MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Fascynująca kultura Bali i cuda podwodnego świata Raja Ampat
Azja  ›  Indonezja  ›  Bali, Raja Ampat  ›  Program: Fascynująca kultura Bali i cuda podwodnego świata Raja Ampat

Fascynująca kultura Bali i cuda podwodnego świata Raja Ampat

Bali jest jedną z najpopularniejszych wysp świata. Zobaczcie, jak wygląda życie codziennie jej mieszkańców oraz zapoznajcie się z jej fascynującą historią. Z kolei Raja Ampat to raj dla miłośników dzikiej przyrody, szczególnie tej podwodnej. Miejsce to bowiem słynie z niezwykle bogatej morskiej bioróżnorodności.

plaże i wyspy Indonezji, podróże szyte na miarę Indonezja, luksusowe hotele Indonezja, Indonezja zwiedzanie, wyspa Bali Indonezja, ekskluzywne hotele na Bali, wycieczki na Bali, kiedy jechać na Bali

Dlaczego polecamy

 • Poznanie dwóch zupełnie różnych regionów Indonezji
 • Unikalna kultura i historia Bali
 • Bogate życie podwodne Raja Ampat
 • Zakwaterowanie w willi z prywatnym basenem nad porośniętą dżunglą doliną na Bali
 • Noclegi w luksusowych domkach na wodzie na bezludnej wysepce w Raja Ampat

Idealny dla

 • Miłośników nurkowania i dzikiej przyrody
 • Amatorów snorkowania
 • Pasjonatów historii i lokalnych kultur
 • Par

Kategorie

 • Aktywnie
 • Dzika przyroda
 • Kultura i historia
 • Poza utartymi szlakami
Perełki
“Chociaż Raja Ampat uznaje się za destynację całoroczną, warto wiedzieć, że najwięcej mant można spotkać w okresie od września do kwietnia.”
Fascynująca kultura Bali i cuda podwodnego świata Raja Ampat

5 nocy na Bali, 4 noce w Raja Ampat

Dzień 1 Przelot z Polski do Indonezji

Lot z Warszawy na Bali z jedną przesiadką.

Dzień 2 Przylot na Bali

Po wylądowaniu w stolicy wyspy, Denpasar, kierowca zapewni Wam transfer do hotelu Tejaprana Resort &Spa, w którym zakwaterujecie się na 5 nocy w willi typu Terrace Villa w opcji ze śniadaniami. Pozostała część dnia będzie do Waszej dyspozycji.

Dzień 3 Zwiedzanie Ubud i okolic

Rano nasz przewodnik i kierowca odbierze Was z hotelu i zabierze na całodniową wycieczkę po Ubud i okolicy. Pierwszym przystankiem będzie wizyta w świątyni Batuan. To lokalna balijska świątynia hinduska, którą opiekuje się mieszkaniec wsi Batuan. Obiekt jest bardzo ładnie zaprojektowany, pełny balijskich ozdób, a dach świątyni wykonany jest z włókna czarnej palmy. Dalej udacie się do Goa Gajah, której centralnym elementem jest jaskinia zaadaptowana w XI wieku, do której wejścia strzeże bogato rzeźbiona paszcza demona. Liczba relikwii w tym miejscu silnie wskazuje, że ma ono zarówno buddyjską, jak i hinduską przeszłość. Lunch w lokalnej restauracji zawarty w cenie. Po lunchu zwiedzicie słynny Święty Małpi Las w Ubud. W tym gęsto zalesionym parku znajdują się trzy starożytne świątynie hinduskie, piękne posągi porośnięte dżunglą i oczywiście kilka grup głośnych makaków. Następnie czeka Was wizyta w Pałacu Królewskim w Ubud: zbudowany w XVI wieku pałac nadal jest domem króla Ubud i członków jego rodziny.

Dzień 4 Zwiedzanie atrakcji wyspy

Rano nasz przewodnik i kierowca ponownie odbierze Was z hotelu i zabierze na całodniową wycieczkę, lecz tym razem w dalsze rubieże wyspy. Na początku podróży czeka Was wizyta w pobliskiej wiosce Tampaksiring, gdzie zwiedzicie Tirta Empul, świątynię słynącą ze świętej wody źródlanej. Wszyscy Balijczycy odbywają tam rytualną kąpiel przynajmniej raz w roku, aby oczyścić się w świętych wodach poświęconych Wisznu. Następnie udacie się do Kintamani, wulkanicznego regionu, w którego centralnym punkcie wznosi się majestatyczna góra Batur. Wewnątrz kaldery niegdyś gigantycznego wulkanu Batur znajduje się spokojne, przejrzyste jezioro, w którym powstał nowy, aktywny stożek wulkaniczny. Lunch w lokalnej restauracji zawarty w cenie. Po lunchu przejazd do Penglipuran, tradycyjnej wioski. Wybierzecie się na spacer po uliczkach, oglądając typowe balijskie bramy wejściowe i podziwiając unikalne style architektoniczne występujące w całej wiosce. Na zakończenie wycieczki odwiedzicie Tegalalang, skąd będziecie podziwiać widoki na prawdopodobnie najpiękniejsze tarasy ryżowe na Bali.

