MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Organizacja wycieczek do Nepalu - zwiedzanie, trekking i przygoda!
Azja  ›  Nepal  ›  Dolina Kathmandu, Park Narodowy Chitwan, Pokhara i pasmo Annapurny  ›  Program: Nepal - kraina świętych ludzi, himalajskich szczytów i dzikich zwierząt

Nepal - kraina świętych ludzi, himalajskich szczytów i dzikich zwierząt

Zróżnicowana, pełna spektakularnych widoków, niezapomnianych wrażeń i doświadczeń wyprawa po Nepalu. Podczas podróży odkryjesz historię i kulturę kraju ukrytą w murach Pałaców Królewskich i kolorowych stup Doliny Kathmandu oraz odmienne życie mieszkańców. Na północy piętrzą się pokryte śniegiem Himalaje, a na południu zielenią się gęste lasy PN Chitwan skrywające liczne skarby dzikiej przyrody.

wycieczki do Nepalu, podróże szyte na miarę do Nepalu, zwiedzanie Doliny Kathmandu, safari w Chitwan, Pokhara i trekking w Himalajach, najlepsze hotele w Nepalu, Annapurna trekking

Dlaczego polecamy

 • Zwiedzanie najciekawszych zabytków, świątyń i pałaców królewskich w Dolinie Katmandu z doświadczonymi nepalskimi przewodnikami.
 • Spotkanie ze świętymi ascetami Sadhu przy świątyni Pashupatinath, gdzie nad świętą rzeką Bagmati kremuje się ciała zmarłych mieszkańców doliny Kathmandu.
 • Pobyt w hotelu położonym tuż przy słynnej stupie buddyjskiej Boudhanath.
 • Pełen atrakcji pobyt w Parku Narodowym Chitwan - safari na słoniach w poszukiwaniu nosorożców indyjskich, spływ rzeką, spektakl tradycyjnego tańca taru czy kąpiel w rzece ze słoniem.
 • Kosztowanie autentycznej nepalskiej kuchni w restauracjach z widokiem na buddyjskie świątynie.
 • Piwo Everest nad brzegiem Jeziora Phewa w mieście Pokhara.
 • Podziwianie wschodu słońca, którego promienie stopniowo pokrywają szczyty ośnieżonych ośmiotysięczników.
 • Uczestnictwo w jednej z kilku ekscytujących atrakcji w Pokhara - lot na paralotni, rafting na górskiej rzece i jednodniowy trekking z widokami na ośnieżone szczyty Himalajów.

Idealny dla

 • Par
 • Grup
 • Odkrywców historii i kultury
 • Poszukiwaczy atrakcji i przygody
 • Miłośników przyrody

Kategorie

 • Aktywnie
 • Dzika przyroda
 • Kultura i historia
 • Poza utartymi szlakami
 • Znakomita kuchnia
Perełki
“Podczas pobytu w miasteczku Pokhara zachęcamy by odwiedzieć obóz tybetańskich uchodźców. Kobiety, które sprzedają tam bardzo ładne pamiątki i ręcznie wykonaną biżuterię, chętnie dzielą się swoimi wspomnieniami i historią związaną z ucieczką z Tybetu.”
Nepal - kraina świętych ludzi, himalajskich szczytów i dzikich zwierząt

3 noce Kathmandu, 2 noce Parku Narodowym Chitwan, 3 noce Pokhara

Dzień 1 Wylot z Polski

Przelot z Warszawy do Katmandu z jedną przesiadką na Bliskim Wschodzie.

