MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Nowa Zelandia: Niezapomniany self-drive po kraju kiwi
Oceania  ›  Nowa Zelandia  ›  Wyspa Północna (Te Ika a Maui), Wyspa Południowa (Te Waka a Maui)  ›  Program: Nowa Zelandia: Niezapomniany self-drive po kraju kiwi

Nowa Zelandia: Niezapomniany self-drive po kraju kiwi

Najlepsze do zamieszkania miejsce na świecie, Auckland, ponad 88-kilometrowa plaża, gejzery, kompaktowa stolica, egzotyczna kultura rdzennych mieszkańców, prastare lasy, dzikie wybrzeża, rejs po głębokich fiordach, lodowce, rozległe winnice i plenery filmowego Śródziemia – to wszystko czeka na Was w czasie podróży na Nową Zelandię.

Wycieczka objazdowa po Nowej Zelandii, największe atrakcje Nowej Zelandii, Podróż na Antypody, podróż na Nową Zelandię, wakacje na Nowej Zelandii, najciekawsze trasy w Nowej Zelandii, szlaki turystyczne na Nowej Zelandii

Dlaczego polecamy

 • Wyprawa wzbogacona szczegółowymi wskazówkami Memories Vacations w zagospodarowaniu czasu na wyspach
 • Poznanie dwóch głównych wysp Nowej Zelandii
 • Podróż po wyspach wypożyczonym samochodem, dającym dużą swobodę
 • Możliwość doświadczenia największych atrakcji kraju
 • Obcowanie z dziką, pierwotną i nieskażoną przyrodą
 • Odkrycie egzotycznej kultury Maorysów
 • Delektowanie się jednymi z najlepszych win świata
 • Pokonywanie licznych szlaków pieszych i rowerowych
 • Wspaniały rejs po Milford Sound, jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi

Idealny dla

 • Poszukiwaczy przygód
 • Miłosnikow dzikiej przyrody
 • Par
 • Rodzin z dziećmi

Kategorie

 • Aktywnie
 • Dzika przyroda
 • Kultura i historia
 • Najpiękniejsze plaże
 • Poza utartymi szlakami
 • Rodzinnie
 • Romantycznie
Perełki
“W czasie pobytu w Queenstown na Wyspie Południowej, stolicy sportów ekstremalnych, warto odważyć się na paragliding. Szybowanie w przestworzach nie tylko dostarcza sporej dawki adrenaliny, ale także pozwala zachwycić się przepięknymi widokami Alp Południowych oraz wciśniętych pomiędzy nie magicznych jezior. ”
Nowa Zelandia: Niezapomniany self-drive po kraju kiwi

2 noce w Auckland, 5 nocy w Northalnd i Bay of Islands, 1 noc w Rotorua, 2 noce w Wellington, 2 noce w Marlborough, 2 noce w Nelson Tasman, 2 noce w West Coast, 2 noce w Wanaka, 1 noc w Fiordland, 3 noce w Queenstown

Dzień 1–2 Przelot z Polski do Nowej Zelandii

Podróż do kraju kiwi rozpocznie się w Warszawie. Ze względu na dużą odległość i szybkie pokonanie wielu stref czasowych, w Auckland wylądujecie dwa dni później.

Dzień 3 Przylot do Auckland

Dziś wylądujecie w Auckland, największym mieście Nowej Zelandii. Na lotnisku będzie oczekiwał kierowca, który zapewni Wam transfer busem dzielonym z innymi gośćmi do Auckland City Hotel, gdzie zakwaterujecie się na dwie noce. Pozostała część dnia jest do Waszej dyspozycji.

