MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Klasyczna podróż do Peru – Peru z Memories Vacations
Ameryki  ›  Peru  ›  Arequipa, Cusco, Kanion Colca, Lima, Machu Picchu, Puno i Jezioro Titicaca, Święta Dolina Inków (Sacred Valley)  ›  Program: Klasyczna podróż do Peru

Klasyczna podróż do Peru

Majestatyczne kondory unoszące się nad kanionem, mistyczne ruiny Machu Picchu, urzekająca kultura Indian Uros na Jeziorze Titicaca, kolonialna Arequipa, najważniejsze miejsce Inków – Święta Dolina. Tych wszystkich atrakcji będzie mogli doświadczyć w czasie tej dwutygodniowej podróży.

Podróż do Peru, wakacje w Peru, atrakcje Peru, Peru luksusowe hotele, najlepsze hotele w Peru, zwiedzanie Peru, Peru wyjazdy indywidualne, co zobaczyć w Peru, Peru kiedy jechać

Dlaczego polecamy

 • Największe atrakcje jednego z najciekawszych krajów świata
 • Doświadczanie kolonialnej przeszłości Limy i Arequipy
 • Zwiedzanie najważniejszych stanowisk archeologicznych Peru
 • Wizyta w przepięknym Machu Picchu
 • Podziwianie jednego z najgłębszych kanionów świata
 • Rejs po najwyżej na świecie połozonym jeziorze żeglownym, Titicaca

Idealny dla

 • Par
 • Poszukiwaczy przygód
 • Miłośników lokalnej kultury i historii
 • Rodzin z dziećmi

Kategorie

 • Aktywnie
 • Dzika przyroda
 • Kultura i historia
 • Rodzinnie
 • Romantycznie
Perełki
“Będąc w Arequipie zwiedzicie potężny klasztor Santa Catalina. To swego rodzaju miasto w mieście jest rajem dla fotografów!”
Klasyczna podróż do Peru

2 noce w Limie, 1 noc w Arequipie, 2 noce w Kanionie Colca, 2 noce w nad Jeziorem Titicaca, 2 noce w Cusco, 2 noce w Świętej Dolinie, 2 noce w Cusco

Dzień 1 Przelot z Polski do Peru

Przelot z Warszawy do Limy z jedną przesiadką. Po wylądowaniu zostaniecie powitani przez kierowcę, który zapewni transfer z lotniska do Hotelu Mercure Ariosto Miraflores, w którym zakwaterujecie się na dwie noce w pokoju typu Standard w opcji ze śniadaniami.

Dzień 2 Prywatne zwiedzanie Limy oraz Muzeum Larco

Po śniadaniu przewodnik odbierze Was z hotelu i zaprosi na wycieczkę po Limie. Zwiedzanie miasta rozpoczniecie od eksploracji kolonialnej Limy. Najpierw zatrzymacie się na Rynku Głównym, aby podziwiać fasady Pałacu Rządowego, Katedry i Ratusza. Odwiedzając Katedrę spacerować będziecie po licznych kaplicach, gdzie odkryjecie różne style architektoniczne i poznacie historię religijną Peru. Kontynuując wycieczkę wstąpicie klasztoru San Francisco zbudowanego w XVII wieku i jego starożytnego podziemnego cmentarza, katakumb. Następnie udacie się do Muzeum Larco, XVIII-wiecznej rezydencji wicekróla, w której znajduje się ponad 3000 lat prekolumbijskiej historii Peru. Muzeum szczyci się wyjątkową kolekcją złotej i srebrnej biżuterii oraz parafernaliów kultu. Muzeum zawiera również słynną kolekcję erotycznej ceramiki grobowej, która daje wgląd w różne aspekty seksualności prekolumbijskiej. Na koniec podróżować będziecie ulicami współczesnej Limy, kierując się w stronę najbardziej tradycyjnych stref mieszkalnych stolicy: San Isidro, serca dzielnicy finansowej miasta, i Miraflores, idealnego miejsca do podziwiania widoków na Ocean Spokojny.

