MENU

Kontakt

+48 12 30 77 222
pn-pt 9:00–17:00Biuro Obsługi Klienta
ul. Barska 61/12
30-307 Kraków

Imię*
Adres e-mail*
Telefon
Treść*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi powyższego zapytania, zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Peru dla miłośników sztuki i smakoszy – Peru z Memories Vacations
Ameryki  ›  Peru  ›  Cusco, Lima, Machu Picchu, Święta Dolina Inków (Sacred Valley)  ›  Program: Peru dla smakoszy i miłośników sztuki

Peru dla smakoszy i miłośników sztuki

Dzięki tej podróży będziecie mieli okazję poznać nie tylko sztukę jednego z najciekawszych krajów świata, przeżyć niezwykłą przygodę kulinarną, ale także spotkać znane osobistości z kręgu sztuki oraz kuchni.

Podróż do Peru, wakacje w Peru, atrakcje Peru, Peru luksusowe hotele, najlepsze hotele w Peru, zwiedzanie Peru, Peru wyjazdy indywidualne, co zobaczyć w Peru, Peru kiedy jechać

Dlaczego polecamy

 • Poznawanie oryginalnej i starej sztuki Peru
 • Doświadczanie doznań kulinarnych w nietuzinkowych miejscach
 • Spotkania ze znanymi peruwiańskimi osobistościami
 • Zwiedzenia najciekawszych miejsc Peru
 • Noclegi w starannie wyselekcjonowanych hotelach

Idealny dla

 • Miłośników sztuki i architektury
 • Amatorów kulinarnych doświadczeń
 • Poszukiwaczy przygód i niezwykłych miejsc

Kategorie

 • Aktywnie
 • Kultura i historia
 • Luksusowo
 • Poza utartymi szlakami
 • Romantycznie
 • Znakomita kuchnia
Perełki
“W czasie pobytu w Machu Picchu warto podjąć trud wspinaczki na szczyt Huayna Picchu. Wędrówka trwa około 50 minut, a ze szczytu rozpościera się wspaniały widok na Machu Picchu. Należy jednak dokonać wcześniejszej rezerwacji, bowiem na szczyt może wejść raptem 400 osób dziennie.”
Peru dla smakoszy i miłośników sztuki

2 noce w Limie, 2 noce w Świętej Dolinie, 1 noc w okolicach Machu Picchu, 2 noce w Cusco, 1 noc w Limie

Dzień 1 Przelot z Polski do Peru

Przelot z Warszawy do Limy z jedną przesiadką. Po wylądowaniu zostaniecie powitani przez kierowcę, który zapewni transfer z lotniska do Hotelu B, w którym zakwaterujecie się na trzy noce w pokoju typu Alcoba w opcji ze śniadaniami.

Dzień 2 Prywatne doświadczenie kulinarne z Penelope Alzamorą i zwiedzanie Muzeum Mali

Dzisiaj czeka na Was ciekawe doświadczenie: w towarzystwie jednej z najlepszych szefów kuchni w Peru, Penelope Alzamory, udacie na tradycyjny bazar owocowo-warzywny. W czasie zakupów zaopatrzycie się w produkty, które będą niezbędne do przygotowania posiłku. Penelope po mistrzowsku zapozna Was z aspektami historii jej kraju poprzez wędrówkę po kulinarnych ścieżkach. Po południu zwiedzicie słynne Muzeum MALI, czyli Museo de Arte de Lima, które posiada najbardziej reprezentatywną kolekcję sztuki w Peru, obejmującą 3000 lat historii od najwcześniejszych cywilizacji andyjskich do czasów współczesnych. Znany jako Palacio de la Exposicion budynek, w którym obecnie mieści się muzeum, znajduje się przy wejściu do historycznego centrum Limy i jest jednym z najwcześniejszych i najważniejszych dzieł zbudowanych przy użyciu nowej techniki konstrukcji żeliwnej. Na drugim piętrze znajdują się 34 niedawno odnowione galerie z wyborem najważniejszych dzieł z kolekcji Muzeum. MALI prowadzi przez cały rok aktywny program wystaw czasowych, które obejmują najważniejsze wydarzenia sztuki lokalnej i międzynarodowej.

