MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Luksusowy wypoczynek na dwóch seszelskich wyspach La Digue i Praslin
Afryka  ›  Seszele  ›  La Digue, Praslin  ›  Program: Luksusowy wypoczynek na dwóch seszelskich wyspach La Digue i Praslin

Luksusowy wypoczynek na dwóch seszelskich wyspach La Digue i Praslin

La Digue i Praslin to miejsca naprawdę wyjątkowe. Olbrzymie granitowe głazy majestatycznie rozrzucone na plażach, soczyście zielona, bujna roślinność sprawiają, że na wyspach tych można naprawdę poczuć się jak w raju. Pobyt w najlepszym hotelu na La Digue, Le Domaine de l'Orangeraie oraz w legendarnym, luksusowym Constance Lemuria na Praslin to gwarancja udanego wypoczynku na wysokim poziomie.

Wakacje na Seszelach, Seszele wczasy, najlepsze hotele, najpiękniejsze plaże, atrakcyjne promocje, transfery pomiędzy wyspami Seszeli

Dlaczego polecamy

 • Wypoczynek na rajskich plażach okraszonych spektakularnymi granitowymi głazami
 • Eksplorowanie wyspy La Digue na rowerach
 • Rezerwat Valle de Mai ze słynnymi palmami coco de mer na wyspie Praslin
 • Pobyt w najlepszych hotelach na wyspach – Le Domaine de l'Orangeraie 4* na La Digue oraz Constance Lemuria 5* na Praslin

Idealny dla

 • Par i nowożeńców
 • Miłośników rajskich plaż
 • Amatorów snorkelingu i nurkowania
 • Grających w golfa

Kategorie

 • Aktywnie
 • Luksusowo
 • Najpiękniejsze plaże
 • Romantycznie
Perełki
“La Digue słynie z jednej z najchętniej odwiedzanych i fotografowanych plaż Seszeli – Anse Source d'Argent – ze skałami malowniczo porozrzucanymi na brzegu. Niewiele osób wie, że po drugiej stronie wyspy – czyli na wschodnim wybrzeżu – znajdują się trzy dziewicze i równie rajskie plaże o nazwach Grand Anse, Petite Anse i Anse Cocos. Tutaj nie docierają turyści przybyli na La Digue w ramach jednodniowej wycieczki, więc tymi cudownymi plażami będziecie mogli cieszyć się w kameralnej atmosferze. ”
Luksusowy wypoczynek na dwóch seszelskich wyspach La Digue i Praslin

4 noce w hotelu Le Domaine de l'Orangeraie na wyspie La Digue oraz 4 noce w hotelu Constance Lemuria na wyspie Praslin

Dzień 1 Wylot z Polski

Wylot z Polski na wyspę Praslin.

Dzień 2 - 5 Przylot na Praslin. Przeprawa promem i pobyt na wyspie La Digue

Po krótkiej przesiadce na wyspie Mahe, nastąpi poranny przelot na wyspę Praslin. Na lotnisku spotkanie z naszym przedstawicielem, który zapewni Państwu transfer do portu, skąd na pokładzie promu-katamaranu udadzą się Państwo na wyspę La Digue. Po dotarciu na La Digue, zostaną Państwo przywitani przez przedstawiciela obiektu Le Domaine de L'Orangeraie Resort and Spa, który zapewni transfer z przystani do hotelu. Zamieszkają Państwo na cztery noce w ekskluzywnej willi typu Villa de Charme. Położenie hotelu stanowi najlepszą bazę do aktywnego zwiedzania wyspy La Digue na rowerach. La Digue, będąca najmniejszą z trzech zamieszkałych wysp Seszeli, słynie z jednej z najchętniej odwiedzanych i fotografowanych plaż Seszeli – Anse Source d'Argent – ze skałami malowniczo porozrzucanymi na brzegu. Na wschodnim wybrzeżu znajdują się trzy dziewicze i równie rajskie plaże o nazwach Grand Anse, Petite Anse i Anse Cocos.

Dzień 6 - 9 Przeprawa promem i pobyt na wyspie Praslin

Po wymeldowaniu z hotelu Le Domaine de l’Orangeraie transfer do portu, skąd przepłyną Państwo na pokładzie promu-katamaranu na wyspę Praslin. Po dotarciu na Praslin zostaną Państwo przywitani przez naszego przedstawiciela, który zapewni transfer z przystani do pięciogwiazdkowego hotelu Constance Lemuria, zlokalizowanego na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy. Legendarny hotel Constance Lemuria to jeden z najlepszych obiektów na wyspie Praslin. Swoją sławę hotel zawdzięcza przede wszystkim wspaniałej lokalizacji. Lemuria położona jest na terenie tropikalnego ogrodu oraz lasu, pomiędzy trzema pięknymi plażami, w tym jednej z najpiękniejszych plaż świata – Anse Georgette. Miłośnicy golfa znajdą tu jedno z najlepszych pól golfowych w basenie Oceanu Indyjskiego.