Dzień 4 Pobyt w Auckland

Zanim organizm przyzwyczai się do nowej strefy czasowej, rekomendujemy, aby cały dzień przeznaczyć na niespieszne poznawanie Auckland – największego miasta Nowej Zelandii. Atrakcje czekają zarówno w centrum, jak i poza granicami metropolii. Wybierać można tu spośród tysięcy ścieżek spacerowych – od krótkich i łatwych tras po wymagające wędrówki. Mając do dyspozycji cały dzień warto także rozważyć udanie się do Cornwall Park i na One Tree Hill, jednego z największych byłych terenów osadniczych Maorysów w Nowej Zelandii. Auckland to także doskonałe miejsce na wypoczynek: linia brzegowa miasta i okolicy usiana jest setkami plaż.

Dzień 5 Przejazd do Northland

Dzisiaj odbierzecie z wypożyczalni samochód, którym będziecie się przemieszczać w trakcie całej podróży po Wyspie Północnej. Udacie się do regionu Northland, czyli wysuniętego najdalej na północ terenu Nowej Zelandii. Po dotarciu do hotelu Copthorne Hotel & Resort Hokianga zakwaterujecie się na jedną noc. Po odpoczynku zapraszamy Was na niezwykle ciekawą wycieczkę: spacer po lesie Waipoua o zmierzchu. Nocne dźwięki, pieśni, instrumenty i opowieść przewodnika o historii Maorysów z pewnością będą ekscytującym przeżyciem. Podczas wycieczki zobaczycie też dwa największe w Nowej Zelandii drzewa kauri: Te Matua Ngahere (Ojciec Lasu) i Tane Mahuta (Władca Lasu).

Dzień 6–8 Pobyt w Bay of Islands

Dzisiaj ruszycie na drugą stronę półwyspu, do regionu Bay of Islands, gdzie na trzy noce zatrzymacie się w hotelu Kingsgate Hotel Autolodge Paihia. Jedną z popularniejszych atrakcji regionu jest rejs po Zatoce Wysp. Mając do dyspozycji samochód warto udać się także do 90 Mile Beach. Plaża ta stanowi swego rodzaju autostradę, po której można przejechać się samochodem z napędem na cztery koła. Nieopodal Waszego hotelu znajduje się rejon Waitangi – to właśnie tu podpisano słynny traktat, w którym orzeczono, że Wielka Brytania przejmuje władzę nad wyspami Nowej Zelandii. Na miejscu, oprócz ogromnej łodzi wojennej, podziwiać można codzienne przedstawienia przybliżające kulturę Maorysów.

Dzień 9 Przejazd do Warkworth

Dziś przejedziecie do urokliwej miejscowości Warkworht. Zanim to jednak nastąpi możecie wykorzystać czas na lepsze poznanie Bay of Island. Rekomendujemy, aby podróż do Warkworth rozpocząć w godzinach popołudniowych. Po dojeździe do miejscowości zakwaterujecie się w hotelu Warkworth Lodge, zlokalizowanym nieopodal centrum.

Dzień 10 Pobyt w Rotorua

Dzisiaj czeka Was przejazd do miejscowości Rotorua, zlokalizowanej w sercu Wyspy Północnej. Po drodze zachęcamy do postoju w miejscowości Matamata – jeśli jesteście fanami trylogii „Władca Pierścieni”, koniecznie musicie zawitać w tutejszym Hobbitonie. Po dotarciu do Rotorua zachęcamy do bliższego poznania tego niezwykle ciekawego regionu. Magnesem przyciągającym rzesze turystów są tutejsze gorące źródła, gejzery i wulkany błotne. Można tu także doświadczyć bogatej kultury Maorysów udając się do wioski-skansenu Whakarewarewa – tam czeka na Was lekcja historii, tradycyjny poczęstunek oraz pokaz tańców, w tym słynnego wojennego tańca haka. Jedną noc spędzicie w hotelu Ibis Rotorua.

