MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Kapsztad i okolice – self-drive po RPA dla każdego – RPA z Memories Vacations
Afryka  ›  RPA  ›  Garden Route – Trasa Ogrodów , Kapsztad i Półwysep Przylądkowy , Sanbona Wildlife Reserve , Winelands   ›  Program: Kapsztad i okolice – self-drive po RPA dla każdego

Kapsztad i okolice – self-drive po RPA dla każdego

Self-drive pozwoli Wam na niezależne zwiedzanie kraju we własnym tempie. Odwiedzicie wspaniałe winnice, gdzie będzie można spróbować ich wyrobów. Udacie się do rezerwatu dzikiej przyrody, aby przeżyć niezapomniane safari. Przejedziecie wzdłuż wybrzeża, odwiedzając wspaniałe plaże i liczne zatoki. Zwieńczeniem podróży będzie pobyt w Kapsztadzie uznanym za jedno z najpiękniejszych miast świata.

Safari w RPA, najciekawsze miejsca w RPA, samochodem po RPA, self-drive RPA, luksusowe hotele w RPA, RPA zwierzęta, zwiedzanie RPA, najlepsze plaże w RPA, luksusowe podróże do RPA, podróże indywidualne do RPA

Dlaczego polecamy

 • Pobyt w słynnych południowoafrykańskich winnicach to wspaniała atrakcja dla miłośników wina
 • Niezapomniane safari w prywatnym rezerwacie z licznymi atrakcjami dla dzieci
 • W sezonie możliwość obserwacji wielorybów w Gansbaai
 • Wycieczka na przylądek Good Hope i przejazd słynna widokową trasą Chapman's Peak
 • Kulinarny raj i mnóstwo doskonałych restauracji w Kapsztadzie
 • Wizyta na Przylądku Igielnym – najdalszym południowym krańcu Afryki
 • Zakupowe szaleństwo w Victoria i Alfred Waterfront

Idealny dla

 • Rodzin z dziećmi
 • Par
 • Miłośników pięknych krajobrazów
 • Amatorów doskonałej kuchni i wina

Kategorie

 • Dzika przyroda
 • Rodzinnie
 • Safari
 • Znakomita kuchnia
Perełki
“Góra Stołowa to symbol Kapsztadu i główna atrakcja miasta. Często skąpana jest w gęstych chmurach, na wycieczkę warto zatem wybrać dzień, kiedy widoczność jest odpowiednia. Na szczyt można dotrzeć kolejką oferującą panoramiczny widok lub wybrać bardziej aktywną opcję w postaci trekkingu.”
Kapsztad i okolice – self-drive po RPA dla każdego

2 noce w Wineslands, 2 noce w rezerwacie Sanbona Wildlife Reserve, 1 noc w Gansbaai przy Garden Route, 4 noce w Kapsztadzie

Dzień 1 Wylot z Polski

Wylot z Polski i przelot do Kapsztadu z jedną przesiadką.

Dzień 2 Przylot do Kapsztadu i przejazd do Winelands

O poranku przylot do Kapsztadu. Odbiór samochodu z wypożyczalni przy terminalu lotniska. Proponujemy Wam komfortowe auto typu SUV, np. Toyota Rush lub podobne. Dzisiaj do pokonania będzie jedynie około 70 km. Z lotniska ruszycie do słynnego regionu Winelands, gdzie zobaczycie wiele malowniczych winnic. Zatrzymacie się na najbliższe dwie noce w posiadłości winiarskiej Spier w Stellenbosch. Odpoczniecie po podróży delektując się wspaniałym winem. Jeżeli będziecie mieli ochotę, na miejscu czeka wiele atrakcji, jak np. wycieczka na segwaych po winnicy Spier. Możecie także udać się do centrum Stellenboch na spacer po miasteczku. Ciekawą opcją będzie także przejazd do sąsiedniego Franschhoek, gdzie mnóstwo jest galerii artystycznych, doskonałych restauracji i winnic.

Dzień 3 Wycieczka po winnicach

Dzisiejszy dzień spędzicie aktywnie. Proponujemy rowerową wycieczkę po lokalnych winnicach. Wraz z przewodnikiem udacie się na zwiedzanie malowniczych i rozłożystych posiadłości winiarskich. Przemierzycie około 12 km robiąc trzy postoje w winnicach na degustację wina. Doskonała zabawa i piękne widoki gwarantowane! Popołudnie i wieczór pozostają do Waszej dyspozycji.