Dzień 5 Rafting na rzece Ayung

Dziś zostaniecie odebrani z hotelu po wczesnym śniadaniu. Około 9:30 dotrzecie do Payangan, skąd rozpocznie się rafting. Po krótkim szkoleniu wsiądziecie do pontonu, którym następnie przemierzycie 14 kilometra pokonując 2- i 3-stopniowe spadki na rzece przecinającej piękny las tropikalny, wąwozy i tarasy ryżowe. Przygoda na pontonach zakończy się po około 2 godzinach. Będziecie mieli możliwość skorzystania z ciepłych pryszniców, suchych ręczników i przebieralni. Następnie zostanie podany wyśmienity lunch w restauracji z widokiem na góry pokryte tarasami ryżowymi. Po lunchu nastąpi powrotny transfer do hotelu w Ubud.

Dzień 6–7 Dzień wolny w Ubud i przelot do Sorong

Połowa dzisiejszego dnia będzie do Waszej dyspozycji. Z pewnością pobyt w miasteczku Ubud będzie unikalnym doświadczeniem. To wyjątkowe miejsce ze względu na swoją niepowtarzaną atmosferę, zachwycające krajobrazy, jakość pamiątek oraz najpiękniejsze tradycyjne tańce balijskie, które odbywają się codziennie w pałacu głównym. O umówionej godzinie, w godzinach popołudniowych kierowca zapewni Wam transfer na lotnisko, skąd polecicie do stolicy Indonezji, Jakarty. Po wylądowaniu zatrzymacie się na kilka godzin w hotelu nieopodal lotniska. Tam zostanie podana kolacja. Po północy dnia 7. odbędzie się bezpośredni lot do Sorong, gdzie wylądujecie w godzinach porannych. Po przybyciu do Sorong przedstawiciel hotelu powita Was i zawiezie do hotelu, w którym w oczekiwaniu na łódź o godzinie 14:00, która zabierze Was do ośrodka Papua Paradise Eco Resort, serwowany będzie posiłek. Po przybyciu na miejsce zakwaterujecie się na trzy noce w domku na wodzie typu Superior Over-Water Bungalow, w opcji ze śniadaniami, lunchami i kolacjami.

Dzień 8–10 Pobyt w Raja Ampat

Kolejne dni upłyną Wam na beztroskim leniuchowaniu w domku zawieszonym tuż nad krystalicznie czystą wodą. Jeśli posiadacie certyfikat nurka, gorąco zachęcamy do odbycia ekscytujących wycieczek nurkowych w tutejszych wodach. Raja Ampat słynie z bogatej różnorodności życia morskiego. Jeśli nie posiadacie odpowiedniego certyfikatu, możecie pod opieką doświadczonego trenera odbyć podstawowe szkolenie i spróbować swoich sił. Wody wokół wyspy posiadają także przepiękną rafę przybrzeżną, która jest rajem snorkelingowym. W resorcie istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu bez dodatkowych opłat. Ponadto resort zaprasza na różnego rodzaju wycieczki, jak obserwacja ptaków, spacery po dżungli czy odwiedziny w lokalnej wiosce.

Dzień 11 Pobyt w Sorong

Dziś zostaniecie odebrani z hotelu wcześnie rano. Łódź zabierze Was do przystani, gdzie będzie czekał na Was kierowca. Stamtąd pojedziecie do hotelu Swiss-Bel, w którym zakwaterujecie się na jedną noc. Mając prawie cały dzień do dyspozycji, zachęcamy abyście udali się na eksplorację miasta. Będzie to także dobre miejsce na ostatnie zakupy przed drogą powrotną do Polski. Dobrym pomysłem będzie też udanie się na wycieczkę poza miasto w celu poznania małego fragmentu jednej z największych wysp świata – Nowej Gwinei. Wasz hotel organizuje wiele takich aktywności.

