MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Dubaj z Memories Vacations
Bliski Wschód  ›  Emiraty Arabskie  ›  Dubaj

Dubaj

Dubaj to nowoczesne miasto z tradycjami, przyciągające co roku miliony turystów z całego świata. Multikulturowe, wielowymiarowe, słynie z najwyższego wieżowca na świecie, największego centrum handlowego i sztucznie usypanych wysp w kształcie palm daktylowych. Luksusowe hotele i ogromne parki rozrywki sąsiadują w Dubaju z tradycyjnymi targami arabskimi oraz magicznymi czerwonymi piaskami pustyni.

Wakacje i wczasy ZEA, wycieczki Zjednoczone Emiraty Arabskie, atrakcje Dubaju, najlepsze hotele Dubaj, Dubaj kiedy jechać, Dubaj luksusowe hotele, Dubaj co zobaczyć

Dlaczego polecamy
 • Imponująca architektura i infrastruktura miasta – symbol postępu technologicznego i nieograniczoności ludzkiej wyobraźni
 • Gorąca, słoneczna pogoda oraz ciepłe i spokojne morze
 • Ogromny wybór luksusowych hoteli i wykwintnych restauracji z doskonałym serwisem
 • Światowej klasy oferta Spa
 • Inspirująca mieszanka narodowości i kultur
 • Doświadczanie uroku prawdziwej Arabii podczas wycieczek po historycznych dzielnicach Dubaju i pustyni
 • Ekscytujące ‘safari po pustyni’, czyli jazda jeepami 4x4 po złotych wydmach zakończona oglądaniem pięknego zachodu słońca, wieczorną rozrywką i kolacją w beduińskim obozie oraz podziwianiem gwieździstego nieba
 • Atrakcje ‘nowego’ Dubaju – czyli wszystko ‘naj-’, m.in. liczący 829 m najwyższy budynek świata Burj Khalifa, liczące 1200 sklepów oraz 120 kawiarni i restauracji największe centrum handlowe świata Dubai Mall, największa tańcząca fontanna świata czy największe akwarium na świecie o pojemności odpowiadającej 4 basenom olimpijskim
Opis

