MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Najpiękniejsze zabytki Indii oraz spotkanie z dziką przyrodą
Azja  ›  Indie  ›  Agra, Delhi, Jaipur, Park Narodowy Ranthambore, Radżastan  ›  Program: Najpiękniejsze zabytki Indii oraz spotkanie z dziką przyrodą

Najpiękniejsze zabytki Indii oraz spotkanie z dziką przyrodą

Przemieszczając się w obrębie Złotego Trójkąta, usianego wspaniałymi zabytkami, odwiedzamy także jeden z najważniejszych i najciekawszych parków narodowych Indii, w którym spotkanie z tygrysem jest bardzo realne.

Dlaczego polecamy

 • Bezpośredni przelot z Warszawy do Delhi
 • Najważniejsze miasta tak zwanego Złotego Trójkąta
 • Najciekawsze atrakcje takie jak Taj Mahal, Czerwony Fort, Pałac Wiatrów
 • Możliwość smakowania wyśmienitej kuchni
 • Spotkanie z dziką przyroda Parku Narodowego Ranthambore, w tym z największymi kotami świata

Idealny dla

 • Par
 • Nowożeńców
 • Zapracowanych
 • Miłośników kultury i sztuki
 • Amatorów zakupów na egzotycznych targach
 • Miłośników dzikiej przyrody

Kategorie

 • Aktywnie
 • Dzika przyroda
 • Kultura i historia
 • Poza utartymi szlakami
 • Romantycznie
 • Znakomita kuchnia
Perełki
“Ze względu na dość suchą roślinność porastającą Park, obserwacja tygrysów nie nastręcza zbyt wielu problemów. To dobra informacja przede wszystkim dla fotografów, którzy, aby uchwycić tego kota w kadrze, potrzebują średnio 15 minut oczekiwania w miejscu, gdzie zazwyczaj się one pojawiają. ”
Najpiękniejsze zabytki Indii oraz spotkanie z dziką przyrodą

1 noc w Delhi 2 noce w Agrze 2 noce w Parku Narodowym Ranthambore 2 noce w Jaipur 1 noc w Delhi

Dzień 1 Przelot z Polski do Indii

Bezpośredni przelot z Warszawy do Delhi

Dzień 2 Zwiedzanie Delhi

Po przylocie zostaniecie powitani przez reprezentanta, który zapewni Wam prywatny transfer do hotelu. Na jedną noc zakwaterujecie się w hotelu The Leela Ambience Convention Hotel Delhi. Po południu odwiedzicie Stare Delhi, mijając Czerwony Fort, zbudowany przez cesarza Mogołów Shah Jahana. Odbędziecie także przejażdżkę rikszą (trójkołową) po Chandni Chowk, jednym z najstarszych i największych bazarów w Indiach. Przecięta wąskimi uliczkami pełnymi sklepów walczących o przestrzeń, Chandni Chowk daje wrażenie zakupów w starym Delhi. Od XVII wieku miejsce to słusznie nazywane jest w mieście „rajem zakupowym”. Za panowania Szahdżahana przez jego środek płynął wysadzany drzewami kanał, w którym odbijał się księżyc. Stąd wzięła się nazwa „Chandni Chowk”, co oznacza „miejsce przy świetle księżyca”. Następnie odwiedzicie meczet Jama Masjid, największy meczet w Indiach.

Dzień 3 Dalszy ciąg zwiedzania Delhi oraz przejazd do Agry

Rano wizyta w New Delhi. Przejedziecie obok budynków rządowych, Rashtrapati Bhawan (rezydencja prezydenta Indii), parlamentu i Bramy Indii (Łuk Triumfalny). Następnie odwiedzicie Gandhi Smriti (zwany także Domem Birla). Jest to miejsce, w którym Mahatma Gandhi spędził ostatnie 144 dni swojego życia, po czym został zamordowany 30 stycznia 1948 r. Później odwiedzicie Gurudwara, świątynię sikhijską. Sikhowie ze względu na swoją religię wykonują „Seva”, skrót od słowa „Karseva”, które odnosi się do „bezinteresownej służby”, pracy lub służby wykonywanej bez myśli o nagrodzie lub korzyściach osobistych. Ochotnicy biorący udział w sewie nazywani są sewadarami. Podczas wizyty w kuchni będziecie mieli okazję poczuć się jak sevadar, przygotowując chapati (chleb indyjski), pomagając w przygotowaniu soczewicy, warzyw i serwując posiłki wielu osom czekającym na jedzenie. Jest to bardzo podnoszące na duchu doświadczenie, ponieważ w jakiś sposób dajemy coś w zamian społeczności. Później będziecie kontynuować podróż do mogolskiego miasta Agra (ok. 210 km, 3-4 godziny), które chlubi się najcenniejszym skarbem kraju – Taj Mahal. Agra, starożytne miasto, o którym wspomina się nawet w „Mahabharacie”, jednym z dwóch głównych eposów starożytnych Indii, dziś epicentrum miłośników sztuki. Po przyjeździe do miasta nastąpi transfer do hotelu. Dwie kolejne noce spędzicie w hotelu Courtyard by Marriott Agra.

