MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Najpiękniejsze krajobrazy Namibii

Najpiękniejsze krajobrazy Namibii

Pełna wrażeń, niezapomniana podróż, która pozwoli odkryć najpiękniejsze miejsca Namibii. Podczas wyprawy zobaczycie m.in. niezliczone dzikie zwierzęta w rezerwacie Okonjima i Parku Narodowym Etoszy, sztukę naskalną sprzed tysięcy lat w Twyfelfontein, majestatyczne wydmy Sandwich Harbour czy pustynne pejzaże Sesriem i Parku Narodowego Namib-Naukluft.

Safari w Namibii, wielka piątka Afryki, najciekawsze miejsca w Namibii, samochodem po Namibii, hotele w Namibii, Namibia zwierzęta, parki narodowe w Namibii, zwiedzanie Namibii

Dlaczego polecamy

 • Krajobrazy Namibii to doskonały plener fotograficzny
 • Zachwycające nagromadzenie zwierząt u wodopojów w Parku Narodowym Etoszy
 • Wspinaczka na wydmy w Parku Narodowym Namib-Naukluft
 • Stanowisko archeologiczne Twyfelfontein wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO
 • Samodzielne pokonywanie trasy komfortowym samochodem – niezwykła przygoda i gwarancja swobody podróżowania
 • Starannie wyselekcjonowane hotele i lodge zapewniające komfort i możliwość obcowania z przyrodą

Idealny dla

 • Par / Nowożeńców
 • Miłośników dzikich zwierząt
 • Zapalonych kierowców

Kategorie

 • Aktywnie
 • Dzika przyroda
 • Poza utartymi szlakami
 • Safari
Perełki
“Licząca 80 milionów lat pustynia Namib jest najstarszą pustynią na świecie. Namib oznacza „otwartą przestrzeń”.”
Najpiękniejsze krajobrazy Namibii

2 noce w Rezerwacie Okonjima, 2 noce w Parku Narodowym Etoszy, 2 noce w Damaraland, 3 noce w Swakopmund, 2 noce w Sesriem, 1 noc w Windhuk

Dzień 1 Przelot z Polski do Namibii

Wylot z Warszawy do Windhuk z jedną przesiadką. Lądowanie w Namibii następnego dnia.

Dzień 2–3 Rezerwat Okonjima

Po przylocie do Windhuk udacie się do wypożyczalni, by odebrać samochód, który będzie do Waszej dyspozycji przez cały okres pobytu. Wyruszycie w podróż do oddalonego o około 270 kilometrów rezerwatu Okonjima, gdzie zameldujecie się na dwie noce w Okonjima Plains Camp. Popołudnie i następny dzień są do Waszej dyspozycji. Zachęcamy do skorzystania z atrakcji oferowanych przez lodge: game drive w poszukiwaniu zwierząt, wycieczka śladem lampartów, wizyta w siedzibie fundacji Africat czy spacer z przewodnikiem po okolicy. Okonjima słynie z możliwości spotkania wielkich kotów, w szczególności lampartów i gepardów. Rezerwat zamieszkują również żyrafy, lwy, hieny brunatne, szakale, guźce, zebry, oryksy i wiele, wiele innych.

Dzień 4–5 Park Narodowy Etoszy

Czwartego dnia wyruszycie w stronę Parku Narodowego Etoszy, gdzie zatrzymacie się na dwie noce. Po pokonaniu około 240 kilometrów i zameldowaniu się w Taleni Etosha Village zachęcamy do eksploracji parku. Pomogą Wam w tym atrakcje oferowane przez lodge, m.in. poranny i popołudniowy game drive czy spacer z przewodnikiem o wschodzie słońca, który pozwoli nacieszyć oczy zmieniającymi się barwami sawanny. Wieczorem warto wybrać się sundowner game drive, czyli połączenie safari z drinkiem o zachodzie słońca w pięknych okolicznościach przyrody. Park Narodowy Etoszy jest jednym z najlepszych miejsc w Namibii do obserwacji afrykańskiej fauny w takiej okazałości!

Dzień 6 Twyfelfontein

Dziś opuścicie Park Narodowy Etoszy i skierujecie się w stronę regionu Damaraland, a konkretnie – Twyfelfontein. Po przebyciu około 300 kilometrów dotrzecie do Doro Nawas Camp, gdzie spędzicie jedną noc. Okolica ta słynie ze stanowiska archeologicznego Twyfelfontein z ponad dwoma tysiącami petroglifów – najstarsze z nich datuje się nawet na 10 000 lat. Inną ciekawą atrakcją są Organ Pipes – skalne formacje, które kształtem przypominają piszczałki kościelnych organów. Zachęcamy również, by zobaczyć Petrified Forest, czyli skamieniałe pnie drzew sprzed 280 milionów lat, lub odwiedzić wioskę ludu Damara. Tu można spotkać również unikalne słonie przystosowane do życia na pustyni.