Ulicami przemykają Arabki w czarnych burkach. Jednie ich wymalowane oczy zdradzają skrywane piękno i bogactwo. Podobnie historyczne dzielnice miasta, okoliczne wioski Beduinów, dogmaty Islamu i arabskie rękodzieła zamaskowane są zdumiewającym przepychem największych galerii handlowych, najwyższych wieżowców, luksusowych hoteli i perfekcyjnie usypanych plaż. Dubaj to intrygujący miejsce, którego wyjątkowość i wielowymiarowość jesteśmy w stanie doświadczyć jedynie wybierając się tam osobiście.
Dubaj to zarazem nazwa emiratu oraz miasta będącego jego stolicą. Emirat Dubaj, mimo niewielkiej powierzchni, jest jednym z najważniejszych i najbardziej znanych emiratów tworzących razem państwo Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Choć Dubaj zawdzięcza swój niezwykle intensywny rozwój odkryciu złóż ropy naftowej, miasto stało się w ciągu ostatnich lat atrakcyjną destynacją turystyczną oferującą niezliczoną ilość atrakcji. Fani aktywnego spędzania czasu mogą udać się na wycieczki w góry i na pustynię, zagrać w golfa lub uprawiać sporty wodne. Miłośnicy kultury skorzystają z okazji obserwacji wpływu Islamu na codzienne życie arabskiego społeczeństwa. Wielbicele zakupów docenią bogaty wybór najlepszych światowych marek w licznych i ogromnych centrach handlowych oraz możliwość nabycia przypraw, tradycyjnych arabskich wyrobów oraz złotej biżuterii w tzw. sukach, czyli na arabskich bazarach. Smakosze zachwycą się bogatą ofertą restauracji serwujących zarówno aromatyczne arabskie specjały, jak i najwyższej klasy dania kuchni całego świata.
Dubaj przez wieki znany był jako handlowa potęga, z której eksportowano perły, a importowano jedwab czy porcelanę. Odkrycie złóż ropy naftowej w 1966 roku umocniło pozycję emiratu na mapie gospodarczej świata. Dzięki ogromnym złożom ropy, Dubaj przekształcił się w nowoczesny ośrodek, w którym wszystko jest „naj-” i nieustannie padają nowe rekordy Guinnessa na największe konstrukcje świata i najśmielsze przedsięwzięcia. Od kilkunastu lat dubajscy szejkowie konsekwentnie inwestują ogromne kwoty w rozwój turystyki i nauki, aby zapewnić swojemu emiratowi czołowe miejsce na mapie świata także po wyczerpaniu złóż surowców naturalnych.
Jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Dubaju są sztucznie usypane wyspy, będące niewątpliwą atrakcję turystyczną oraz siedzibą luksusowych rezydencji i resortów hotelowych. Najbardziej znaną spośród tych wysp jest Palm Jumeirah usypana na kształt palmy daktylowej. W trakcie realizacji są jeszcze bardziej imponujące projekty sztucznych wysp: The World, wyglądający z góry jak mapa świata, oraz The Universe, mający obrazować Wszechświat. Przemierzając wybrzeże miasta nie sposób pominąć także kultowego już hotelu w kształcie żagla – Burj Al Arab (Burdż al-Arab) – dla którego nieoficjalnie poszerzono standardową 5-gwiazdkową klasyfikację hoteli aż do 7 gwiazdek. Burj Al Arab wprost emanuje luksusem, oferując swoim gościom transfery Rolls Roycem lub helikopterem, wnętrza wyłożone najdroższymi materiałami oraz iPady pokryte 24-karatowym złotem. Ze hotelem sąsiaduje równie słynny wodny park rozrywki Wild Wadi Waterpark, oferujący 30 ekscytujących zjeżdżalni i innych atrakcji. Wizyta w Wild Wadi Waterpark to niezapomniana przygoda dla całej rodziny.
Burj Al Arab położony jest przy plaży Jumeirah Beach – najsłynniejszej i największej plaży Dubaju ciągnącej się wzdłuż południowego wybrzeża miasta. Nienagannie utrzymana Jumeirah Beach, o złotym piasku i statusie „Niebieskiej Flagi” (Blue Flag), przyciąga amatorów plażowania i sportów wodnych. Wśród plaży zlokalizowana jest większość luksusowych i najsłynniejszych dubajskich hoteli. Poruszając się wzdłuż plaży Jumeirah Beach w kierunku południowym, miniemy sztuczną wyspę Palm Jumeirah i dotrzemy do kolejnej atrakcji miasta, jaką jest imponująca dzielnica Dubaj Marina. Tworzą ją dziesiątki kilkusetmetrowych wieżowców wybudowanych wzdłuż plaży lub wokół największej sztucznej mariny na świecie, która może pomieścić około 700 jachtów. Dubaj Marina skupia liczne hotele, restauracje i sklepy. Dużą popularnością wśród turystów cieszy się bardzo starannie utrzymana 2-kilometrowa promenada o nazwie The Walk, skupiająca sklepiki, galerie sztuki i restauracje, zarówno arabskie jak i międzynarodowe.
W Dubaju znajduje się wiele budynków, bijących architektoniczne i konstruktorskie rekordy świata. Jednym z nich jest najwyższy wieżowiec na świecie, Burj Khalifa (Burdż Chalifa), mierzący 829 metrów. Burj Khalifa zlokalizowany jest w obrębie kompleksu Dubai Downtown, nowopowstałej dzielnicy Dubaju. W jej obrębie znajduje się także Dubaj Mall, czyli największe na świecie centrum handlowe, prawdziwy raj dla zakupoholików obejmujący 1200 sklepów. Centrum handlowe słynie także z ogromnego akwarium o pojemności 10 milionów litrów, będącego nie lada atrakcją dla klientów i turystów. U podnóża Burj Khalifa usytuowana jest kolejna atrakcja miasta, a mianowicie ogromne Tańczące Fontanny, tworzące niezwykły wodny spektakl po zachodzie słońca.
Z nowoczesnym obliczem Dubaju kontrastują stare dzielnice miasta, pełne tradycyjnych arabskich zabudowań, wież wiatrowych – niegdyś symbolu bogatego domostwa, wąskich uliczek i kolorowych straganów. Spacer labiryntem ulic historycznej dzielnicy Al Bastakiya pozwala na poznanie uroku dawnego arabskiego miasta. Wizyta w, tylko pozornie chaotycznym, nabrzeżu dhow pozwoli z kolei na zasmakowanie atmosfery najprawdziwszego arabskiego portu. Każdemu turyście polecamy zakupy na tzw. sukach, czyli bazarach – w szczególności na bazarze złota Gold Souk oraz bazarze przypraw Spice Souk. Warto pamiętać, że targowanie należy rozpocząć od zaproponowania połowy początkowej ceny!

Emiraty Arabskie

Stolica

Abu Dhabi

Strefa czasowa

UTC +4

Populacja

8,27 mln osób

Powierzchnia

83 600 km²

Język

Językiem urzędowym jest język arabski, ale w użyciu powszechnym występują także język angielski, perski i hinduski.