Dzień 3 Przelot do Arequipy i zwiedzanie miasta

Po śniadaniu kierowca zapewni Wam transfer na lotnisko skąd odbędzie się lot do Arequipy. Po wylądowaniu udacie się do hotelu Casa Andina Select Arequipa, gdzie zakwaterujecie się na jedną noc w pokoju typu Superior w opcji ze śniadaniem. Wycieczkę po mieście rozpoczniecie od wizyty w klasztorze Santa Catalina. Założony w XVI wieku jako konwent, w swoich początkach był domem dla niewielkiej grupy duchownych wywodzących się z miejscowej elity. Spacerować będziecie pośród pięknych błękitnych lub ceglastych budynków i odbędziecie swego rodzaju podróż w czasie przez jeden z największych zbiorów sztuki kolonialnej w obu Amerykach. Kontynuować będziecie wycieczkę w kierunku Plaza de Armas uważanego za najpiękniejszy w Peru, skąd oglądać będziecie Kościół Towarzystwa Jezusowego z Kaplicą Sykstyńską oraz katedrę. Następnie przejdziecie do punktu widokowego Carmen Alto, skąd będziecie mogli podziwiać spektakularny widok na dolinę rzeki Chili i majestatyczny stożek wulkanu Misti. Następnie zatrzymacie się w ekskluzywnej dzielnicy Yanahuara, gdzie pospacerujecie szerokimi brukowanymi alejami i zobaczycie stare rezydencje, w których do dnia dzisiejszego zachowały się tradycyjne ogrody.

Dzień 4 Wyprawa do Kanionu Colca

Wczesnym rankiem wyruszycie z Arequipy przez krainę pokrytych śniegiem wulkanów, niegościnnych pampasów i niesamowicie pięknych, urokliwych wiosek, docierając w końcu do doliny Colca. Pierwszy przystanek będzie miał miejsce w Rezerwacie Narodowym Aguada Blanca, którego surowe równiny są domem dla ogromnych stad guanako, alpak i wikunii. Będziecie kontynuować podróż, jadąc krawędzią krateru wulkanu Chucura, aż do Mirador de los Andes (Punkt widokowy Andów) w Patapampie. Ten punkt widokowy na wysokości 4900 m n.p.m. oferuje spektakularne widoki na ośnieżone szczyty różnych wulkanów otaczających Arequipę, w tym Hualca Calca, Sabancaya i Ampato. Następnie udacie się do miasta Chivay (niedaleko miejsca, w którym zaczyna się Dolina Colca), aby bliżej przyjrzeć się imponującemu systemowi platform i tarasów zbudowanych przez starożytnych mieszkańców Collagua i Cabana. Po drodze nastąpi przerwa na lunch w lokalnej restauracji. Po dotarciu do hotelu Colca Lodge zakwaterujecie się na kolejne dwie noce w pokoju typu Standard w opcji ze śniadaniami. Resztę popołudnia będziecie mieli do swojej dyspozycji, by móc cieszyć się spokojem otoczenia lub po prostu odpocząć i zregenerować siły na następny dzień.

Dzień 5 Zwiedzanie Kanionu Colca

Tego dnia wczesnym rankiem udacie się do Mirador de la Cruz del Condor (Condor Cross Lookout). Dzięki niewiarygodnie rozległym i zapierającym dech w piersiach przestrzeniom jest to najlepsze miejsce, aby zobaczyć majestatycznego kondora andyjskiego w locie. Wypatrujcie nagłego pojawienia się tego symbolicznego ptaka stojącego na skraju wyginięcia. Z tego punktu obserwacyjnego będziecie mogli spojrzeć w jeden z najgłębszych kanionów na świecie: 4160 m na północnym krańcu i 3600 m na południowym krańcu. W drodze powrotnej do Arequipy zatrzymacie się, aby odwiedzić trzy wioski: Pinchollo Maca, Achoma i Yanque. Dwa kolejne przystanki, które zobaczycie to Miradores de Antahuilque (punkty widokowe Antahuilque), gdzie docenicie ogromną skalę tarasów uprawnych, oraz Choquetico z wiszącymi grobowcami i malutkimi modelami nawadniania wykutymi w kamieniu. W Chivay zjecie obiad w lokalnej restauracji, po czym wrócicie do hotelu.

