MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Kultowy self-drive po zachodnich USA
Ameryki  ›  USA  ›  Arizona, Kalifornia, Kolorado, Nevada, Utah  ›  Program: Kultowy self-drive po zachodnich USA

Kultowy self-drive po zachodnich USA

Trzy tygodnie to dosyć długa podróż. Jednak zważywszy na odległości pomiędzy celami wyprawy oraz mnogość koniecznych do odwiedzenia atrakcji okazuje się, że tak naprawdę... to bardzo mało czasu. Zachodnia część USA naszpikowana jest znanymi obrazami Dzikiego Zachodu, American Dream, nieskażonej natury. Samodzielny przejazd samochodem daje pełną swobodę doświadczania ich piękna!

kultowy self-drive po USA, podróż do USA, podróż do Stanów Zjednoczonych, jazda samochodem po USA, zwiedzanie USA, zwiedzanie Stanów Zjednoczonych, najpiękniejsze miejsca w USA, podróż do USA z Memories Vacations

Dlaczego polecamy

 • Program dający możliwość odkrycia najwspanialszych miejsc zachodnich USA
 • Self-drive, czyli samodzielny przejazd wypożyczonym samochodem, daje ogromną swobodę podróżowania
 • Po drodze czeka na Was 12 parków narodowych i rezerwatów
 • Zobaczycie trzy duże i różne od siebie miasta: Los Angeles, Las Vegas i San Francisco
 • Przejedziecie oryginalnym odcinkiem historycznej drogi Route 66
 • Możecie zobaczyć pierwszy McDonald's na świecie w Downey oraz znany z piosenki Hotel California w Santa Monica
 • W czasie pobytu w Wielkim Kanionie Kolorado istnieje możliwość odbycia lotu widokowego helikopterem
 • W Kanionie Bryce'a zachęcamy do nocnego spaceru po Parku w towarzystwie przewodnika, by móc podziwiać przepięknie rozgwieżdżone niebo

Idealny dla

 • Par
 • Rodzin z dziećmi
 • Poszukiwaczy przygód
 • Miłośników dzikiej przyrody

Kategorie

 • Aktywnie
 • Dzika przyroda
 • Kultura i historia
 • Poza utartymi szlakami
 • Rodzinnie
 • Romantycznie
Perełki
“Z powodu braku jakichkolwiek źródeł światła, w wielu parkach można obserwować nawet kilka tysięcy gwiazd więcej, niż w innych miejscach.”
Kultowy self-drive po zachodnich USA

Samochodowa podróż przez najpiękniejsze miejsca w zachodnich USA: 2 dni w Los Angeles, 1 dzień w Parku Narodowym Drzew Jozuego i na Drodze Nr 66, 2 dni w Wielkim Kanionie Kolorado, 1 dzień w Horseshoe Bend i w Kanionie Antylopy, 1 dzień w Dolinie Monumentów, 1 dzień w Parku Narodowym Łuków Skalnych, 1 dzień w Parku Narodowym Canyonlands i w Parku Narodowym Capitol Reef, 1 dzień w Parku Narodowym Kanionu Bryce'a, 1 dzień w Parku Narodowym Zion, 1 dzień w Las Vegas, 1 dzień w Parku Narodowym Doliny Śmierci, 1 dzień w Parku Narodowym Sekwoi, 2 dni w Parku Narodowym Yosemite, 2 dni w San Francisco, 1 dzień w Monterey i na Drodze Nr 1 oraz 1 dzień w Los Angeles.

Dzień 1 Przelot z Polski do Stanów Zjednoczonych

Przelot z Warszawy do Los Angeles z jedną przesiadką w Europie (istnieje także możliwość przelotu bezpośredniego). Po wylądowaniu odbierzecie z wypożyczalni samochód, który będzie Waszym środkiem transportu przez najbliższe trzy tygodnie. Po dotarciu do hotelu Holiday Inn LAX zakwaterujecie się na dwie noce.

Dzień 2 Pobyt w Los Angeles

Zachęcamy, aby w czasie pobytu w Los Angeles wybrać się do Hollywood na spacer Aleją Gwiazd. Warto także odwiedzić filmowy park rozrywki Universal Studio. Ciekawym doświadczeniem jest również wycieczka Movie Stars Homes, w czasie której będziecie mieli możliwość zobaczenia posiadłości sławnych ludzi oraz miejsc, gdzie robią zakupy (Rodeo Drive). Dobrym pomysłem jest także odpoczynek po podróży lotniczej przy plaży. Macie ich kilka do wyboru: Venice Beach, Long Beach, Hermosa Beach czy Manhattan Beach.

