MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Zanzibar i safari w Tanzanii - safari, rajskie plaże, luksusowe noclegi
Afryka  ›  Tanzania  ›  Archipelag Zanzibaru, Arusha, Ngorongoro, Serengeti, Tarangire  ›  Program: Prywatne safari w Tanzanii i odpoczynek na rajskim Zanzibarze

Prywatne safari w Tanzanii i odpoczynek na rajskim Zanzibarze

Połączenie 5-dniowego safari samochodem terenowym w jednym z najsłynniejszych parków i rezerwatów Tanzanii z błogim wypoczynkiem na rajskich, pokrytych białym piaskiem plażach Zanzibaru. Podróż przez równiny Serengeti, wnętrze krateru Ngorongoro i wysokie trawy Tarangire z prywatnym kierowcą i samochodem 4x4 to wspaniała przygoda.

safari w Tanzanii, wakacje na plaży na Zanzibarze, podróże szyte na miarę do Tanzanii, luksusowe hotele na Zanzibarze, sprawdzone noclegi na safari, Serengeti safari, safari Ngorongoro i Tarangire

Dlaczego polecamy

 • Afrykańskie safari w towarzystwie doświadczonego prywatnego kierowcy i przewodnika to podróż życia
 • Przemierzanie najsłynniejszych parków narodowych i rezerwatów Tanzanii samochodem 4x4 z otwieranym dachem
 • Obserwacja tysięcy dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku
 • Noclegi w ekskluzywnych campach namiotowych w Serengeti i Tarangire położonych wśród wysokich traw sawanny
 • Zanzibar, czyli Wyspa Przypraw – zachwyca pięknem piaszczystych plaż, turkusem oceanu, egzotyczną przyrodą oraz bogactwem historii i mieszanką czterech kultur
 • Spacery rajskimi plażami o pudrowym piasku oraz eksplorowanie dna oceanu podczas odpływów
 • Wyśmienite jedzenie serwowane w restauracjach i hotelach, w szczególności świeże i pyszne owoce morza
 • Znakomite warunki do snorkelingu i innych sportów wodnych na Zanzibarze

Idealny dla

 • Rodzin z dziećmi
 • Par
 • Poszukiwaczy przygód
 • Miłośników dzikiej przyrody

Kategorie

 • Aktywnie
 • Dzika przyroda
 • Najpiękniejsze plaże
 • Rodzinnie
 • Safari
 • Sporty wodne
Perełki
“Wschodnie wybrzeże Zanzibaru charakteryzuje się intensywnymi odpływami. Pora, kiedy woda zaczyna powoli oddalać się od plaży, to najbardziej spektakularny moment. Ocean przybiera wtedy różne odcienie błękitu, a kąpiel w tak turkusowej wodzie dostarcza niezwykłych wrażeń. Polecamy, by zabrać ze sobą obuwie ochronne do wody, które pozwoli na komfortowe stąpanie po rafie przysłoniętej piaskiem.”
Prywatne safari w Tanzanii i odpoczynek na rajskim Zanzibarze

1 noc w Arusha, 1 noc w Tarangire, 2 noce w Serengeti, 1 noc w Ngorongoro i 5 nocy na Zanzibarze

Dzień 1 Wylot z Polski

Wylot z Warszawy do Arushy w godzinach porannych. Po przesiadce późnym wieczorem wylądujecie w Tanzanii na lotnisku Kilimandżaro, gdzie czekać będzie nasz przedstawiciel i kierowca. Transfer samochodem z lotniska do hotelu Mount Meru zajmie około godzinę. Pyszne afrykańskie przysmaki serwowane przez hotelowego szefa kuchni pomogą odzyskać siły po podróży.