Ustrój

Zjednoczone Emiraty Arabskie posiadają ciekawy i unikalny ustrój będący połączeniem monarchii konstytucyjnej i elekcyjnej. ZEA to federacja siedmiu emiratów, na której czele stoją prezydent szejk oraz premier szejk będący szefem rządu. Poszczególne emiraty są z kolei władane przez niezależnych władców zwanych emirami, których władza dziedziczona jest z ojca na syna.
Nazwy poszczególnych emiratów to: Dubai (Dubaj), Abu Dhabi (Abu Zabi), Ajman (Adżman), Fujairah (Fudżajra), Ras al-Khaimah (Ras al-Chajma), Sharjah (Szardża) oraz Umm al-Quwain (Umm al-Kajwajn).

Religia

Dominującą religią jest islam, który wyznawany jest przez 77% mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wyznawcy katolicyzmu stanowią około 10% populacji, hinduizmu 6,5%, a buddyzmu 2%.

Waluta

dirham (AED), 1 dirham = 100 filsów; 1 AED = 0.90 PLN, 1 USD = 3.65 AED, 1 EUR = 4.6 AED

Czas przelotu

Przelot z Warszawy do Dubaju trwa 5 godzin 45 minut. Dostępne są loty bezpośrednie liniami lotniczymi Emirates oferującymi wysoki komfort podróży i poziom obsługi.

Informacje wizowe

Obywatele polscy udający się do ZEA w celach turystycznych mogą przekraczać granicę bez wiz. Polacy uzyskują stempel wjazdowy bezpłatnie na lotniczych, drogowych i morskich przejściach granicznych bez konieczności uzyskania wcześniejszej promesy. Stempel upoważnia do pobytu na terenie ZEA do 90 dni.
Wymogiem niezbędnym do uzyskania wizy jest posiadanie paszportu ważnego co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu. Żadne inne dodatkowe dokumenty czy potwierdzenia rezerwacji hotelu nie są wymagane.
Władze ZEA nie stawiają przeszkód przy wjeździe osób z paszportami zawierającymi wizy wjazdowe Izraela lub inne ślady pobytu w tym kraju.
Dubaj stanowi popularny port przesiadkowy w czasie dalekich podróży lotniczych. Jeżeli pozostajemy w strefie tranzytowej lotniska, nie potrzebujemy wiz.
Aktualne informacje wizowe należy zawsze sprawdzać na stronach MSZ: https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/wizy

Szczepienia i informacje zdrowotne

Na obszarze Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie występują szczególne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne. Od podróżnych nie są wymagane jakiekolwiek szczepienia. Niezależnie od niskiego ryzyka zachorowań, przed każdym wyjazdem do krajów egzotycznych zalecamy skontaktować się z
lekarzem specjalistą celem omówienia zagrożeń zdrowotnych oraz indywidualnego kalendarza szczepień.
ZEA jest krajem o wysokich temperaturach powietrza przez cały rok, należy zatem pamietać o odpowiedniej ochronie ciała przed przegrzaniem czy odwodnieniem. Warto zaznaczyć, że woda ze wszystkich wodociągów miejskich pochodzi z odsalanej i uzdatnianej do picia wody morskiej. Zaleca się spożywanie wody przegotowanej bądź mineralnej.
Ze względu na przypadki występowania na Półwyspie Arabskim zachorowań wywołanych wirusem MERS-Cov, zaleca się, aby osoby powracające z tamtego regionu, u których wystąpiły objawy choroby układu oddechowego z gorączką i kaszlem, zgłaszały się do lekarza udzielając informacji na temat historii swojej podróży z prośbą o rozważenie diagnostyki w tym kierunku.

Dubaj - lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele

Bezpośredni przelot z Warszawy na międzynarodowe lotnisko w Dubaju trwa 5 godzin 30 minut.
Transfer samochodowy z lotniska to hoteli położonych przy plaży Jumeirah zajmuje ok. 30 minut. Przejazd do hoteli zlokalizowanych na wyspie Palm Jumeirah trwa ok. 45 minut.

Dubaj - kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

Wakacje w Dubaju najlepiej zaplanować na miesiące od października do kwietnia. Panują tam wówczas przyjemnie ciepłe, lecz niezbyt gorące temperatury powyżej 20˚C. Odradzamy podróż do Dubaju w polskich miesiącach letnich, w szczególności w lipcu i sierpniu, ze względu na bardzo wysokie temperatury i wilgotność powietrza. Turyści decydujący się na podróż w tym okresie powinni być także świadomi zasad poszanowania Ramadanu, czyli świętego miesiąca postu.
Maj, czerwiec i wrzesień to miesiące "przejściowe", kiedy temperatury są dość wysokie, ale podróżowanie nadal jest możliwe. Miłośnicy wysokich temperatur mogą w tym okresie skorzystać z zachęcających cen i promocji hotelowych.