Dzień 4 Zwiedzanie Agry

O wschodzie słońca udacie się do Taj Mahal, najbardziej fascynującego i najpiękniejszego zabytku Indii. Taj Mahal został wzniesiony w 1653 roku przez cesarza Mogołów Shah Jahana jako miejsce spoczynku jego oblubienicy, Mumtaz. Do zbudowania tej pięknej budowli potrzebował najlepszych na świecie rzemieślników i około 20 000 pracowników. Rezultat tej monumentalnej pracy stoi dzisiaj – delikatnie rzeźbiony klejnot z białego marmuru, który wydaje się unosić na morzu czerwonego wapienia. Po zwiedzaniu mauzoleum będzie miał miejsce powrót do hotelu na śniadanie. Później odwiedzicie Fort Agra, imponującą budowlę nad brzegiem rzeki Jamuny, jedną z najważniejszych i solidnie zbudowanych twierdz Mogołów, ozdobioną wieloma bogato zdobionymi budynkami. Po południu, bliżej zachodu słońca, podziwiać będziecie inna odsłonę Taj Mahal z Mehtab Bagh, położonego na przeciwległym brzegu rzeki.

Dzień 5 Przejazd do Parku Narodowego Ranthambore

Poranna podróż samochodem do Parku Narodowego Ranthambore. Założony jako sanktuarium w 1959 r., objęty pierwszą fazą Projektu Tygrys w 1972 r., status parku narodowego otrzymał w 1981 r. Nazwa parku pochodzi od XI-wiecznego fortu Ranthambore, który stoi na skalistym zboczu w lesie. Fort był ważnym bastionem kontroli środkowych Indii. Choć porośnięte roślinnością, pozostałości letnich pałaców, świątyń i kamieni strażniczych w twierdzy pozostały. Wcześniej park w Ranthambore, będący rezerwatem zwierzyny maharadżów z Jaipur, był niegdyś miejscem królewskich polowań. Dziś słynie z tygrysów i jest jednym z najlepszych miejsc w kraju, w którym można zobaczyć te majestatyczne drapieżniki na wolności. Transfer do hotelu Dev Vilas, w którym spędzicie kolejne dwie noce.

Dzień 6 Zwiedzanie Parku Narodowego Ranthambore

Dzisiaj o wschodzie słońca udacie się na swoją pierwszą przejażdżkę safari z przewodnikiem w celu poszukiwania tygrysów. Park jest jednym z niewielu miejsc, gdzie takie spotkanie ma ogromna szanse powodzenia. Potem wrócicie do hotelu na śniadanie. Czas okołopołudniowy będzie przeznaczony na relaks w otoczeniu fenomenalnej przyrody. Po południu będzie Was czekać jeszcze jedna przejażdżka po raku. Oprócz tygrysów macie szansę na zobaczenie także innych jego mieszkańców.

Dzień 7 Przejazd do Jaipuru

Poranna podróż samochodem do Jaipur. Po drodze będzie miał miejsce przystanek w Abhaneri, gdzie zobaczycie studnię Chand Baori z jej precyzyjnym geometrycznym wzorem i labiryntem schodów. Zwiedzicie także jej wiejskie otoczenie. Dalej kontynuować będziecie podróż do Jaipur, stolicy Radżastanu, znanej również jako „Różowe Miasto”. Różowe dlatego, że w 1876 roku stare miasto zostało pomalowane na ten właśnie kolor, by szczególnie powitać przybywającego tu księcia Alberta. Po przyjeździe do miasta udacie się do hotelu Radisson Jaipur City Center , w którym spędzicie dwie kolejne noce.

