MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Luksusowa podróż do Peru w najwykwintniejszym wydaniu – Peru z Memories Vacations
Ameryki  ›  Peru  ›  Cusco, Lima, Machu Picchu, Puno i Jezioro Titicaca, Święta Dolina Inków (Sacred Valley)  ›  Program: Luksusowa podróż do Peru w najwykwintniejszym wydaniu

Luksusowa podróż do Peru w najwykwintniejszym wydaniu

Czy marzyliście kiedyś o odkrywaniu Amazonii z pokładu luksusowego statku, o noclegu w pohiszpańskim klasztorze, lekcji gotowania z jednym z najlepszych szefów kuchni, relaksie na absolutnym odludziu czy rejsie klimatycznym pociągiem przez Andy? Ten program jest właśnie dla Was!

Podróż do Peru, wakacje w Peru, atrakcje Peru, Peru luksusowe hotele, najlepsze hotele w Peru, zwiedzanie Peru, Peru wyjazdy indywidualne, co zobaczyć w Peru, Peru kiedy jechać

Dlaczego polecamy

 • Fascynujące i nietuzinkowe doświadczenia ze znanymi w Peru osobistościami
 • Noclegi wyłącznie w najlepszych hotelach o różnym charakterze
 • Glamping nad jeziorem w otoczeniu szczytów
 • Kilkudniowy rejs po Amazonce na pokładzie luksusowego statku
 • Lekcje gotowania z wielokrotnie nagradzanym szefem kuchni
 • Całodniowa przejażdżka luksusowym pociągiem przez Andy
 • Nauka tradycyjnego tkactwa
 • Zwiedzanie najważniejszym miejsc archeologicznych w kraju, w tym słynnego Machu Picchu
 • Przeloty międzynarodowe w klasie biznes

Idealny dla

 • Par
 • Osób bardzo wymagających
 • Miłośników luksusowych i niebagatelnych hoteli
 • Ceniących najwyższy poziom obsługi

Kategorie

 • Dzika przyroda
 • Kultura i historia
 • Luksusowo
 • Poza utartymi szlakami
 • Romantycznie
 • Znakomita kuchnia
Perełki
“W czasie pobytu w Amazonii warto dotrzeć do jednej z wielu społeczności indigena zamieszkujących okolice rzeki. To idealna okazja, aby poznać kulturę tradycyjną tych grup.”
Luksusowa podróż do Peru w najwykwintniejszym wydaniu

3 noce w Limie, 1 noc glampingu nad jeziorem, 2 noce w Świętej Dolinie, 3 noce w Cusco, 2 noce w nad Jeziorem Titicaca, 1 noc w Limie, 3 noce na statku Delfin III

Dzień 1 Przelot do Limy

Przelot z Warszawy do Limy z jedną przesiadką. Po wylądowaniu zostaniecie powitani przez kierowcę, który zapewni transfer z lotniska do Hotelu B, w którym zakwaterujecie się na trzy noce w pokoju typu Aposento w opcji ze śniadaniami.

Dzień 2 Prywatne zwiedzanie Limy oraz Muzeum Larco

Po śniadaniu przewodnik odbierze Was z hotelu i zaprosi na wycieczkę po Limie. W czasie jej trwania zobaczycie między innymi Pałac Rządowy, Katedrę, Ratusz, a także Casa Aliaga, czyli najdłużej stale zamieszkaną rezydencję na półkuli zachodniej. Po południu pod opieką kustosza zwiedzicie wspaniałe Muzeum Larco, które mieści niewyobrażalną ilość artefaktów głównie z epoki imperium Inków.

Dzień 3 Prywatne doświadczenie kulinarne z Penelope Alzamorą

Dzisiaj czeka na Was ciekawe doświadczenie: w towarzystwie jednej z najlepszych szefów kuchni w Peru, Penelope Alzamory, udacie na tradycyjny bazar owocowo-warzywny. W czasie zakupów zaopatrzycie się w produkty, które będą niezbędne do przygotowania posiłku. Penelope po mistrzowsku zapozna Was z aspektami historii jej kraju poprzez wędrówkę po kulinarnych ścieżkach.

