MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Fot. Sossusvlei Lodge
Fot. Sossusvlei Lodge

Wyprawa po bezdrożach Namibii

Wyprawa, podczas której odwiedzicie najwspanialsze zakątki Namibii: słynny Park Narodowy Etoszy, regiony Sesriem i Swakopmund czy też Twyfelfontein – a wszystko to na własnych zasadach. Pokonywanie malowniczych tras samochodem z napędem na cztery koła i noclegi pod gwiazdami na kempingach to opcja dla osób, które w podróżach szczególnie cenią sobie wolność i samodzielność.

Safari w Namibii, wielka piątka Afryki, najciekawsze miejsca w Namibii, samochodem po Namibii, kempingi w Namibii, Namibia zwierzęta, parki narodowe w Namibii, zwiedzanie Namibii

Dlaczego polecamy

 • Samodzielne pokonywanie trasy komfortowym samochodem 4x4 – niezwykła przygoda i gwarancja swobody podróżowania
 • Starannie wyselekcjonowane kempingi w pięknych i sprzyjających zwiedzaniu lokalizacjach
 • Obserwacja dzikich zwierząt w Parku Narodowym Etoszy
 • Piesze wycieczki w rezerwacie Daan Viljoen
 • Niezwykłe plenery fotograficzne w Parku Narodowym Namib-Naukluft
 • Sztuka naskalna sprzed tysięcy lat w Twyfelfontein

Idealny dla

 • Par / Nowożeńców
 • Miłośników dzikich zwierząt
 • Zapalonych kierowców

Kategorie

 • Aktywnie
 • Dzika przyroda
 • Poza utartymi szlakami
 • Safari
Perełki
“Stanowisko archeologiczne Twyfelfontein słynie z ponad dwóch tysięcy petroglifów, czyli rysunków wyrytych w skale. Szacuje się, że najstarsze z nich powstały nawet na 10 000 lat temu.”
Wyprawa po bezdrożach Namibii

1 noc w Windhuk, 2 noce w Sesriem, 2 noce w Swakopmund, 3 noce w Damaraland, 2 noce w Parku Narodowym Etoszy, 1 noc w Rezerwacie Okonjima, 1 noc w Windhuk

Dzień 1 Przelot z Polski do Namibii

Wylot z Warszawy do Windhuk z jedną przesiadką. Lądowanie w Namibii następnego dnia.

Dzień 2 Rezerwat Daan Viljoen

Po przylocie do Windhuk udacie się do wypożyczalni, by odebrać samochód z napędem na cztery koła, który będzie do Waszej dyspozycji przez cały okres pobytu. Po zrobieniu niezbędnych zakupów w centrum Windhuk wyruszycie do oddalonego o zaledwie 25 kilometrów niewielkiego rezerwatu Daan Viljoen, gdzie na jedną noc zatrzymacie się na kempingu Daan Viljoen Campsite. Reszta dnia pozostaje do Waszej dyspozycji. Po rezerwacie Daan Viljoen, w odróżnieniu do wielu innych namibijskich parków, nie trzeba poruszać się samochodem. Na odwiedzających czekają malownicze ścieżki spacerowe i szlaki trekkingowe.

Dzień 3–4 Sesriem i Park Narodowy Namib-Naukluft

Dziś wyruszycie do oddalonego o około 330 kilometrów Sesriem Campsite, zlokalizowanego w pobliżu jednej z bram do Parku Narodowego Namib-Naukluft. Spędzicie tutaj dwie noce, odkrywając zachwycające pustynne krajobrazy parku, który słynie z najwyższych wydm na świecie. To właśnie tutaj znajduje się jeden z najbardziej znanych pejzaży Namibii: ceglastoczerwone piaskowe wzgórza wznoszą się nad uschniętymi drzewami akacji wyrastającymi z białej gliny. Będąc tutaj warto wspiąć się na 325-metrową wydmę Big Daddy, uznawaną za najwyższą w okolicy. W niewielkiej odległości od kempingu znajduje się także wydma Elim Dune oraz kanion Sesriem Canyon.

Dzień 5–6 Swakopmund

Piątego dnia podróży udacie się w kierunku miasta Swakopmund. Po pokonaniu około 350 kilometrów dotrzecie do obiektu Organic Square Guesthouse, gdzie zatrzymacie się na dwie noce. Na miejscu będziecie mieć do wyboru moc atrakcji: wyprawy rowerem typu fat bike, pływanie kajakiem wśród fok czy odkrywanie kolonialnej historii miasta z przewodnikiem. Zachęcamy do wybrania się na lot widokowy ponad wydmami Sandwich Harbour, który pozwoli zobaczyć olśniewającą linię brzegową i spoczywający na plaży wrak statku. Będąc w tej okolicy warto również udać się na wycieczkę, podczas której odkryjecie niezwykły świat pustynnej fauny i flory. Na uwagę zasługuje także całodzienna wyprawa, która obejmuje rejs wśród fok i pelikanów oraz emocjonującą przejażdżkę po wydmach Sandwich Harbour.

