MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Na tropie goryli, szympansów i Wielkiej Piątki – ekscytująca podróż do Ugandy
Afryka  ›  Uganda  ›  Nieprzenikniony Las Bwindi, Park Narodowy Kibale, Park Narodowy Królowej Elżbiety, Park Narodowy Wodospadów Murchisona  ›  Program: Na tropie goryli, szympansów i Wielkiej Piątki – ekscytująca podróż do Ugandy

Na tropie goryli, szympansów i Wielkiej Piątki – ekscytująca podróż do Ugandy

Program, dzięki któremu odkryjecie absolutne must see Ugandy – „Perły Afryki”. Przed Wami podróż w górę spektakularnych Wodospadów Murchisona, spotkanie z szympansami w gęstwinach puszczy Kibale, ekscytujące safari w Parku Narodowym Królowej Elżbiety oraz gwóźdź programu: trekking śladem goryli górskich w Nieprzeniknionym Lesie Bwindi.

Goryle górskie, gorilla trekking, Bwindi tropienie goryli, tropienie szympansów, safari w Ugandzie, kiedy jechać do Ugandy, luksusowa podróż do Ugandy, Uganda najciekawsze miejsca, Uganda wyjazd indywidualny, wakacje w Ugandzie, hotele Uganda

Dlaczego polecamy

 • Bliskie i poruszające spotkanie z gorylami górskimi w Nieprzeniknionym Lesie Bwindi
 • Wodne safari i poszukiwanie Wielkiej Piątki Afryki w Parku Narodowym Królowej Elżbiety
 • Niesamowite wodne kaskady i różnorodność żyjących nad rzeką dzikich zwierząt w Parku Narodowym Wodospadów Murchisona
 • Wyprawa w poszukiwaniu szympansów w Parku Narodowym Kibale
 • Pobyt w starannie wyselekcjonowanych butikowych hotelach i lodge’ach
 • Komfortowe przejazdy samochodem w towarzystwie prywatnego przewodnika-kierowcy

Idealny dla

 • Par / Nowożeńców
 • Miłośników dzikich zwierząt
 • Wytrawnych podróżników

Kategorie

 • Aktywnie
 • Dzika przyroda
 • Poza utartymi szlakami
 • Safari
Perełki
“Uganda to doskonałe miejsce na safari – nie tylko tradycyjne, samochodem 4x4, lecz również wodne, podczas którego zwierzęta ogląda się z pokładu płynącej Nilem łodzi.”
Na tropie goryli, szympansów i Wielkiej Piątki – ekscytująca podróż do Ugandy

1 noc w Entebbe, 2 noce w Parku Narodowym Wodospadów Murchisona, 2 noce w Parku Narodowym Kibale, 2 noce w Parku Narodowym Królowej Elżbiety oraz 2 noce w Nieprzeniknionym Lesie Bwindi.

Dzień 1 Przelot z Polski do Ugandy

Poranny przelot z Warszawy do Entebbe z jedną przesiadką i lądowanie wieczorem tego samego dnia. Na lotnisku w Entebbe spotkanie z anglojęzycznym kierowcą-przewodnikiem, wraz z którym będziecie podróżować przez Ugandę komfortowym samochodem typu Toyota Land Cruiser. Od zasłużonego wypoczynku dzieli Was już tylko półgodzinny przejazd do Karibu Entebbe, w którym zameldujecie się na jedną noc.

Dzień 2–3 Park Narodowy Wodospadów Murchisona

Dziś udacie się w podróż do Parku Narodowego Wodospadów Murchisona, odwiedzając po drodze lokalny targ w Luwero, aby zaopatrzyć się w orzeźwiające świeże owoce. Następny przystanek to Ziwa Rhino Sanctuary – sanktuarium nosorożców, w którym będziecie mieli okazję wyruszyć na wycieczkę śladem tych majestatycznych zwierząt. Wieczorem zameldujecie się na dwie noce w Murchison River Lodge w opcji Full Board (śniadanie, lunch i kolacja). Kolejny dzień rozpoczniecie porannym game drive – przejażdżką w poszukiwaniu zwierząt. To jednak nie koniec atrakcji: przed Wami również podziwianie spektakularnych krajobrazów podczas rejsu łodzią i pieszej wycieczki w górę Wodospadów Murchisona.

