MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Wyspa Praslin i Mahe - egzotyczne wakacje na Seszelach
Afryka  ›  Seszele  ›  Mahe, Praslin  ›  Program: Wakacje na dwóch wyspach Seszeli – Praslin i Mahe

Wakacje na dwóch wyspach Seszeli – Praslin i Mahe

Archipelag Seszeli to jedna z najbardziej ekskluzywnych i zdecydowanie najpiękniejszych destynacji turystycznych świata. Wyspy Praslin i Mahe to miejsca fascynujące i bardzo przyjazne turystom. Ekskluzywne hotele Paradise Sun oraz Constance Ephelia, przepięknie zlokalizowane, oferujące wysokiej klasy zakwaterowanie i serwis, sprawią, że pobyt na Seszelach będzie niezapomnianym przeżyciem.

Wakacje na Seszelach, Seszele wczasy, najlepsze hotele, najpiękniejsze plaże, atrakcyjne promocje, transfery pomiędzy wyspami Seszeli

Dlaczego polecamy

 • Prawdziwie rajskie plaże, na czele z najsłynniejszą "pocztówkową" Anse Lazio oraz wspaniała, endemiczna roślinność wyspy Praslin
 • Niemniej piękne plaże oraz porośnięte zielenią wzgórza, oferujące liczne trasy górskich spacerów na wyspie Mahe
 • Pobyt w dwóch ekskluzywnych hotelach, przepięknie zlokalizowanych i gwarantujących wysokiej klasy zakwaterowanie i obsługę

Idealny dla

 • Par i nowożeńców
 • Rodzin z dziećmi
 • Nurków i fanów snorkelingu
 • Amatorów górskich wędrówek

Kategorie

 • Aktywnie
 • Najpiękniejsze plaże
 • Rodzinnie
 • Romantycznie
Perełki
“Pobyt na Praslin nie będzie kompletny bez wizyty na kameralnej plaży Anse Georgette, uznawanej za drugą najpiękniejszą plażę archipelagu Seszeli. Plaża ta położona jest na terenie jednego z hoteli, w związku z czym liczba odwiedzających ją turystów jest limitowana. Nasi konsultanci doradzą Wam, jak zaplanować taką wycieczkę.”
Wakacje na dwóch wyspach Seszeli – Praslin i Mahe

4 noce w hotelu Paradise Sun na wyspie Praslin oraz 4 noce w hotelu Constance Ephelia na wyspie Mahe

Dzień 1 Wylot z Polski

Wylot z Polski na wyspę Praslin.

Dzień 2 - 5 Pobyt na wyspie Praslin

Po krótkiej przesiadce na wyspie Mahe, nastąpi poranny przelot na wyspę Praslin. Spotkanie z naszym przedstawicielem na lotnisku i około 25-minutowy transfer minibusem do hotelu Paradise Sun, zlokalizowanego przy północnym krańcu słynnej plaży Cote d’Or. Po przybyciu do hotelu zakwaterowanie na cztery noce w pokoju typu Superior Room, urządzonym w kreolskim stylu i zwróconym w stronę oceanu. Czas na odpoczynek, korzystanie z dobrodziejstw oceanu i eksplorację wyspy. Polecamy odwiedzenie położonego w bliskim sąsiedztwie hotelu rezerwatu Valle de Mai, w którym można podziwiać słynny, endemiczny gatunek palmy seszelskiej – coco de mer, oraz wybranie się na Anse Lazio – najsłynniejszą plażę Praslin, gwarantującą spektakularne widoki znane z pocztówek. Amatorzy nurkowania będą zachwyceni tutejszą rafą – archipelag Seszeli to jeden z najlepszych obszarów nurkowych na świecie. Pobyt na wyspie Praslin to także okazja na zorganizowanie wycieczki na piękną wyspę La Digue, na której znajduje się słynna plaża Anse Source D'Argent.

Dzień 6 - 9 Przelot i pobyt na wyspie Mahe

Rano transfer na lotnisko na wyspie Praslin i przelot na Mahe. Po wylądowaniu spotkanie z naszym przedstawicielem na lotnisku i około 40-minutowy transfer minibusem do hotelu Constance Ephelia, jednego z najbardziej prestiżowych i najpiękniej zlokalizowanych hoteli na głównej wyspie Seszeli. Resort zajmuje duży obszar pokryty tropikalnym ogrodem i lasem namorzynowym, położony pomiędzy dwiema rajskimi plażami. Zakwaterowanie w apartamencie typu Junior Suite usytuowanym przy plaży. Dla lubiących aktywnie spędzać czas będzie to idealne miejsce wypadowe na trekkingi i spacery po okolicy. Amatorzy kąpieli, także słonecznych, mają do dyspozycji przepiękne plaże zarówno w najbliższym otoczeniu resortu jak i w innych częściach wyspy.