Dzień 6 Przejazd do Puno

Po śniadaniu wyruszycie w 7-godzinną podróż do Puno. Na trasie otrzymacie lunch-boxy. Następnie zatrzymacie się w Lagunillas, tuż przed przybyciem do hotelu. W obiekcie Xima Puno zakwaterujecie się na dwie noce w pokoju typu Superior w opcji ze śniadaniami.

Dzień 7 Całodniowa wycieczka na wyspy Uros i Taquile

Dzisiaj będziecie cieszyć się niezwykłym rejsem po najwyżej położonym żeglownym jeziorze świata, Titicaca. Popłyniecie do legendarnych miejsc, w których czas jakby stanął w miejscu. Waszym pierwszym przystankiem będą pływające wyspy Uros. Jest to osobliwa grupa około 40 małych wysepek zbudowanych w całości z totory, naturalnej trzciny rosnącej wokół jeziora. Radośni mieszkańcy zapraszają gości do poznania ich tradycyjnego stylu życia i zwyczajów. Dalej popłyniecie przez spokojne wody jeziora aż do malowniczej wyspy Taquile, spokojnego miejsca, w którym stare tradycje keczua istnieją w doskonałej równowadze z nowoczesnością. Odkryjecie krajobraz odmienny od innych wysp dzięki tarasom Inków porośniętym lokalnymi kwiatami i uprawami. Bogata kolorystyka ubrań noszonych przez tutejszych mieszkańców zachwyca przyjezdnych. Co najważniejsze w czasie tej wycieczki, będziecie obdarowani niewiarygodną gościnnością wyspiarzy, znanych jako Taquilenos, dzięki którym wizyta na wyspie będzie niezapomniana. Przed powrotem do Puno zjecie lunch w lokalnym domu.

Dzień 8 Przejazd do Cusco

Prywatny transfer z hotelu na dworzec autobusowy. Stamtąd rozpocznie się podróż autobusem z Puno do Cusco (przejazd obejmuje lunch). Po drodze odwiedzicie muzeum Pukara. W czasach swojej świetności miasto to zajmowało ponad kilometr kwadratowy i zamieszkiwało je tysiące biurokratów, księży, rzemieślników, rolników, pasterzy i być może wojowników. Następnie udacie się do La Raya i do lokalnej restauracji. Kolejnym celem na trasie przejazdu będzie Raqchi. Najważniejszym budynkiem kompleksu jest świątynia boga Wiracocha. Pod względem architektonicznym jest ona klasyfikowana jako Kallanka. To wysoki budynek całkowicie pokryty słomą. Posiada 92 metry długości i 25,25 metra szerokości. Na koniec zatrzymacie się w mieście Andahuaylillas i jego kościele, znanym jako Kaplica Sykstyńska Ameryki ze względu na jakość przepięknej sztuki, która się w niej mieści. Sanktuarium zostało zbudowane przez jezuitów w XVI wieku na fundamentach świątyni Inków. Kościół jest małą budowlą składającą się z jednej nawy i dzwonnicy. W godzinach wieczornych dotrzecie do miasta Cusco. W hotelu Sonesta Hotel Cusco zakwaterujecie się na dwie noce, które spędzicie w pokoju typu Standard w opcji ze śniadaniami.

