
 • Dodatkowych atrakcji i zwiedzania
 • Zwyczajowych napiwków
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży
Memories zawarte w programie
Memories dodatkowe
Hotele zawarte w programie
Inne polecane hotele
Tanzania

Stolica

Dodoma (nowa stolica państwa)
Dar es Salam (wciąż będące głównym ośrodkiem administracyjnym)

Strefa czasowa

GMT+3 godz

Populacja

44,9 mln

Powierzchnia

945 tys. km²

Język

Językami urzędowymi Tanzanii są suahili i angielski, a w użyciu powszechnym występują także języki plemienne.

Ustrój

Zjednoczona Republika Tanzanii to federacyjna republika prezydencka z jednoizbowym parlamentem. Państwo jest członkiem brytyjskiej Wspólnoty Narodów.

Religia

Islam: 40% (na Zanzibarze 99%); Chrześcijaństwo: 35%; Tradycyjne religie plemienne: 20%

Waluta

Szyling tanzański (TZS)

Czas przelotu

Ok. 13-15 godzin, w zależności od czasu przesiadki. Brak lotów bezpośrednich.

Informacje wizowe

Obywatele polscy mają obowiązek ubiegać się o wizę. Można ją uzyskać na 3 sposoby:
1) bezpośrednio (tzw. visa on arrival) na głównych przejściach granicznych w Tanzanii i na Zanzibarze;
2) poprzez oficjalny rządowy system do generowania e-wizy;
3) w przedstawicielstwach dyplomatycznych Tanzanii (Polska podlega kompetencji terytorialnej Ambasady Tanzanii w Berlinie).
W każdej z powyższych opcji koszt wizy turystycznej jednokrotnego wjazdu ważnej przez 90 dni wynosi 50 USD. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego zakończenia pobytu w Tanzanii. Dowód wniesienia opłaty wizowej należy zachować do kontroli.

Aktualne informacje wizowe należy zawsze sprawdzać na stronach MSZ.

Szczepienia i informacje zdrowotne

Zaleca się, aby podróżujący do Tanzanii zaszczepieni byli przeciwko: wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy, polio, durowi brzusznemu oraz wściekliźnie (zależnie od odwiedzanych regionów). Nie ma bezpośredniego zagrożenia żółtą febrą, jednakże certyfikat szczepienia przeciwko żółtej febrze wymagany jest od osób, które wcześniej podróżowały przez kraje, gdzie występuje zagrożenie tą chorobą, bądź spędziły więcej niż 12 godzin oczekując na lot tranzytowy na lotnisku w takim kraju. W zależności od odwiedzanych regionów, w Tanzanii i na Zanzibarze występuje ryzyko zakażenia wirusami dengi i malarii, przenoszonymi przez komary; warto rozważyć profilaktykę przeciwmalaryczną.

Przed każdym wyjazdem do krajów egzotycznych należy skontaktować się z lekarzem specjalistą celem omówienia zagrożeń zdrowotnych oraz indywidualnego kalendarza szczepień.


Informacje związane z COVID-19

Tanzania, tak jak Polska i cały świat, dotknięta jest pandemią COVID-19, co ma przełożenie na dodatkowe wymagania formalne. Aby odbyć podróż do Tanzanii, podróżni muszą spełnić poniższe wymagania.

1) Wykonać test PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 (dotyczy to także osób zaszczepionych). Test musi zostać przeprowadzony nie wcześniej niż 72 godziny przed przylotem do Tanzanii, a jego wynik musi być w języku angielskim. Z obowiązku testu zwolnione są dzieci do 5. roku życia pod warunkiem, że przylot i pobyt mają miejsce na Zanzibarze. W przypadku lądowania w kontynentalnej części Tanzanii obowiązkiem testowym objęci są wszyscy podróżni.
2) Wypełnić deklarację zdrowotną (tzw. Traveller Surveillance Form) w postaci formularza online. Wniosek może zostać wypełniony najwcześniej na 24 godziny przed przylotem do Tanzanii. Po jego złożeniu podróżny otrzyma indywidualny kod, który należy okazać na lotnisku.

Planując podróż należy pamiętać o obowiązujących w Polsce zasadach kwarantanny. Ich najbardziej aktualna wersja dostępna jest na stronie Straży Granicznej oraz u pracowników Memories Vacations.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.