Dzień 4 Przejazd do rezerwatu Sanbona i popołudniowe safari

Dziś po wczesnym śniadaniu ruszycie w dalszą drogę. Pokonacie około 200 km. Waszym celem jest Prywatny Rezerwat Przyrody Sanbona. Po dotarciu do bram rezerwatu zostawicie auto na parkingu i zostaniecie powitani w recepcji, skąd kierowca zabierze Was samochodem 4x4 do Sanbona Gondwana Family Lodge. W lodge'u zostanie podany lunch. Czas po posiłku można przeznaczyć na krótki odpoczynek lub relaks przy basenie. Po południowej przerwie na herbatę i przekąski ruszycie na pierwszy game drive. Wieczorem zostanie podana kolacja. W pobyt w Rezerwacie Sanbona wliczone są noclegi z pełnym wyżywieniem (3 posiłki + napoje bezalkoholowe) oraz 2x dziennie wyjazdy na safari samochodem 4x4 w towarzystwie doświadczonego rangera.

Dzień 5 Pobyt w Sanbona Private Nature Reserve

Przed Wami pełny dzień na korzystanie z uroków rezerwatu. Dziś o poranku po kawie i lekkich przekąskach serwowanych na tarasie wyruszycie na poranne safari. Tak jak i dzień wcześniej, udacie się na nie wraz z rangerem w specjalnie przygotowanym do obserwacji zwierząt samochodzie terenowym 4x4. Po zakończonym game drive wrócicie do lodge'u na śniadanie. Po posiłku – czas wolny do własnej dyspozycji i korzystania z infrastruktury lodge'u. Następnie zostanie podany lunch i ponownie nieco czasu wolnego. Popołudnie, jak poprzedniego dnia, upłynie na kolejnym safari. Wieczorem będzie można delektować się doskonałą kolacją.

Dzień 6 Przejazd na wybrzeże do Gansbaai – przystanek na Przylądku Igielnym

Dziś o poranku czeka Was kolejne safari. Po śniadaniu kierowca odwiezie Was na parking przy bramie rezerwatu, gdzie przesiądziecie się do swojego samochodu. Dzisiaj ruszacie w drogę do Gansbaai, nadmorskiej miejscowości położonej malowniczo na wybrzeżu. Po drodze warto zatrzymać się na Przylądku Igielnym – Cape Agulhas. Popołudniem dotrzecie do Gansbaai. Dzisiejsza trasa to ponad 200 km. Nocleg proponujemy spędzić w kameralnym pensjonacie z widokiem na ocean: Sea Star Cliff Lodge.

Dzień 7 Atrakcje Gansbaai i przejazd do Kapsztadu

Po śniadaniu proponujemy uczestnictwo w atrakcji, jaką jest przejażdżka po wydmach na tzw. fatbike. W sąsiedztwie Gansbaai znajdują się wysokie, piaszczyste wydmy po których organizowane są rowerowe wycieczki. W okresie od lipca do listopada można wziąć udział w rejsie na obserwację wielorybów. Miłośnicy adrenaliny będą zachwyceni możliwością nurkowania w klatce z rekinami. Popołudniu dotrzecie do Kapsztadu. Najbliższe cztery noce spędzicie w hotelu The Table Bay położonym w doskonałej lokalizacji, jaką jest V&A Waterfront.

Dzień 8–10 Pobyt w Kapsztadzie

Przed Wami pełne trzy dni w Kapsztadzie. Poniżej znajdziecie naszą propozycję zwiedzania, jednak to Wy decydujecie, co i kiedy chcecie zobaczyć – w końcu to self-drive! Dzień 8: pierwszego dnia pobytu w Kapsztadzie warto udać się na zwiedzanie miasta. To także dobra okazja, aby wjechać na Górę Stołową. Dzień 9: cały jeden dzień koniecznie trzeba zarezerwować na wycieczkę na Przylądek. Po drodze miniecie wspaniałe plaże Kapsztadu, a także przejedziecie słynną Champan's Peak. W drodze powrotnej możecie zatrzymać się przy Boulders Beach i zobaczyć pingwiny. Dzień 10: atrakcji w Kapsztadzie nie zabraknie także i dzisiaj. Warto udać się w rejs na wyspę Robben, a następnie spędzić czas kupując pamiątki w V&A Waterfront.