Dzień 9 Zwiedzanie Cusco

Dziś odwiedzicie starożytną fortecę Sacsayhuaman, kolosalną strukturę zbudowaną z ogromnych rzeźbionych skał połączonych z absolutną dokładnością. Ten zdumiewający obiekt architektury wojskowej Inków jest niewątpliwie największym dziełem państwa Tahuantinsuyo. Zatrzymacie się przy Cristo Blanco, dużym pomniku, skąd będziecie mogli podziwiać panoramę miasta. Następnie zwiedzicie rynek San Pedro, główny targ uliczny Cusco, zalewany aromatami, smakami, zabytkami i kolorami lokalnych produktów z regionu Cusco. Następnie odwiedzicie Qoricancha (co w keczua oznacza pokój ze złotem), świątynię poświęconą bogu słońca. Legenda głosi, że jego wewnętrzne ściany były kiedyś całkowicie pokryte złotem. Wreszcie udacie się do katedry w Cusco. Wybierzecie się na wycieczkę z przewodnikiem, aby odkryć jej tajemnice i podziwiać piękne atria oraz bezcenne XVII i XVIII-wieczne obrazy szkoły w Cusco.

Dzień 10 Zwiedzanie Świętej Doliny

Dziś rano wyruszycie do Świętej Doliny. Dotrzecie do Pisac, pięknego miejsca, w którym wpływy Inków i kolonistów osiągnęły doskonałą równowagę i stworzyły niepowtarzalny styl życia tutejszych mieszkańców. Będziecie mieli okazję zwiedzić to urocze miasteczko, słynące z targów, na których można znaleźć niezwykle piękną biżuterię oraz wyroby rzemieślnicze z ceramiki i tekstyliów. Następnie odwiedzicie jedno z ostatnich pozostałych miast Inków, Ollantaytambo, które niegdyś było zaciekle strzeżone przez potężną armię. Odkryjecie duży kompleks archeologiczny tego, co kiedyś służyło jako przydrożna karczma dla królewskich delegacji podczas długich podróży. Ocalałe struktury obejmują wiele murów i wież, które były używane do ochrony cytadeli przed możliwymi inwazjami. Po południu dotrzecie do hotelu Sonesta Posadas del Inca Yucay, gdzie zakwaterujecie się na dwie noce w pokoju typu Standard w opcji ze śniadaniami.

Dzień 11 Czas wolny w Świętej Dolinie

Dzisiejszy dzień w całości pozostaje do Waszej dyspozycji. Warto poświęcić go na eksplorację jednego z najpiękniejszych i najciekawszych miejsc w Peru. Można tu uprawiać różnego rodzaju sporty, zwiedzać liczne zabytki lub po prostu kontemplować urzekający krajobraz górski.

Dzień 12 Zwiedzanie Machu Picchu

Tego dnia odwiedzicie historyczne Machu Picchu. Kierowca zawiezie Was na stację kolejową, z której na pokładzie wygodnego pociągu Vistadome dotrzecie do Aguas Calientes, podziwiając po drodze spektakularny widok. Po przyjeździe przesiądziecie się do autobusu, który zawiezie Was do bramy wejściowej cytadeli Machu Picchu. Odkryte na nowo przez Hirama Binghama ponad sto lat temu Machu Picchu jest uważane za jeden z siedmiu cudów świata. Jego architektoniczne piękno, spektakularne naturalne krajobrazy i energia zawarta w jego enigmatycznych kamiennych strukturach zapierają dech w piersiach. Będziecie podążać śladami starożytnych Inków, eksplorując tę magiczną cytadelę. Lunch serwowany będzie w Sanctuary Lodge. O zaplanowanej godzinie zostaniecie przewiezieni na stację kolejową Aguas Calientes, aby wsiąść do pociągu powrotnego. Po przybyciu na stację spotkacie się z kierowcą, który zabierze Was do znanego Wam już hotelu Sonesta Hotel w Cusco.

Dzień 13 Dzień wolny w Cusco

To już przedostatni dzień w Peru. Spędzicie go w Cusco gospodarując czasem samodzielnie. To jednocześnie ostatnia okazja, by dokonać zakupu pamiątek.

