MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Egzotyczne wakacje na najpiękniejszych wyspach Nowej Kaledonii
Oceania  ›  Nowa Kaledonia  ›  Program: Egzotyczne wakacje na najpiękniejszych wyspach Nowej Kaledonii

Egzotyczne wakacje na najpiękniejszych wyspach Nowej Kaledonii

Nowa Kaledonia to wysparski kraj na Oceanie Spokojnym. Wokół głównej wyspy znajduje się mnóstwo mniejszych wysepek, z których każda ma coś ciekawego do zaoferowania. Zabierzemy Was na trzy najpiękniejsze spośród nich. Dzięki temu będziecie mieli okazję poznać niezwykłą kulturę ich mieszkańców, doświadczyć pięknych krajobrazów oraz wypocząć na cudownych plażach pokrytych białym piaskiem.

rajskie plaże na Nowej Kaledonii, podróże szyte na miarę na Nowej Kaledonii, Wyspy Lojalności, Wyspa Sosnowa, ekskluzywne hotele na Nowej Kaledonii, najlepsze nurkowanie na Nowej Kaledonii, kiedy jechać na Nową Kaledonię, archipelag Nowej Kaledonii

Dlaczego polecamy

 • Zaproponowany program pozwala poznać wciąż mało znany polskiemu turyście daleki archipelag na środku Pacyfiku
 • Każda z odwiedzanych wysp zachwyca różnorodnością
 • Program idealny jest dla osób ceniących błogi relaks na plaży, ale także aktywne zwiedzanie
 • W czasie pobytu odwiedza się jedną z najpiękniejszych wysp świata – Wyspę Sosnową oraz największy na świecie atol wyniosły
 • Na wyspach możliwe jest zapoznanie się z lokalną kulturą jej pierwotnych mieszkańców – Kanaków

Idealny dla

 • Par
 • Miłośników plażowania
 • Amatorów sportów wodnych
 • Pasjonatów egzotycznych kultur

Kategorie

 • Aktywnie
 • Dzika przyroda
 • Najpiękniejsze plaże
 • Romantycznie
Perełki
“W czasie pobytu na Wyspie Sosnowej można porozmawiać z lokalnymi rybakami, którzy za opłatą chętnie zabiorą Was w rejs tradycyjną łodzią po przepięknej Zatoce d'Upi.”
Egzotyczne wakacje na najpiękniejszych wyspach Nowej Kaledonii

1 noc w Noumea, 3 noce na wyspie Ouvea, 3 noce na wyspie Lifou, 3 noce na wyspie Ile des Pines, Sosnowej, 1 noc w Noumea

Dzień 1 Przelot z Polski na Nową Kaledonię

Przelot z Warszawy do Noumea z dwiema przesiadkami.

Dzień 2 Lądowanie w stolicy Nowej Kaledonii

Przylot do stolicy kraju – Noumea. Transfer do hotelu Chateau Royal Beach Resort & Spa. W zależności od pory przylotu warto pokusić się o spacer po mieście. To urokliwe miejsce zachęca do odpoczynku, szczególnie na nadbrzeżu. Zatoka, nad którą zlokalizowana jest Noumea przyciągnęła pierwszych Europejczyków, którzy osiedlali się tutaj od 1853 roku. Mimo upływu lat i rozwoju wciąż zachowuje swój urok, o czym świadczy bardzo piękna plaża miejska na Baie des Citrons i Anse Vata. W Noumea na każdym niemal kroku można spotkać się z przenikaniem kultur i stylów. Ta różnorodność znajduje odzwierciedlenie zarówno w sztuce, kulinariach i stylu życia, ale także w architekturze. Chociaż domów z epoki kolonialnej pozostało obecnie niewiele, niektóre z nich, takie jak Maison Celieres, Chateau Hagen lub stary ratusz, zostały pięknie odrestaurowane. Noumea ma do zaoferowania wiele ciekawych aktywności, a tym sporty wodne, ale także wiele barów i restauracji oraz bogate życie nocne.

Dzień 3 – 5 Pobyt na wyspie Ouvea

Po śniadaniu kierowca zapewni Wam transfer na lotnisko, skąd polecicie na pierwszą z wysp – Ouvea. Wyspy Lojalności są grupą niewielkich koralowych wysp rozciągających się wzdłuż wschodnich wybrzeży głównej wyspy, Grande Terre. Jedną z nich jest Ouvea, w miejscowym języku zwana Iaai. Szczyci się piaszczystą plażą o długości 25 kilometrów, która obmywana jest przez turkusową, krystalicznie czystą wodę. Uznawana jest za jeden z najpiękniejszych atoli na Pacyfiku. Wyspy Ouvea i Beautemps-Beaupre zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa w lipcu 2008 roku. Większość mieszkańców wyspy jest pochodzenia polinezyjskiego, dlatego też w użyciu są tu dwa języki: kanak oraz faga-uvea. W latach 70. Katsura Morimura, młody japoński pisarz, spędził trochę czasu na Ouvea. Podczas swojego pobytu napisał powieść zatytułowaną „Wyspa położona najbliżej Raju”. To historia miłości między młodą Japonką odwiedzającą Ouvea i miejscowym mężczyzną pochodzenia japońskiego. Morimura był zachwycony czarującym otoczeniem i ciepłem ludzi, których spotkał. Powieść ta pozostaje żywą i inspirującą odą do piękna Ouvea. W czasie pobytu na wyspie będziecie mogli zażywać kąpieli w ogromnej lagunie oraz obserwować żółwie morskie (szczególnie dobrym punktem jest most Mouli). Na trzy noce zatrzymacie się w hotelu Paradis d'Ouvea.