Dzień 12–13 Przelot do Jakarty i dalej – do Polski

Bardzo wczesnym rankiem otrzymacie śniadanie na wynos. Kierowca zawiezie Was na lotnisko Sorong, skąd polecicie do Jakarty. Z racji popołudniowego wylotu do Polski, zatrzymacie się na kilka godzin w hotelu Bandara International Hotel. Tam zostanie Wam podany lunch. Późnym popołudniem rozpocznie się Wasza podróż powrotna do Polski. Po przesiadce w Doha, następnego dnia wylądujecie w Warszawie.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Cena orientacyjna 16 700 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej rezerwowany z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż zaplanowana w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów jak święta i Sylwester)

Cena zawiera
 • Przeloty międzynarodowe oraz krajowe w klasie ekonomicznej
 • Transfery
 • Zakwaterowanie w hotelach 3- i 4-gwiazdkowych w opcji wyżywienia wskazanej w programie
 • Atrakcje wymienione w programie (w tym bilet wstępu do Raja Ampat Marine Park)
 • Opiekę anglojęzycznego kontrahenta oraz wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu
 • Ubezpieczenie podróżne na wysoką sumę kosztów leczenia
 • Składkę odprowadzaną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdego Uczestnika podróży
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories Vacations
Cena nie obejmuje
 • Wyżywienia i napojów niewymienionych w programie
 • Dodatkowych atrakcji i zwiedzania (w tym nurkowania w Raja Ampat)
 • Zwyczajowych napiwków
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży
Hotele zawarte w programie
Inne polecane hotele
Indonezja

Stolica

Jakarta (Dżakarta)

Strefa czasowa

Indonezja ma trzy strefy czasowe: GMT+7 (obejmuje Sumatrę i Jawę), GMT+8 (obejmuje Bali, Flores, Lombok, Kalimantam i Sulawesi), GMT+9 (obejmuje Papuę i Moluki). Nie ma rozróżnienia na czas letni i zimowy. Przesunięcie czasowe względem Polski wynosi odpowiednio 6/7/8 godzin w zimie i 5/6/7 godzin w lecie.

Populacja

250 mln

Powierzchnia

1 905 tys. km²

Język

Na terenie Indonezji mieszkańcy posługują się ponad 700 językami. Oficjalnym i najbardziej powszechnym jest indonezyjski (Bahasa Indonesia). Młodzi Indonezyjczycy bardzo często mówią po angielsku. Gdzieniegdzie można usłyszeć także niderlandzki.

Ustrój

Republika

Religia

Indonezja jest krajem wielowyznaniowym o dużej tolerancji.
Islam: 86%, Chrześcijaństwo: 10%, Hinduizm: 1,7%

Waluta

Rupia indonezyjska (IDR)

Czas przelotu

Ok. 20-24 godz, w zależności od czasu przesiadek. Brak połączeń bezpośrednich.

Informacje wizowe

Od czerwca 2015 roku obywatele polscy mają prawo wkraczać na teren Indonezji bez wiz. Polacy uzyskują stempel wjazdowy bezpłatnie na określonych lotniskach międzynarodowych oraz w portach morskich. Stempel upoważnia do pobytu na terenie Indonezji do 30 dni. Wymaga się ważności paszportu przez min. 6 miesięcy od planowanej daty wyjazdu z Indonezji. Nie ma obowiązku okazywania środków na pokrycie kosztów pobytu.

Aktualne informacje wizowe dostępne są na stronie MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/indonezja

Szczepienia i informacje zdrowotne

W Indonezji nie ma obowiązkowych szczepień, jednakże podróżnym zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu. W kraju występuje także zagrożenie malarią – ryzyko jest niskie na Jawie i Bali, ale w przypadku podróży poza te dwie wyspy zaleca się profilaktykę przeciwmalaryczną oraz stosowanie środków ochrony przed ukąszeniami komarów.
Przed każdym wyjazdem do krajów egzotycznych należy skontaktować się z lekarzem specjalistą celem omówienia zagrożeń zdrowotnych oraz indywidualnego kalendarza szczepień.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

 • Region Kintamani

 • Wieś Penglipuran

 • Monkey Forest

 • Rafting na rzece Ayung

 • Tarasy ryżowe Tegallalang

 • Basen główny w Tejaprana Resort

 • Pejzaż wysp Raja Ampat

 • Domki w Papua Paradise Eco Resort

Region Kintamani

Region Kintamani

Wieś Penglipuran

Wieś Penglipuran

Monkey Forest

Monkey Forest

Rafting na rzece Ayung

Rafting na rzece Ayung

Tarasy ryżowe Tegallalang

Tarasy ryżowe Tegallalang

Basen główny w Tejaprana Resort

Basen główny w Tejaprana Resort

Pejzaż wysp Raja Ampat

Pejzaż wysp Raja Ampat

Domki w Papua Paradise Eco Resort

Domki w Papua Paradise Eco Resort

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.