MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Wyprawa do Nepalu - zwiedzanie i trekking w paśmie Annapurny
Azja  ›  Nepal  ›  Dolina Kathmandu, Park Narodowy Chitwan, Pokhara i pasmo Annapurny  ›  Program: Zwiedzanie Nepalu i 4-dniowy trekking w regionie Annapurny

Zwiedzanie Nepalu i 4-dniowy trekking w regionie Annapurny

Pełna ekscytujących wrażeń i widoków podróż po Nepalu, ukazująca różnorodność i największe atrakcje tego niewielkiego kraju. Trekking u podnóża Annapurny daje możliwość doświadczenia niespotykanego piękna himalajskich krajobrazów, Dolina Kathmandu obrazuje bogactwo kultury i historii Nepalu, zaś spowity gęstwiną lasów PN Chitwan daje okazję do spotkania oko w oko z dziką przyrodą.

wycieczki do Nepalu, wyprawy w Himalaje i zwiedzanie Kathmandu, podróże szyte na miarę do Nepalu, najlepsze hotele w Kathmandu i Pokhara, trekking masyw Annapurna, safari w Parku Chitwan

Dlaczego polecamy

 • Poznanie niezwykle ciekawej kultury Nepalu podczas zwiedzania Doliny Kathmandu, pełnej hinduskich i buddyjskich świątyń oraz pięknych placów królewskich.
 • Spotkanie ze świętymi ascetami Sadhu przy świątyni Pashupatinath, gdzie nad świętą rzeką Bagmati kremuje się ciała zmarłych mieszkańców doliny Kathmandu.
 • Kosztowanie nepalskiej kuchni w restauracjach z widokiem na buddyjskie świątynie.
 • 4-dniowy trekking w regionie Annapurny - poza wspaniałymi widokami, wyprawa daje szansę poznania zwyczajów i tradycji mieszkańców himalajskich wiosek, w których spędza się noce.
 • Pełen atrakcji pobyt w Parku Narodowym Chitwan - safari na grzbiecie słonia, tropienie nosorożców i krokodyli, przemierzanie dżungli i spływ canoe
 • Delektowanie się lokalnym piwem Everest nad brzegiem jeziora Phewa w mieście Pokhara

Idealny dla

 • Par
 • Grup
 • Odkrywców historii i kultury
 • Poszukiwaczy atrakcji i przygody
 • Miłośników przyrody

Kategorie

 • Aktywnie
 • Dzika przyroda
 • Kultura i historia
 • Poza utartymi szlakami
 • Znakomita kuchnia
Perełki
“Wspaniałą atrakcją w Pokhara jest tzw Parahawking, czyli lot paralotnią połączony z karmieniem jastrzębia. Do wysokiego lotu, fanstastycznych widoków jeziora Phewa i Himalajów dochodzi jeszcze zabawa z fascynującym drapieżnikiem, który co chwilę ląduję na naszej dłoni.”
Zwiedzanie Nepalu i 4-dniowy trekking w regionie Annapurny

3 noce w Kathmandu, 2 noce w Parku Narodowym Chitwan, 3 noce w Pokhara, 3 noce podczas trekkingu w paśmie Annapurny

Dzień 1 Wylot z Polski

Przelot z Warszawy do Katmandu z jedną przesiadką na Bliskim Wschodzie.

Dzień 2 – 3 Katmandu

Przylot do Katmandu w godzinach porannych i transfer do hotelu Tibet International. Ten butikowy hotel oddalony jest zaledwie minutę drogi od jednego z najważniejszych zabytków stolicy – stupy Boudhanath. Ta lokalizacja to wyjątkowa szansa na spacer wśród ubranych na pomarańczowo mnichów buddyjskich, czy też na kolację przy rozświetlonej tysiącami barw świątyni. Dnia trzeciego nasz przewodnik zabierze Was w podróż po Dolinie Katmandu. Przed południem odwiedzicie stupę Swayambunath, znaną jako Monkey Temple oraz przepiękny Plac Królewski wypełniony dziesiątkami ceglanych świątyń, pałaców i dziedzińców. Po lunchu zobaczycie najważniejszą świątynie hinduistyczną Pashupatinath wybudowaną nad świętą rzeką Bagmati. Jej brzegi są miejscem kremacji zmarłych osób pochodzących z Katmandu i jego okolic. Doskonałą propozycją na wieczór będzie wyjście na tradycyjną kolację połączoną z pokazem nepalskich tańców.