Dzień 4–5 Park Narodowy Kibale

Czwartego dnia podróży wyruszycie do oddalonego o około 7 godzin drogi Parku Narodowego Kibale. Tam zameldujecie się na dwie noce w ekskluzywnym Papaya Lake Lodge w opcji Full Board. Wieczór pozostaje do Waszej dyspozycji – zachęcamy, aby zrelaksować się w hotelowym basenie lub na przytulnym tarasie, ciesząc oczy wszechotaczającą zielenią. Piąty dzień podróży to ekscytująca wyprawa śladem szympansów i innych naczelnych zamieszkujących gęstwinę lasu Kibale. Po południu przyjdzie czas na wycieczkę do Bigodi Wetland Sanctuary, które jest siedliskiem ponad 200 gatunków ptaków, m.in. słynnego szyszaka o pięknym, niebieskim upierzeniu.

Dzień 6–7 Park Narodowy Królowej Elżbiety

Szóstego dnia po wczesnym lunchu opuścicie Papaya Lake Lodge, kierując się w stronę Parku Narodowego Królowej Elżbiety. Trasa zajmie około 3 godziny. Przed Wami popołudniowy game drive, dzięki któremu przekonacie się, dlaczego właśnie ten park uważany jest za jedno z najlepszych miejsc na safari w Ugandzie. Wieczorem dotrzecie do Katara Lodge, aby zameldować się na dwie noce w opcji Full Board. Siódmego dnia rano wyruszycie na game drive, który pozwoli na obserwację budzących się do życia lub powracających z nocnych łowów zwierząt, po południu zaś wsiądziecie na pokład łodzi płynącej przez słynny kanał Kazinga, łączący Jezioro Edwarda z Jeziorem Jerzego. Po drodze z pewnością wypatrzycie mnóstwo żyjących w pobliżu rzeki zwierząt, takich jak słonie, hipopotamy czy krokodyle.

Dzień 8–9 Nieprzenikniony Las Bwindi

Ósmego dnia podróży wyruszycie w kierunku Nieprzeniknionego Lasu Bwindi. Trasa powiedzie przez zlokalizowany w Parku Narodowym Królowej Elżbiety sektor Ishasha, którego najsłynniejszą atrakcją są wspinające się na drzewa lwy. Po przedpołudniu spędzonym na obserwacji wielkich kotów dotrzecie do malowniczo położonego Mahogany Springs Lodge, gdzie zatrzymacie się na dwie noce w opcji Full Board. Dziewiąty dzień podróży to prawdziwy gwóźdź programu: trekking śladem goryli górskich. Wyprawa rozpocznie się rankiem i potrwa przez parę godzin – przygotujcie się na niezapomniane doświadczenie! Po ekscytującym dniu w dżungli przyjdzie pora na wieczorną wizytę u lokalnej społeczności Batwa.

Dzień 10–11 Powrót do Polski

Dziesiątego dnia udacie się na oddalony o około 1,5 godziny drogi pas startowy Kihihi, skąd wyruszycie samolotem na międzynarodowe lotnisko Entebbe. Tam rozpoczniecie odprawę na wieczorny lot powrotny do Polski z jedną przesiadką. Następnego dnia rano lądowanie w Warszawie.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Cena orientacyjna 24 900 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej rezerwowany z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż zaplanowana w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów jak święta i Sylwester)

