MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Śladami dzikich zwierząt w północnej Namibii
Afryka  ›  Namibia  ›  Damaraland, Park Narodowy Etoszy, Swakopmund i Walvis Bay, Windhuk i okolice: Erindi, Okonjima, Waterberg  ›  Program: Śladami dzikich zwierząt w północnej Namibii

Śladami dzikich zwierząt w północnej Namibii

Program skierowany do podróżników, którym szczególnie zależy na obserwacji dzikich zwierząt. Trasa poprowadzi m.in. przez zachwycające Rezerwaty Erindi, Okonjima i Ongava, a także Parki Narodowe Waterberg i Etoszy, czyli miejsca słynące z bioróżnorodności i możliwości bliskiego spotkania z namibijską fauną. Nie zabraknie także zachwycających krajobrazów i błogiego relaksu w basenie.

Safari w Namibii, wielka piątka Afryki, najciekawsze miejsca w Namibii, samochodem po Namibii, hotele w Namibii, Namibia zwierzęta, parki narodowe w Namibii, zwiedzanie Namibii

Dlaczego polecamy

 • Podziwianie lampartów i gepardów w rezerwacie Okonjima
 • Niezwykłe nagromadzenie zwierząt przy wodopojach w Parku Narodowym Etoszy
 • Piesze wycieczki wśród oszałamiających krajobrazów płaskowyżu Waterberg
 • Niezapomniane safari w rezerwacie Erindi
 • Odpowiedzialne podróżowanie i wsparcie dla zrównoważonej turystyki
 • Samodzielne pokonywanie trasy komfortowym samochodem – niezwykła przygoda i gwarancja swobody podróżowania

Idealny dla

 • Rodzin z dziećmi
 • Par / Nowożeńców
 • Miłośników dzikich zwierząt

Kategorie

 • Aktywnie
 • Dzika przyroda
 • Rodzinnie
 • Safari
Perełki
“Namibia może pochwalić się jedną z największych populacji dzikich zwierząt na świecie.”
Śladami dzikich zwierząt w północnej Namibii

2 noce w Rezerwacie Erindi, 2 noce w Rezerwacie Okonjima, 1 noc w Waterberg, 1 noc w Parku Narodowym Etoszy, 2 noce w Damaraland, 2 noce w Swakopmund, 1 noc w Okahandja, 1 noc w Windhuk

Dzień 1 Przelot z Polski do Namibii

Wylot z Warszawy do Windhuk z jedną przesiadką. Lądowanie w Namibii następnego dnia.

Dzień 2–3 Rezerwat Erindi

Po przylocie do Windhuk udacie się do wypożyczalni, by odebrać samochód, który będzie do Waszej dyspozycji przez cały okres pobytu. Wyruszycie w podróż do oddalonego o około 220 kilometrów rezerwatu Erindi, gdzie na dwie noce zameldujecie się w Old Traders Lodge. Popołudnie i następny dzień pozostają do Waszej dyspozycji. Old Traders Lodge oferuje mnóstwo atrakcji, które pozwolą Wam z bliska poznać namibijską faunę: poranny, nocny lub całodniowy game drive jeepem 4x4, pieszą wycieczkę lub przejażdżkę samochodem śladem lampartów czy też spacer z przewodnikiem po buszu. Zainteresowani lokalną kulturą mogą wybrać się na wycieczkę do wioski ludu San (Buszmenów) lub na spacer śladem buszmeńskiej sztuki naskalnej.

Dzień 4–5 Rezerwat Okonjima

Czwartego dnia podróży udacie się do rezerwatu dzikich zwierząt Okonjima – do przebycia około 160 kilometrów. Na dwie noce zamieszkacie w Okonjima Plains Camp. Na miejscu zachęcamy do skorzystania z licznych atrakcji oferowanych przez lodge: game drive w poszukiwaniu zwierząt, wycieczka śladem lampartów, wizyta w siedzibie fundacji Africat zajmującej się ochroną zagrożonych drapieżników lub też spacer z przewodnikiem po okolicy. Rezerwat Okonjima słynie z możliwości spotkania wielkich kotów, w szczególności gepardów i lampartów – warto skorzystać z okazji zobaczenia tych majestatycznych zwierząt na żywo.

Dzień 6 Park Narodowy Waterberg

Dziś opuścicie rezerwat Okonjima i udacie się do oddalonego o 110 kilometrów lodge’u Waterberg Valley Lodge, położonego w Parku Narodowym Waterberg. Płaskowyż Waterberg słynie z oszałamiającej scenerii: jego szczyt porastają liściaste lasy i łąki, u podnóża zaś królują akacje i wiecznie zielone drzewa. Żyje tu mnóstwo zwierząt, w tym wiele zagrożonych gatunków, m.in. nosorożce białe. O tym, jak niezwykłe to stworzenia, możecie przekonać się dzięki organizowanej przez lodge wycieczce śladem nosorożców. Podczas spaceru przez sawannę będziecie mogli obserwować też inne fascynujące zwierzęta zamieszkujące ten obszar.