Dzień 2 Safari w Tarangire

Rano po śniadaniu transfer do Parku Narodowego Tarangire, w którym na jedną noc zatrzymacie się w eleganckim namiocie w Maramboi Tented Camp. Po lunchu i krótkim odpoczynku wyruszycie na pierwsze safari. Kierowca otworzy dach samochodu terenowego, aby ułatwić obserwację i fotografowanie licznych zwierząt i pięknych krajobrazów. Poza baobabem afrykańskim obficie porastającym park, Tarangire słynie z dużej populacji słoni oraz lwów, które wspinają się na drzewa i wylegują na rozłożystych konarach. Dla chętnych, przed popołudniowym safari personel campu organizuje piesze wycieczki nad Jezioro Manyara. Ta niezwykle ciekawa forma safari jest doskonałą alternatywna dla klasycznej, samochodowej wersji. Podczas spaceru będzie można zobaczyć flamingi tłumnie brodzące w jeziorze.

Dzień 3 - 4 Safari w Serengeti

Po śniadaniu przejazd do Serengeti. Po lunchu w formie pikniku dotrzecie do granicy najstarszego i najpopularniejszego parku narodowego w Tanzanii, znanego z corocznej migracji kilku milionów kopytnych. W Serengeti 200 tysięcy zebr i 300 tysięcy gazeli Thomsona dołącza do setek tysięcy antylop gnu poszukujących świeżych pastwisk. Poza możliwością obserwacji Wielkiej Migracji park gwarantuje spotkania z setkami drapieżników – w wysokich trawach i koronach akacji kryją się lwy, gepardy, lamparty i hieny. Równiny licznie przemierzają słonie, a w jeziorach i rzekach można napotkać pluskające się hipopotamy. Kolejne dwie noce spędzicie w stacjonarnych namiotach w campie Kati Kati, spektakularnie położonym wśród traw sawanny. Dnia czwartego czeka Was intensywne poszukiwanie zwierząt podczas safari na pokładzie samochodu terenowego.

Dzień 5 Safari w kraterze Ngorongoro

Kolejnego dnia po śniadaniu zaplanowano przejazd przez porośnięte sawanną równiny Serengeti do Rezerwatu Ngorongoro, a następnie w kierunku dna jednego z największych kraterów na świecie. W imponującej kalderze dawnego wulkanu występuje największe zagęszczenie zwierząt, czyniąc ją idealnym miejscem na safari. Spotkać tu można między innymi słonie, nosorożce, hipopotamy, lwy oraz flamingi, które tworzą różowy obłok unoszący się nad taflą Jeziora Magadi. Po kilku ekscytujących godzinach spędzonych wewnątrz krateru, na noc zatrzymacie się w urokliwej posiadłości Ngorongoro Farmhouse, położonej na terenie autentycznej farmy, na terenie której uprawia się organiczną żywność oraz kawę.

Dzień 6 - 10 Odpoczynek na Zanzibarze

Dzień rozpocznie się od śniadania i skosztowania aromatycznej, świeżo mielonej kawy. Po śniadaniu nastąpi transfer na lotnisko w Kilimandżaro z przerwą na lunch w Arusha. Po lunchu udacie się na lotnisko, a stamtąd na Wyspę Przypraw, Zanzibar. Odbiór z lotniska przez naszego lokalnego kontrahenta i prywatny transfer do ekskluzywnego hotelu Breezes Beach Club & Spa, w którym zamieszkacie na kolejne 5 nocy. Hotel oferuje luksusowe wnętrza utrzymane w tradycyjnym stylu i przyjemnej atmosferze oraz najwyższej jakości obsługę klienta i znakomite jedzenie. Obiekt położony jest przy pięknej piaszczystej plaży Bwejuu – jednej z najpiękniejszych na wyspie. Dodatkową zaletą jest fakt, że ta strona wyspy charakteryzuje się dużymi odpływami, z których słynie Zanzibar. Podczas odpływu można spacerować dziesiątki metrów w głąb oceanu, przyglądając się życiu ukrytemu zazwyczaj pod powierzchnią wody. Aby lepiej poznać wyspę polecamy wybrać się na półdniową wycieczkę do Stone Town – tętniącego życiem historycznego centrum wyspy.