Dzień 4–5 Odwiedziny z warsztacie tkackim oraz glamping nad Jeziorem Huaypo

Po śniadaniu kierowca zapewni Wam transfer na lotnisko, skąd odbędzie się lot do Cusco. Po wylądowaniu pojedziecie do Świętej Doliny Inków. Po drodze zatrzymacie się w Awanakancha. Zobaczycie tu hodowlę wielbłądowatych zamieszkujących Andy: lam, alpak, wikuni i guanako. Jednak Awanakancha to nie tylko oglądanie zwierząt. W rzeczywistości jest to ogromny projekt skupiony na zachowaniu dawnych tradycji tkackich, skupiający mieszkańców z okolicznych społeczności. Dzięki tej wizycie przeniesiecie się w czasie o kilkaset lat i zobaczycie, jak dawniej wytwarzano najwspanialsze tkaniny z wełny hodowanych tu zwierząt. Następnie dotrzecie nad brzeg Jeziora Huaypo. Tutaj spędzicie jedną noc w luksusowym namiocie na łonie natury. Dzięki posiłkom serwowanym na świeżym powietrzu oraz relaksowi w ciszy i spokoju będziecie mogli kontemplować urzekający krajobraz roztaczający się wokół. Następnego ranka śniadanie nad brzegiem jeziora, a potem przejazd do hotelu Inkaterra Urubamba Hacienda, w którym zakwaterujecie się na dwie noce w domu typu Casita w opcji ze śniadaniami.

Dzień 6 Zwiedzanie Machu Picchu

Tego dnia odwiedzicie historyczne Machu Picchu. Kierowca zawiezie Was na stację kolejową, z której na pokładzie luksusowego pociągu Hiram Bingham dotrzecie do Aguas Calientes, podziwiając po drodze spektakularne widoki. W czasie przejazdu na pokładzie będą serwowane przekąski. Po przyjeździe przesiądziecie się do autobusu, który zawiezie Was do bramy wejściowej cytadeli Machu Picchu. Odkryte na nowo przez Hirama Binghama ponad sto lat temu Machu Picchu jest uważane za jeden z siedmiu cudów świata. Jego architektoniczne piękno, spektakularne naturalne krajobrazy i energia zawarta w enigmatycznych kamiennych strukturach zapierają dech w piersiach. Będziecie podążać śladami starożytnych Inków, eksplorując tę magiczną cytadelę. Podwieczorek serwowany będzie w Sanctuary Lodge. O zaplanowanej godzinie zostaniecie przewiezieni na stację kolejową Aguas Calientes, aby wsiąść do pociągu powrotnego. Na pokładzie czeka Was wyśmienita kolacja. Na stacji będzie oczekiwał kierowca, który zabierze Was z powrotem do hotelu.

Dzień 7 Prywatna wizyta w Moray, Maras, Chinchero oraz u Nildy Callanaupy

Dziś rano wyruszycie w kierunku stanowiska archeologicznego Moray. To system okrągłych tarasów, używany jako „obiekt” doświadczeń rolniczych dawnych Inków. Opada on 150 m w dół od miejsca, w którym będziecie stać, stanowiąc doskonałe świadectwo zaawansowania Inków – mistrzów budowania w harmonii z naturą. Następnie będziecie kontynuować podróż w kierunku solnisk Maras. Widok tej wciąż działającej kopalni soli, używanej od czasów Inków, zadziwi Was surową bielą stromo opadających solanek, kontrastujących z zielenią okolicznych górskich zboczy. W międzyczasie będzie miał miejsce lunch w restauracji Iskay. Podróż zakończy się dotarciem do wioski Chinchero, słynącej z niezwykłego piękna i jakości produkowanych tam tkanin. Odwiedzicie warsztat tkacki Nildy Callanaupy, która niemal 30 lat temu zebrała wokół siebie kobiety dzielące jej pasję do tkactwa. Z czasem potrafiła zmotywować również młodsze kobiety, które nie interesowały się tkactwem, do poznania tej sztuki. W 1996 roku jej projekt Centrum Tradycyjnych Tekstyliów w Cusco stał się silną organizacją zajmującej się nie tylko zachowaniem, ale także komercjalizacją pięknych i wysokiej jakości tekstyliów. Ta wizyta zostanie znacznie wzbogacona historią bohaterki tej przygody, Nildy Callanaupy. W godzinach popołudniowych dojedziecie do hotelu Monasterio w Cusco, gdzie zakwaterujecie się na trzy noce w pokoju Deluxe Junior Suite w opcji ze śniadaniami.

