MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Podróż do Wietnamu - poznaj historię, kulturę i zabytki
Azja  ›  Wietnam  ›  Hanoi, Nha Trang, Sapa, Zatoka Halong  ›  Program: Wietnam z północy na południe

Wietnam z północy na południe

Niesamowita, pełna kolorytu i różnorodności podróż po Wietnamie. Kulturalna i historyczna wędrówka ulicami Hanoi, z której przeniesiesz się w skąpane we mgle góry otaczające Sapa, zamieszkane przez barwne plemiona. Odpoczniesz pływając pomiędzy wapiennymi wysepkami pokrywającymi Zatokę Halong i na najpiękniejszych plażach kraju otaczających Nha Trang.

Wietnam wakacje, wyprawy do Wietnamu, Wietnam podróże szyte na miarę, najlepsze hotele na wycieczki do Wietnamu, zwiedzanie Hanoi, Zatoka Halong rejs, plaże Nha Trang, Sapa góry trekking

Dlaczego polecamy

 • Idealne połączenie aktywnego wypoczynku z relaksem na wietnamskich plażach
 • Rejs luksusową i kameralną łodzią żaglową do Zatoki Halong – jednego z 7 nowych cudów świata natury
 • Relaks w 5-gwiazdkowym hotelu położonym przy jednej z najlepszych plaż Wietnamu w Nha Trang
 • Pobyt w Sapa i podziwianie górskiej scenerii
 • Poznanie życia lokalnych plemion w górach na północy Wietnamu
 • Podróż na pokładzie zabytkowego pociągu Victoria Express
 • Spacer po zabytkowej dzielnicy Hanoi
 • Poznanie niezwykle ciekawej historii Wietnamu
 • Fantastyczna kuchnia wietnamska, pełna świeżych owoców morza, warzyw i przypraw

Idealny dla

 • Par
 • Grup
 • Poszukiwaczy przygody
 • Odkrywców historii i kultury
 • Miłośników dobrej kuchni

Kategorie

 • Aktywnie
 • Dzika przyroda
 • Kultura i historia
 • Najpiękniejsze plaże
 • Poza utartymi szlakami
 • Znakomita kuchnia
Perełki
“Całonocna podróż na pokładzie zabytkowego Victoria Express, kursującego na trasie Hanoi-Sapa jest ciekawą alternatywą dla standardowego pociągu.”
Wietnam z północy na południe

1 noc w Hanoi, 1 noc na statku w Zatoce Halong, 2 noce w Sapa + 2 noce w sypialnym pociągu do/z Sapa, 4 noce przy plaży w Nha Trang

Dzień 1 Wylot z Polski

Przelot z Warszawy do Hanoi z przesiadką w Europie lub na Bliskim Wschodzie.

Dzień 2 Przylot do Wietnamu i pobyt w Hanoi

Przylot do Hanoi i transfer do Golden Silk Boutique Hotel położonego przy Jedwabnej Ulicy w zabytkowym centrum miasta. Hanoi to stolica kraju i drugie co do wielkości miasto w Wietnamie. Jego niezwykle bogatą historię możemy podziwiać między innymi zwiedzając dobrze zachowane zabytkowe budynki, pagody i stare świątynie. Jednym z najciekawszych miejsc w mieście jest historyczne centrum, pełne wąskich uliczek, kolorowych straganów i klimatycznych restauracji. Pobyt w Hanoi to doskonała okazja by po raz pierwszy w trakcie naszej podróży spróbować słynnych sajgonek lub obejrzeć piękny spektakl Wodnego Teatru Lalek, tradycyjnej formy sztuki, która powstała w Wietnamie.

Dzień 3 - 4 Rejs po Zatoce Halong

Dzień rozpocznie się od wczesnego transferu nad Zatokę Halong, gdzie wejdziecie na pokład pięknego statku Prince Junk, zaprojektowanego na wzór tradycyjnych łodzi żaglowych pływających niegdyś po morzach Indochin. Zatoka Halong, uznawana za jeden z siedmiu przyrodniczych cudów świata, znana jest z wyrastających z wody niezliczonych wapiennych wysepek. Dwudniowy rejs po zatoce Bai Tu Long to okazja na relaks na pokładzie statku, smakowanie wietnamskiej kuchni i przyglądanie się, jak spokojnie toczy się życie w rybackich domostwach wybudowanych na wodzie. Dzień 4. rozpocznie się wizytą w malowniczej wiosce rybackiej Vong Vieng, po czym statek skieruje się z powrotem na stały ląd. Tego samego dnia popołudniu zaplanowany jest powrót do Hanoi, skąd wieczorem wyruszycie w całonocną podróż pociągiem do Lao Cai, a następnie samochodem do oddalonego o 45 minut drogi Sapa.

Dzień 5 – 7 Sapa

Na kolejne dni podróży zatrzymacie się w Victoria Sapa Resort & Spa, położonym w przepięknej scenerii gór, pól ryżowych i lokalnych wiosek. Hotel zbudowany w stylu górskiego domku, oferuje przytulne, komfortowe wnętrza, będąc idealną baza do odkrywania północnego Wietnamu. Leżąca na wysokości 1600 m n.p.m. Sapa, to dawna stacja górska założona przez Francuzów. Otoczona przez owiane mgłą góry z najwyższym szczytem kraju Fansipan oraz wsie zamieszkane przez liczne mniejszości etniczne. Podczas wycieczek po regionie można poznać zwyczaje barwnych plemion Hmong, Dao czy Tay. Jedną z najwyższych atrakcji miasteczka są kolorowe targi, pełne lokalnego rękodzieła. Dnia 7. po ostatnim spojrzeniu na górską panoramę, nastąpi transfer do stacji Lao Cai, skąd wyruszycie pociągiem do Hanoi. Podróż do stolicy trwa całą noc.