Dzień 3 Przelot do Cusco i zwiedzanie Świętej Doliny

Dziś odbędzie się prywatny transfer na lotnisko oraz lot do Cusco. Po wylądowaniu kierowca zapewni Wam transfer do Świętej Doliny Inków. Po przyjeździe zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju ekskluzywny obiad w namiocie na świeżym powietrzu z majestatycznymi Andami w tle! Andyjski pacco (kapłan) składa świętą ofiarę duchom gór (Apus) i Matce Ziemi (Pachamama) dla dobra Waszej podróży. Następnie udacie się do warsztatu ceramicznego, gdzie pobrudzicie sobie ręce błotem wraz z legendarnym Pablo Seminario, znanym na całym świecie ze swojej współczesnej kreatywnej ceramiki opartej na technikach i projektach sprzed czasów Inków. Wizyta w jego pracowni jest przeżyciem samym w sobie – w przebudowanym sierocińcu z dużymi ogrodami i małym zoo widać wszystkich jego wyszkolonych artystów przy pracy: kształtowaniu i wypalaniu gliny, malowaniu jej naturalnymi kolorami i polerowaniu i ozdabianiu kamieniami półszlachetnymi. Najważniejszym wydarzeniem jest jednak spotkanie z samym Pablem: zachwycającym, gadatliwym, spontanicznym artystą, który po 40 latach oddawania się swojej sztuce wciąż pozostaje u szczytu twórczości. Po dniu pełnym atrakcji kierowca zawiezie Was do hotelu Sol y Luna, który należy do prestiżowej sieci obiektów ekskluzywnych Relais & Chateau. Na dwie noce zamieszkacie w pokoju typu Superior w opcji ze śniadaniami.

Dzień 4 Przygoda w Świętej Dolinie

Dziś rano odwiedzicie jedno z ostatnich pozostałych miast Inków, Ollantaytambo, które niegdyś było zaciekle strzeżone przez potężną fortecę. Odkryjecie duży kompleks archeologiczny tego, co kiedyś służyło jako przydrożna karczma dla królewskich delegacji podczas długich podróży. Ocalałe struktury obejmują wiele murów i wież, które były używane do ochrony cytadeli przed możliwymi inwazjami. Lunch zjecie w bardzo znanej Hacienda Huayoccari, która słynie z przepysznych potraw powstających wyłącznie z naturalnych i zdrowych składników. Tutaj możemy cieszyć się owocami pracy na roli: ziemniakami, awokado i innymi warzywami, jajkami i oczywiście – kukurydzą. Pozostałe warzywa kupuje się tu od sąsiadów. Mięso pochodzi z Cusco, a świeży chleb przywożony jest każdego ranka z Calca, gdzie wypieka się najlepsze tradycyjne pieczywo w Świętej Dolinie. Każdy posiłek kończy się naparem z ziół prosto z ogrodu ziołowego lub filiżanką kawy Cusco. Po południu podróż zakończy się wizytą w wiosce Chinchero, słynącej z niezwykłego piękna i jakości produkowanych tam tkanin. Odwiedzicie warsztat tkacki Nildy Callanaupy, która niemal 30 lat temu zebrała wokół siebie kobiety dzielące jej pasję do tkactwa. Z czasem potrafiła zmotywować również młodsze kobiety, które nie interesowały się tkactwem, do poznania tej sztuki. W 1996 roku jej projekt Centrum Tradycyjnych Tekstyliów w Cusco, stał się silną organizacją zajmującej się nie tylko zachowaniem, ale także komercjalizacją pięknych, wysokiej jakości tekstyliów. Ta wizyta zostanie znacznie wzbogacona historią bohaterki tej przygody, Nildy Callanaupy.