Dzień 8 Półdniowe prywatne zwiedzanie Cusco i okolic

Dzisiaj odwiedzicie fortecę Sacsayhuaman, kolosalną konstrukcję zbudowaną z ogromnych rzeźbionych kamieni połączonych z absolutną dokładnością. Ten zdumiewający przykład architektury wojskowej Inków jest niewątpliwie największym dziełem architektonicznym Tahuantinsuyo. Następnie odwiedzicie dzielnicę San Blas, w której mieszkają słynni artyści. Idąc wąskimi brukowanymi uliczkami dotrzecie do kościoła zbudowanego w 1563 roku na fundamentach sanktuarium Inków. Następnie odwiedzicie Qoricancha (co w keczua oznacza pokój ze złotem), świątynię poświęconą bogu słońca. Legenda głosi, że jego wewnętrzne ściany były kiedyś całkowicie pokryte złotem. Na koniec wybierzecie się na wycieczkę, aby odkryć tajemnice katedry i podziwiać jej piękne atria oraz bezcenne XVII i XVIII-wieczne obrazy.

Dzień 9 Dzień wolny w Cusco

Dzisiejszy dzień będzie w całości przeznaczony na odpoczynek. Zachęcamy, aby zapuścić się w wąskie uliczki starego miasta i odkryć niepowtarzalny urok tego miejsca. Niech wyzwaniem będzie znalezienie pozostałości po dawnych budowlach Inków, na których fundamentach Hiszpanie w okresie podboju wznosili własne budowle.

Dzień 10 Przejazd luksusowym pociągiem nad Jezioro Titicaca

Dziś czekają Was niezapomniane wrażenia z przeprawy przez peruwiańskie Andy między Cusco a Puno. Odwiedzicie najwyżej położone żeglowne jezioro na świecie. Pociąg Belmond Andean Explorer został zaprojektowany tak, aby zapewnić pasażerom wszelkie luksusy, jakich mogliby oczekiwać podczas podróży, jednocześnie dając im szansę na mistyczne połączenie z naturą. Na pokładzie tego pięknego pociągu będziecie się cieszyć niezrównaną obsługą, jadąc w wagonach w stylu lat dwudziestych i podziwiając zapierające dech w piersiach krajobrazy. Niepowtarzalna przygoda potrwa około 10 godzin i 30 minut. Na początku podróży zostaniecie powitani na stacji Winches (Cusco), gdzie lokalni muzycy zapewnią oprawę muzyczną podczas wsiadania do pociągu. Będąc na pokładzie możecie korzystać z dwóch wagonów restauracyjnych. Ponadto podczas podróży będziecie częstowani najlepszymi posiłkami oraz popołudniową herbatą. Po dotarciu do Puno zostaniecie odebrani z pociągu i wraz z innymi gośćmi hotelu udacie się do resortu Titilaka położonego na półwyspie wcinającym się w błękitną taflę Jeziora Titicaca. Tam zakwaterujecie się na dwie noce w pokoju typu Dawn Room w opcji z pełnym wyżywieniem.