Dzień 4 – 6 Safari w Parku Narodowym Chitwan

Po śniadaniu zaplanowano przejazd z Katmandu do Chitwan, który potrwa około 6 godzin. Osobom spragnionym wrażeń proponujemy, aby część tej trasy pokonać pontonem podczas wypełnionego mocnymi wrażeniami raftingu na rzece Trisuli. Po południu dotrzecie do Parku Narodowego Chitwan, którego równinne tereny poprzecinane są rzekami, a porastająca go dżungla jest domem dla licznych gatunków roślin i zwierząt. Podczas safari na grzbiecie słonia można podziwiać piękne i groźne nosorożce, tygrysy bengalskie, jelenie, pantery oraz lamparty. W wodach tutejszych rzek żyją krokodyle i delfiny słodkowodne. W programie 3-dniowego safari przewidziano między innymi przejażdżkę na słoniu, spacery po dżungli, spływ canoe w poszukiwaniu krokodyli, odwiedziny w lokalnej wiosce i pokazy tańca. Podczas pobytu na terenie parku, na dwie noce zaplanowano pobyt w lodgu Jungle Villa, położonym nad brzegiem rzeki. Dnia szóstego po porannych atrakcjach w Parku kierowca zabierze Was do miasteczka Pokhara, w którym odpoczniecie przed jutrzejszym trekkingiem w hotelu Tempe Tree.

Dzień 7 – 10 Trekking u stóp Annapurny

Rano rozpocznie się trekking ścieżkami, które od setek lat łączyły górskie wioski u stóp Annapurny. Zapewniając niezwykłe widoki na Himalaje, szlak wiedzie między innymi przez wioski Birethani, Kimche oraz Ghandruk. Mieszkańcami wiosek jest ludność z plemienia Gurung, tubylcy, którzy zamieszkują himalajskie doliny odkąd ich przodkowie przybyli tu z Tybetu w VI wieku. Podczas trekkingu z pewnością uda Wam się wymienić uśmiechy z ludźmi Gurung. Dzieci bardzo ucieszą sie ze słodkich podarunków, dobrze jest więc mieć ze sobą zapas cukierków. Poza wioskami podczas pobytu w górach będą Wam towarzyszyły spektakularne widoki na Machhapuchhare, Annapurnę Pierwszą i Południową oraz Hiunchuli. Czterodniowy trekking nie zalicza się do bardzo wymagający - jego plan przewiduje od 3 do 6 godzin marszu dziennie. Na noclegi zarezerwowaliśmy 3 najlepsze lodge w tym rejonie Himalajów. Ostatniego dnia po zejściu ze szlaku, nasz przewodnik zabierze Was do wioski tybetańskich uchodźców, gdzie odwiedzicie targ, buddyjskie monasterium i skosztujecie pierożków momo. Po powrocie na do Pokhara zakwaterowanie w hotelu Temple Tree na 2 noce.

Dzień 11 Pokhara

Kolejny dzień podróży przeznaczony jest na wypoczynek nad Jeziorem Phewa, nad którym położone jest Pokhara. Miasto jest idealną bazą wypadową dla amatorów trekkingów, którzy za swój cel wybrali himalajskie szczyty znajdujące się w północnej części Nepalu. Pokhara obdarzona jest spektakularnymi, niezapomnianymi widokami na górskie pasmo majestatycznej Annapurny. Pobyt w mieście jest doskonałą okazją do lotu paralotnią, rejsu łódką po jeziorze lub po prostu relaksu nad jego brzegiem, w jednej z licznych knajpek. Podczas pobytu w Pokhara zatrzymacie się na dwie noce w hotelu Temple Tree położonym w centrum miasteczka.

Dzień 12 Katmandu

Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot do Katmandu, podczas którego można podziwiać majestatyczne szczyty Himalajów - polecamy w tym celu zajęcie miejsca po lewej stronie samolotu. Z lotniska w Kathmandu odbierze Was kierowca i przewiezie do hotelu Tibet International, w którym spędzicie jedną noc. Lunch proponujemy zjeść w jednej z niewielkich restauracji w urokliwym miasteczku Bhaktapur. Zabierze Was tam nasz przewodnik, który podczas krótkiej wycieczki pokaże najciekawsze zakątki tego niesamowitego miejsca.

Dzień 13 Powrót do Polski

Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Polski. Wieczorem samolot wyląduje na Okęciu.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Warto rozważyć

Spragnionym wrażeń i adrenaliny polecamy podczas podróży z Kathmandu do PN Chitwan, część przejazdu komfortowym samochodem zamienić na spływ na pokładzie pontonu. Pokonanie części trasy w formie raftingu na rzecze Trisuli jest niewątpliwą atrakcją, która dodatkowo wzbogaci podróż po Nepalu o nowe doznania.