Dzień 7 Spitzkoppe

W siódmym dniu podróży rozpoczniecie odkrywanie obszaru zwanego Damaraland. Po przebyciu 150 kilometrów dotrzecie do Spitzkoppe Campsites, gdzie zostaniecie na jedną noc. Położone na pustyni Namib, Spitzkoppe to grupa granitowych szczytów tworzących jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów orientacyjnych w Namibii. Te ogromne kamienne kopuły to prawdziwy raj dla miłośników pieszych wędrówek i wspinaczy, dlatego zachęcamy do trekkingu i odkrywania okolicy. Warto rozważyć również wycieczkę do oddalonego o 150 kilometrów Cape Cross, gdzie oglądać można jedną z największych na świecie kolonii uchatek.

Dzień 8–9 Twyfelfontein

Dziś kontynuujecie odkrywanie regionu Damaraland, wyruszając do Twyfelfontein. Po przebyciu około 180 kilometrów dotrzecie na kemping Madisa Camp, gdzie spędzicie dwie noce. Okolica ta słynie ze stanowiska archeologicznego Twyfelfontein z ponad dwoma tysiącami petroglifów – najstarsze z nich datuje się nawet na 10 000 lat. Warto wspomnieć, że Twyfelfontein wyróżniono wpisem na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Inną ciekawą atrakcją są Organ Pipes – skalne formacje, które kształtem przypominają piszczałki kościelnych organów. Zachęcamy również, by zobaczyć Petrified Forest, czyli skamieniałe pnie drzew sprzed 280 milionów lat lub odwiedzić wioskę ludu Damara. Tu można spotkać również unikalne słonie przystosowane do życia na pustyni.

Dzień 10–11 Park Narodowy Etoszy

Dziesiątego dnia podróży wyruszycie do Parku Narodowego Etoszy. Po pokonaniu o około 265 kilometrów zatrzymacie się na dwie noce na kempingu Mondjila Safari Campsite. Park Etoszy, który eksplorować można jedynie samochodem, jest jednym z najlepszych miejsc w Namibii do obserwacji afrykańskiej fauny w takiej okazałości. Szczególnie imponująco prezentuje się Etosha Pan, czyli pustynia solankowa poprzetykana wodopojami, przy których licznie gromadzą się zwierzęta. Można tu zobaczyć m.in. słonie, lwy, nosorożce, żyrafy, zebry, oryksy, antylopy eland, dikdik, kudu, impala, antylopiki, skoczniki, bawolce, gnu i wiele, wiele innych.

Dzień 12 Rezerwat Okonjima

Dwunastego dnia opuścicie Park Narodowy Etoszy i wyruszycie w podróż do oddalonego o około 210 kilometrów rezerwatu Okonjima. Na miejscu zatrzymacie się na jedną noc na kempingu Okonjima Omboroko Campsite. Rezerwat Okonjima słynie z możliwości spotkania wielkich kotów, w szczególności lampartów i gepardów – warto skorzystać z okazji zobaczenia tych majestatycznych zwierząt na żywo. Okonjima to także siedziba fundacji Africat zajmującej się ochroną zagrożonych drapieżników.

Dzień 13 Przejazd do Windhuk

Przed Wami 220-kilometrowy odcinek trasy prowadzący w stronę Windhuk, gdzie spędzicie ostatnią noc. Po zameldowaniu w hotelu Hilltop Guest House będziecie mieć popołudnie do własnej dyspozycji. Warto zrelaksować się w hotelowym basenie, podziwiając panoramę okolicznych wzgórz. Zachęcamy też do odkrywania samego Windhuk – to dobra okazja do świętowania pełnego wrażeń pobytu w jednej z lokalnych restauracji. Możecie zajrzeć do tętniącego życiem lokalu Joe's Beerhouse, słynącego ze steków z dziczyzny i innych lokalnych przysmaków.