Dzień 3 Park Narodowy Drzew Jozuego

Po wymeldowaniu z hotelu przejedziecie do Parku Narodowego Drzew Jozuego (Joshua Tree National Park). Park ten słynie z porastających pustynny teren charakterystycznych roślin z rodzaju jukka krótkolistna. Po zwiedzaniu parku udacie się do miejscowości Palm Springs do hotelu Palm Mountain Resort & Spa, gdzie zakwaterujecie się na jedną noc. Dystans do pokonania: około 210 kilometrów.

Dzień 4 Zapora Hoovera i Kingman

Dziś udacie się do miejscowości Kingman, leżącej na szlaku słynnej Drogi-Matki, Route 66. Kingman było niegdyś bardzo ważnym miejscem na szlaku ze wschodnich Stanów do Kalifornii. Dziś w jego centralnej części można zobaczyć wiele starych budynków z epoki. Warto wybrać się na spacer po historycznym centrum miasta. Zachęcamy, by w czasie przejazdu odbić nieco na północ i zobaczyć słynną Zaporę Hoovera nieopodal Las Vegas. Do niedawna była ona jedną z najwyższych tego typu budowli na świecie. W Kingman zakwaterujecie się na jedną w hotelu Best Western Plus King's Inn & Suites. Dystans do pokonania: około 315 kilometrów.

Dzień 5 Route 66 i Wielki Kanion Kolorado

Tego dnia udacie się do Wielkiego Kanionu. Po drodze rekomendujemy przejazd słynną Route 66, historyczną Drogą-Matką, która odegrała bardzo ważną rolę w dziejach Wielkiego Kryzysu w USA w latach 20. XX wieku. Po południu będziecie mieli okazję zwiedzić jeden z cudów natury i jednocześnie jedno z najbardziej znanych miejsc na świecie – Wielki Kanion Kolorado. Warto tego dnia o zachodzie słońca przejechać widokową trasą wiodącą krawędzią Kanionu. Po dotarciu do hotelu Grand Canyon Plaza Hotel Tusayan zakwaterujecie się na dwie noce. Dystans do pokonania: około 277 kilometrów.

Dzień 6 Zwiedzanie Wielkiego Kanionu Kolorado

Dzisiejszy dzień będzie przeznaczony na eksplorację Kanionu. Warto rozważyć przejażdżkę wzdłuż krawędzi. Wygodna szosa poprowadzona jest na dużym odcinku. Zachęcamy do krótkiego trekkingu szlakiem wzdłuż południowej krawędzi. Jeśli będziecie chętni, możecie zejść w dół kanionu na krótką wycieczkę na Cedar Ridge (ok. 4 godz.) lub polecieć helikopterem nad kanionem (cena: ok. 340 USD/os.).

Dzień 7 Horseshoe Bend i Kanion Antylopy

Dziś udacie się w stronę gigantycznego zbiornika retencyjnego Lake Powell. Zachęcamy, by po drodze zatrzymać się w jednym z najpiękniejszych punktów widokowych w USA – Horseshoe Bend. Odbijając nieco z drogi dotrzecie do niezwykłego Kanionu Antylopy (rekomendujemy rezerwację zwiedzania Kanionu z dużym wyprzedzeniem). Tutaj, w wąskich przejściach pomiędzy skałami możecie być świadkami wspaniałego spektaklu, w czasie którego promienie słoneczne wpadają przez wąskie szczeliny do czerwono-różowo-pomarańczowego wnętrza kanionu. Po południu dotrzecie do Page, gdzie na jedną noc zakwaterujecie się w hotelu La Quinta by Wyndham Page at Lake Powell. Dystans do pokonania: około 214 kilometrów.

Dzień 8 Dolina Monumentów

Dzisiaj przejedziecie przez znaną z westernów Dolinę Monumentów, gdzie podziwiać można niesamowite formacje skalne wyrastające wprost z równiny. Polecamy udać się samochodem 4x4 z przewodnikiem na wycieczkę po Dolinie (około 60 USD/os.). Kraina ta znana jest z licznych filmów, w tym z najpopularniejszego motywu kowboja siedzącego na koniu na półce skalnej. Wiele radości w czasie przejazdu przysparza nazywanie napotykanych formacji skalnych, których kształty przypominają między innymi rękawice, żółwie, małpie głowy. Nocleg w Dolinie Monumentów w hotelu Kayenta Monument Valley Inn. Dystans do pokonania: około 160 kilometrów.