Cena orientacyjna 13 500 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej rezerwowany z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż zaplanowana w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów jak święta i Sylwester)

Cena zawiera
 • Zakwaterowanie w hotelach 4-gwiazdkowych w opcji ze śniadaniami. Podczas pobytu w Chitwan oraz trekkingu zapewniamy pełne wyżywienie (śniadanie, lunch, kolacja).
 • 4-dniowy trekking z pełnym wyżywieniem z 3 nocami w lodgach Ker&Downey z przewodnikiem i tragarzem
 • Pozwolenia i opłaty dotyczące odbycia trekkingu
 • Bilet lotniczy w obie strony z Polski do Nepalu
 • Przelot wewnętrzny Pokhara - Katmandu
 • Opieka anglojęzycznego kontrahenta i wsparcie zespołu Memories pod całodobowym numerem telefonu
 • Prywatne transfery z anglojęzycznym kierowcą/przewodnikiem
 • Całodniowe zwiedzanie Katmandu z anglojęzycznym przewodnikiem
 • Popołudniowe zwiedzanie Bhaktapur z anglojęzycznym przewodnikiem
 • Ubezpieczenie turystyczne
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories
Cena nie obejmuje
 • Opłaty wizowej płatnej po przylocie do Katmandu - 25 USD
 • Dodatkowych atrakcji i zwiedzania
 • Wyżywienia nie wymienionego powyżej
Memories zawarte w programie
Memories dodatkowe
Hotele zawarte w programie
Inne polecane hotele
Nepal

Stolica

Kathmandu

Strefa czasowa

GMT + 5:45

Populacja

30,5 mln

Powierzchnia

140 800 km²

Język

Językiem urzędowym jest język nepalski.

Ustrój

Republika federalna

Religia

Dominującą religią w Nepalu jest hinduizm.

Waluta

rupia nepalska (NPR), 1 rupia nepalska = 100 pajsa; 1 NPR = 0.03 PLN, 1 USD = 102 NPR, 1 EUR = 140 NPR

Czas przelotu

Przelot z Warszawy do Kathmandu z jedną przesiadką trwa od 11 do 15 godzin.

Informacje wizowe

Obywatele polscy podróżujący do Nepalu objęci są obowiązkiem wizowym. Wizy można uzyskać na lotnisku w Kathmandu oraz na lądowych przejściach granicznych. Opłata za wizę wynosi: 25 USD za wizę na okres 15 dni, 40 USD za 30 dni, 100 USD za 90 dni. W celu uzyskania wizy należy posiadać paszport ważny na okres planowanej podróży, wypełnioną aplikację oraz jedno zdjęcie.
Aktualne informacje wizowe dostępne są na stronach MSZ: http://poradnik.poland.gov.pl oraz https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/wizy.

Szczepienia i informacje zdrowotne

Podróż do Nepalu nie wiąże się z obowiązkowymi szczepieniami. Zaleca się jednak typowy podróżny zestaw szczepień przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu. W niektórych regionach Nepalu występuje zagrożenie malarią, jednakże okolice Kathmandu oraz obszary odwiedzanie podczas wypraw trekkingowych w Himalaje są bezpieczne.
Przed każdym wyjazdem do krajów egzotycznych należy skontaktować się z lekarzem specjalistą celem
omówienia zagrożeń zdrowotnych oraz indywidualnego kalendarza szczepień.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

 • Photo by Lesly Derksen on Unsplash

 • Photo by sippakorn yamkasikorn on Unsplash

 • Photo by v2osk on Unsplash

 • Photo by WeRoad on Unsplash

 • Photo by Ambir Tolang on Unsplash

 • Photo by Chandan Chaurasia on Unsplash

 • Photo by JC Gellidon on Unsplash

 • Photo by Meera Pankhania on Unsplash

 • Photo by Tobse Fritz on Unsplash

Photo by Lesly Derksen on Unsplash

Photo by sippakorn yamkasikorn on Unsplash

Photo by v2osk on Unsplash

Photo by WeRoad on Unsplash

Photo by Ambir Tolang on Unsplash

Photo by Chandan Chaurasia on Unsplash

Photo by JC Gellidon on Unsplash

Photo by Meera Pankhania on Unsplash

Photo by Tobse Fritz on Unsplash

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.