Dzień 6 – 8 Pobyt na wyspie Lifou

6. dnia odbędzie się transfer na lotnisko i przelot na kolejną wyspę, Lifou. Jest ona największym atolem wyniosłym na świecie. Przyciąga turystów przepięknymi plażami, a także wysokimi koralowymi klifami. Ze względu na swe pokaźne rozmiary jest wręcz stworzona do pieszych wędrówek. Jej wnętrze to rozległa równina będąca niegdyś dnem laguny, porośnięta gęstymi lasami tropikalnymi. Można tu również odwiedzić plantacje wanilii Jozip, Mu, Mucaweng lub Traput. Plantacje te zyskują uznanie na całym świecie. W wielu miejscach można także natrafić na wytwory lokalnej kultury, jak na przykład wysokie totemy plemienne. Na trzy noce zatrzymacie się w hotelu Drehu Village.

Dzień 9–11 Pobyt na Wyspie Sosnowej

9. dnia udacie się na ostatnią i chyba najbardziej wyjątkową z wysp Nowej Kaledonii – Ile des Pines, Wyspę Sosnową. To najdalej na południe wysunięty skrawek lądu w kraju. Położona jest praktycznie na Zwrotniku Koziorożca. Nazwę swą zawdzięcza słynnemu angielskiemu podróżnikowi, Jamesowi Cookowi, który dotarł tu w 1774 roku. To, co przyciąga rzesze turystów, to jedne z najpiękniejszych widoków na Ziemi. Brzegi krystalicznie czystej laguny porastają drzewa z rodzaju araukaria, nadając jej nieco surrealistyczny wygląd. Jednymi z najpopularniejszych miejsc na wyspie są zatoki Kuto, d’Upi, d’Oro czy Kanumera. Pośrodku wyspy znajduje się najwyższe wzniesienie wyspy, szczyt N’ga o wysokości 262 metrów, skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na wyspę. W centralnej części wyspy znaleźć można groty skalne, w tym najsłynniejszą Grotte de la Reine Hortense. Mimo że Wyspa Sosnowa od dawna stanowi największą atrakcję turystyczną nowej Kaledonii, do dziś zachowała swój niepowtarzalnych charakter oraz autentyczność. Na trzy noce zamieszkacie w hotelu Oure Tera Beach Resort.

Dzień 12 Przelot do Noumea

Tego dnia nastąpi przelot do Noumea, gdzie spędzicie kilka godzin w hotelu Le Lagon przed lotem powrotnym do Polski. Wieczorem nastąpi transfer na lotnisko.

Dzień 13 Powrót do Polski

Po północy rozpocznie się przelot do Warszawy z dwiema przesiadkami. Wieczorem tego samego dnia wylądujecie na lotnisku Warszawa-Okęcie.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Warto rozważyć

Wypoczynek na Nowej Kaldonii można połączyć z pobytem w Australii lub Nowej Zelandii.

Cena orientacyjna 19 400 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej rezerwowany z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż zaplanowana w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów jak święta i Sylwester)

Cena zawiera
 • Przeloty międzynarodowe w klasie ekonomicznej
 • Przeloty wewnętrzne niezbędne do realizacji programu
 • Transfery z/na lotnisko
 • Zakwaterowanie w hotelach 3- i 4-gwiazdkowych w opcji ze śniadaniami
 • Opiekę anglojęzycznego kontrahenta oraz wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu
 • Ubezpieczenie podróżne na wysoką sumę kosztów leczenia
 • Składkę odprowadzaną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdego Uczestnika podróży
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories Vacations
Cena nie obejmuje
 • Wyżywienia niewymienionego w sekcji “Cena zawiera”
 • Dodatkowych atrakcji i zwiedzania
 • Zwyczajowych napiwków
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży
Nowa Kaledonia

Stolica

Noumea

Strefa czasowa

GMT +11

Populacja

280 tys.

Powierzchnia

19000 kilometrów kwadratowych

Język

Francuski

Ustrój

Terytorium zamorskie Francji

Religia

Katolicyzm: 50,8%; Protestantyzm: 32,4% (gł. kościoły ewangeliczne); Brak religii: 10,4%; Islam: 2,8%; Inni chrześcijanie: 2,0% (gł. Świadkowie Jehowy i mormoni); Buddyzm: 0,6%; Tradycyjne religie plemienne: 0,2%; Inne religie: 0,8%.