Dzień 10 - 11 Pożegnanie z Seszelami i powrót do Polski

Wieczorem nastąpi przejazd minibusem na międzynarodowe lotnisko. Czas oczekiwania między wymeldowaniem z pokoju, a transferem na lotnisko można spędzić korzystając z hotelowej infrastruktury lub plaży. Późnym wieczorem nastąpi wylot z przesiadką do Polski. Dnia 11 lądowanie w Warszawie.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Warto rozważyć

Wypoczynek na Seszelach warto połączyć z krótkim pobytem w Dubaju. Proponujemy zatrzymanie się na dwie lub trzy noce w tej fascynującej metropolii, która od lat jednocześnie intryguje i wzbudza kontrowersje. Ten pławiący się w luksusach emirat posiada wiele obliczy. Jednym z nich jest nowoczesna architektura, łącząca nieokiełznaną wyobraźnię bogatych szejków z imponującymi rozwiązaniami technicznymi. Skrajnie odmienną częścią metropolii są zabytkowe uliczki pełne straganów czy wodne kanały, po których można przepłynąć się tradycyjną taksówką wodną. Zorganizowanie pobytu w Dubaju jest możliwe zarówno w drodze na Seszele jak i w drodze powrotnej.

Cena orientacyjna 15 500 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej rezerwowany z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż zaplanowana w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów jak święta i Sylwester)

Cena zawiera
 • Przeloty międzynarodowe w klasie ekonomicznej
 • Przeloty wewnętrzne niezbędne do realizacji programu
 • Transfery minibusem dzielone z innymi uczestnikami z/na lotnisko na obydwu wyspach Seszeli
 • Zakwaterowanie w hotelach 4- i 5-gwiazdkowych w opcji ze śniadaniami i obiadokolacjami
 • Opiekę anglojęzycznego kontrahenta oraz wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu
 • Ubezpieczenie podróżne na wysoką sumę kosztów leczenia
 • Składkę odprowadzaną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdego Uczestnika podróży
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories Vacations
Cena nie obejmuje
 • Wyżywienia niewymienionego w sekcji “Cena zawiera”
 • Dodatkowych atrakcji i zwiedzania
 • Zwyczajowych napiwków
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży
Seszele

Stolica

Victoria

Strefa czasowa

UTC + 4 godz

Populacja

89,5 tys.

Powierzchnia

459 km²

Język

Językami urzędowymi na Seszelach są kreolski seszelski, francuski i angielski.

Ustrój

Seszele są republiką. Głową państwa jest prezydent, który sprawuje władzę podczas pięcioletniej kadencji.

Religia

Chrześcijaństwo (głównie katolicy), a także nieliczni muzułmanie, wyznawcy religii Indii, buddyści i bahaici.

Waluta

Rupia seszelska (SCR); 1 rupia = 100 centów

Czas przelotu

Ok. 12-14 godzin, w zależności od czasu przesiadki. Brak lotów bezpośrednich.

Informacje wizowe

Obywatele polscy wkraczający na teren Seszeli są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobycie do 90 dni w celach wyłącznie turystycznych. Bezpłatny stempel wjazdowy otrzymuje się po wylądowaniu na międzynarodowym lotnisku w Mahe. Paszport powinien być ważny minimum na okres całego pobytu na Seszelach. Memories Vacations rekomenduje podróżowanie z paszportem ważnym minimum 6 miesięcy od planowanej daty wyjazdu z Seszeli.

Szczepienia i informacje zdrowotne

Choć nie ma szczepień obowiązkowych, osobom podróżującym na Seszele zaleca się szczepienie przeciwko: wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu oraz tężcowi i błonicy. W kraju nie ma bezpośredniego zagrożenia żółtą febrą, jednak certyfikat szczepienia przeciwko tej chorobie (tzw. „żółta książeczka”) może być wymaganyod turystów, którzy przekraczają granice bezpośrednio po pobycie w innym kraju, gdzie stwierdzono ryzyko występowania żółtej febry. W przypadku podróży bezpośrednio z Europy szczepienie to nie jest wymagane.

Przed każdym wyjazdem do krajów egzotycznych należy skontaktować się z lekarzem specjalistą celem omówienia zagrożeń zdrowotnych oraz indywidualnego kalendarza szczepień.


Informacje związane z COVID-19

Seszele, tak jak Polska i cały świat, dotknięte są pandemią COVID-19, co ma przełożenie na dodatkowe wymagania formalne. Aby odbyć podróż na Seszele, podróżni muszą spełnić poniższe wymagania.

1) Wykonać test PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 (dotyczy to także dzieci oraz osób zaszczepionych). Test musi zostać przeprowadzony nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem z punktu początkowego, a jego wynik musi być w języku angielskim.
2) Otrzymać pozwolenie na podróż (tzw. Health Travel Authorization) poprzez wypełnienie deklaracji online. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku podróżny otrzymuje dokument w wersji PDF, który należy okazać na lotnisku. Osoby, których deklarację rozpatrzono negatywnie nie mogą wjechać na teren Seszeli.

Planując podróż należy pamiętać o obowiązujących w Polsce zasadach kwarantanny. Ich najbardziej aktualna wersja dostępna jest na stronie Straży Granicznej oraz u pracowników Memories Vacations.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

Niezwykle piękne wyspy archipelagu Seszeli reprezentują prawdziwie tropikalny klimat. Ze względu na położenie tuż poniżej linii równika, przez cały rok możemy tu doświadczyć wysokich temperatur powietrza (28ºC – 32ºC) oraz wody (25ºC – 29ºC). W niektórych miesiącach deszcze i wiatry mogą jednak uczynić pobyt mniej przyjemnym. Najlepszy czas na plażowanie na Seszelach to okres od kwietnia do końca czerwca oraz od września do listopada. Od grudnia do marca na Seszelach trwa pora deszczowa, która poza opadami cechuje się wysokimi temperaturami i wilgotnością powietrza.

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.