Dzień 2 – 3 Katmandu

Przylot do Katmandu w godzinach porannych i transfer do hotelu Tibet International. Butikowy hotel położony jest w odległości zaledwie minuty drogi od jednego z najważniejszych zabytków stolicy – stupy Boudhanath. Tak wyjątkowa lokalizacja daje niepowtarzalną szansę na spacer ulicami miasta pośród ubranych w pomarańczowe szaty mnichów buddyjskich, czy też na kolację przy rozświetlonej na tysiące kolorów świątyni. Dnia trzeciego nasz przewodnik zabierze Was w podróż po Dolinie Katmandu. Przed południem odwiedzicie stupę Swayambunath, znaną jako Monkey Temple oraz przepiękny Plac Królewski Durbar Square, wypełniony dziesiątkami ceglanych świątyń, pałaców i dziedzińców. Po lunchu zobaczycie najważniejszą świątynie hinduistyczną Pashupatinath wybudowaną nad świętą rzeką Bagmati. Jej brzegi są miejscem kremacji zmarłych osób pochodzących z okolic Katmandu. Wieczorem proponujemy, aby udać się na tradycyjną kolację połączoną z pokazem nepalskich tańców.

Dzień 4 – 6 Safari w Parku Narodowym Chitwan

Podróż z Katmandu do Chitwan, która rozpocznie się po śniadaniu, potrwa około 6 godzin. Spragnionym wrażeń proponujemy, aby jej część pokonać pontonem podczas pełnego adrenaliny i mocnych wrażeń raftingu rzeką Trisuli. Po południu dotrzecie do Parku Narodowego Chitwan. Równinne tereny, poprzecinane rzekami i porośnięte dżunglą są domem dla niezliczonej liczby gatunków roślin i zwierząt. Nosorożce, tygrysy bengalskie, jelenie, pantery i lamparty najlepiej obserwować podczas safari na grzbiecie słonia. W wodach rzek można zaś spotkać krokodyle oraz delfiny słodkowodne. W trakcie 3-dniowego safari przewidzieliśmy między innymi przejażdżkę na słoniu, spacery po dżungli, spływ canoe w poszukiwaniu krokodyli, wizytę w lokalnej wiosce oraz pokazy tańca. Na dwie noce zatrzymacie się w lodgu Jungle Villa położonym nad brzegiem rzeki. Szóstego dnia po porannych atrakcjach w Parku, kierowca zabierze Was do miasteczka Pokhara.

Dzień 7 – 8 Pokhara

Kolejne dni podróży przeznaczono na zwiedzanie i wypoczynek nad Jeziorem Phewa. Położone nad nim miasto Pokhara to doskonała baza wypadowa dla amatorów trekkingów, którzy za swój cel wybrali himalajskie szczyty leżące w tej części Nepalu. Z miasta roztaczają się spektakularne widoki na ośnieżone, piętrzące się nad regionem pasmo Annapurny. Położony w Himalajach masyw składa się z kilku szczytów, które otaczają liczący 8091 metrów wierzchołek Annapurny I, będący dziesiątym najwyższym szczytem na Ziemi. Siódmego dnia wraz z przewodnikiem zobaczycie najciekawsze miejsca w okolicy. Program wycieczki obejmuje również krótki trekking, w trakcie którego odwiedzicie okoliczne wioski, a także poznacie i zobaczycie lokalne zwyczaje oraz kulturę. Jesteśmy pewni jednak, że podczas pobytu w tej części Nepalu, najbardziej zapadający w pamięć będzie niesamowity widok ośnieżonych szczytów Annapurny, odbijających się w tafli Jeziora Phewa. Gorąco zachęcamy, aby jednego dnia wstać bardzo wcześnie i udać się na wzgórze Sarangkot, będącego doskonałą lokalizacją na podziwianie wschódu słońca, którego promienie stopniowo oświetlają szczyty gór Machhapuchhare i Annapurny. Wolny dzień to okazja na lot paralotnią, rejs łódką lub po prostu relaks nad brzegiem jeziora. Podczas pobytu w Pokhara zatrzymacie się na trzy noce w hotelu Temple Tree położonym w centrum miasteczka.

Dzień 9 Katmandu

Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot do Katmandu. By podziwiać Himalaje polecamy usiąść po lewej stronie samolotu. Po przylocie kierowca zabierze Was na jedną noc do hotelu Tibet International. Lunch proponujemy zjeść w jednej z restauracji w urokliwym miasteczku Bhaktapur, do którego zabierze Was nasz przewodnik.