Dzień 8 Zwiedzanie Jaipuru

Rano odwiedzicie fort Amber, na którego główne patio dojedziecie jeepem. Twierdza ta położona jest na malowniczym i nierównym wzgórzu. To fascynujące połączenie architektury hinduskiej i mogolskiej. Zbudowany przez jednego z najbardziej zaufanych generałów Akbara, Maharadżę Man Singha I w roku 1592, fort, służył jako główna rezydencja władców Radżputów. Bastion poprzez swoje wielkie mury, kilka bram i brukowane drogi wychodzi na jezioro Maotha. Później podziwiać będziecie panoramiczny widok na pięknie odrestaurowany Jal Mahal, dawny królewski pawilon przyjemności. Po południu wizyta w Pałacu Miejskim Maharadży, w którym mieści się dawna rezydencja królewska oraz muzeum poświęcone zbiorom rodziny królewskiej. Następnie odwiedzicie słynny Hawa Mahal, czyli Pałac Wiatrów – pięciopiętrową fasadę z 593 oknami w kamiennych kratach, symbol miasta. Odwiedzicie także Jantar Mantar, czyli Obserwatorium Astronomiczne. Jest to największe i najlepiej zachowane z pięciu obserwatoriów zbudowanych przez Jai Singha II. Później wybierzecie się na przejażdżkę tuk-tukiem, aby zwiedzić egzotyczne bazary i odkryć artystyczne bogactwo regionu.

Dzień 9 Powrót do Delhi

Poranna podróż samochodem do Delhi (ok. 265 km, 5 godzin). Po przyjeździe nastąpi transfer do znanego Wam już hotelu The Leela Ambience Convention Hotel Delhi. Wieczorem wizyta w świątyni Akshardham, prawdziwym dziele sztuki zbudowanym niedawno dzięki darowiznom tysięcy zamożnych Hindusów. Jest to miejsce podsumowujące 10 tysięcy lat kultury hinduskiej, z całą jej wielkością, pięknem, nadzieją i błogosławieństwami.

Dzień 10 - 11 Powrót do Polski

Dzisiejszy dzień, do godzin popołudniowych pozostanie do Waszej dyspozycji. O umówionej godzinie nastąpi transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski. Następnego dnia wylądujecie w Warszawie

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Cena orientacyjna 13 200 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej rezerwowany z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż zaplanowana w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów jak święta i Sylwester)

Cena zawiera
 • Przeloty międzynarodowe w klasie ekonomicznej
 • Transfery
 • Zakwaterowanie w hotelach w opcji ze śniadaniami
 • Usługi prywatnego anglojęzycznego kierowcy-przewodnika
 • Wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu
 • Ubezpieczenie podróżne na wysoką sumę kosztów leczenia
 • Składkę odprowadzaną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdego Uczestnika podróży
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories Vacations
Cena nie obejmuje
 • Wizy do Indii
 • Wyżywienia i napojów niewymienionych w programie
 • Dodatkowych atrakcji i zwiedzania
 • Zwyczajowych napiwków
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży
Indie

Stolica

New Delhi

Strefa czasowa

UTC +5:30

Populacja

1 389 637 446

Powierzchnia

3 287 263

Język

hindi, angielski - jako dominujące

Ustrój

Republika

Religia

Hinduizm jako dominująca

Waluta

Rupia indyjska (INR) 1 rupi - 100 pajs

Czas przelotu

Bezpośredni przelot około 7,5 godziny

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

Najlepszym czasem na odwiedziny Złotego Trójkąta jest zima, czyli okres od października do marca. Wtedy temperatury są najprzyjemniejsze, bo osiągają około 28 stopni Celsjusza, a dni są słoneczne. W okresie od kwietnia do czerwca upał w regionie jest nie do zniesienia, a temperatura dochodzi do 48 stopni Celsjusza. Pora monsunowa rozpoczyna się w połowie lipca i trwa do września. Chociaż opady nie są zbyt częste, są dni, kiedy ulewy są silne i trwają przez kilka godzin. Ten sezon charakteryzuje się pięknymi widokami bujnej zieleni. Ulewne deszcze obniżają temperaturę, przynoszą ulgę od upału, a wieczory stają się przyjemne. W godzinach wieczornych można zwiedzać i spacerować.

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.