Dzień 11 Przejazd do Wellington

Dzisiejszy dzień rekomendujemy rozpocząć dość wcześnie, a to dlatego, że czeka Was ponad 5-godzinna podróż do stolicy Nowej Zelandii, Wellington, zlokalizowanej w południowej części Wyspy Północnej. Trasa licząca około 450 km będzie wiodła przez przepiękne tereny. Zdecydowanie rekomendujemy postój nad Jeziorem Taupo. Jadąc na południe po prawej stronie towarzyszyć Wam będą wspaniałe widoki Parku Narodowego Tongariro. Po dotarciu do Wellington na dwie noce zakwaterujecie się w Park Hotel.

Dzień 12 Pobyt w Wellington

Cały dzisiejszy dzień będzie przeznaczony do Waszej dyspozycji. Zachęcamy, aby pospacerować po niewielkiej stolicy kraju, w której wszystko co najcenniejsze możemy znaleźć w zasięgu pieszego spaceru. Jeśli jesteście fanami „Władcy Pierścieni”, koniecznie wybierzcie się na wycieczkę z przewodnikiem, aby zobaczyć plenery filmowego Rivendell, Isengardu, Helms Deep czy Minas Tirith. Całodniowa wycieczka obejmuje także wizytę w słynnej Weta Cave. Pasjonaci kulinariów powinni natomiast wybrać wycieczkę Capital Tastes. W czasie jej trwania nie tylko odkryjecie unikalne smaki Nowej Zelandii, ale i poznacie miasto z jego eklektyczną architekturą, sztuką i historią.

Dzień 13 Przeprawa promowa na Wyspę Południową

Dzisiaj udacie się promem na Wyspę Południową. Trasa pomiędzy wyspami uznawana jest za jedną z najpiękniejszych dróg wodnych świata. Po trzygodzinnej, wypełnionej olśniewającymi pejzażami podróży prom dociera do pięknie położonego miasta Picton. Po opuszczeniu pokładu odbierzecie samochód, którym będziecie podróżowali po całej Wyspie Południowej. Zwrócicie go w ostatnim dniu pobytu w kraju, w miejscowości Queenstown. W mieście Picton dotrzecie do hotelu Picton Beachcomber Inn, w którym zakwaterujecie się na dwie noce.

Dzień 14 Pobyt w Marlborough

Mając do dyspozycji cały dzień rekomendujemy poznanie okolicy. Marlborough zasłynęło na całym świecie dzięki dwóm kultowym obszarom: regionowi winnemu Marlborough i zdumiewająco pięknej cieśninie o tej samej nazwie. Dobrym rozwiązaniem będzie udanie się na wycieczkę łączącą w sobie możliwość poznania obu wyjątkowych regionów. W pierwszej połowie dnia wraz z przewodnikiem udacie się do winiarni, w tym do słynnej Cloudy Bay, a w drugiej połowie dnia rozpocznie się rejs po cieśninie Marlborough. W czasie jego trwania podziwiać będziecie wspaniałe krajobrazy, delektując się świeżymi lokalnymi owocami morza przy lampce wielokrotnie nagradzanego wina Marlborough Sauvignon Blanc.

Dzień 15–16 Pobyt w Nelson

Dziś przejedziecie do miejscowości Nelson, położonej w przepięknej Zatoce Tasmana. Tam zakwaterujecie się na dwie noce w hotelu Beachcomber Nelson. Mając do dyspozycji półtora dnia zachęcamy do poznania naturalnego piękna regionu. Zaledwie godzinę drogi od miasta Nelson znajduje się wyjątkowy nadmorski Park Narodowy Abel Tasman. Wytyczono w nim gęstą sieć szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności. Rekomendujemy także udać się w jeden z widokowych rejsów, podczas którego odkryjecie spektakularne wybrzeże Abel Tasman, chronione wody Astrolabe Roadstead czy idylliczne plaże otoczone bujnym rodzimym lasem w okolicy Zatoki Anchorage.