Dzień 7 Park Narodowy Etoszy

Tego dnia wyruszycie do Parku Narodowego Etoszy, oddalonego o około 260 kilometrów. Tam, po zameldowaniu na jedną noc w Taleni Etosha Village, zachęcamy do eksploracji parku samochodem. PN Etoszy jest jednym z najlepszych miejsc w Namibii do obserwacji afrykańskiej fauny w takiej okazałości. Szczególnie imponująco prezentuje się Etosha Pan, czyli pustynia solankowa poprzetykana wodopojami, przy których licznie gromadzą się zwierzęta: słonie, żyrafy, zebry, oryksy, antylopy eland, dikdik, kudu, impala, antylopiki i wiele innych. Wieczorem warto skorzystać z oferowanej przez lodge opcji wybrania się na sundowner game drive, czyli połączenia safari z drinkiem o zachodzie słońca w pięknych okolicznościach przyrody.

Dzień 8–9 Erongo

Dziś opuścicie Park Narodowy Etoszy i skierujecie się w stronę obszaru Damaraland, a konkretnie – regionu Erongo. Po przebyciu około 300 kilometrów dotrzecie do Ai Aiba – The Rock Painting Lodge, gdzie spędzicie dwie noce. Zachęcamy, aby po południu wybrać się do żywego muzeum ludu San lub na oferowany przez lodge sundowner ze spektakularnym widokiem masywu górskiego Erongo. Dziewiątego dnia warto udać się z przewodnikiem na poranny trekking pośród granitowych głazów i okazów sztuki naskalnej Buszmenów lub przejażdżkę po okolicy, która pozwoli w pełni docenić tutejszy krajobraz usiany niesamowitymi formacjami skalnymi oraz bogactwo przyrody charakteryzującej ten pradawny krater wulkaniczny.

Dzień 10–11 Swakopmund

Podążając dalej na południe, ruszacie dziś w kierunku miasta Swakopmund. Po pokonaniu około 190 kilometrów dotrzecie do ulokowanego nad morzem obiektu Strand Hotel, gdzie zatrzymacie się na dwie noce. Na miejscu będziecie mieć do wyboru moc atrakcji: wycieczki rowerem typu fat bike, pływanie kajakiem wśród fok czy odkrywanie kolonialnej historii miasta z przewodnikiem. Zachęcamy do wybrania się na lot widokowy ponad wydmami Sandwich Harbour, który pozwoli zobaczyć olśniewającą linię brzegową i spoczywający na plaży wrak statku. Będąc w tej okolicy, warto również udać się na wycieczkę, podczas której odkryjecie niezwykły świat pustynnej fauny i flory. Na uwagę zasługuje także całodzienna wyprawa, która obejmuje rejs wśród fok i pelikanów oraz emocjonującą przejażdżkę po wydmach Sandwich Harbour.

Dzień 12 Okahandja

Dziś opuszczacie Swakopmund, by ruszyć do oddalonego o około 320 kilometrów miasta Okahandja. Po około 3,5 godziny jazdy dotrzecie do Gross Barmen Hot Springs Resort, w którym zameldujecie się na jedną noc. Popołudnie pozostaje do Waszej dyspozycji. Zachęcamy do odkrywania miasteczka Okahandja, w którym znajdują się liczne zabytki, zwłaszcza związane z kulturą ludu Herero, oraz ciekawy targ lokalnej sztuki i rzemiosła – doskonałe miejsce do zakupienia pamiątek. Pobyt w Gross Barmen nie będzie też kompletny bez zanurzenia się w gorących źródłach, z których słynie ta okolica. Hotel, w którym się zatrzymacie, oferuje szereg możliwości korzystania z dobrodziejstw źródeł termalnych, zarówno na basenach, jak i w centrum spa.

Dzień 13 Przejazd do regionu Windhuk

Przed Wami 200-kilometrowy odcinek trasy prowadzący w stronę regionu Windhuk – ale nie samego miasta. Ostatnią noc w Namibii spędzicie w malowniczo położonym Eningu Clayhouse Lodge. Popołudnie pozostanie do Waszej dyspozycji, a przyjazna atmosfera hotelu pozwoli zrelaksować się przed wylotem. Zachęcamy do odkrywania okolicy spacerem, podążając jedną z licznych tras wytyczonych w pobliżu. Na miejscu można też skorzystać z basenu lub wybrać się na eksplorację piwniczki z winami.