Dzień 14–15 Przelot do Limy, powrót do Polski

W zależności od rozkładu lotów kierowca zapewni Wam transfer na lotnisko, skąd rozpocznie się Wasz lot do Limy. Tam przesiądziecie się na lot powrotny do Polski. Następnego dnia po przesiadce w jednym z portów europejskich wylądujecie na lotnisku w Warszawie.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Warto rozważyć

Niniejszy program można przedłużyć o 3 noce w Puerto Maldonado, miasteczku położonym w sercu amazońskiej dżungli nad rzeką Maranon lub o kilkudniowy pobyt w Paracas i Nazca, gdzie odbyć można rejs na peruwiańskie Wyspy Galapagos i obejrzeć tajemnicze linie na płaskowyżu Nazca.

Cena orientacyjna 16 200 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej rezerwowany z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż zaplanowana w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów jak święta i Sylwester)

Cena zawiera
 • Przeloty międzynarodowe w klasie ekonomicznej
 • Transfery
 • Zakwaterowanie w hotelach 3- i 4-gwiazdkowych w opcji wyżywienia wskazanej w programie
 • Zwiedzanie atrakcji wymienionych w programie
 • Opiekę anglojęzycznego kontrahenta oraz wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu
 • Ubezpieczenie podróżne na wysoką sumę kosztów leczenia
 • Składkę odprowadzaną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdego Uczestnika podróży
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories Vacations
Cena nie obejmuje
 • Wyżywienia i napojów niewymienionych w programie
 • Dodatkowych atrakcji i zwiedzania
 • Zwyczajowych napiwków
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży
Hotele zawarte w programie
Peru

Stolica

Lima

Strefa czasowa

GMT -5
Przesunięcie czasowe względem Polski wynosi odpowiednio 6 godzin w zimie i 5 godzin w lecie

Populacja

33 036 196

Powierzchnia

1 285 216 km²

Język

Hiszpański, keczua i ajmara

Ustrój

Republika demokratyczna

Religia

Katolicy – 76%, ewangelicy – 15,6% (głównie zielonoświątkowcy i adwentyści dnia siódmego), ateiści – 5,1%, inne religie – 3,3% (głównie mormoni, ale także świadkowie Jehowy, żydzi, buddyści, muzułmanie i inni)

Waluta

Sol (PEN)

Czas przelotu

17-18 godzin

Informacje wizowe

Polacy przebywający na terytorium Peru do 6 miesięcy w celach turystycznych zwolnieni są z obowiązku wizowego. Przekroczenie tego terminu pobytu zobowiązuje turystę do zapłacenia kary w wysokości ok. 1 USD za każdy dzień zwłoki. W przypadku podjęcia decyzji o przedłużeniu pobytu należy skontaktować się z placówką Dirección General de Migraciones. Podczas przylotu do Peru nie wymaga się potwierdzenia posiadania określonej kwoty pieniędzy na pobyt. Przy wylotach za granicę nie obowiązuje opłata lotniskowa (jest ona wliczona w bilet), taka opłata obowiązuje natomiast na niektórych lotniskach krajowych przy przelotach liniami wewnętrznymi, a wynosi ok. 6 USD. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu na terytorium Peru.

Szczepienia i informacje zdrowotne

Wizyta w Peru nie wiąże się z obowiązkowymi szczepieniami. Warto jednak rozważyć szczepienie przeciwko błonicy, tężcowi, WZW A, WZW B, durowi brzusznemu.

W Peru jest kilka rejonów występowania malarii i dengi. Generalnie ryzyko zarażenia występuje na terenach położonych poniżej 2300 m n.p.m., włączając w to miasta Puerto Maldonado i Iquitos, a także odległe wschodnie rejony La Libertad i Lambayeque. Największe zagrożenie zarażenia występuje w regionach: Junin, Amazonas, San Martin i Loreto. Miejsca takie jak Lima, Arequipa, Ica, Moquegua, Nazca, Puno i Tacna, oraz w Cuzco, Machu Picchu, na jeziorze Titicaca, malaria i denga nie występuje.