Dzień 14 Powrót do Polski

Po wymeldowaniu z hotelu udacie się na lotnisko, gdzie odstawicie samochód do wypożyczalni, a następnie wyruszycie w podróż do domu. Przelot z jedną przesiadką i wieczorne lądowanie w Warszawie.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Cena orientacyjna 9 950 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej rezerwowany z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż zaplanowana w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów jak święta i Sylwester)

Cena zawiera
 • Przeloty międzynarodowe w klasie ekonomicznej
 • Wypożyczenie samochodu z napędem na cztery koła, automatyczną skrzynią biegów, GPS, nielimitowanym kilometrażem i ubezpieczeniem na cały czas pobytu w Namibii
 • Zakwaterowanie na kempingach bez wyżywienia
 • Zakwaterowanie w pensjonatach w miastach Swakopmund i Windhuk (dzień 5, 6 i 13) w opcji ze śniadaniami
 • Opiekę anglojęzycznego kontrahenta oraz wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu
 • Ubezpieczenie podróżne na wysoką sumę kosztów leczenia
 • Składkę odprowadzaną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdego Uczestnika podróży
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories Vacations
Cena nie obejmuje
 • Opłaty za wizę do Namibii (visa on arrival 1080 NAD/os.)
 • Wyżywienia i napojów niewymienionych w sekcji „Cena zawiera”
 • Opcjonalnych atrakcji i zwiedzania
 • Biletów wstępu i przejażdżek game drive z przewodnikiem
 • Kosztu benzyny
 • Zwyczajowych napiwków
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży
Memories dodatkowe
Hotele zawarte w programie
Namibia

Stolica

Windhuk

Strefa czasowa

GMT+1 w czasie tamtejszej zimy (kwiecień-sierpień)
GMT+2 w czasie tamtejszego lata (wrzesień-marzec)

Populacja

2 484 780

Powierzchnia

824 292 kilometry kwadratowe

Język

Urzędowym językiem jest angielski, wielu ludzi posługuje się niemieckim. Dosyć popularnym językiem jest również język Afrikaans.

Ustrój

Republika prezydencka z dwuizbowym parlamentem

Religia

Chrześcijaństwo: 80-90%; tradycyjne religie plemienne: 10-20%

Waluta

Dolar namibijski (NAD)
W powszechnym użyciu jest również rand południowoafrykański (ZAR), przeliczany w stosunku 1:1.

Czas przelotu

14-17 godzin

Informacje wizowe

Obywatele polscy podróżujący do Namibii w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania wizy. Można się o nią ubiegać na lotnisku w Windhuk. Cena wizy to 1080 dolarów namibijskich (około 260 PLN). Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od planowanej daty wyjazdu z Namibii.

Osoby podróżujące z dziećmi do 18. roku życia są w obowiązku okazać ich pełen akt urodzenia (poświadczony przez tłumacza przysięgłego na język angielski).

Szczepienia i informacje zdrowotne

Zaleca się, aby podróżujący do Namibii zaszczepieni byli przeciwko: wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy, polio i durowi brzusznemu. Nie ma bezpośredniego zagrożenia żółtą febrą, jednak certyfikat szczepienia przeciwko tej chorobie wymagany może być od turystów, którzy przekraczają granice Namibii po pobycie w innym kraju afrykańskim, gdzie stwierdzono ryzyko występowania żółtej febry. Choć zagrożenie malarią jest niewielkie, należy rozważyć profilaktykę przeciwmalaryczną.

Przed każdym wyjazdem do krajów egzotycznych zalecamy konsultację z lekarzem specjalistą celem omówienia zagrożeń zdrowotnych oraz indywidualnego kalendarza szczepień.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

Klimat Namibii jest suchy i półsuchy. Najgorętszy okres to miesiące od listopada do lutego (średnie temperatury to 20-36 stopni Celsjusza). Chłodniejsze temperatury występują w miesiącach od maja do sierpnia (3-10 stopni w godzinach porannych i 18-22 stopni w ciągu dnia). Od grudnia do marca niektóre dni będą wilgotne, a miejscowy deszcz może wystąpić w postaci popołudniowych burz. Takie zjawiska pogodowe są bardziej powszechne w centrum i na wschodzie kraju, a bardziej nietypowe na pustyni. Kwiecień i maj są szczególnie pięknymi miesiącami. Powietrze robi się coraz bardziej suche i świeże, a krajobraz zaczyna nabierać zielonego koloru. Od czerwca do sierpnia Namibia ochładza się i wysusza; w nocy może zrobić się zimno, a na niektórych obszarach pustynnych temperatura spada poniżej zera. We wrześniu i październiku temperatura rośnie; jest to najlepszy czas na obserwację zwierząt, choć często w powietrzu unosi się dużo kurzu i roślinność traci swoją żywotność. Listopad jest wysoce zmiennym miesiącem: raz bywa gorąco i sucho, innym razem ciemne, pokryte chmurami niebo zwiastuje ulewny deszcz.

 • fot. Spitzkoppen Lodge

 • fot. Sossusvlei Lodge

 • fot. Erongo Wilderness

fot. Spitzkoppen Lodge

fot. Sossusvlei Lodge

fot. Erongo Wilderness

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.