Dzień 10 - 11 Pożegnanie z Seszelami i powrót do Polski

Około południa nastąpi wymeldowane z apartamentu. Czas oczekiwania między wymeldowaniem, a transferem na lotnisko można spędzić korzystając z hotelowej infrastruktury lub plaży. Po południu zostanie Państwu zapewniony transfer na międzynarodowe lotnisko, skąd wylecą Państwo w podróż powrotną. Dnia 11 nastąpi lądowanie w Warszawie.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Warto rozważyć

Wypoczynek na Seszelach warto połączyć z krótkim pobytem w Dubaju. Proponujemy zatrzymanie się na dwie lub trzy noce w tej fascynującej metropolii, która od lat jednocześnie intryguje i wzbudza kontrowersje. Ten pławiący się w luksusach emirat posiada wiele obliczy. Jednym z nich jest nowoczesna architektura, łącząca nieokiełznaną wyobraźnię bogatych szejków z imponującymi rozwiązaniami technicznymi. Skrajnie odmienną częścią metropolii są zabytkowe uliczki pełne straganów czy wodne kanały, po których można przepłynąć się tradycyjną taksówką wodną. Zorganizowanie pobytu w Dubaju jest możliwe zarówno w drodze na Seszele jak i w drodze powrotnej.

Cena orientacyjna 18 500 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej rezerwowany z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż zaplanowana w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów jak święta i Sylwester)

Cena zawiera
 • Przeloty międzynarodowe w klasie ekonomicznej
 • Przeloty wewnętrzne niezbędne do realizacji programu
 • Prywatne transfery z/na lotnisko na wyspie Praslin
 • Wszystkie transfery lądowe i morskie na dwóch wyspach Seszeli
 • Zakwaterowanie w hotelach 4- i 5-gwiazdkowych w opcji ze śniadaniami i obiadokolacjami
 • Opiekę anglojęzycznego kontrahenta oraz wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu
 • Ubezpieczenie podróżne na wysoką sumę kosztów leczenia
 • Składkę odprowadzaną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdego Uczestnika podróży
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories Vacations
Cena nie obejmuje
 • Wyżywienia niewymienionego w sekcji “Cena zawiera”
 • Dodatkowego zwiedzania i atrakcji
 • Zwyczajowych napiwków
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży
Seszele

Stolica

Victoria

Strefa czasowa

UTC + 4 godz

Populacja

89,5 tys.

Powierzchnia

459 km²

Język

Językami urzędowymi na Seszelach są kreolski seszelski, francuski i angielski.

Ustrój

Seszele są republiką. Głową państwa jest prezydent, który sprawuje władzę podczas pięcioletniej kadencji.

Religia

Chrześcijaństwo (głównie katolicy), a także nieliczni muzułmanie, wyznawcy religii Indii, buddyści i bahaici.

Waluta

Rupia seszelska (SCR); 1 rupia = 100 centów

Czas przelotu

Ok. 12-14 godzin, w zależności od czasu przesiadki. Brak lotów bezpośrednich.

Informacje wizowe

Obywatele polscy wkraczający na teren Seszeli są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobycie do 90 dni w celach wyłącznie turystycznych. Bezpłatny stempel wjazdowy otrzymuje się po wylądowaniu na międzynarodowym lotnisku w Mahe. Paszport powinien być ważny minimum na okres całego pobytu na Seszelach. Memories Vacations rekomenduje podróżowanie z paszportem ważnym minimum 6 miesięcy od planowanej daty wyjazdu z Seszeli.

Szczepienia i informacje zdrowotne

Choć nie ma szczepień obowiązkowych, osobom podróżującym na Seszele zaleca się szczepienie przeciwko: wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu oraz tężcowi i błonicy. W kraju nie ma bezpośredniego zagrożenia żółtą febrą, jednak certyfikat szczepienia przeciwko tej chorobie (tzw. „żółta książeczka”) może być wymaganyod turystów, którzy przekraczają granice bezpośrednio po pobycie w innym kraju, gdzie stwierdzono ryzyko występowania żółtej febry. W przypadku podróży bezpośrednio z Europy szczepienie to nie jest wymagane.

Przed każdym wyjazdem do krajów egzotycznych należy skontaktować się z lekarzem specjalistą celem omówienia zagrożeń zdrowotnych oraz indywidualnego kalendarza szczepień.


Informacje związane z COVID-19

Seszele, tak jak Polska i cały świat, dotknięte są pandemią COVID-19, co ma przełożenie na dodatkowe wymagania formalne. Aby odbyć podróż na Seszele, podróżni muszą spełnić poniższe wymagania.

1) Wykonać test PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 (dotyczy to także dzieci oraz osób zaszczepionych). Test musi zostać przeprowadzony nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem z punktu początkowego, a jego wynik musi być w języku angielskim.
2) Otrzymać pozwolenie na podróż (tzw. Health Travel Authorization) poprzez wypełnienie deklaracji online. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku podróżny otrzymuje dokument w wersji PDF, który należy okazać na lotnisku. Osoby, których deklarację rozpatrzono negatywnie nie mogą wjechać na teren Seszeli.

Planując podróż należy pamiętać o obowiązujących w Polsce zasadach kwarantanny. Ich najbardziej aktualna wersja dostępna jest na stronie Straży Granicznej oraz u pracowników Memories Vacations.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

Niezwykle piękne wyspy archipelagu Seszeli reprezentują prawdziwie tropikalny klimat. Ze względu na położenie tuż poniżej linii równika, przez cały rok możemy tu doświadczyć wysokich temperatur powietrza (28ºC – 32ºC) oraz wody (25ºC – 29ºC). W niektórych miesiącach deszcze i wiatry mogą jednak uczynić pobyt mniej przyjemnym. Najlepszy czas na plażowanie na Seszelach to okres od kwietnia do końca czerwca oraz od września do listopada. Od grudnia do marca na Seszelach trwa pora deszczowa, która poza opadami cechuje się wysokimi temperaturami i wilgotnością powietrza.

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.