Dzień 11 - 12 Powrót do Polski

Po południu transfer na lotnisko i wylot do Polski. Następnego dnia po przesiadce wylądujecie na lotnisku w Warszawie.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Warto rozważyć

Rezerwat Ngorongoro zamieszkują liczne grupy Masajów. Tradycyjne wioski można obserwować z samochodu podczas przejazdu do Serengeti. Polecamy zatrzymać się w jednej z nich, gdyż jest to idealna okazja, aby poznać codzienne życie jej mieszkańców, zobaczyć tradycyjny taniec i zrobić wiele pięknych i inspirujących zdjęć.

Cena orientacyjna 22 500 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej rezerwowany z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż zaplanowana w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów jak święta i Sylwester)

Cena zawiera
 • Przeloty międzynarodowe w klasie ekonomicznej
 • Przelot wewnętrzny niezbędne do realizacji programu
 • Prywatne transfery z/na lotnisko w Arusha i na Zanzibarze
 • Wynajem samochodu terenowego na safari wraz z anglojęzycznym kierowcą-przewodnikiem
 • Zakwaterowanie w hotelach 4- i 5-gwiazdkowych w opcji ze śniadaniem w Arusha oraz śniadaniami i obiadokolacjami na Zanzibarze
 • Zakwaterowanie w campach i lodgu w czasie safari w opcji z pełnym wyżywieniem
 • Bilety wstępu do PN Tarangire, PN Serengeti i Rezerwatu Ngorongoro
 • Opiekę anglojęzycznego kontrahenta oraz wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu
 • Ubezpieczenie podróżne na wysoką sumę kosztów leczenia
 • Składkę odprowadzaną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdego Uczestnika podróży
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories Vacations
Cena nie obejmuje
 • Obowiązkowej wizy do Tanzanii
 • Podatku infrastrukturalnego na Zanzibarze w wysokości 1 USD za osobę za dzień pobytu
 • Wyżywienia niewymienionego w sekcji “Cena zawiera”
 • Dodatkowych atrakcji i zwiedzania
 • Zwyczajowych napiwków
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży
Memories zawarte w programie
Memories dodatkowe
Hotele zawarte w programie
Inne polecane hotele
Tanzania

Stolica

Dodoma (nowa stolica państwa)
Dar es Salam (wciąż będące głównym ośrodkiem administracyjnym)

Strefa czasowa

GMT+3 godz

Populacja

44,9 mln

Powierzchnia

945 tys. km²

Język

Językami urzędowymi Tanzanii są suahili i angielski, a w użyciu powszechnym występują także języki plemienne.

Ustrój

Zjednoczona Republika Tanzanii to federacyjna republika prezydencka z jednoizbowym parlamentem. Państwo jest członkiem brytyjskiej Wspólnoty Narodów.

Religia

Islam: 40% (na Zanzibarze 99%); Chrześcijaństwo: 35%; Tradycyjne religie plemienne: 20%

Waluta

Szyling tanzański (TZS)

Czas przelotu

Ok. 13-15 godzin, w zależności od czasu przesiadki. Brak lotów bezpośrednich.

Informacje wizowe

Obywatele polscy mają obowiązek ubiegać się o wizę. Można ją uzyskać na 3 sposoby:
1) bezpośrednio (tzw. visa on arrival) na głównych przejściach granicznych w Tanzanii i na Zanzibarze;
2) poprzez oficjalny rządowy system do generowania e-wizy;
3) w przedstawicielstwach dyplomatycznych Tanzanii (Polska podlega kompetencji terytorialnej Ambasady Tanzanii w Berlinie).
W każdej z powyższych opcji koszt wizy turystycznej jednokrotnego wjazdu ważnej przez 90 dni wynosi 50 USD. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego zakończenia pobytu w Tanzanii. Dowód wniesienia opłaty wizowej należy zachować do kontroli.

Aktualne informacje wizowe należy zawsze sprawdzać na stronach MSZ.

