MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Self-drive Trasą Ogrodów, czyli podróż słynną Garden Route – RPA z Memories Vacations
Afryka  ›  RPA  ›  Botlierskop Game Reserve , Garden Route – Trasa Ogrodów , Kapsztad i Półwysep Przylądkowy , Winelands   ›  Program: Self-drive Trasą Ogrodów, czyli podróż słynną Garden Route

Self-drive Trasą Ogrodów, czyli podróż słynną Garden Route

Słynna Garden Route przyciąga zapierającymi dech w piersiach widokami. Strome zbocza górskie wpadające prost do wzburzonego oceanu i malownicze zatoki z piaszczystymi plażami to krajobrazy, które czekają na Trasie Ogrodów. W trakcie podróży doświadczycie także safari i zatrzymacie się w winnicach, gdzie będzie można degustować lokalne wina. A wszystko to we własnym tempie dzięki opcji self-drive.

Safari w RPA, najciekawsze miejsca w RPA, samochodem po RPA, self-drive RPA, luksusowe hotele w RPA, RPA zwierzęta, zwiedzanie RPA, najlepsze plaże w RPA, luksusowe podróże do RPA, podróże indywidualne do RPA

Dlaczego polecamy

 • Self-drive umożliwiający beztroskie wakacje we własnym tempie
 • Widokowe trasy i ciekawe atrakcje po drodze
 • Pięknie położone i komfortowe hotele
 • Niezapomniane doświadczenie safari w prywatnym rezerwacie
 • Doskonała kuchnia i degustacje wina
 • Pobyt w Kapsztadzie przy plaży umożliwia zarówno relaks, jak i łatwy dostęp do wszelkich atrakcji miasta
 • Zakupowe szaleństwo w Victoria i Alfred Waterfront
 • Wine Tram, czyli wycieczka pociągiem po winnicach, która pozwoli bezpiecznie korzystać z uroków winnych piwniczek
 • Pobyt w doskonale ocenianym The Village Lodge w rezerwacie Botlierskop

Idealny dla

 • Par
 • Rodzin z dziećmi
 • Miłośników dobrej kuchni i wina
 • Pasjonatów niezależnych podróży i self-drive'u

Kategorie

 • Aktywnie
 • Dzika przyroda
 • Rodzinnie
 • Safari
 • Znakomita kuchnia
Perełki
“Cape of Good Hope, czyli Przylądek Dobrej Nadziei, błędnie nazywany jest miejscem styku dwóch oceanów. W rzeczywistości linia dzieląca Ocean Indyjski od Oceanu Atlantyckiego przebiega przez Przylądek Igielny – Cape Agulhas. ”
Self-drive Trasą Ogrodów, czyli podróż słynną Garden Route

4 noce w Kapsztadzie, 4 noce na Garden Route: 1 noc w Gansbaai, 1 noc w Tsitsikamma, 2 noce w Plattenberg Bay, 2 noce w Rezerwacie Botlierskop, 2 noce w Winelands

Dzień 1 Przelot z Polski do Kapsztadu

Wylot z Polski i przelot z jedną przesiadką do Kapsztadu.

Dzień 2 Przylot do Kapsztadu, odbiór samochodu i przejazd do hotelu

Przylot do Kapsztadu w godzinach porannych. Odbiór samochodu z wypożyczalni przy terminalu lotniska. Proponujemy Wam komfortowe auto typu SUV, np. Toyota Rush lub podobne. Dzisiaj do pokonania będzie jedynie około 30 km. Z lotniska ruszycie do hotelu położonego przy plaży w dzielnicy Camps Bay. Cztery najbliższe noce spędzicie w The Bay Hotel. To niezwykłe miejsce, które umożliwi relaks przy plaży z łatwą dostępnością do atrakcji miasta. Popołudnie po dotarciu do hotelu pozostaje do Waszej dyspozycji. Warto udać się na spacer plażą Camps Bay oraz podjechać na sąsiednie plaże Clifton, aby zobaczyć jak wyglądają plaże Kapsztadu. Wieczorem polecamy wybrać się na kolację do jednej z restauracji serwującej świeże owoce morza.

Dzień 3–5 Pobyt w Kapsztadzie

Przed Wami pełne trzy dni w Kapsztadzie, które możecie sobie dowolnie zaaranżować. My proponujemy poniższy plan zwiedzania, jednak to Wy zdecydujecie, co i kiedy będziecie chcieli zobaczyć. Dzień 3: pierwszego dnia pobytu w Kapsztadzie warto udać się na zwiedzanie miasta. To także dobra okazja, aby wjechać na Górę Stołową. Dzień 4: cały jeden dzień koniecznie trzeba zarezerwować na wycieczkę na Przylądek. Trasa na przylądek wiedzie przez słynną Champan's Peak. W drodze powrotnej możecie zatrzymać się przy Boulders Beach i zobaczyć pingwiny. Dzień 5: atrakcji w Kapsztadzie nie zabraknie także i dzisiaj. Warto udać się w rejs na wyspę Robben, a następnie spędzić czas na zakupach w V&A Waterfront.