 • Burj Al Arab czyli ultra-luksusowy hotel w kształcie żagla

 • Sporty wodne w Dubaju, Źródło: Dubai Tourism

 • Hotel Atlantis The Palm wraz z parkiem wodnym Adventures oraz Zatoką Delfinów

 • Domki w resorcie Anantara Dubai The Plam

 • Tradycyjne wieże wiatrowe w historycznej dzielnicy Al Bastakiya

 • Wizyta na bazarze z przyprawami - Spice Souk

 • Gold Souk czyli słynny bazar złota w Dubaju

 • Wystawy sklepików w Gold Souk

 • Muzeum Dubaju - Fort Al Fahidi

 • Uliczki 'Starego Dubaju'

 • Uliczki 'Starego Dubaju'

 • Imponujące lobby hotelu Burj Al Arab

 • Ekscytujące safari jeepami po pustyni

 • Słynne dubajskie tańczące fontanny

 • Słynna wyspa Palm Jumeirah usypana na kształt palmy daktylowej

 • Hotel Atlantis The Palm położony na wyspie Palm Jumeirah

 • Hotele w kształcie żagli - Burj Al Arab i Jumeirah Beach Hotel

 • Plaża z wieżowcami Dubai Marina w tle, Źródło: Sheraton Dubai Mall of the Emirates Hotel

 • Panorama Dubaju nocą

 • Dubai Marina nocą, Źródło: Sheraton Dubai Mall of the Emirates Hotel

 • Ulice Dubaju nocą, Źródło: Sheraton Dubai Mall of the Emirates Hotel

Burj Al Arab czyli ultra-luksusowy hotel w kształcie żagla

Burj Al Arab czyli ultra-luksusowy hotel w kształcie żagla

Sporty wodne w Dubaju

Sporty wodne w Dubaju

Źródło: Dubai Tourism

Hotel Atlantis The Palm wraz z parkiem wodnym Adventures oraz Zatoką Delfinów

Hotel Atlantis The Palm wraz z parkiem wodnym Adventures oraz Zatoką Delfinów

Domki w resorcie Anantara Dubai The Plam

Domki w resorcie Anantara Dubai The Plam

Tradycyjne wieże wiatrowe w historycznej dzielnicy Al Bastakiya

Tradycyjne wieże wiatrowe w historycznej dzielnicy Al Bastakiya

Wizyta na bazarze z przyprawami - Spice Souk

Wizyta na bazarze z przyprawami - Spice Souk

Gold Souk czyli słynny bazar złota w Dubaju

Gold Souk czyli słynny bazar złota w Dubaju

Wystawy sklepików w Gold Souk

Wystawy sklepików w Gold Souk

Muzeum Dubaju - Fort Al Fahidi

Muzeum Dubaju - Fort Al Fahidi

Uliczki 'Starego Dubaju'

Uliczki 'Starego Dubaju'

Uliczki 'Starego Dubaju'

Uliczki 'Starego Dubaju'

Imponujące lobby hotelu Burj Al Arab

Imponujące lobby hotelu Burj Al Arab

Ekscytujące safari jeepami po pustyni

Ekscytujące safari jeepami po pustyni

Słynne dubajskie tańczące fontanny

Słynne dubajskie tańczące fontanny

Słynna wyspa Palm Jumeirah usypana na kształt palmy daktylowej

Słynna wyspa Palm Jumeirah usypana na kształt palmy daktylowej

Hotel Atlantis The Palm położony na wyspie Palm Jumeirah

Hotel Atlantis The Palm położony na wyspie Palm Jumeirah

Hotele w kształcie żagli - Burj Al Arab i Jumeirah Beach Hotel

Hotele w kształcie żagli - Burj Al Arab i Jumeirah Beach Hotel

Plaża z wieżowcami Dubai Marina w tle

Plaża z wieżowcami Dubai Marina w tle

Źródło: Sheraton Dubai Mall of the Emirates Hotel

Panorama Dubaju nocą

Panorama Dubaju nocą

Dubai Marina nocą

Dubai Marina nocą

Źródło: Sheraton Dubai Mall of the Emirates Hotel

Ulice Dubaju nocą

Ulice Dubaju nocą

Źródło: Sheraton Dubai Mall of the Emirates Hotel

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.