Dzień 11 Pobyt nad Jeziorem Titicaca

Ten dzień będzie pełen zajęć! Wstaniecie wcześnie rano, aby zobaczyć wspaniały wschód słońca, a po pożywnym śniadaniu odwiedzicie słynne pływające wyspy trzcinowe Uros na skraju Rezerwatu Narodowego Titicaca. Tutaj spotkacie jedną z rodzin zamieszkujących te wyjątkowe wyspy od pokoleń. Lud Uro-Aymara jest dumny ze swojej kultury: mężczyźni umiejętnie pływają po wodach jeziora na trzcinowych tratwach, a kobiety są ekspertami w tkactwie. Będziecie kontynuować eksplorację jeziora Titicaca odwiedzając wyspę Taquile, gdzie dowiecie się, dlaczego sztuka tekstylna regionu została uznana przez UNESCO za jedno z arcydzieł ustnego i niematerialnego dziedzictwa.

Dzień 12 Przelot do Limy

Po śniadaniu, w zależności od rozkładu lotów, możecie skorzystać z krótkiej wycieczki w drodze na lotnisko lub wybrać jedną z atrakcji w pobliżu hotelu. Podczas wycieczki w drodze na lotnisko Juliaca możecie odwiedzić tajemnicze miejsce przodków, Sillustani, gdzie znajduje się najlepiej zachowana grupa starożytnych wież grobowych zwana „chullpas”. Było to niegdyś miejsce pochówku kultur Pre-Inca Pucara, Tiahuanaco i Colla, a później Inków. Sillustani to imponujące stanowisko archeologiczne, w którym odwiedzający mogą dowiedzieć się więcej o historii Peru. Po dotarciu na lotnisko nastąpi przelot do Limy oraz transfer do znanego Wam już Hotelu B. Z powodu logistyki związanej z kolejną destynacją spędzicie w nim jedną noc.

Dzień 13 Przelot do Iquitos i rozpoczęcie rejsu po Amazonii

Po śniadaniu nastąpi przejazd na lotnisko oraz lot na północ kraju, do miejscowości Iquitos. Po wylądowaniu zostaniecie powitani przez zespół statku Delfin III, który zapewni Wam transport do niewielkiego miasteczka Nauta, znajdującego się na południe od Iquitos nad rzeką Maranon. Tam zaokrętujecie się w przestronnej i luksusowej kabinie typu Corner Suite, która przez najbliższe trzy noce będzie Waszym domem. Pobyt na statku będzie obejmował trzy posiłki dziennie. Po wyjściu z portu zostanie Wam podany egzotyczny koktajl, który będziecie mogli popijać podziwiając wspaniały widok z tarasu widokowego. Wasz przewodnik-przyrodnik udzieli informacji na temat trasy, dzikiej przyrody i flory, z którą będziecie mieć bliski kontakt przez najbliższe kilka dni. Pierwsza wycieczka motorówką zabierze Was do zbiegu trzech rzek, gdzie będziecie mogli zobaczyć niezwykły widok różnokolorowych cieków wodnych, które łącząc się wpadają do potężnej Amazonki. Wieczorem po raz pierwszy będziecie mieli okazję sfotografować cudowny zachód słońca nad amazońskim lasem.

Dzień 14 Eksploracja Amazonii

Spacer w dżungli szlakiem Fundo Casual zabierze Was w głąb jednego z najbardziej niezwykłych lasów świata. Przewodnik zapozna Was z otaczającą fauną i florą. Zobaczycie jeden z najlepiej zachowanych i chronionych obszarów, Rezerwat Narodowy Pacaya Samiria. Będziecie mieli okazję zakupić rękodzieło wykonane przez miejscową ludność, przy okazji wpierając ją finansowo. Będziecie mieli nawet okazję popływać w rzece ze słynnymi różowymi delfinami z Amazonii!

Dzień 15 Eksploracja Amazonii

Dziś zbadacie rzekę Samiria i jej dopływy łodzią motorową. Zobaczcie między innymi niebiesko-żółte ary, szkarłatne ary, tukany, małpy, kapibary i wiele innych fascynujących gatunków. Przewodnik powie nam więcej o złożonej różnorodności biologicznej występującej w tej części dorzecza Amazonki. Po pysznym obiedzie odwiedzicie zatokę Nauta Cano, gdzie zostaniecie zaproszeni na połów piranii. O zmroku przewodnik zabierze Was na nocne safari w poszukiwaniu kajmanów i nocnych gatunków ptaków.