Dzień 9 Canyonlands i Moab

Dziś przejedziecie do miejscowości Moab w stanie Utah. Polecamy, aby tego dnia przejechać przez Park Narodowy Canyonlands. Obejmuje on centralną część Wyżyny Kolorado, której bogata rzeźba powstała w dużym stopniu za sprawą erozji przez dwie łączące się na terenie parku rzeki: Kolorado i Green River. Pomimo że park zajmuje tereny pustynne, występuje tu 1222 gatunków zwierząt i roślin. W czasie przejazdu można podziwiać wspaniałe kaniony powstałe w wyniku erozji. W Moab zakwaterujecie się na dwie noce w hotelu Moab Valley Inn. Dystans do pokonania: około 270 kilometrów.

Dzień 10 Park Narodowy Łuków Skalnych

Dziś rekomendujemy przejazd po Parku Łuków Skalnych, który zlokalizowany jest w sąsiedztwie miasta Moab. Czeka Was między innymi trekking (ok. 2 godz.) do słynnego Delicate Arch oraz do zapierającego dech Landscape Arch (1,5 godz.). Na przestrzeni milionów lat deszcze, woda i wiatry ukształtowały niesamowite formacje skalne, w tym piękne naturalne łuki i mosty.

Dzień 11 Park Narodowy Kanionu Bryce'a

Przejazd przez Park Narodowy Kanion Bryce’a. Słynie on z tysięcy ażurowych, strzelistych skalnych wieżyczek przytroczonych do zbocza potężnego płaskowyżu. Wraz ze zmianą wysokości słońca skały zmieniają swe kolory, a najgorętsze barwy przybierają o zachodzie. Warto rozważyć spacer do parku nocą w towarzystwie strażnika. Władze parku organizują bezpłatne trekkingi po zmroku, by turyści mogli podziwiać nieprawdopodobnie piękny nieboskłon. Tu, na wysokości 2500 m n.p.m., ponad wszelkimi zanieczyszczeniami i z dala od wszelkich większych skupisk światła, można zobaczyć ponad 7500 gwiazd, podczas, gdy w innych obszarach dostrzec ich można około 2500. Jeśli wystarczy Wam czasu, warto rozważyć przejazd przez Park Narodowy Capitol Reef, który charakteryzuje się ciekawymi formacjami skalnymi przypominającymi kopułę Kapitolu w Waszyngtonie. Dodatkowo w parku odnaleźć można liczne petroglify pozostawione na skałach przez dawnych mieszkańców tych terenów. Po południu dotrzecie do hotelu Best Western PLUS Ruby's Inn, gdzie zakwaterujecie się na jedną noc. Dystans do pokonania: około 400 kilometrów.

Dzień 12 Park Narodowy Zion

Dzisiejsza atrakcja będzie ostatnią w strefie kanionów. Udacie się do Parku Narodowego Zion słynącego z przepięknych formacji skalnych. Park znany jest z jednego z najpiękniejszych szlaków trekkingowych Ameryki, The Narrows. Rozpoczyna się on w Temple of Sinawava. Do punktu końcowego o nazwie Wall Street dociera się po około 3,5 godziny. Na przejście całego szlaku należy zarezerwować około 7 godzin. Noc spędzicie w hotelu La Quinta by Wyndham at Zion Park. Dystans do pokonania: około 120 kilometrów.

Dzień 13 Pobyt w Las Vegas

Dzisiaj przejedziecie do szalonego Las Vegas. To miasto zostało wybudowane pośrodku pustyni. Podziwiane nocą z większej odległości, rozświetla ciemność tysiącami kolorów. Miasto uznawane jest za stolicę hazardu, a na każdym kroku można spotkać kasyna. Ze względu na panujący w ciągu dnia upał, życie rozpoczyna się tutaj po zachodzie słońca. Zatrzymacie się na jedną noc w hotelu Hampton Inn Tropicana. Dystans do pokonania: około 260 kilometrów.

Dzień 14 Park Narodowy Doliny Śmierci

Dzisiaj poznacie jedno z najsuchszych i najgorętszych miejsc na Ziemi. Przejedziecie bowiem do słynnej Doliny Śmierci. Na wysokości Waszego hotelu warto skręcić w lewo za znakiem „Badwater”. Po około 27 km jazdy dotrzecie do punktu widokowego „Badwater Basin” - to punkt położony 86 m pod poziomem morza. Mniej więcej w 2/3 wysokości pobliskiego zbocza zaznaczono poziom morza. Zaledwie 147 km w linii prostej od najniższego punktu na kontynencie amerykańskim znajduje się Mount Whitney, najwyższy szczyt kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych (bez Alaski). Zatrzymacie się na jedną noc w hotelu The Ranch At Death Valley. Dystans do pokonania: około 210 kilometrów.