Dzień 5 Zwiedzanie Machu Picchu

Tego dnia odwiedzicie historyczne Machu Picchu. Kierowca zawiezie Was na stację kolejową, z której na pokładzie wygodnego pociągu Vistadome dotrzecie do Aguas Calientes, podziwiając po drodze spektakularne widoki. Po przyjeździe przesiądziecie się do autobusu, który zawiezie Was do bramy wejściowej cytadeli Machu Picchu. Odkryte na nowo przez Hirama Binghama ponad sto lat temu Machu Picchu jest uważane za jeden z siedmiu cudów świata. Jego architektoniczne piękno, spektakularne naturalne krajobrazy i energia zawarta w enigmatycznych kamiennych strukturach zapierają dech w piersiach. Będziecie podążać śladami starożytnych Inków, eksplorując tę magiczną cytadelę. Lunch zawarty w cenie. Po odwiedzinach w Machu Picchu dotrzecie do hotelu Inkaterra Machu Picchu Pueblo Hotel, gdzie zakwaterujecie się na jedną noc w pokoju typu Superior ze śniadaniem.

Dzień 6 Ponowna wizyta w Machu Picchu oraz powrót do Cusco

Dzisiejszego ranka będziecie mieli okazję ponownie zwiedzić cytadelę Machu Picchu. Potem o zaplanowanej godzinie zostaniecie przewiezieni na stację kolejową Aguas Calientes, aby wsiąść do pociągu powrotnego. Po przybyciu na stację kierowca zabierze Was do hotelu Belmond Hotel Monasterio, w którym zakwaterujecie się na dwie noce w pokoju typu Superior w opcji ze śniadaniami. Wieczorem kolacja zostanie podana w Map Cafe.

Dzień 7 Zwiedzanie Cusco

Dziś zostaniecie odebrani z hotelu o ustalonej godzinie, aby rozpocząć artystyczną wycieczkę po królewskim mieście Cusco. Odkryjecie Museo Inca, wspaniałą kolonialną rezydencję, w której znajduje się cały materiał archeologiczny odkryty przez Hirama Binghama w Machu Picchu. Następnie udacie się na Plaza de Armas; ten dobrze zachowany placu o kolonialnym uroku charakteryzuje się pięknymi łukami. Góruje nad nim katedra i Kościół Towarzystwa Jezusowego. To dwa najważniejsze kościoły w mieście i zatrzymacie się tam na chwilę, aby odkryć skarby wewnątrz ich murów. Najpierw odwiedzicie Bazylikę Wniebowzięcia Marii Dziewicy. Wraz z przyległymi Kościołami Triumfu i Świętej Rodziny jest jednym z najważniejszych zabytków Ameryki Południowej. W muzeum znajduje się jedna z najwspanialszych kolekcji hiszpańskich kolonialnych wyrobów z metali szlachetnych. Następnie udacie się do Kościoła Kompanii, jednego z największych i najpiękniejszych budynków w Cusco. Jego misternie zdobiona fasada reprezentuje kunszt baroku Cusco. Następnym przystankiem będzie Wyższa Szkoła Sztuki w Cusco mieszcząca się w uroczej XVI-wiecznej rezydencji. Wizyta tu pozwala zoabczyć, jak sztuka Cusco ewoluowała w czasie dzięki pracy nauczycieli i uczniów instytucji. Lunch w podany zostanie w Waszym hotelu. Pozostała część dnia będzie do Waszej dyspozycji.

Dzień 8 Przelot do Limy i wycieczka oraz prywatna kolacja w najstarszej rezydencji w mieście

O umówionej godzinie zostaniecie odebrani z hotelu i przetransportowani na lotnisko. Stamtąd polecicie do Limy. Po wylądowaniu kierowca zapewni Wam transfer do znanego już Wam Hotelu B, gdzie spędzicie ostatnią noc w Peru. Wieczorem czeka Was bardzo ciekawe przeżycie. Wilma Ehni de Aliaga, która należy do 17. pokolenia rodziny Aliaga, będzie gospodynią prywatnej kolacji w Casa de Aliaga, najstarszej kolonialnej rezydencji w Limie, a być może w całej Ameryce Południowej. XVI-wieczna rezydencja, pełna zawiłych detali kolonialnych, o ogromnej wartości artystycznej, której trudno doszukać się nigdzie indziej. LIMA Casona została przyznana hiszpańskiemu szlachcicowi Don Jeronimo de Aliaga y Ramirez za jego odwagę podczas podboju i od tego czasu pozostaje w rękach tej samej rodziny, przechodząc rąk do rąk przez niewiarygodne 17 pokoleń. Wyjątkowa estetyka zarówno wystroju, jak i wykończenia jest pięknie zachowana – co imponuje zwłaszcza, gdy zdamy sobie sprawę, że rezydencja została zbudowana prawie 500 lat temu. Będziecie mieli okazję podziwiać antyczne meble i dzieła sztuki, które zdobią każdy centymetr tego czarującego domu; to prawdziwa ikona Limy.