Dzień 16–17 Powrót do Limy i przelot do Polski

Dzisiaj wrócicie do portu w Naucie, skąd zostaniecie przetransportowani na lotnisko w Iquitos. Po drodze odwiedzicie ACOBIA, Centrum Ratownictwa i Odnowy Ssaków Rzecznych, gdzie będziecie mieli okazję zobaczyć młode manaty i dowiedzieć się więcej o tych potulnych stworzeniach oraz o powodach ich statusu jako zagrożonego gatunku. Ośrodek dba również o inne uratowane gatunki fauny Amazonki. Po tej wizycie udacie się na lotnisko i polecicie do Limy. Tam przesiądziecie się na lot powrotny do Polski. Następnego dnia wylądujecie na lotnisku w Warszawie.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Warto rozważyć

W programie zaoferowano zakwaterowanie w wysokich kategoriach pokoi. Koszt podróży można zredukować wybierając podstawową opcję zakwaterowania w oferowanych hotelach lub zamieniając je na inne obiekty.

Cena orientacyjna 55 900 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej rezerwowany z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż zaplanowana w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów jak święta i Sylwester)

Cena zawiera
 • Przeloty międzynarodowe w klasie biznes
 • Transfery
 • Zakwaterowanie w hotelach 5-gwiazdkowych w opcji wyżywienia wskazanej w programie
 • Zwiedzanie atrakcji wymienionych w programie
 • Opiekę anglojęzycznego kontrahenta oraz wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu
 • Ubezpieczenie podróżne na wysoką sumę kosztów leczenia
 • Składkę odprowadzaną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdego Uczestnika podróży
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories Vacations
Cena nie obejmuje
 • Wyżywienia i napojów niewymienionych w programie
 • Dodatkowych atrakcji i zwiedzania
 • Zwyczajowych napiwków
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży
Memories zawarte w programie
Memories dodatkowe
Hotele zawarte w programie
Inne polecane hotele
Peru

Stolica

Lima

Strefa czasowa

GMT -5
Przesunięcie czasowe względem Polski wynosi odpowiednio 6 godzin w zimie i 5 godzin w lecie

Populacja

33 036 196

Powierzchnia

1 285 216 km²

Język

Hiszpański, keczua i ajmara

Ustrój

Republika demokratyczna

Religia

Katolicy – 76%, ewangelicy – 15,6% (głównie zielonoświątkowcy i adwentyści dnia siódmego), ateiści – 5,1%, inne religie – 3,3% (głównie mormoni, ale także świadkowie Jehowy, żydzi, buddyści, muzułmanie i inni)

Waluta

Sol (PEN)

Czas przelotu

17-18 godzin

Informacje wizowe

Polacy przebywający na terytorium Peru do 6 miesięcy w celach turystycznych zwolnieni są z obowiązku wizowego. Przekroczenie tego terminu pobytu zobowiązuje turystę do zapłacenia kary w wysokości ok. 1 USD za każdy dzień zwłoki. W przypadku podjęcia decyzji o przedłużeniu pobytu należy skontaktować się z placówką Dirección General de Migraciones. Podczas przylotu do Peru nie wymaga się potwierdzenia posiadania określonej kwoty pieniędzy na pobyt. Przy wylotach za granicę nie obowiązuje opłata lotniskowa (jest ona wliczona w bilet), taka opłata obowiązuje natomiast na niektórych lotniskach krajowych przy przelotach liniami wewnętrznymi, a wynosi ok. 6 USD. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu na terytorium Peru.

Szczepienia i informacje zdrowotne

Wizyta w Peru nie wiąże się z obowiązkowymi szczepieniami. Warto jednak rozważyć szczepienie przeciwko błonicy, tężcowi, WZW A, WZW B, durowi brzusznemu.

W Peru jest kilka rejonów występowania malarii i dengi. Generalnie ryzyko zarażenia występuje na terenach położonych poniżej 2300 m n.p.m., włączając w to miasta Puerto Maldonado i Iquitos, a także odległe wschodnie rejony La Libertad i Lambayeque. Największe zagrożenie zarażenia występuje w regionach: Junin, Amazonas, San Martin i Loreto. Miejsca takie jak Lima, Arequipa, Ica, Moquegua, Nazca, Puno i Tacna, oraz w Cuzco, Machu Picchu, na jeziorze Titicaca, malaria i denga nie występuje.