Dzień 10 Powrót do Polski

Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Polski. Wieczorem tego samego dnia samolot wyląduje na Okęciu.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Warto rozważyć

Polecamy wydłużyć podróż i wybrać się na 4-dniowy trekking w paśmie Annapurny, podczas którego odkryjesz piękno himalajskich szczytów.

Cena orientacyjna 9 500 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej rezerwowany z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż zaplanowana w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów jak święta i Sylwester)

Cena zawiera
 • Zakwaterowanie w hotelach 4-gwiazdkowych w opcji ze śniadaniami. Podczas pobytu w Chitwan zapewniamy pełne wyżywienie (śniadanie, lunch, kolacja).
 • Bilet lotniczy w obie strony z Polski do Nepalu
 • Przelot wewnętrzny Pokhara - Katmandu
 • Opieka anglojęzycznego kontrahenta i wsparcie zespołu Memories pod całodobowym numerem telefonu
 • Prywatne transfery z anglojęzycznym kierowcą/przewodnikiem
 • Całodniowe zwiedzanie Katmandu z anglojęzycznym przewodnikiem
 • Popołudniowe zwiedzanie Bhaktapur z anglojęzycznym przewodnikiem
 • Całodniowe zwiedzanie Pokhara z anglojęzycznym przewodnikiem
 • Ubezpieczenie turystyczne
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories
Cena nie obejmuje
 • Opłaty wizowej płatnej po przylocie do Katmandu - 25 USD
 • Dodatkowych atrakcji i zwiedzania
 • Wyżywienia nie wymienionego w sekcji "Cena zawiera"
Memories zawarte w programie
Memories dodatkowe
Hotele zawarte w programie
Inne polecane hotele
Nepal

Stolica

Kathmandu

Strefa czasowa

GMT + 5:45

Populacja

30,5 mln

Powierzchnia

140 800 km²

Język

Językiem urzędowym jest język nepalski.

Ustrój

Republika federalna

Religia

Dominującą religią w Nepalu jest hinduizm.

Waluta

rupia nepalska (NPR), 1 rupia nepalska = 100 pajsa; 1 NPR = 0.03 PLN, 1 USD = 102 NPR, 1 EUR = 140 NPR

Czas przelotu

Przelot z Warszawy do Kathmandu z jedną przesiadką trwa od 11 do 15 godzin.

Informacje wizowe

Obywatele polscy podróżujący do Nepalu objęci są obowiązkiem wizowym. Wizy można uzyskać na lotnisku w Kathmandu oraz na lądowych przejściach granicznych. Opłata za wizę wynosi: 25 USD za wizę na okres 15 dni, 40 USD za 30 dni, 100 USD za 90 dni. W celu uzyskania wizy należy posiadać paszport ważny na okres planowanej podróży, wypełnioną aplikację oraz jedno zdjęcie.
Aktualne informacje wizowe dostępne są na stronach MSZ: http://poradnik.poland.gov.pl oraz https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/wizy.

Szczepienia i informacje zdrowotne

Podróż do Nepalu nie wiąże się z obowiązkowymi szczepieniami. Zaleca się jednak typowy podróżny zestaw szczepień przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu. W niektórych regionach Nepalu występuje zagrożenie malarią, jednakże okolice Kathmandu oraz obszary odwiedzanie podczas wypraw trekkingowych w Himalaje są bezpieczne.
Przed każdym wyjazdem do krajów egzotycznych należy skontaktować się z lekarzem specjalistą celem
omówienia zagrożeń zdrowotnych oraz indywidualnego kalendarza szczepień.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

 • Photo by Ashes Sitoula on Unsplash

 • Photo by Sagar Dani on Unsplash

 • Photo by Shaouraav Shreshtha on Unsplash

Photo by Ashes Sitoula on Unsplash

Photo by Sagar Dani on Unsplash

Photo by Shaouraav Shreshtha on Unsplash

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.