Dzień 17 Przejazd do Hokitika

Dziś przejedziecie jedną z najpiękniejszych dróg Nowej Zelandii, biegnącą wzdłuż zachodniego wybrzeża do miejscowości Hokitika. Zachęcamy Was do postoju w Punakaiki. Tam zobaczyć można charakterystyczne Pancake Rocks, czyli Skały Naleśnikowe. Jadąc dalej na południe przejedziecie przez główne miasto regionu West Coast, Greymouth. Do Hokitika dotrzecie popołudniu. Na jedną noc zakwaterujecie się w Beachfront Hotel.

Dzień 18 Przejazd pod Lodowiec Franza Josefa

Rekomendujemy, aby po śniadaniu udać się od razu do miejscowości Franz Josef. To niewielka mieścinka położona u stóp potężnych gór. Jedną z większych atrakcji regionu jest oczywiście lodowiec Franza Josefa. Nieopodal hotelu Punga Grove, w którym zatrzymacie się na jedną noc, rozpoczyna się nieforsowny szlak korytem rzeki Waiho. Przemierzając go można obserwować ślady potężnego lodowca, który kiedyś spływał doliną wprost do Morza Tasmana, rzeźbiąc przy okazji zbocza doliny. Na końcu szlaku staniecie oko w oko z lodowcem Franza Josefa. Innym, niezwykle popularnym sposobem na zobaczenie lodowca jest połączenie malowniczego lotu helikopterem i spaceru, podczas którego odwiedza się tajemnicze lodowe jaskinie.

Dzień 19–20 Przejazd i pobyt w Wanaka

Tego dnia udacie się dalej na południe, do miejscowości śródgórskiej Wanaka. Po dotarciu zameldujecie się na dwie noce w Wanaka Hotel. Wanaka słynie z wielu możliwości uprawiania sportów oraz przepięknych szlaków górskich. Warto dołączyć do zorganizowanej wycieczki pojazdem z napędem na cztery koła. W trakcie jej trwania można podziwiać spektakularna scenerię Jeziora Wanaka i otaczających go gór. Będzie to także możliwość odwiedzenia prawdziwej farmy graniczącej z ośnieżonymi szczytami i lodowcami Parku Narodowego Mt Aspiring. Dopełnieniem wycieczki jest możliwość zobaczenia filmowych plenerów „Władcy Pierścieni” oraz „Hobbita”. Warto także rozważyć rejs przez jezioro Wanaka do zachwycającego rezerwatu przyrody Mou Waho Island.

Dzień 21–22 Rejs po Milford Sound

Nadszedł dzień, aby odkryć jeden z symboli Nowej Zelandii – Milford Sound. Nocny rejs to najlepszy sposób na poznanie tego niezwykłego miejsca. Po całym dniu okupowanym przez rzesze odwiedzających fiord zamienia się w spokojną oazę, ukazując niemal mistyczną scenerię. Elastyczny charakter rejsu da Wam wystarczająco dużo czasu na wypatrywanie dzikich zwierząt, takich jak foki, pingwiny i delfiny. Łódź zakotwiczy na noc w schronisku Harrison Cove – tam odbędzie się trzydaniowa kolacja. 22. dnia dotrzecie do Queenstown, gdzie w hotelu Peppers Beacon Queenstown zakwaterujecie się na trzy ostatnie noce.

Dzień 23–24 Pobyt w Queenstown

Dwa pełne dni pobytu w Queenstown dają mnóstwo możliwości aktywnego spędzenia czasu. Zachęcamy do wizyty w lokalnych butikowych winnicach, odwiedzin w historycznej dzielnicy Old Cromwell czy do wybrania się na ekscytującą wycieczkę z Glenorchy w głąb słynnego na całym świecie Parku Narodowego Mt Aspiring, łączącą w sobie spacer przez starożytny bukowy las i rejs na pokładzie łodzi z silnikiem odrzutowym. Miłośnikom „Władcy Pierścieni” dedykowana jest wycieczka, podczas której odwiedza się miejsca znane z filmów, takie jak Lothlorien czy Isengard. Będzie to także okazja do zobaczenia plenerów innych hollywoodzkich hitów, m.in. „X-Men Origins: Wolverine” czy „Opowieści z Narnii”.