Osoby udające się z Peru do Brazylii zobowiązane są do zaszczepienia się przeciw żółtej febrze. W razie potrzeby można się zaszczepić na lotnisku w Limie, jednakże rekomendujemy przyjęcie szczepionki jeszcze przed rozpoczęciem podróży do Peru.

Przed każdym wyjazdem do krajów egzotycznych należy skontaktować się z lekarzem specjalistą medycyny podróży celem omówienia zagrożeń zdrowotnych oraz indywidualnego kalendarza szczepień.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

Peru charakteryzuje się zróżnicowanym klimatem w zależności od regionu. Generalnie przyjmuje się, że najlepszym czasem na odwiedziny kraju jest okres od kwietnia do grudnia.

Wybrzeże
Od maja do września Limę pokrywa gęsta mgła zwana La Garua; gruba warstwa nisko wiszących chmur połączona z niskimi temperaturami i mżawką. Im dalej od Limy wzdłuż wybrzeża, tym słońce stopniowo zaczyna przebijać się przez mgłę. Na wybrzeżu Peru od listopada do marca panują miesiące letnie. O tej porze roku Lima jest gorąca i wilgotna, wzdłuż wybrzeża jest ciepło i słonecznie, a temperatura oceanu sprzyja kąpieli.

Region Andów
Andy oraz okoliczne regiony mają dwie pory roku: mokrą i suchą. Od kwietnia do listopada rzadko pada deszcz, a słoneczne dni zapewniają wspaniały widok na surowe szczyty górskie na tle czystego, błękitnego nieba. Od połowy grudnia do marca występują bardzo obfite deszcze, a temperatury mogą szybko spaść, gdy słońce znika za chmurami, a także na wyższych wysokościach. Mimo, że prawdopodobieństwo zmoknięcia jest dość wysokie, nadal można wędrować do Machu Picchu w tych miesiącach, chociaż Szlak Inków zamykany się w lutym.

Amazonia
W lasach deszczowych Peru panuje klimat subtropikalny i od października do kwietnia często pada. Noce mogą być przyjemne. W porze suchej temperatura może wzrosnąć do 32°C lub więcej.

 • Lima, Photo by Willian Justen de Vasconcellos on Unsplash

 • Arequipa

 • Photo by Amilcar Alvarez Garcia on Unsplash

 • Kanion Colca, Photo by Jean Vella on Unsplash

 • Wyspy Uros na Jeziorze Titicaca

 • Świątynia Koricancha w Cusco

 • Dzielnica San Blas w Cusco

 • Ruiny Sacsayhuaman

 • Machu Picchu, Photo by Willian Justen de Vasconcellos on Unsplash

 • Photo by Tomas Sobek on Unsplash

 • Photo by Sean Thoman on Unsplash

 • Photo by Adrian Dascal on Unsplash

 • Photo by Ben Ostrower on Unsplash

Lima

Lima

Photo by Willian Justen de Vasconcellos on Unsplash

Arequipa

Arequipa

Photo by Amilcar Alvarez Garcia on Unsplash

Kanion Colca

Kanion Colca

Photo by Jean Vella on Unsplash

Wyspy Uros na Jeziorze Titicaca

Wyspy Uros na Jeziorze Titicaca

Świątynia Koricancha w Cusco

Świątynia Koricancha w Cusco

Dzielnica San Blas w Cusco

Dzielnica San Blas w Cusco

Ruiny Sacsayhuaman

Ruiny Sacsayhuaman

Machu Picchu

Machu Picchu

Photo by Willian Justen de Vasconcellos on Unsplash

Photo by Tomas Sobek on Unsplash

Photo by Sean Thoman on Unsplash

Photo by Adrian Dascal on Unsplash

Photo by Ben Ostrower on Unsplash

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.