Waluta

Frank Pacyfiku (CFP) 1 frank = 100 centymów

Czas przelotu

Ok. 26-27 godzin, w zależności od czasu przesiadki. Brak lotów bezpośrednich.

Informacje wizowe

Obywatele polscy nie muszą okazywać wizy przy wjeździe do Nowej Kaledonii w celach turystycznych, o ile nie planują pobytu dłuższego niż 90 dni.
Aktualne informacje wizowe należy zawsze sprawdzać na stronach MSZ:
https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/wizy

Szczepienia i informacje zdrowotne

W Nowej Kaledonii nie występują szczególne zagrożenia dla zdrowia i nie jest to obszar malaryczny. Brak obowiązkowych szczepień. Zaleca się szczepienie przeciwko tężcowi i błonicy, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B oraz durowi brzusznemu. Mimo, że na Nowej Kaledonii nie występuje żółta gorączka (yellow fever), od podróżujących z rejonów endemicznego występowania tej choroby (Afryka, Ameryka Południowa) wymaga się okazania udokumentowanego potwierdzenia szczepienia przeciwko żółtej gorączce (tzw. Żółta Książeczka). Jeśli przed przyjazdem na Nową Kaledonię odbywamy podróż do krajów, gdzie notuje się przypadki zachorowań na żółtą gorączkę, zaleca się podjęcie decyzji o szczepieniu przeciwko ww. chorobie z jednoczesnym wydaniem Międzynarodowego Świadectwa Szczepień (International Certificate of Vaccination)
Przed każdym wyjazdem do krajów egzotycznych należy skontaktować się z lekarzem specjalistą celem omówienia zagrożeń zdrowotnych oraz indywidualnego kalendarza szczepień.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele

Nowa Kaledonia leży około 1 300 km na północny wschód od Australii, na Oceanie Spokojnym. Jest krajem wyspiarskim sąsiadującym z Vanuatu.

Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

Średnia miesięczna temperatura w ciągu roku wynosi około 24°C. W miesiącach zimowych (lipiec-sierpień) waha się między 20-22°C, a podczas cieplejszych miesięcy (grudzień-luty) 27-28°C. Chociaż Nowa Kaledonia cieszy się łagodnym klimatem tropikalnym, należy mieć na uwadze, że między czerwcem a wrześniem panują idealne warunki do wędrówek górskich, jednak temperatury na wyższych wysokościach mogą spaść w nocy nawet do zera. Należy więc pamiętać o zabraniu ciepłej odzieży.
Warunki do pływania i nurkowania są idealne przez cały rok. W okresie letnim, od stycznia do marca, temperatura wody waha się między 26-28°C, a w zimie 21-22°C.
Średnie opady deszczu na całej wyspie głównej wynoszą 1700 mm/rok, przy czym wschodnie wybrzeże otrzymuje dwa razy więcej deszczu niż zachodnie. Pora sucha trwa od kwietnia do maja i od września do listopada.

 • Pejzaż wyspy Sosnowej, Źródło: New Caledonia Travel

 • Totemy Kanaków, Źródło: New Caledonia Travel

 • Źródło: New Caledonia Travel

 • Źródło: New Caledonia Travel

 • Źródło: New Caledonia Travel

 • Źródło: New Caledonia Travel

 • Źródło: New Caledonia Travel

 • Źródło: New Caledonia Travel

 • Źródło: New Caledonia Travel

 • Wybrzeże wyspy Lifou, Źródło: New Caledonia Travel

 • Źródło: New Caledonia Travel

 • Źródło: New Caledonia Travel

 • Źródło: New Caledonia Travel

 • Źródło: New Caledonia Travel

 • Źródło: New Caledonia Travel

 • Wybrzeże wyspy Ouvea, Źródło: New Caledonia Travel

 • Źródło: New Caledonia Travel

 • Źródło: New Caledonia Travel

 • Źródło: New Caledonia Travel

Pejzaż wyspy Sosnowej

Pejzaż wyspy Sosnowej

Źródło: New Caledonia Travel

Totemy Kanaków

Totemy Kanaków

Źródło: New Caledonia Travel

Źródło: New Caledonia Travel

Źródło: New Caledonia Travel

Źródło: New Caledonia Travel

Źródło: New Caledonia Travel

Źródło: New Caledonia Travel

Źródło: New Caledonia Travel

Źródło: New Caledonia Travel

Wybrzeże wyspy Lifou

Wybrzeże wyspy Lifou

Źródło: New Caledonia Travel

Źródło: New Caledonia Travel

Źródło: New Caledonia Travel

Źródło: New Caledonia Travel

Źródło: New Caledonia Travel

Źródło: New Caledonia Travel

Wybrzeże wyspy Ouvea

Wybrzeże wyspy Ouvea

Źródło: New Caledonia Travel

Źródło: New Caledonia Travel

Źródło: New Caledonia Travel

Źródło: New Caledonia Travel

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.