Szczepienia i informacje zdrowotne

Zaleca się, aby podróżujący do Tanzanii zaszczepieni byli przeciwko: wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy, polio, durowi brzusznemu oraz wściekliźnie (zależnie od odwiedzanych regionów). Nie ma bezpośredniego zagrożenia żółtą febrą, jednakże certyfikat szczepienia przeciwko żółtej febrze wymagany jest od osób, które wcześniej podróżowały przez kraje, gdzie występuje zagrożenie tą chorobą, bądź spędziły więcej niż 12 godzin oczekując na lot tranzytowy na lotnisku w takim kraju. W zależności od odwiedzanych regionów, w Tanzanii i na Zanzibarze występuje ryzyko zakażenia wirusami dengi i malarii, przenoszonymi przez komary; warto rozważyć profilaktykę przeciwmalaryczną.

Przed każdym wyjazdem do krajów egzotycznych należy skontaktować się z lekarzem specjalistą celem omówienia zagrożeń zdrowotnych oraz indywidualnego kalendarza szczepień.


Informacje związane z COVID-19

Tanzania, tak jak Polska i cały świat, dotknięta jest pandemią COVID-19, co ma przełożenie na dodatkowe wymagania formalne. Aby odbyć podróż do Tanzanii, podróżni muszą spełnić poniższe wymagania.

1) Wykonać test PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 (dotyczy to także osób zaszczepionych). Test musi zostać przeprowadzony nie wcześniej niż 72 godziny przed przylotem do Tanzanii, a jego wynik musi być w języku angielskim. Z obowiązku testu zwolnione są dzieci do 5. roku życia pod warunkiem, że przylot i pobyt mają miejsce na Zanzibarze. W przypadku lądowania w kontynentalnej części Tanzanii obowiązkiem testowym objęci są wszyscy podróżni.
2) Wypełnić deklarację zdrowotną (tzw. Traveller Surveillance Form) w postaci formularza online. Wniosek może zostać wypełniony najwcześniej na 24 godziny przed przylotem do Tanzanii. Po jego złożeniu podróżny otrzyma indywidualny kod, który należy okazać na lotnisku.

Planując podróż należy pamiętać o obowiązujących w Polsce zasadach kwarantanny. Ich najbardziej aktualna wersja dostępna jest na stronie Straży Granicznej oraz u pracowników Memories Vacations.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

 • Photo by Hendrik Cornelissen on Unsplash

 • Photo by Sofia Zubiria on Unsplash

 • Maramboi Tented Camp

 • Photo by Hu Chen on Unsplash

 • Photo by Jeff Lemond on Unsplash

 • Photo by Jeff Lemond on Unsplash

 • Photo by Jorge Tung on Unsplash

 • Photo by Kyle Henderson on Unsplash

 • Etienne Steenkamp on Unsplash

 • Photo by joel herzog on Unsplash

 • Photo by Magdalena Kula Manchee on Unsplash

 • Photo by ray rui on Unsplash

 • Źródło: Serengeti Pioneer

 • Źródło: The Manor at Ngorongoro

 • Źródło: The Manor at Ngorongoro

 • Serengeti Kati Kati Tented Camp

 • Photo by Hu Chen on Unsplash

Photo by Hendrik Cornelissen on Unsplash

Photo by Sofia Zubiria on Unsplash

Maramboi Tented Camp

Maramboi Tented Camp

Photo by Hu Chen on Unsplash

Photo by Jeff Lemond on Unsplash

Photo by Jeff Lemond on Unsplash

Photo by Jorge Tung on Unsplash

Photo by Kyle Henderson on Unsplash

Etienne Steenkamp on Unsplash

Photo by joel herzog on Unsplash

Photo by Magdalena Kula Manchee on Unsplash

Photo by ray rui on Unsplash

Źródło: Serengeti Pioneer

Źródło: The Manor at Ngorongoro

Źródło: The Manor at Ngorongoro

Serengeti Kati Kati Tented Camp

Serengeti Kati Kati Tented Camp

Photo by Hu Chen on Unsplash

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.