Cena zawiera
 • Przeloty międzynarodowe w klasie ekonomicznej
 • Przelot krajowy na trasie Bwindi–Entebbe
 • Wynajem samochodu z napędem 4x4 Toyota Land Cruiser lub podobnego
 • Usługi osobistego anglojęzycznego kierowcy-przewodnika
 • Zakwaterowanie w opcji Full Board (śniadanie, lunch, kolacja)
 • Bilety wstępu do parków narodowych wymienionych w programie
 • Atrakcje wymienione w programie: wstęp do Ziwa Rhino Sanctuary, rejs łodzią i wycieczka do Wodospadów Murchisona, wyprawa śladem szympansów w Kibale, wycieczka do Bigodi Wetland Sanctuary, rejs przez kanał Kazinga, game drive w poszukiwaniu lwów w Ishasha, trekking śladem goryli górskich w Bwindi, wizyta u społeczności Batwa
 • Tracking permit – zezwolenie na śledzenie szympansów i goryli wydane przez Uganda Wildlife Authority
 • Opiekę anglojęzycznego kontrahenta oraz wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu
 • Ubezpieczenie podróżne na wysoką sumę kosztów leczenia
 • Ubezpieczenie AMREF Flying Doctors gwarantujące transport medyczny drogą lotniczą
 • Składkę odprowadzaną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdego Uczestnika podróży
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories Vacations
Cena nie obejmuje
 • Opłaty za wizę do Ugandy (50 USD/os., wiza jednokrotnego wjazdu)
 • Wyżywienia i napojów niewymienionych w sekcji „Cena zawiera”
 • Opcjonalnych atrakcji i zwiedzania
 • Zwyczajowych napiwków
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży
Hotele zawarte w programie
Inne polecane hotele
Uganda

Stolica

Kampala

Strefa czasowa

GMT +3

Populacja

41 590 300

Powierzchnia

241 038 kilometrów kwadratowych

Język

Języki urzędowe: angielski i suahili

Ustrój

Republika

Religia

Chrześcijaństwo: 84,4% (protestantyzm: 45,1%, katolicyzm: 39,3%), islam: 13,7%, inne: 1,6%

Waluta

Szyling ugandyjski (UGX)
1000 UGX = 1,05 PLN

Informacje wizowe

Obywatele polscy podróżujący do Ugandy w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania wizy. Wniosek o wizę można złożyć online. Cena wizy jednokrotnego wjazdu to 50 USD. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od planowanej daty wyjazdu z Ugandy. Podczas aplikowania o wizę należy przedstawić certyfikat szczepienia przeciwko żółtej febrze.

Szczepienia i informacje zdrowotne

Zaleca się, aby podróżujący do Ugandy zaszczepieni byli przeciwko: wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy, polio, odrze, durowi brzusznemu i meningokokom. Aby ubiegać się o wizę do Ugandy należy posiadać certyfikat szczepienia przeciwko żółtej febrze. W Ugandzie występuje zagrożenie malarią, należy zatem rozważyć profilaktykę przeciwmalaryczną.

Przed każdym wyjazdem do krajów egzotycznych zalecamy konsultację z lekarzem specjalistą celem omówienia zagrożeń zdrowotnych oraz indywidualnego kalendarza szczepień.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

W Ugandzie wyróżnić można dwie pory deszczowe – pierwsza trwa w okresach od marca do maja, druga zaś od listopada do początku grudnia. W regionach północnych nie ma przerwy między dwiema porami deszczowymi – łączą się one w jednym długim okresie od kwietnia do października. Do Ugandy najlepiej jechać w porze suchej: od czerwca do sierpnia i od grudnia do lutego.

Chociaż Uganda mieści się w pobliżu równika, jej stosunkowo wysokie położenie oraz duża liczba zbiorników wodnych sprawiają, że nie panują tutaj dotkliwe upały. Z uwagi na lokalizację kraju na półkuli południowej tutejsza zima – okres od połowy grudnia do lutego – jest w istocie latem, natomiast czerwiec, lipiec i sierpień to miesiące zimowe. Temperatura nie ulega w ciągu roku większym wahaniom; w zależności od regionu maksymalna średnia wynosi od 23-25 do 27-30 stopni Celsjusza, minimalna zaś od 10-12 do 16-18 stopni. Noce bywają chłodne.

 • fot. Baker's Lodge

 • fot. Mahogany Springs Lodge

 • fot. Mahogany Springs Lodge

 • fot. Murchison River Lodge

 • fot. Papaya Lake Lodge

 • fot. Papaya Lake Lodge

 • fot. Papaya Lake Lodge

 • fot. Papaya Lake Lodge

 • fot. Murchison River Lodge

fot. Baker's Lodge

fot. Mahogany Springs Lodge

fot. Mahogany Springs Lodge

fot. Murchison River Lodge

fot. Papaya Lake Lodge

fot. Papaya Lake Lodge

fot. Papaya Lake Lodge

fot. Papaya Lake Lodge

fot. Murchison River Lodge

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.