Dzień 25–26 Powrót do Polski

Ostatniego dnia pobytu w Nowej Zelandii zwrócicie samochód do wypożyczalni. Następnie rozpocznie się lot powrotny do kraju. Po dwóch przesiadkach wylądujecie w Warszawie.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Cena orientacyjna 19 990 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej rezerwowany z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż zaplanowana w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów jak święta i Sylwester)

Cena zawiera
 • Przeloty międzynarodowe w klasie ekonomicznej
 • Transfer z lotniska w Auckland
 • Wypożyczenie samochodów na Wyspie Północnej oraz Wyspie Południowej
 • Bilet na przeprawę promową pomiędzy wyspami
 • Atrakcje: wieczorny spacer po lesie kauri i rejs po Zatoce Milforda
 • Zakwaterowanie w hotelach 3- i 4-gwiazdkowych w opcji ze śniadaniami (za wyjątkiem hotelu w Warkworth - tutaj bez wyżywienia)
 • Opiekę anglojęzycznego kontrahenta oraz wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu
 • Ubezpieczenie podróżne na wysoką sumę kosztów leczenia
 • Składkę odprowadzaną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdego Uczestnika podróży
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories Vacations
Cena nie obejmuje
 • Obowiązkowego zezwolenia na wjazd do Nowej Zelandii, tzw. NZeTA
 • Opłat parkingowych
 • Wyżywienia niewymienionego w sekcji “Cena zawiera”
 • Dodatkowych atrakcji i zwiedzania
 • Zwyczajowych napiwków
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży
Memories zawarte w programie
Memories dodatkowe
Hotele zawarte w programie
Nowa Zelandia

Stolica

Wellington

Strefa czasowa

Zima: GMT +12
Lato: GMT +13

Populacja

4 980 000

Powierzchnia

268 000 kilometrów kwadratowych

Język

Angielski i maoryski

Ustrój

Monarchia konstytucyjna

Religia

Ateiści: 48%, chrześcijanie: 37%, hinduiści: 2,6%, muzułmanie: 1,3%, religie rodzime: 1,2%, buddyści: 1,1%, sikhowie: 0,9%

Waluta

Dolar nowozelandzki

Czas przelotu

25-26 godzin

Informacje wizowe

Przy pobycie turystycznym do 90 dni obywatele polscy podróżujący do Nowej Zelandii zwolnieni są obowiązku wizowego. Od 1 października 2019 roku wymagane jest jednak uzyskanie pozwolenia na wjazd, tzw. NZeTA (New Zealand Electronic Travel Authority). Wniosek o NZeTA można złożyć online lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej najpóźniej na 72 godziny przed podróżą. Koszt uzyskania NZeTA wynosi 12 dolarów nowozelandzkich przy aplikowaniu online oraz 9 dolarów, jeśli skorzystamy z aplikacji. Dodatkowo naliczony zostanie podatek turystyczny w wysokości 35 dolarów.

NZeTA pozwala na wielokrotny wjazd na teren Nowej Zelandii przez okres 2 lat. Ważność paszportu musi wynosić minimum 3 miesiące od daty wyjazdu z Nowej Zelandii. Przy wjeździe do kraju należy okazać następujące dokumenty: powrotny bilet lotniczy, potwierdzenie otrzymania NZeTA oraz voucher potwierdzający rezerwację świadczeń na miejscu.