Dzień 11 Powrót do Polski

Po śniadaniu udacie się na lotnisko, gdzie oddacie samochód i rozpoczniecie drogę powrotną. Przelot do Polski z jedną przesiadką.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Cena orientacyjna 15 600 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej rezerwowany z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż zaplanowana w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów jak święta i Sylwester)

Cena zawiera
 • Przeloty międzynarodowe w klasie ekonomicznej
 • Zakwaterowanie na 9 noclegów w wymienionych hotelach
 • Śniadania
 • Pakiet pobytowy w rezerwacie Sanbona (noclegi, pełne wyżywienie z napojami bezalkoholowymi, 2x dziennie safari)
 • Wypożyczenie samochodu obejmujące nielimitowane kilometry, pełne ubezpieczenie, GPS
 • Atrakcje: rowerowa wycieczka po winnicach, fatbike w Gansbaai
 • Opiekę anglojęzycznego kontrahenta w RPA
 • Wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu podczas trwania całej podróży
 • Ubezpieczenie podróżne na wysoką sumę kosztów leczenia
 • Składkę odprowadzaną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdego Uczestnika podróży
 • Pakiet Dokumentów Podróżnych Memories Vacations
Cena nie obejmuje
 • Wyżywienia i napojów niewymienionych w sekcji „Cena zawiera”
 • Opcjonalnych atrakcji i biletów wstępu do odwiedzanych miejsc, oprócz atrakcji wymienionych w sekcji „Cena zawiera”
 • Kosztów paliwa do samochodu
 • Zwyczajowych napiwków
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży
Memories zawarte w programie
Memories dodatkowe
Hotele zawarte w programie
Inne polecane hotele
RPA

Stolica

Pretoria

Strefa czasowa

GMT +2

Populacja

57,8 mln

Powierzchnia

1 219 912 km²

Język

W RPA obowiązuje jedenaście języków urzędowych: język angielski, język afrikaans, isiZulu, Siswati, isiNdebele, Sesotho, pedi, Xitsonga, Setswana, Tshivenda i isiXhosa.

Ustrój

Republika federalna

Religia

Pod względem wyznaniowym społeczeństwo RPA zdominowane jest przez chrześcijan, którzy stanowią blisko 80% populacji (z czego większość to protestanci). Do największych mniejszości religijnych należą wyznawcy wierzeń lokalnych i animistycznych, muzułmanie i hinduiści.

Waluta

Oficjalną walutą RPA jest rand (ZAR). Waluta ta wprowadzona została wprowadzona w 1961 roku, gdy RPA została niepodległą republiką. Rand dzieli się na 100 centów.
100 ZAR = około 25 PLN

Czas przelotu

Ok. 15-17 godzin, w zależności od czasu przesiadki. Brak lotów bezpośrednich.

Informacje wizowe

Obywatele polscy wkraczający na teren RPA są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobycie do 30 dni w celach turystycznych. Bezpłatne pozwolenie na pobyt otrzymuje się po wylądowaniu w międzynarodowych portach lotniczych. Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia podróży.

Szczepienia i informacje zdrowotne

W RPA nie występują szczególne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, a zatem nie ma obowiązkowych szczepień. Jak zawsze w przypadku wyjazdu do krajów tropikalnych, zaleca się zaszczepienie przeciwko: wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu. W kraju nie ma bezpośredniego zagrożenia żółtą febrą, jednak certyfikat szczepienia przeciwko tej chorobie (tzw. „żółta
książeczka”) może być wymagany od turystów, którzy przekraczają granice po pobycie w innym kraju, gdzie stwierdzono ryzyko występowania tej choroby.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

Region Kapsztadu i Półwyspu Przylądkowego charakteryzuje się klimatem śródziemnomorskim. Oznacza to, że zimy się stosunkowo ciepłe ale deszczowe, a lata słoneczne, gorące i suche. Okres bezdeszczowy przypada na miesiące od października do marca, ze szczytem sezonu w grudniu i styczniu. Można wtedy liczyć na słoneczne dni, trochę wietrzne ale bezdeszczowe, z temperaturami powyżej 20 stopni. Miesiące przejściowe tj. wiosna i jesień również należą do przyjemnych i są idealnym czasem na odbycie podróży ze względu na niższe ceny oferowane przez hotele. Jesienią (marzec-maj) odbywają się zbiory winogron, w których można uczestniczyć, co jest wyjątkową atrakcją. Wiosną z kolei (wrzesień - listopad) zbocza Góry Stołowej pokrywają się tysiącem kolorów kwitnących kwiatów.
Zima przypadające na miesiące od czerwca do sierpnia charakteryzuje się bardziej deszczowymi dniami, ale jest idealnym czasem na obserwację wielorybów

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.