Dzień 14 Powrót do Polski

Po wymeldowaniu z hotelu udacie się na lotnisko, gdzie odstawicie samochód do wypożyczalni, a następnie wyruszycie w podróż do domu. Przelot z jedną przesiadką i wieczorne lądowanie w Warszawie.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Cena orientacyjna 13 950 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej rezerwowany z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż zaplanowana w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów jak święta i Sylwester)

Cena zawiera
 • Przeloty międzynarodowe w klasie ekonomicznej
 • Wypożyczenie samochodu 2x4 z automatyczną skrzynią biegów, GPS, nielimitowanym kilometrażem i ubezpieczeniem na cały czas pobytu w Namibii
 • Zakwaterowanie w lodge'ach i campach w opcji ze śniadaniami i obiadokolacjami (za wyjątkiem hoteli w miastach Swakopmund i Okahandja – dzień 10, 11 i 12 tylko śniadania)
 • Opiekę anglojęzycznego kontrahenta oraz wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu
 • Ubezpieczenie podróżne na wysoką sumę kosztów leczenia
 • Składkę odprowadzaną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdego Uczestnika podróży
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories Vacations
Cena nie obejmuje
 • Opłaty za wizę do Namibii (visa on arrival 1080 NAD/os.)
 • Wyżywienia i napojów niewymienionych w sekcji „Cena zawiera”
 • Opcjonalnych atrakcji i zwiedzania
 • Biletów wstępu i przejażdżek game drive z przewodnikiem
 • Kosztu benzyny
 • Zwyczajowych napiwków
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży
Memories dodatkowe
Hotele zawarte w programie
Namibia

Stolica

Windhuk

Strefa czasowa

GMT+1 w czasie tamtejszej zimy (kwiecień-sierpień)
GMT+2 w czasie tamtejszego lata (wrzesień-marzec)

Populacja

2 484 780

Powierzchnia

824 292 kilometry kwadratowe

Język

Urzędowym językiem jest angielski, wielu ludzi posługuje się niemieckim. Dosyć popularnym językiem jest również język Afrikaans.

Ustrój

Republika prezydencka z dwuizbowym parlamentem

Religia

Chrześcijaństwo: 80-90%; tradycyjne religie plemienne: 10-20%

Waluta

Dolar namibijski (NAD)
W powszechnym użyciu jest również rand południowoafrykański (ZAR), przeliczany w stosunku 1:1.

Czas przelotu

14-17 godzin

Informacje wizowe

Obywatele polscy podróżujący do Namibii w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania wizy. Można się o nią ubiegać na lotnisku w Windhuk. Cena wizy to 1080 dolarów namibijskich (około 260 PLN). Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od planowanej daty wyjazdu z Namibii.

Osoby podróżujące z dziećmi do 18. roku życia są w obowiązku okazać ich pełen akt urodzenia (poświadczony przez tłumacza przysięgłego na język angielski).

Szczepienia i informacje zdrowotne

Zaleca się, aby podróżujący do Namibii zaszczepieni byli przeciwko: wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy, polio i durowi brzusznemu. Nie ma bezpośredniego zagrożenia żółtą febrą, jednak certyfikat szczepienia przeciwko tej chorobie wymagany może być od turystów, którzy przekraczają granice Namibii po pobycie w innym kraju afrykańskim, gdzie stwierdzono ryzyko występowania żółtej febry. Choć zagrożenie malarią jest niewielkie, należy rozważyć profilaktykę przeciwmalaryczną.

Przed każdym wyjazdem do krajów egzotycznych zalecamy konsultację z lekarzem specjalistą celem omówienia zagrożeń zdrowotnych oraz indywidualnego kalendarza szczepień.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

Klimat Namibii jest suchy i półsuchy. Najgorętszy okres to miesiące od listopada do lutego (średnie temperatury to 20-36 stopni Celsjusza). Chłodniejsze temperatury występują w miesiącach od maja do sierpnia (3-10 stopni w godzinach porannych i 18-22 stopni w ciągu dnia). Od grudnia do marca niektóre dni będą wilgotne, a miejscowy deszcz może wystąpić w postaci popołudniowych burz. Takie zjawiska pogodowe są bardziej powszechne w centrum i na wschodzie kraju, a bardziej nietypowe na pustyni. Kwiecień i maj są szczególnie pięknymi miesiącami. Powietrze robi się coraz bardziej suche i świeże, a krajobraz zaczyna nabierać zielonego koloru. Od czerwca do sierpnia Namibia ochładza się i wysusza; w nocy może zrobić się zimno, a na niektórych obszarach pustynnych temperatura spada poniżej zera. We wrześniu i październiku temperatura rośnie; jest to najlepszy czas na obserwację zwierząt, choć często w powietrzu unosi się dużo kurzu i roślinność traci swoją żywotność. Listopad jest wysoce zmiennym miesiącem: raz bywa gorąco i sucho, innym razem ciemne, pokryte chmurami niebo zwiastuje ulewny deszcz.

 • fot. Natural Selection

 • fot. Natural Selection

 • fot. Natural Selection

 • fot. Taleni Etosha Village

 • fot. Taleni Etosha Village

 • fot. Taleni Etosha Village

 • fot. Taleni Etosha Village

 • fot. Taleni Etosha Village

fot. Natural Selection

fot. Natural Selection

fot. Natural Selection

fot. Taleni Etosha Village

fot. Taleni Etosha Village

fot. Taleni Etosha Village

fot. Taleni Etosha Village

fot. Taleni Etosha Village

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.