Dzień 8 – 11 Nha Trang

Po krótkim wypoczynku w hotelu, zaplanowano transfer na lotnisko w Hanoi i przelot do Nha Trang, miasteczka położonego na południu kraju. Kolejne dni podróży spędzicie w luksusowym, pięciogwiazdkowym Evason Ana Mandara, z niezapomnianym widokiem na zatokę. Zainspirowany tradycyjną wietnamską wioską, hotel otoczony jest bujną, tropikalną roślinnością. Wybrzeże wokół Nha Trang słynie z ciągnących się kilometrami złotych, piaszczystych plaż. Samo miasteczko znane jest z pysznej kuchni, pełnej świeżych owoców morza, ponad 250 słonecznych dni w roku oraz licznych zabytków kolonialnych i starych świątyń. Ten etap podróży ucieszy miłośników plażowania i kąpieli w morzu. Zachęcamy także, by skorzystać z atrakcji proponowanych przez hotel. W ofercie między innymi wycieczka łódką na rafę, lunch na prywatnej plaży, wynajęcie katamaranu, łowienie ryb, lekcje gotowania czy wycieczki rowerowe i kajakowe. W hotelu prowadzone jest również bardzo dobre SPA.

Dzień 12 – 13 Powrót do Polski

Rano transfer na lotnisko i przelot do Hanoi. Z Hanoi wylot do Polski. Kolejnego dnia rano wylądujecie na Okęciu.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Cena orientacyjna 22 500 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej rezerwowany z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż zaplanowana w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów jak święta i Sylwester)

Cena zawiera
 • Przeloty międzynarodowe w klasie ekonomicznej
 • Przeloty wewnętrzne w klasie ekonomicznej
 • Transfery
 • Zakwaterowanie w hotelach w opcji ze śniadaniami
 • Rejs po Zatoce Halong z pełnym wyżywieniem i noclegiem na statku w kajucie dla 2 osób
 • Wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu
 • Ubezpieczenie podróżne na wysoką sumę kosztów leczenia
 • Składkę odprowadzaną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdego Uczestnika podróży
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories Vacations
Cena nie obejmuje
 • Wizy turystycznej do Wietnamu
 • Wyżywienia i napojów niewymienionych w programie
 • Dodatkowych atrakcji i zwiedzania
 • Zwyczajowych napiwków
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży
Wietnam

Stolica

Hanoi

Strefa czasowa

UTC +7: W Wietnamie nie ma rozróżnienia na czas letni i zimowy.
Przesunięcie czasowe względem Polski wynosi 6 godzin w zimie i 5 godzin w lecie.

Populacja

90,5 mln

Powierzchnia

331 212 km²

Język

Językiem urzędowym jest wietnamski. Angielski jest w powszechnym użyciu na terenach najczęściej odwiedzanych przez turystów.

Ustrój

Republika socjalistyczna

Religia

Brak jednoznacznych oficjalnych danych.
Wg niektórych źródeł - Religie tradycyjne: 45%, Buddyzm: 15%, Katolicyzm: 6%.

Waluta

Dong wietnamski (VND); 1 dong = 10 hao = 100 xu
1 000 VND = 0,15 PLN
1 PLN = 6 755 VND
Często w transakcjach gotówkowych używane są dolary amerykańskie.

Czas przelotu

Ok. 17–19 godzin, w zależności od czasu przesiadki. Brak lotów bezpośrednich.

Informacje wizowe

Obywatele polscy podróżujący do Wietnamu są objęci obowiązkiem wizowym. O wizę należy ubiegać się przed podróżą w urzędach konsularnych Wietnamu bądź, w przypadku uzyskania wcześniejszej promesy, bezpośrednio na granicy przy wjeździe do kraju (visa on arrival). W obu przypadkach paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od planowanej daty opuszczenia Wietnamu.
Memories Vacations organizuje dla swoich Klientów list-promesę wizową. Po wylądowaniu w Wietnamie, oprócz wspomnianej promesy, wymagane są dwie kolorowe fotografie paszportowe 6 x 4 cm, wypełniony wniosek wizowy oraz opłata: 45 USD za wizą jednokrotną lub 65 USD za wizę wielokrotną ważną na okres 1 miesiąca.
Aktualne informacje wizowe należy zawsze sprawdzać na stronach MSZ: https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/wizy

Szczepienia i informacje zdrowotne

Osobom podróżującym do Wietnamu zaleca się szczepienie przeciwko: wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy, boreliozie (encefalitis) oraz durowi brzusznemu. W Wietnamie nie występuje zagrożenie żółtą febrą i w przypadku podróży z Europy szczepienie przeciw tej chorobie nie jest obowiązkowe. Udokumentowane potwierdzenie szczepienia przeciwko żółtej febrze ("żółta książeczka") wymagane jest od osób podróżujących z rejonów jej endemicznego występowania (Afryka, Ameryka Południowa). W zależności od odwiedzanych obszarów, zaleca się profilaktykę przeciwmalaryczną.

Przez każdym wyjazdem do krajów egzotycznych należy skontaktować się z lekarzem specjalistą celem omówienia zagrożeń zdrowotnych oraz indywidualnego kalendarza szczepień.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

 • Photo by Constant Loubier on Unsplash

Photo by Constant Loubier on Unsplash

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.