Szczepienia i informacje zdrowotne

Na terenie Nowej Zelandii nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, a zatem nie ma obowiązkowych szczepień. Opieka medyczna jest powszechnie dostępna i na wysokim poziomie, jednak jej koszty są bardzo wysokie. Rekomendowane jest posiadanie ubezpieczenia podróżnego pokrywającego koszty leczenia związanego z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

Lato – od grudnia do lutego.
Podróżowanie w lecie ma tę zaletę, że zapewnia najlepszą pogodę. Jednak największą wadą jest to, że jest to również najbardziej najatrakcyjniejsza pora roku zarówno dla lokalnych, jak i turystów ze świata. W rezultacie ceny są zwykle znacznie wyższe, a zakwaterowanie w niektórych rejonach może okazać się bardzo trudne do osiągnięcia.

Jesień – od marca do maja.
Jesień w Nowej Zelandii to czas spektakularnych kolorów: od jaskrawych i rdzawych brązów do czerwonych i złotych liści. Szczególnie pięknie jesień wygląda w rejonie Wanaka i Otago na Wyspie Południowej i Hawkes Bay na Wyspie Północnej. Osoby podróżujące po Wielkanocy zastaną znacznie mniejszy ruch a drogach, niewielu turystów oraz niższe ceny zakwaterowania. To zdecydowanie najlepszy czas na podróż do Nowej Zelandii.

Zima – od czerwca do sierpnia.
Choć temperatury w górach są niskie, na mniejszych wysokościach zimy są stosunkowo krótkie i łagodne. W tym okresie można cieszyć się najwiekszą ilością krystalicznie czystego nocnego nieba, choć na Wyspie Północnej może być nieco bardziej mokro. Dla zapalonych i początkujących narciarzy Nowa Zelandia ma duży wybór stoków narciarskich, a sezon trwa od czerwca do pierwszego tygodnia października. Na Wyspie Północnej znajdują się wulkaniczne szczyty Parku Narodowego Tongariro z terenami narciarskimi Whakapapa i Turoa. Wyspa Południowa ma świetne warunki narciarskie w Queenstown, Wanaka i Mount Hutt. Jazda samochodem jest niezwykle łatwa, bowiem na drogach ruch jest niewielki, a śnieg, który pada, występuje zazwyczaj w górach, a nie w dolinach. Tylko najcięższe opady śniegu spowodują utrzymanie się śniegu przez kilka dni, a zdarza się to bardzo rzadko.

Wiosna – od września do listopada.
Wiosna to doskonała pora roku na podróżowanie po Nowej Zelandii, ponieważ sezon powoli się kończy, ale Alpy Nowozelandzkie nadal są pokryte pokrywą śnieżną. Dla poszukiwaczy przygód jest to świetny czas na spływ łodziami rzeką, po białej wodzie pochodzącej z topniejących śniegów. Wiosna to także czas, w którym zaczynają pojawiać się nowe kwiaty i liście. Na Wyspie Północnej najważniejsza jest wizyta na festiwalu rododendronów i ogrodów Taranaki lub w zatoce Hawkes. Na Południowej Wyspie Christchurch trafnie nazywa się „Miastem Ogrodów”, a wiosna to najlepszy czas, by zajrzeć do ogrodów i parków.

 • Źródło: Fraser Clements

 • Źródło: Graeme Murray

 • Źródło: Graeme Murray

 • Źródło: Rob Suisted

 • Źródło: Ian Brodie

 • Źródło: Fraser Clements

 • Photo by Alessandro Erbetta on Unsplash

 • Photo by Jackman Chiu on Unsplash

 • Photo by Lesly Derksen on Unsplash

 • Photo by Rod Long on Unsplash

 • Photo by Samuel Ferrara on Unsplash

Źródło: Fraser Clements

Źródło: Graeme Murray

Źródło: Graeme Murray

Źródło: Rob Suisted

Źródło: Ian Brodie

Źródło: Fraser Clements

Photo by Alessandro Erbetta on Unsplash

Photo by Jackman Chiu on Unsplash

Photo by Lesly Derksen on Unsplash

Photo by Rod Long on Unsplash

Photo by Samuel Ferrara on Unsplash

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.