Dzień 15 Park Narodowy Sekwoi

W tym dniu przejedziecie do Parku Narodowego Sekwoi, w którym podziwiać można największe drzewa na świecie – sekwoje. Trzeba mieć na uwadze, że drzewa te zaczynają występować na znacznej wysokości, dlatego na początku trasy, zaraz po wjeździe do parku, nie będą one dostrzegalne. Po osiągnięciu znacznej wysokości wjedziecie do lasu sekwojowego. Podejmować tam można piesze spacery pośród tych naturalnych olbrzymów oraz wyruszyć do punktów widokowych, skąd rozpościerać się będzie przepiękna panorama gór Sierra Nevada. Noc spędzicie w miejscowości Visalia w hotelu Wyndham Visalia. Dystans do pokonania: około 478 kilometrów.

Dzień 16 – 17 Park Narodowy Yosemite

Na kolejne dwa dni zatrzymacie się w jednym z najpiękniejszych parków narodowych USA – Yosemite. Ten ujmujący pięknem obszar zachwyca przyjezdnych potężnymi granitowymi formacjami skalnymi oraz najwyższym wodospadem Ameryki Północnej. To miejsce sprzyjające wielu spacerom i trekkingom. Warto udać się na słynny punkt widokowy Tunnel View, by podziwiać znany ze zdjęć widok na główną dolinę. Zatrzymacie się na dwie noce w hotelu Yosemite Cedar Lodge. Dystans do pokonania: około 225 kilometrów.

Dzień 18 – 19 Pobyt w San Francisco

Dwa dni do dyspozycji w San Francisco. Zdecydowanie polecamy zwiedzanie największych atrakcji miasta, między innymi słynnego mostu Golden Gate czy byłego więzienia Alcatraz. Można także przejechać się najbardziej krętą ulica świata – Lombard Street, wyjść na wieżę widokową Croit Tower czy podróżować tramwajem po stromych ulicach miasta. Będziecie mogli także mogli udać się w rejs katamaranem po Zatoce San Francisco. Na dwie noce zatrzymacie się w hotelu Cova Hotel. Dystans do pokonania: około 315 kilometrów.

Dzień 20 Obserwacja wielorybów w Monterey

W miejscowości Monterey, zlokalizowanej na południe od San Francisco będziecie mogli udać się w rejs po zatoce połączony z obserwacją wielorybów, które przypływają tu w celu rozmnażania się oraz w poszukiwaniu pożywienia. W mieście zatrzymacie się w hotelu The Inn at 1252 Monterey. Dystans do pokonania: około 192 kilometrów.

Dzień 21 Przejazd Drogą nr 1

Dziś udacie się w drogę powrotną do Los Angeles. Zachęcamy, abyście obrali trasę jedną z najpiękniejszych dróg świata, słynną „Jedynką”, która wiedzie widokowym wybrzeżem. Po dotarciu do Los Angeles zakwaterujecie się na jedną noc w hotelu Holiday Inn LAX. Dystans do pokonania: około 515 kilometrów.

Dzień 22 – 23 Powrót do Polski

Dzisiaj po wymeldowaniu z hotelu udacie się na lotnisko z nieco większym wyprzedzeniem, aby móc zwrócić samochód w wypożyczalni. Następnie rozpocznie się lot z jedną przesiadką lub bezpośredni do Polski. Kolejnego dnia wylądujecie na lotnisku w Warszawie.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Cena orientacyjna 13 900 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej rezerwowany z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż zaplanowana w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów jak święta i Sylwester)

Cena zawiera
 • Przeloty międzynarodowe w klasie ekonomicznej
 • Wypożyczenie samochodu osobowego klasy sedan na cały czas pobytu w USA
 • Zakwaterowanie w hotelach 2- i 3-gwiazdkowych w opcji bez wyżywienia
 • Opiekę anglojęzycznego kontrahenta oraz wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu
 • Ubezpieczenie podróżne na wysoką sumę kosztów leczenia
 • Składkę odprowadzaną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdego Uczestnika podróży
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories Vacations
Cena nie obejmuje
 • Obowiązkowego pozwolenia na wjazd na teren USA, tzw. ESTA
 • Wyżywienia w czasie podróży
 • Opłaty za wstęp do parków narodowych oraz rezerwatów (jednorazowa opłata w wysokości 80 USD za samochód do uiszczenia na miejscu)
 • Dodatkowych atrakcji i zwiedzania
 • Zwyczajowych napiwków
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży
Memories zawarte w programie
1 2
Hotele zawarte w programie
USA