Dzień 9–10 Zwiedzanie Limy i powrót do Polski

Dziś spędzicie przedpołudnie wraz z wcześniej poznaną Penelope Alzamorą. Poranek upłynie na spacerach i zakupach w jednych z najciekawszych sklepów jej ulubionych projektantów w barrio, czyli dzielnicy, gdzie mieszka Penelope, Barranco. Będziecie mogli zakupić m.in. ubrania, dzieła sztuki, ceramikę czy biżuterię. Zatrzymacie się na kawę lub herbatę w lokalnych kawiarniach, a także odwiedzicie sklepy z ekologiczną żywnością, w których możecie kupić doskonałą czekoladę i rzemieślnicze prezenty żywnościowe. Lunch zjecie w ulubionej restauracji Penelope, Amor Amar. Po południu rozpoczniecie wycieczkę do dzielnicy San Isidro, aby podziwiać jedną z najważniejszych prywatnych kolekcji sztuki. Odkryjecie rolę, jaką sztuka królewskiej Hiszpanii odgrywała w długim procesie narzucania europejskiej kultury Ameryce Południowej. Znajduje to odzwierciedlenie w kolekcji obrazów, rzeźb czy obiektów ze srebra pochodzących z połowy XVI wieku. Zainteresowanie małżonków Barbosa-Stern dziełami sztuki z okresu wicekrólestwa peruwiańskiego skłoniło ich do pozyskania, odnowienia i ochrony niezliczonych obiektów, które według nich miały historyczne znaczenie dokumentalne lub artystyczne. W godzinach wieczornych odbędzie się transfer na lotnisko, skąd polecicie do Warszawy z jedną przesiadką. Lądowanie następnego dnia.

Powyższy program jest naszą propozycją.
Każdą podróż dopasujemy do indywidualnych potrzeb Naszych Gości.
Cena orientacyjna 29 500 zł za osobę

Założenia kalkulacji ceny orientacyjnej: pokój dzielony z drugą osobą, przelot w klasie ekonomicznej rezerwowany z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, podróż zaplanowana w sezonie średnim (miesiące z atrakcyjną pogodą, lecz z pominięciem najdroższych okresów jak święta i Sylwester)

Cena zawiera
 • Przeloty międzynarodowe w klasie ekonomicznej
 • Transfery
 • Zakwaterowanie w hotelach 4- i 5-gwiazdkowych w opcji wyżywienia wskazanej w programie
 • Zwiedzanie atrakcji wymienionych w programie
 • Opiekę anglojęzycznego kontrahenta oraz wsparcie zespołu Memories Vacations pod całodobowym numerem telefonu
 • Ubezpieczenie podróżne na wysoką sumę kosztów leczenia
 • Składkę odprowadzaną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdego Uczestnika podróży
 • Pakiet dokumentów podróżnych Memories Vacations
Cena nie obejmuje
 • Wyżywienia i napojów niewymienionych w programie
 • Dodatkowych atrakcji i zwiedzania
 • Zwyczajowych napiwków
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży
Peru

Stolica

Lima

Strefa czasowa

GMT -5
Przesunięcie czasowe względem Polski wynosi odpowiednio 6 godzin w zimie i 5 godzin w lecie

Populacja

33 036 196

Powierzchnia

1 285 216 km²

Język

Hiszpański, keczua i ajmara

Ustrój

Republika demokratyczna

Religia

Katolicy – 76%, ewangelicy – 15,6% (głównie zielonoświątkowcy i adwentyści dnia siódmego), ateiści – 5,1%, inne religie – 3,3% (głównie mormoni, ale także świadkowie Jehowy, żydzi, buddyści, muzułmanie i inni)

Waluta

Sol (PEN)