Dzień 6 Przejazd do Gansbaai

W dniu dzisiejszym ruszycie w drogę przez Garden Route. Pierwszym przystankiem na trasie będzie miasteczko Gansbaai. Gansbaai wraz z przeciwległym Hermanus tworzą zatokę Walker Bay, w której od lipca do listopada można oglądać wieloryby. W zatoce ponadto organizowane jest nurkowanie w klatce z rekinami. My proponujemy popołudniem udać się na wycieczkę rowerową i zjazdy po wydmach na specjalnych rowerach, tzw. fatbike. Wieczór pozostaje do własnej dyspozycji. Warto wybrać się do sąsiedniego Hermanus, gdzie znajduje się sporo restauracji i kawiarni. Na fantastyczny spacer długą i piaszczystą plażą warto wybrać Grotto Beach ciągnąca się kilometrami wzdłuż Walker Bay.

Dzień 7 Przejazd do Tsitsikamma

W dniu dzisiejszym czeka Was najdłuższy odcinek do pokonania. Trasa będzie miała około 550 km, dlatego dzień warto rozpocząć wcześnie. Po drodze będziecie mieli okazję zrobić postój na Przylądku Igielnym – Cape Agulhas. Na nocleg dotrzecie do pięknie położonego hotelu The Fernery Lodge, znajdującego się kilka kilometrów od bram Parku Narodowego Tsitsikamma.

Dzień 8 Dzień w Parku Narodowym Tsitsikamma i przejazd do Plattenberg Bay

Dzień rekomendujemy zacząć dzień wcześnie i udać się do Parku Narodowego Tsitsikamma, przez który prowadzą liczne szlaki wędrowne. Park słynie z wiszących mostków zawieszonych nad ujściem rzeki Stormsriver, która wpada do wzburzonego oceanu. Zachwycające widoki gwarantowane! Osoby aktywne będą zachwycone możliwością wzięcia udziału w różnych wodnych atrakcjach, jakie są dostępne na miejscu, np. wycieczki kajakami czy spływ rzeką. Po południu ruszycie w stronę Plattenberg Bay. Po drodze będziecie mogli zatrzymać się przy moście Bloukrans, z którego urządzane są skoki na bungee. Nocleg proponujemy spędzić w hotelu The Robberg Beach Lodge.

Dzień 9 Wizyta w Robberg Nature Reserve i zwiedzanie Knysna

Dziś polecamy wybrać się na spacer po niezwykle malowniczym rezerwacie Robberg. Następnie udacie się do pobliskiej Knysna, słynącej z rozległej laguny. Po lagunie odbędziecie widokowy rejs statkiem. Wieczorem wrócicie do Plattenberg Bay. Dzisiejsza noc również w hotelu The Robberg Beach Lodge.

Dzień 10 Przejazd do rezerwatu Botlierskop

Dzisiaj udacie się do prywatnego rezerwatu Botlierskop. Trasa wyniesie około 130 km. Do rezerwatu musicie dotrzeć na godzinę 14:00. Po zameldowaniu w The Village Lodge Botlierskop będzie czas na odpoczynek. Po popołudniowej herbacie i przekąskach ruszycie specjalnie przygotowanym do obserwacji samochodem 4x4 na pierwsze safari. Wieczorem zostanie podana kolacja. Pobyt w rezerwacie obejmuje noclegi, pełne wyżywienie (3 posiłki) oraz 2x dziennie wyprawę safari.

Dzień 11 Dzień w Botlierskop Private Game Reserve

Dziś spędzicie czas na obserwacji dzikich zwierząt. Dzień rozpocznie się wczesnym rankiem, kiedy to zostanie podana kawa i lekkie przekąski. Następnie wraz z rangerem udacie się samochodem 4x4 na poranne safari. Po kilku godzinach tropienia zwierząt wrócicie do lodge'u na śniadanie. Po posiłku przyjdzie czas na odpoczynek i korzystanie z infrastruktury ośrodka, np. relaks przy basenie lub SPA. Po lunchu znowu krótki czas do własnej dyspozycji, a następnie wyprawa na kolejne safari. Wieczorem powrót na doskonałą kolację.

Dzień 12 Przejazd do Winelands

O poranku ponownie wyruszycie na game drive po rezerwacie. Po śniadaniu wymeldujecie się z lodge'u i pojedziecie do Winelands – regionu słynącego z winnic i uprawy winorośli. Trasa dzisiejszego przejazdu to około 360 km. Po drodze możecie zatrzymać się na lunch w miasteczku Swellendam. Popołudniem dotrzecie do Franschhoek, gdzie na dwie noce zamieszkacie w hotelu Auberge Clermont. Przed Wami wieczór do własnej dyspozycji. Warto wybrać się do centrum Franschhoek na kolację do jednej ze świetnych lokalnych restauracji.

Dzień 13 Wycieczka pociągiem po winnicach

W dniu dzisiejszym proponujemy Wam wyjątkową atrakcję, z której słynie Franschhoek. Wycieczka pociągiem po winnicach, tzw. Wine Tram to doskonała alternatywa dla zwiedzania samochodem, gdyż pozwala do woli korzystać z uroków winnic i tamtejszych degustacji.