Dzień 7 Erongo i Biała Dama z Brandbergu

Tego dnia podążycie dalej na południe, w kierunku masywu górskiego Erongo. Przejedziecie około 250 kilometrów, by zatrzymać się na jedną noc w malowniczo położonym pośród skał Ai Aiba – The Rock Painting Lodge. Zachęcamy, by nadłożyć nieco drogi i zobaczyć masyw Brandberg oraz liczne malowidła naskalne pokrywające tutejsze jaskinie. Widnieje tu m.in. słynna Biała Dama z Brandbergu, a interpretacja tego malowidła – kogo przedstawia? co oznacza? – do dziś budzi wiele kontrowersji. W okolicy lodge’a warto udać się na trekking pośród granitowych głazów i okazów sztuki naskalnej Buszmenów, odwiedzić żywe muzeum ludu San lub zrelaksować się przy kieliszku wina na prywatnym tarasie, z krajobrazem usianym niesamowitymi formacjami skalnymi w tle.

Dzień 8–10 Swakopmund

Podążając dalej na południe, ruszacie dziś w kierunku miasta Swakopmund. Po pokonaniu około 190 kilometrów dotrzecie do ulokowanego nad morzem obiektu Strand Hotel, gdzie zatrzymacie się na trzy noce. Na miejscu będziecie mieć do wyboru moc atrakcji: wyprawy rowerem typu fat bike, pływanie kajakiem wśród fok czy odkrywanie kolonialnej historii miasta z przewodnikiem. Zachęcamy do wybrania się na lot widokowy ponad wydmami Sandwich Harbour, który pozwoli zobaczyć olśniewającą linię brzegową i spoczywający na plaży wrak statku. Będąc w tej okolicy warto również udać się na wycieczkę, podczas której odkryjecie niezwykły świat pustynnej fauny i flory. Na uwagę zasługuje także całodzienna wyprawa, która obejmuje rejs wśród fok i pelikanów oraz emocjonującą przejażdżkę po wydmach Sandwich Harbour.

Dzień 11–12 Sesriem i Park Narodowy Namib-Naukluft

Dziś opuszczacie Swakopmund, by ruszyć do oddalonego o około 350 kilometrów regionu Sesriem. Spędzicie dwie noce w Sossusvlei Lodge, odkrywając zachwycające krajobrazy Parku Narodowego Namib-Naukluft, który słynie z najwyższych na świecie wydm leżących na terenie najstarszej pustyni. To właśnie tutaj znajduje się jeden z najbardziej znanych pejzaży Namibii: ceglastoczerwone piaskowe wzgórza wznoszą się nad uschniętymi drzewami akacji wyrastającymi z białej gliny. Będąc tutaj warto wspiąć się na 325-metrową wydmę Big Daddy, uznawaną za najwyższą w okolicy. W niewielkiej odległości od lodge’u znajduje się także wydma Elim Dune oraz kanion Sesriem Canyon.

Dzień 13 Windhuk

Przed Wami ostatni tak długi – bo około 330-kilometrowy – odcinek trasy. Dziś kierujecie się w stronę Windhuk, gdzie spędzicie ostatnią noc. Po zameldowaniu w pensjonacie House on Olof Palme w spokojnej dzielnicy willowej, będziecie mieć popołudnie do własnej dyspozycji. Zachęcamy do zanurzenia się w basenie i wypoczynku po długiej trasie. W Windhuk znajduje się wiele przyjemnych restauracji, w których świętować można pełen wrażeń pobyt – w tym pobliski bar i restauracja Joe's Beerhouse, słynąca ze steków z dziczyzny i innych lokalnych przysmaków.