Osoby udające się z Peru do Brazylii zobowiązane są do zaszczepienia się przeciw żółtej febrze. W razie potrzeby można się zaszczepić na lotnisku w Limie, jednakże rekomendujemy przyjęcie szczepionki jeszcze przed rozpoczęciem podróży do Peru.

Przed każdym wyjazdem do krajów egzotycznych należy skontaktować się z lekarzem specjalistą medycyny podróży celem omówienia zagrożeń zdrowotnych oraz indywidualnego kalendarza szczepień.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

Peru charakteryzuje się zróżnicowanym klimatem w zależności od regionu. Generalnie przyjmuje się, że najlepszym czasem na odwiedziny kraju jest okres od kwietnia do grudnia.

Wybrzeże
Od maja do września Limę pokrywa gęsta mgła zwana La Garua; gruba warstwa nisko wiszących chmur połączona z niskimi temperaturami i mżawką. Im dalej od Limy wzdłuż wybrzeża, tym słońce stopniowo zaczyna przebijać się przez mgłę. Na wybrzeżu Peru od listopada do marca panują miesiące letnie. O tej porze roku Lima jest gorąca i wilgotna, wzdłuż wybrzeża jest ciepło i słonecznie, a temperatura oceanu sprzyja kąpieli.

Region Andów
Andy oraz okoliczne regiony mają dwie pory roku: mokrą i suchą. Od kwietnia do listopada rzadko pada deszcz, a słoneczne dni zapewniają wspaniały widok na surowe szczyty górskie na tle czystego, błękitnego nieba. Od połowy grudnia do marca występują bardzo obfite deszcze, a temperatury mogą szybko spaść, gdy słońce znika za chmurami, a także na wyższych wysokościach. Mimo, że prawdopodobieństwo zmoknięcia jest dość wysokie, nadal można wędrować do Machu Picchu w tych miesiącach, chociaż Szlak Inków zamykany się w lutym.

Amazonia
W lasach deszczowych Peru panuje klimat subtropikalny i od października do kwietnia często pada. Noce mogą być przyjemne. W porze suchej temperatura może wzrosnąć do 32°C lub więcej.

 • Pociąg Belmond Hiram Bingham

 • Nocleg w dawnym klasztorze w Cusco

 • Ruiny miasta Pisac

 • Kameralna atmosfera Hotelu B w Limie

 • Glamping nad Jeziorem Huayno

 • Wyspy Indian Uros na Jeziorze Titicaca

 • Nocleg w hotelu w stylu hacjendy

 • Panorama Limy, Photo by Willian Justen de Vasconcellos on Unsplash

 • Rejs po Amazonce luksusowym statkiem

 • Nocleg na dzikim wybrzeżu Jeziora Titicaca

Pociąg Belmond Hiram Bingham

Pociąg Belmond Hiram Bingham

Nocleg w dawnym klasztorze w Cusco

Nocleg w dawnym klasztorze w Cusco

Ruiny miasta Pisac

Ruiny miasta Pisac

Kameralna atmosfera Hotelu B w Limie

Kameralna atmosfera Hotelu B w Limie

Glamping nad Jeziorem Huayno

Glamping nad Jeziorem Huayno

Wyspy Indian Uros na Jeziorze Titicaca

Wyspy Indian Uros na Jeziorze Titicaca

Nocleg w hotelu w stylu hacjendy

Nocleg w hotelu w stylu hacjendy

Panorama Limy

Panorama Limy

Photo by Willian Justen de Vasconcellos on Unsplash

Rejs po Amazonce luksusowym statkiem

Rejs po Amazonce luksusowym statkiem

Nocleg na dzikim wybrzeżu Jeziora Titicaca

Nocleg na dzikim wybrzeżu Jeziora Titicaca

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.