Dzień 14–15 Przejazd do Kapsztadu i wylot do Polski

W dniu 14. kończy się Wasz przygoda w RPA. O poranku opuścicie winnice i pojedziecie na lotnisko międzynarodowe w Kapsztadzie. Po oddaniu samochodu w wypożyczalni na lotniku rozpoczniecie podróż powrotną do domu. Przelot do Polski z jedną przesiadką i lądowanie w Polsce następnego dnia.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Cena orientacyjna 16 600 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej rezerwowany z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż zaplanowana w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów jak święta i Sylwester)

Cena zawiera
 • Przeloty międzynarodowe w klasie ekonomicznej
 • Zakwaterowanie na 12 noclegów w wymienionych hotelach
 • Śniadania
 • Pakiet pobytowy w rezerwacie Botlierskop (noclegi, pełne wyżywienie, 2x dziennie safari)
 • Wypożyczenie samochodu obejmujące nielimitowane kilometry, pełne ubezpieczenie, GPS
 • Atrakcje: fatbike w Gansbaai, rejs statkiem po lagunie w Knysna
 • Opiekę anglojęzycznego kontrahenta w RPA
 • Wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu podczas trwania całej podróży
 • Ubezpieczenie podróżne na wysoką sumę kosztów leczenia
 • Składkę odprowadzaną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdego Uczestnika podróży
 • Pakiet Dokumentów Podróżnych Memories Vacations
Cena nie obejmuje
 • Wyżywienia i napojów niewymienionych w sekcji „Cena zawiera”
 • Opcjonalnych atrakcji i biletów wstępu do odwiedzanych miejsc, oprócz atrakcji wymienionych w sekcji „Cena zawiera”
 • Kosztów paliwa do samochodu
 • Zwyczajowych napiwków
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży
Memories zawarte w programie
Memories dodatkowe
Hotele zawarte w programie
Inne polecane hotele
RPA

Stolica

Pretoria

Strefa czasowa

GMT +2

Populacja

57,8 mln

Powierzchnia

1 219 912 km²

Język

W RPA obowiązuje jedenaście języków urzędowych: język angielski, język afrikaans, isiZulu, Siswati, isiNdebele, Sesotho, pedi, Xitsonga, Setswana, Tshivenda i isiXhosa.

Ustrój

Republika federalna

Religia

Pod względem wyznaniowym społeczeństwo RPA zdominowane jest przez chrześcijan, którzy stanowią blisko 80% populacji (z czego większość to protestanci). Do największych mniejszości religijnych należą wyznawcy wierzeń lokalnych i animistycznych, muzułmanie i hinduiści.

Waluta

Oficjalną walutą RPA jest rand (ZAR). Waluta ta wprowadzona została wprowadzona w 1961 roku, gdy RPA została niepodległą republiką. Rand dzieli się na 100 centów.
100 ZAR = około 25 PLN

Czas przelotu

Ok. 15-17 godzin, w zależności od czasu przesiadki. Brak lotów bezpośrednich.

Informacje wizowe

Obywatele polscy wkraczający na teren RPA są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobycie do 30 dni w celach turystycznych. Bezpłatne pozwolenie na pobyt otrzymuje się po wylądowaniu w międzynarodowych portach lotniczych. Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia podróży.

Szczepienia i informacje zdrowotne

W RPA nie występują szczególne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, a zatem nie ma obowiązkowych szczepień. Jak zawsze w przypadku wyjazdu do krajów tropikalnych, zaleca się zaszczepienie przeciwko: wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu. W kraju nie ma bezpośredniego zagrożenia żółtą febrą, jednak certyfikat szczepienia przeciwko tej chorobie (tzw. „żółta
książeczka”) może być wymagany od turystów, którzy przekraczają granice po pobycie w innym kraju, gdzie stwierdzono ryzyko występowania tej choroby.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

Najlepszym czasem na podróż przez Garden Route to okres letni przypadający na miesiące od listopada do marca. Panują wówczas przyjemna temperatura, a opady są znikome. Aby uniknąć tłumów dobrze omijać okres świąteczny i sylwestrowy. Doskonałym czasem jest zatem późne lato i wczesna jesień (luty- kwiecień) oraz wiosna (wrzesień - październik) kiedy pogoda wciąż jest doskonała, a ceny i ruch turystyczny niższe.

 • Plaża w Camps Bay

 • Przylądek Dobrej Nadzei

 • V&A Waterfront

 • Wiszące mostki w PN Tsitsikamma

 • Wiszące mostki w PN Tsitsikamma

 • Hermanus

 • Garden Route

 • Droga na Półwysep Przylądkowy

 • Winelands

 • Wine Tram we Franschhoek

 • Winnice w okolicy Franschhoek

Plaża w Camps Bay

Przylądek Dobrej Nadzei

V&A Waterfront

Wiszące mostki w PN Tsitsikamma

Wiszące mostki w PN Tsitsikamma

Hermanus

Garden Route

Droga na Półwysep Przylądkowy

Winelands

Wine Tram we Franschhoek

Winnice w okolicy Franschhoek

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.