Dzień 14 Powrót do Polski

Po wymeldowaniu z hotelu udacie się na lotnisko, gdzie odstawicie samochód do wypożyczalni, a następnie wyruszycie w podróż do domu. Przelot z jedną przesiadką i wieczorne lądowanie w Warszawie.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Cena orientacyjna 17 900 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej rezerwowany z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż zaplanowana w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów jak święta i Sylwester)

Cena zawiera
 • Przeloty międzynarodowe w klasie ekonomicznej
 • Wypożyczenie samochodu 2x4 z automatyczną skrzynią biegów, GPS, nielimitowanym kilometrażem i ubezpieczeniem na cały czas pobytu w Namibii
 • Zakwaterowanie w lodge'ach i campach w opcji ze śniadaniami i obiadokolacjami (z wyjątkiem hoteli w miastach Swakopmund i Windhuk – dzień 8, 9, 10 i 13 tylko śniadania)
 • Opiekę anglojęzycznego kontrahenta oraz wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu
 • Ubezpieczenie podróżne na wysoką sumę kosztów leczenia
 • Składkę odprowadzaną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdego Uczestnika podróży
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories Vacations
Cena nie obejmuje
 • Opłaty za wizę do Namibii (visa on arrival 1080 NAD/os.)
 • Wyżywienia i napojów niewymienionych w sekcji „Cena zawiera”
 • Opcjonalnych atrakcji i zwiedzania
 • Biletów wstępu i przejażdżek game drive z przewodnikiem
 • Kosztu paliwa
 • Zwyczajowych napiwków
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży
Memories dodatkowe
Hotele zawarte w programie
Namibia

Stolica

Windhuk

Strefa czasowa

GMT+1 w czasie tamtejszej zimy (kwiecień–sierpień)
GMT+2 w czasie tamtejszego lata (wrzesień–marzec)

Populacja

2 484 780

Powierzchnia

824 292 kilometry kwadratowe

Język

Urzędowym językiem jest angielski, wielu ludzi posługuje się niemieckim. Dosyć popularnym językiem jest również język Afrikaans.

Ustrój

Republika prezydencka z dwuizbowym parlamentem

Religia

Chrześcijaństwo: 80–90%; religie społeczności tradycyjnych: 10–20%

Waluta

Dolar namibijski (NAD)
W powszechnym użyciu jest również rand południowoafrykański (ZAR), przeliczany w stosunku 1:1.

Czas przelotu

14–17 godzin

Informacje wizowe

Obywatele polscy podróżujący do Namibii w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania wizy. Można się o nią ubiegać na lotnisku w Windhuk. Cena wizy to 1080 dolarów namibijskich (około 260 PLN). Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od planowanej daty wyjazdu z Namibii.

Osoby podróżujące z dziećmi do 18. roku życia są w obowiązku okazać ich pełen akt urodzenia (poświadczony przez tłumacza przysięgłego na język angielski).

Szczepienia i informacje zdrowotne

Zaleca się, aby podróżujący do Namibii zaszczepieni byli przeciwko: wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy, polio i durowi brzusznemu. Nie ma bezpośredniego zagrożenia żółtą febrą, jednak certyfikat szczepienia przeciwko tej chorobie wymagany może być od turystów, którzy przekraczają granice Namibii po pobycie w innym kraju afrykańskim, gdzie stwierdzono ryzyko występowania żółtej febry. Choć zagrożenie malarią jest niewielkie, należy rozważyć profilaktykę przeciwmalaryczną.

Przed każdym wyjazdem do krajów egzotycznych zalecamy konsultację z lekarzem specjalistą celem omówienia zagrożeń zdrowotnych oraz indywidualnego kalendarza szczepień.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

Klimat Namibii jest suchy i półsuchy. Najgorętszy okres to miesiące od listopada do lutego (średnie temperatury to 20-36 stopni Celsjusza). Chłodniejsze temperatury występują w miesiącach od maja do sierpnia (3-10 stopni w godzinach porannych i 18-22 stopni w ciągu dnia). Od grudnia do marca niektóre dni będą wilgotne, a miejscowy deszcz może wystąpić w postaci popołudniowych burz. Takie zjawiska pogodowe są bardziej powszechne w centrum i na wschodzie kraju, a bardziej nietypowe na pustyni. Kwiecień i maj są szczególnie pięknymi miesiącami. Powietrze robi się coraz bardziej suche i świeże, a krajobraz zaczyna nabierać zielonego koloru. Od czerwca do sierpnia Namibia ochładza się i wysusza; w nocy może zrobić się zimno, a na niektórych obszarach pustynnych temperatura spada poniżej zera. We wrześniu i październiku temperatura rośnie; jest to najlepszy czas na obserwację zwierząt, choć często w powietrzu unosi się dużo kurzu i roślinność traci swoją żywotność. Listopad jest wysoce zmiennym miesiącem: raz bywa gorąco i sucho, innym razem ciemne, pokryte chmurami niebo zwiastuje ulewny deszcz.

 • fot. Natural Selection

 • fot. Spitzkoppen Lodge

 • fot. Natural Selection

 • fot. Natural Selection

fot. Natural Selection

fot. Spitzkoppen Lodge

fot. Natural Selection

fot. Natural Selection

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.