Czas przelotu

17-18 godzin

Informacje wizowe

Polacy przebywający na terytorium Peru do 6 miesięcy w celach turystycznych zwolnieni są z obowiązku wizowego. Przekroczenie tego terminu pobytu zobowiązuje turystę do zapłacenia kary w wysokości ok. 1 USD za każdy dzień zwłoki. W przypadku podjęcia decyzji o przedłużeniu pobytu należy skontaktować się z placówką Dirección General de Migraciones. Podczas przylotu do Peru nie wymaga się potwierdzenia posiadania określonej kwoty pieniędzy na pobyt. Przy wylotach za granicę nie obowiązuje opłata lotniskowa (jest ona wliczona w bilet), taka opłata obowiązuje natomiast na niektórych lotniskach krajowych przy przelotach liniami wewnętrznymi, a wynosi ok. 6 USD. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu na terytorium Peru.

Szczepienia i informacje zdrowotne

Wizyta w Peru nie wiąże się z obowiązkowymi szczepieniami. Warto jednak rozważyć szczepienie przeciwko błonicy, tężcowi, WZW A, WZW B, durowi brzusznemu.

W Peru jest kilka rejonów występowania malarii i dengi. Generalnie ryzyko zarażenia występuje na terenach położonych poniżej 2300 m n.p.m., włączając w to miasta Puerto Maldonado i Iquitos, a także odległe wschodnie rejony La Libertad i Lambayeque. Największe zagrożenie zarażenia występuje w regionach: Junin, Amazonas, San Martin i Loreto. Miejsca takie jak Lima, Arequipa, Ica, Moquegua, Nazca, Puno i Tacna, oraz w Cuzco, Machu Picchu, na jeziorze Titicaca, malaria i denga nie występuje.

Osoby udające się z Peru do Brazylii zobowiązane są do zaszczepienia się przeciw żółtej febrze. W razie potrzeby można się zaszczepić na lotnisku w Limie, jednakże rekomendujemy przyjęcie szczepionki jeszcze przed rozpoczęciem podróży do Peru.

Przed każdym wyjazdem do krajów egzotycznych należy skontaktować się z lekarzem specjalistą medycyny podróży celem omówienia zagrożeń zdrowotnych oraz indywidualnego kalendarza szczepień.

Lokalizacja
Pokaż na mapie
Wszystko
Memories
Hotele
Kiedy jechać
 
StyczeńI
 
LutyII
 
MarzecIII
 
KwiecieńIV
 
MajV
 
CzerwiecVI
 
LipiecVII
 
SierpieńVIII
 
WrzesieńIX
 
PaździernikX
 
ListopadXI
 
GrudzieńXII
 
Najlepszy
 
Dobry
 
Średni
 
Słaby

 • Casa de Aliaga

 • Coricancha w Cusco

 • Centrum Cusco

 • Hacienda Huayoccari

 • Andyjska ceremonia Huaypo

 • Plaza de Armas w Limie

 • Machu Picchu

 • Zwiedzanie Muzeum Sztuki w Limie

 • Muzeum Sztuki Religijnej w Cusco

 • Lekcja gotowania z Penelope Alzamora

 • Ruiny w Pisac

 • Klasztor Santo Domingo

 • Warsztaty w Pablo Seminario

Casa de Aliaga

Casa de Aliaga

Coricancha w Cusco

Coricancha w Cusco

Centrum Cusco

Centrum Cusco

Hacienda Huayoccari

Hacienda Huayoccari

Andyjska ceremonia Huaypo

Andyjska ceremonia Huaypo

Plaza de Armas w Limie

Plaza de Armas w Limie

Machu Picchu

Machu Picchu

Zwiedzanie Muzeum Sztuki w Limie

Zwiedzanie Muzeum Sztuki w Limie

Muzeum Sztuki Religijnej w Cusco

Muzeum Sztuki Religijnej w Cusco

Lekcja gotowania z Penelope Alzamora

Lekcja gotowania z Penelope Alzamora

Ruiny w Pisac

Ruiny w Pisac

Klasztor Santo Domingo

Klasztor Santo Domingo

Warsztaty w Pablo Seminario

Warsztaty w Pablo Seminario

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Cookies.