Stolica

Waszyngton

Strefa czasowa

Zima: UTC -5 do -11
Lato: UTC -4 do -10

Populacja

326 079 000

Powierzchnia

9 373 967 km²

Język

Angielski

Ustrój

Republika konstytucyjna

Religia

Protestantyzm: 46,5%; katolicyzm: 20,8%

Waluta

Dolar amerykański

Czas przelotu

12-14 godzin

Informacje wizowe

Od 11 listopada 2019 roku obywatele polscy podróżujący do Stanów Zjednoczonych zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie turystycznym do 90 dni. Wymagane jest jednak uzyskanie pozwolenia na wjazd, tzw. ESTA (Electronic System for Travel Authorization). Wniosek o ESTA można złożyć online najpóźniej na 72 godziny przed podróżą – zalecamy jednak wcześniejszą aplikację. Koszt uzyskania ESTA wynosi 14 USD (4 USD opłaty za złożenie wniosku oraz 10 USD za jego pozytywne rozpatrzenie; jeśli wniosek zostanie odrzucony, pobrana opłata wyniesie tylko 4 USD). ESTA pozwala na wielokrotny wjazd na teren USA przez okres 2 lat.

Szczepienia i informacje zdrowotne

Na terenie Stanów Zjednoczonych nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, a zatem nie ma obowiązkowych szczepień. Opieka medyczna jest na wysokim poziomie i powszechnie dostępna, jednak jej koszty są bardzo wysokie. Rekomendowane jest posiadanie ubezpieczenia podróżnego pokrywającego koszty leczenia związane z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

Oferowany program można realizować w ciągu całego roku, bowiem o każdej porze trasa ma niezwykły urok i każdy znajdzie coś dla siebie.

 • Plaża w Long Beach, Los Angeles

 • Aleja Sław w Hollywood

 • Park Narodowy Drzew Jozuego, Photo by Austin Human on Unsplash

 • Droga 66

 • Park Narodowy Wielkiego Kanionu

 • Horseshoe Bend

 • Kanion Antylopy, Photo by Erica Li on Unsplash

 • Dolina Monumentów

 • Park Narodowy Łuków Skalnych

 • Park Narodowy Canyonlands

 • Park Narodowy Kanionu Bryce'a

 • Park Narodowy Zion, Photo by Omer Salom on Unsplash

 • Las Vegas

 • Park Narodowy Doliny Śmierci, Photo by Tanya Nevidoma on Unsplash

 • Park Narodowy Sekwoi

 • Park Narodowy Yosemite

 • Most Golden Gate w San Francisco

 • Painted Ladies w San Francisco

 • Punkt widokowy Forrest Gump w Dolinie Monumentów

 • Wieloryby w Zatoce Monterey, Photo by Ilse Orsel on Unsplash

 • Droga nr 1

Plaża w Long Beach, Los Angeles

Plaża w Long Beach, Los Angeles

Aleja Sław w Hollywood

Aleja Sław w Hollywood

Park Narodowy Drzew Jozuego

Park Narodowy Drzew Jozuego

Photo by Austin Human on Unsplash

Droga 66

Droga 66

Park Narodowy Wielkiego Kanionu

Park Narodowy Wielkiego Kanionu

Horseshoe Bend

Horseshoe Bend

Kanion Antylopy

Kanion Antylopy

Photo by Erica Li on Unsplash

Dolina Monumentów

Dolina Monumentów

Park Narodowy Łuków Skalnych

Park Narodowy Łuków Skalnych

Park Narodowy Canyonlands

Park Narodowy Canyonlands

Park Narodowy Kanionu Bryce'a

Park Narodowy Kanionu Bryce'a

Park Narodowy Zion

Park Narodowy Zion

Photo by Omer Salom on Unsplash

Las Vegas

Las Vegas

Park Narodowy Doliny Śmierci

Park Narodowy Doliny Śmierci

Photo by Tanya Nevidoma on Unsplash

Park Narodowy Sekwoi

Park Narodowy Sekwoi

Park Narodowy Yosemite

Park Narodowy Yosemite

Most Golden Gate w San Francisco

Most Golden Gate w San Francisco

Painted Ladies w San Francisco

Painted Ladies w San Francisco

Punkt widokowy Forrest Gump w Dolinie Monumentów

Punkt widokowy Forrest Gump w Dolinie Monumentów

Wieloryby w Zatoce Monterey

Wieloryby w Zatoce Monterey

Photo by Ilse Orsel on Unsplash

Droga nr 1

Droga nr 1

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.